Αποριες σχετικα με την εκπαιδευση μου στο ρεικι.

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Οχι εννοουσα την ερωτηση για τις ενεργειακες τεχνικες νομιζω... Ειναι στο ερωτησεις απαντησεις για το ρεικι και εχει 0 απαντησεις.
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι εννοεις, ομως, σε γνωσιακο επιπεδο
εννοώ να πάρεις εκείνην την πληροφόρηση που θα σου καλύψει αρκετές απορίες, αρχικά.

Ο άνθρωπος, λόγω της ελλιπούς εκπαίδευσής του, δεν ξέρει ούτε τι είναι το ρέικι, ούτε καν τι σημαίνει κανάλι...για να μην σου πω ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν τον Εαυτό τους! Νομίζουν για Εαυτό την προσωπικότητά τους, κι από εκεί ξεκινούν τα μύρια όσα προβλήματα...
Αυτά όλα χρειάζεται λίγο να αποσαφηνιστούν...Για να ξέρεις τι δίνεις και τι παίρνεις εντέλει! ;)

Η πνευματική ενέργεια δεν είναι κάτι απλό...Αν δεν γνωρίσεις λίγο τον Εαυτό σου, δεν θα δουλέψεις μαζί της υπεύθυνα... Θα τα παρατήσεις στην πρώτη αναποδιά...Θα ξεχαστείς και δεν θα ξαναπιάσεις το ρέικι, παρά μόνο όταν νιώσεις αδύναμος!

Ετσι όμως δεν υπάρχει συνέπεια...ούτε συνέχεια!!

Αυτό εννοώ.. :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γνωθι σαυτον έγραψε:Οχι εννοουσα την ερωτηση για τις ενεργειακες τεχνικες νομιζω... Ειναι στο ερωτησεις απαντησεις για το ρεικι και εχει 0 απαντησεις.
για ενεργειακές τεχνικές δεν έχω πολλά να σου πω... :-D

Για την γείωση μπορείς να διαβάσεις εδώ τις αποψεις μας...

viewtopic.php?t=625&start=0


:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Σε ευχαριστω πολυ, Βασω μου! Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες. Και μαλλον θα θεσω επομενο ερωτημα τι σημαινει καναλι... =)) =)) =)) =)) =)) =)) Αυριο, ομως, τωρα παω για υπνο.
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:)) :)) :)) :)) :))

αυτό μόνό μέσα στην ροή των γνώσεων μπορώ να στο εξηγήσω...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ο άνθρωπος, λόγω της ελλιπούς εκπαίδευσής του, δεν ξέρει ούτε τι είναι το ρέικι, ούτε καν τι σημαίνει κανάλι...για να μην σου πω ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν τον Εαυτό τους! Νομίζουν για Εαυτό την προσωπικότητά τους, κι από εκεί ξεκινούν τα μύρια όσα προβλήματα...
Αυτά όλα χρειάζεται λίγο να αποσαφηνιστούν...Για να ξέρεις τι δίνεις και τι παίρνεις εντέλει! Clipeste din ochi

Η πνευματική ενέργεια δεν είναι κάτι απλό...Αν δεν γνωρίσεις λίγο τον Εαυτό σου, δεν θα δουλέψεις μαζί της υπεύθυνα... Θα τα παρατήσεις στην πρώτη αναποδιά...Θα ξεχαστείς και δεν θα ξαναπιάσεις το ρέικι, παρά μόνο όταν νιώσεις αδύναμος!

Ετσι όμως δεν υπάρχει συνέπεια...ούτε συνέχεια!!
:x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Αποριες σχετικα με την εκπαιδευση μου στο ρεικι.

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Είναι εύκολα εφαρμόσιμο, αρκεί να θέλει κανείς να δουλέψει μαζί του. ΄Οσο για διαλογισμούς, για αρχή αρκεί να στοχάζεσαι/διαλογίζεσαι στην σοβαρή όψη των Αρχών του...
Να είσαι ανοιχτός στην παρατήρηση και ειλικρινής με τις επιδιώξεις σου. Αυτά, μαζί με το ρέικι, για την αρχή αρκούν...
Βάσω έγραψε:Συμβουλευτικά θα σου έλεγα...να περπατάς σεμνά και αφοσιωμένα...
ταπεινά και με πίστη!
Και θα δεις να ανοίγουν οι ουρανοί...
Βασούλα μου >:d< >:d< >:d<
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Αποριες σχετικα με την εκπαιδευση μου στο ρεικι.

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-inlove:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”