Το παράπονό μου...

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Το παράπονό μου...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλησπέρα σας!

Θα "ρισκάρω" να γράψω εδώ μερικά λόγια, εκφράζοντας το παράπονό μου για το forum.

Τον τελευταίο καιρό, παρατιρώ ότι έχουν πληθήνει τα topics που αφορούν την οικονομική, πολιτική κλπ κατάσταση, με αναφορές σε επαναστάσεις, άσχημες καταστάσεις, συνομωσίες κατά της χώρας και δηλώσεις του στυλ "ο καιρός γαρ εγγύς".

Να σας πω την καθαρά μου αλήθεια, αυτό πλέον με πειράζει. Γνωρίζω ότι όλα αυτά είναι μέρος της ζωής και γνωρίζω ότι, όντας μέρος της, δεν θα είναι σωστό να τα αγνοούμε ή να εθελοτυφλούμε. Και ναι σίγουρα κάτι σημαίνουν και αυτά από την μεριά τους.

Όμως εγώ προσωπικά μπαίνω στο forum για να διαβάσω πράγματα για την Αγάπη, την προσωπική εξέληξη, τον ’νθρωπο, την Θεραπεία. Να πάρω δύναμη και έμπνευση για την Ζωή. Να μοιραστώ και να διαβάσω εμπειρίες προσωπικής εξέληξης. Να αποκρήσω γνώσεις για την Ψυχή του ανθρώπου. Και να διαβάσω ιστορίες για την ομορφιά του κόσμου.

’μα ήθελα να ακούσω για οικονομική και πολιτική επικαιρότητα, για επαναστάσεις και τέλη του κόσμου, θα άνοιγα το ραδιόφωνο, την τηλεόραση, θα διάβαζα blogs, θα έψαχνα το facebook και πάει λέγοντας.

Καταλαβαίνω ότι το συλλογικό και το ατομικό συνδέονται και αλλιλοτροφοδοτούνται. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει αγάπη και προσωπική εξέληξη και μέσα από αυτά. Καταλαβαίνω ότι είναι και αυτά μέρος της θεραπείας της ανθρωπότητας.

Όμως με έχουν κουράσει. Όλα αυτά είναι ο λόγος που εδώ και καιρό δεν ανοίγω την τηλεόραση, δεν ακούω ραδιόφωνο, δεν διαβάζω εφημερίδες. Και, δυστυχώς, έχει γίνει και ο λόγος που πλέον δεν συχνάζω και τόσο στο forum.

Ναι, πείτε με φυγόπονο και θα το δεχθώ. Πείτε μου ότι θα μπορούσα να τα αγνοήσω, όμως και μόνο το γεγονός ότι πατάω το "αδιάβαστες δημοσιεύσεις" και μου βγάζει μια λίστα με λέξεις όπως "οικονομική κρίση", "παγμόσμιος ξεσικωμός" και άλλες που δεν θέλω να βλέπω, με ενοχλεί. Πείτε μου ότι αν θέλω να εξεληχθώ θα πρέπει να μπορώ να τα αντέχω και αυτά, θα το δεχθώ. Αλλά μπορώ να έχω πρόσβαση σε αυτά απλά και μόνο κοιτώντας γύρω μου.

Δεν θέλω πια να μπαίνω σε ένα forum αγάπης, θεραπείας και φωτός, και να διαβάζω επαναστατικά μανιφέστα και οικονομικές και πολιτικές αναλύσεις.

Και δεν το λέω για να θίξω κανέναν, ούτε για να "πάω κόντρα". Απλά θέλω να επισημάνω ότι δεν είμαι σίγουρος εάν όλα αυτά ταιριάζουν σε ένα τέτοιο forum.

Ζητώ συγγνώμη αν αυτά που γράφω ακούγονται υπερβολλικά ή πολύ "παιδικά". Αλλά είναι ένα ειληκρινές παράπονο που έχω εδώ και αρκετές μέρες. Και αισθάνομαι πως πρέπει να το πω.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Το παράπονό μου...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Όμως εγώ προσωπικά μπαίνω στο forum για να διαβάσω πράγματα για την Αγάπη, την προσωπική εξέληξη, τον ’νθρωπο, την Θεραπεία.
Θοδωράκο, αν αυτά το post δεν ταιριάζουν μ'αυτό που θέλεις, μπορείς να μην τα παρακολουθήσεις. Αν το θέμα που συζητείται δεν είναι συμβατό με την διάθεσή σου ή τις ''προσδοκίες'' σου, μην μπεις σ'αυτό...
Δεν θέλω πια να μπαίνω σε ένα forum αγάπης, θεραπείας και φωτός, και να διαβάζω επαναστατικά μανιφέστα και οικονομικές και πολιτικές αναλύσεις.
Μην μπεις σε ότι δεν σου κάνει...
Απλά θέλω να επισημάνω ότι δεν είμαι σίγουρος εάν όλα αυτά ταιριάζουν σε ένα τέτοιο forum.
Τα πάντα ταιριάζουν σ'αυτό το forum. Δεν είναι Αγάπη και το να δίνεις την δυνατότητα ενημέρωσης και συζήτησης σε θέματα πρακτικά, σε θέματα που αφορούν τους πάντες?
Βρε Θοδωράκο, το να εστιάζεται κάποιος στην αγάπη δεν συμαίνει πως δεν μπορεί να μαθαίνει τί συμβαίνει στην χώρα.
Έτσι όπως αντιλήφθηκα εγω την περιγραφή σου, νομίζω θα προτιμούσες δύο κόσμους, έναν για την αγάπη και την θεραπεία και έναν για την καθημερινότητα. Δεν γίνεται όμως αυτό... Με αγάπη θα θεραπεύσουμε την ζωή μας όλη στην οποία υπάρχει και η καθημερινότητα που πρακτικά επηρεάζεται από θέματα πολιτικο-οικονομικά. Διαφορετικά θα γινόμασταν ασκητές... θα δραπετεύαμε...

Σ'αυτό το φόρουμ καλώς υπάρχουν τα πάντα γιατί τα πάντα μας αφορούν και ο κάθε ένας μας μπαίνει στα τόπικ που τον ενδιαφέρουν την κάθε φορά. :x >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Απλά θέλω να επισημάνω ότι δεν είμαι σίγουρος εάν όλα αυτά ταιριάζουν σε ένα τέτοιο forum.

Θοδωρη μου δεν ειμαστε μονο πνευμα ετσι εστω να μοιραζομαστε μονο πνευματικες εμπεριες και αναζητησεις.
Ειμαστε ανθρωποι και ο καθενας μας αυτον καιρο χρειαζεται να γνωριζει τι συμβαινει και να ενημερωνεται.
Δεν γινεται οπως το θετεις να εστιαζουμε μονο στα πνευματικα και να αφηνουμε εκτος το τι συμβαινει στον πλανητη, στην καθημερινοτητα μας.
Δεν μπορει να διαβαζεις οτι αυτην την στιγμη λυποθυμουν παιδακια στα σχολεια απο ασυτια , πηγαινωντας για δουλλεια νβα βλεπεις ανθρωπους να τρωνε απο τα σκουπιδια και εσυ να σφυρας αδιαφορος..
Μεσα σε αυτον τον κοσμο ζουμε και αναπνεουμε και αν δεν ειμαστε σε εγρηγορση και ενωμενοι σε ολα αυτα που στεινουν για εμας χωρις εμας αλιμονο μας..



@};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Θοδωρή στη θέση σου δεν θα με απασχολούσε τι γραφουν οι άλλοι σε τόπικ που επιλέγω αν θέλω να μπω ή όχι.

Θα με απασχολούσε γιατι να έχω δυσαρμονία γιαυτο και για ποιο λόγο ΕΓΩ διαχωρίζω την Αγάπη, την αρμονία , τη θεραπεία.... με τη ζωη στο ΤΩΡΑ που συμπεριλαμβάνει και την οικονομική και την κοινωνική και την παγκόσμια κατάσταση.
Αν με ζόρισε -ακομα- αυτο, δεν θα με βοηθούσε ούτε να κλεισω τα ραδιόφωνα ή τις τηλεοράσεις , γιατι η ίδια μου η ζωη θα ήταν δυσαρμονική, να προσπαθώ να πετύχω ένα πνευματικο στόχο... σε ένα αμφίβολο τόπο και χρόνο.

Ποιά Αγάπη αναζητώ αν δεν ΓΝΩΡΙΖΩ το συλλογικο ασυνειδητο πως λειτουργει και με τραβαει μακρυά απ΄το στόχο μου...
Ο στόχος μου δεν είναι να ζησω τη Νιρβανα μακρυά από την ύλη,ή με όλα τα θέματα της λυμμένα, (γιατι αυτο δεν είναι ρεαλιστικο) αλλά να γνωρίσω τον Εαυτο μου μέσα από αυτήν και να της δώσω τη δόνηση που της αξίζει!


Τα σχόλια των ειδήσεων στο φόρουμ -οπου και να κοιτάξεις καλύτερα- έχουν ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μια εσωτερική οπτική, που παρατηρει τον "Εαυτο" σε σχέση με το συλλογικό ασυνειδητο και τις Δυνάμεις (όποιες είναι αυτες) που τον απομακρύνουν από τη Ζωη ως ελευθερο Ανθρωπο!

"Ο καιρός πλησιάζει"... αλλά μήπως αυτο σε ζορίζει Θοδωρή?? @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Όμως εγώ προσωπικά μπαίνω στο forum για να διαβάσω πράγματα για την Αγάπη, την προσωπική εξέληξη, τον ’νθρωπο, την Θεραπεία. Να πάρω δύναμη και έμπνευση για την Ζωή. Να μοιραστώ και να διαβάσω εμπειρίες προσωπικής εξέληξης. Να αποκρήσω γνώσεις για την Ψυχή του ανθρώπου. Και να διαβάσω ιστορίες για την ομορφιά του κόσμου.
στο Εσωτερισμος- Αυτογνωσια, στις Ανωτερες επικοινωνιες, στις Σχεσεις υπαρχουν υπεροχα ποστ που εκπληρωνουν θεωρω τις παραπανω αναγκες που περιγραφεις κατα το μεγιστο και σε καθημερινη βαση! @};-

τα ποστ που ανφερεις για την οικονομια αφορουν ενα πολυ μικρο μερος του φορουμ που περιοριζεται σε μια ενοτητα στα Κοινωνικα θεματα και μπορεις να μην την ανοιγεις καν αν δεν θελεις! @};-

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μεταξύ μας Θοδωράκο κι εγώ κουράζομαι από όλα αυτά...
αλλά είναι ή ζωή μας...

η αλήθεια είναι ότι είναι σαν να ζω σε έναν άλλον κόσμο και δεν μ' αγγίζει τίποτα από τον θάνατο, αλλά, ειλικρινά, νιώθω όλους τους ανθρώπους, που ακόμα τους αφορά...

αν έχεις ξεπεράσει την ζωή, λοιπόν, καλά κάνεις και λες ότι δεν σε αφορούν τα γεγονότα της!

Και ότάν έχεις ξεπεράσει την ζωή και δεν σε αφορούν τα γεγονότα της, δίνεις όλο σου το είναι για να βοηθήσεις κι αυτούς που τους αφορούν...Αυτό σημαίνει πνευματικότητα...

Αγάπη, χωρίς κανένα φόβο μήπως χάσεις τίποτα...και κυρίως την ησυχία σου...
΄
Ο κόσμος μας είναι για μένα ισορροπία και ανάπτυξη...Γιατί που αλλού θα βρεις την θεραπεία, αν όχι μέσα του?

Πνευματικά μπορεί να αναπτυχθείς όσο θέλεις και όσο νιώθεις το ύψος Σου...αλλά μάλλον για άλλο λογο βρισκόμαστε εδώ και αυτό είναι μία πρακτική ισορροπία μεταξύ Αγάπης και φόβου...

γι' αυτό θα πρότεινα να παρακολουθείς τα κοινωνικά και να συμμετέχεις ολόψυχα στην συνολική (και όχι μαζική) προσπάθεια...

έγραψα σήμερα στο fb...

Και έρχεται σύντομα εκείνη η μάχη που χρειάζεται να δώσει ο άνθρωπος με την ανάγκη του για ελευθερία, που θα τον πάει σε τέτοια βάθη, που θεωρώ, ότι δεν θα την χρειάζεται πια, για να αυτοπροσδιοριστεί…

Έρχεται ο καιρός…


και δεν είναι κινδυνολογία...αλλά αλήθεια!
όσο έχεις ανάγκη την ελευθερία, τότε κρύβεσαι από΄τήν φυλακή σου...τόσο απλά!


υπάρχει βέβαια και η άλλη επιλογή...
Δεν διαβάζεις τα κοινωνικά...

αλλά να τα καταργήσουμε, μάλλον είναι ασέβεια προς την ελευθερία του λογου, νομίζω...και αυτό δεν είναι μέρος της θεραπείας μας, ούτε της Αγάπης!

ο καθένας λέει και μοιράζεται ότι νιώθει και μπορεί...πάντα με σεβασμό...

άντε καρκινάκι... >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

όσο έχεις ανάγκη την ελευθερία, τότε κρύβεσαι από΄τήν φυλακή σου...τόσο απλά!
ουπς.... >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Δημοσίευση από elenaki »

Εγω τι να πω που τα ζω μεσα στο σπιτι απο τον δικο μου Θοδωρη...
Τουλαχιστον εδω αν δεν θελω δεν διαβαζω!Ειναι απλο!
Βεβαιως και σεβομαι αυτους που θελουν να ενημερωνονται.
Ακομη και στο σπιτι απλα αλλαζω δωματιο! :D
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Re: Το παράπονό μου...

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

ELEN M έγραψε: Θοδωράκο, αν αυτά το post δεν ταιριάζουν μ'αυτό που θέλεις, μπορείς να μην τα παρακολουθήσεις. Αν το θέμα που συζητείται δεν είναι συμβατό με την διάθεσή σου ή τις ''προσδοκίες'' σου, μην μπεις σ'αυτό...Μην μπεις σε ότι δεν σου κάνει...
Έτσι όπως αντιλήφθηκα εγω την περιγραφή σου, νομίζω θα προτιμούσες δύο κόσμους, έναν για την αγάπη και την θεραπεία και έναν για την καθημερινότητα. Δεν γίνεται όμως αυτό... Με αγάπη θα θεραπεύσουμε την ζωή μας όλη στην οποία υπάρχει και η καθημερινότητα που πρακτικά επηρεάζεται από θέματα πολιτικο-οικονομικά. Διαφορετικά θα γινόμασταν ασκητές... θα δραπετεύαμε...
Σ'αυτό το φόρουμ καλώς υπάρχουν τα πάντα γιατί τα πάντα μας αφορούν και ο κάθε ένας μας μπαίνει στα τόπικ που τον ενδιαφέρουν την κάθε φορά. :x >:d<
@};- @};- @};-
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

AMALIA έγραψε: Θοδωρη μου δεν ειμαστε μονο πνευμα ετσι εστω να μοιραζομαστε μονο πνευματικες εμπεριες και αναζητησεις.
Δεν γινεται οπως το θετεις να εστιαζουμε μονο στα πνευματικα και να αφηνουμε εκτος το τι συμβαινει στον πλανητη, στην καθημερινοτητα μας.
Μεσα σε αυτον τον κοσμο ζουμε και αναπνεουμε και αν δεν ειμαστε σε εγρηγορση και ενωμενοι σε ολα αυτα που στεινουν για εμας χωρις εμας αλιμονο μας..
@};- @};- @};-
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Danny έγραψε:Θοδωρή στη θέση σου δεν θα με απασχολούσε τι γραφουν οι άλλοι σε τόπικ που επιλέγω αν θέλω να μπω ή όχι.
Θα με απασχολούσε γιατι να έχω δυσαρμονία γιαυτο και για ποιο λόγο ΕΓΩ διαχωρίζω την Αγάπη, την αρμονία , τη θεραπεία.... με τη ζωη στο ΤΩΡΑ που συμπεριλαμβάνει και την οικονομική και την κοινωνική και την παγκόσμια κατάσταση.
Ο στόχος μου δεν είναι να ζησω τη Νιρβανα μακρυά από την ύλη,ή με όλα τα θέματα της λυμμένα, (γιατι αυτο δεν είναι ρεαλιστικο) αλλά να γνωρίσω τον Εαυτο μου μέσα από αυτήν και να της δώσω τη δόνηση που της αξίζει!
"Ο καιρός πλησιάζει"... αλλά μήπως αυτο σε ζορίζει Θοδωρή??
@};- @};- @};-
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Δώρα έγραψε: στο Εσωτερισμος- Αυτογνωσια, στις Ανωτερες επικοινωνιες, στις Σχεσεις υπαρχουν υπεροχα ποστ που εκπληρωνουν θεωρω τις παραπανω αναγκες που περιγραφεις κατα το μεγιστο και σε καθημερινη βαση! @};-
τα ποστ που ανφερεις για την οικονομια αφορουν ενα πολυ μικρο μερος του φορουμ που περιοριζεται σε μια ενοτητα στα Κοινωνικα θεματα και μπορεις να μην την ανοιγεις καν αν δεν θελεις!@};-
@};- @};- @};-
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε: η αλήθεια είναι ότι είναι σαν να ζω σε έναν άλλον κόσμο και δεν μ' αγγίζει τίποτα από τον θάνατο, αλλά, ειλικρινά, νιώθω όλους τους ανθρώπους, που ακόμα τους αφορά...
αν έχεις ξεπεράσει την ζωή, λοιπόν, καλά κάνεις και λες ότι δεν σε αφορούν τα γεγονότα της!
Και ότάν έχεις ξεπεράσει την ζωή και δεν σε αφορούν τα γεγονότα της, δίνεις όλο σου το είναι για να βοηθήσεις κι αυτούς που τους αφορούν...Αυτό σημαίνει πνευματικότητα...
Αγάπη, χωρίς κανένα φόβο μήπως χάσεις τίποτα...και κυρίως την ησυχία σου...
΄Πνευματικά μπορεί να αναπτυχθείς όσο θέλεις και όσο νιώθεις το ύψος Σου...αλλά μάλλον για άλλο λογο βρισκόμαστε εδώ και αυτό είναι μία πρακτική ισορροπία μεταξύ Αγάπης και φόβου...
υπάρχει βέβαια και η άλλη επιλογή...
Δεν διαβάζεις τα κοινωνικά...
αλλά να τα καταργήσουμε, μάλλον είναι ασέβεια προς την ελευθερία του λογου, νομίζω...και αυτό δεν είναι μέρος της θεραπείας μας, ούτε της Αγάπης!
ο καθένας λέει και μοιράζεται ότι νιώθει και μπορεί...πάντα με σεβασμό...
@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ΓιώταΜε
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 07 Σεπ 2011 12:54 pm
Τοποθεσία: Θα δείξει ,ακόμη πουθενά!

Δημοσίευση από ΓιώταΜε »

Χμμμ θα σου απαντήσω και εγώ με την σειρά μου, Θόδωρε .
Θες να εξελιχτείς λες, αλλά απ την άλλη θες να αρνηθείς και το κόσμο γύρω σου... Αυτό μόνο μπλοκαρίσματα μπορεί να σε δώσει και τίποτα άλλο...

Δεν είμαι εξελιγμένο άτομο, αλλά ο προβληματισμός σου ή το παράπονο σου... δεν στέκουν αν τα σκεφτείς καλά...

Θες να εξελιχθείς πνευματικά, αγνοώντας τον συνάνθρωπό σου...που υποφέρει δίπλα σου... Μη πεις δεν τον αγνοώ γιατί αυτό κάνεις όταν λες δεν σε ενδιαφέρει, η οικονομία (μα χάρη σε αυτήν παθαίνουν ασιτία τα παιδάκια στο σχολείο της Ελλάδας όχι σε τριτοκοσμική χώρα)
Δεν σε ενδιαφέρει η Πολιτική χάρη σε αυτήν όμως φεύγει ο νέος που μένει δίπλα σου απ την χώρα αυτή για να ζήσει ~καλύτερα~ έξω.


Δεν σε ενδιαφέρει που ο καιρός γαρ εγγυς μα αυτός είναι που θα σε αλλάξει σε άλλες διαστάσεις πνευματικά. Και πλέον δεν είναι γαρ αλλά νυν εγγυς .


Πως ζητάς την αγάπη αν δεν μπορείς να δώσεις εσύ..στην γιαγιάκα πιο δίπλα που ζεί μόνη της και της κόβουν το ρεύμα γιατί δεν έχει να πληρώσει...Όλα αυτά που σου λέω είναι γιατί αν αγνοείς τα κοσμικά που είναι πιαστά ορατά και μέρος της Ζωής, δεν θα φτάσεις ποτέ στα αόρατα, που μέσω των πράξεων μας στην πραγματική ζωή μπορούμε να τα κάνουμε χειροπιαστά και στην άυλη ....


Ένα στοιχάκι που χα διαβάσει κάποτε...έλεγε :

Τον ξέρεις αυτόν ρε φίλε;
-Ποιον,τον τρελό ...
-Ναι, τι κάνει εκεί;
-Προσπαθεί να τρέξει πιο μπροστά απ τον φύλακα άγγελο του.
-Μα αυτό σημαίνει.....

Η συνέχεια στην δική σας λογική. :D @};-


ένα τελευταίο θέλω να σε πω...μην προσπαθείς να προσπεράσεις την Ζωή....δεν θα τα καταφέρεις ποτέ.
Όταν οι άνθρωποι καταλάβουν πως κοιμούνται, τότε θα αρχίσουν να μπαίνουν,
στον δρόμο της αφύπνισης!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Το παράπονό μου...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Και έρχεται σύντομα εκείνη η μάχη που χρειάζεται να δώσει ο άνθρωπος με την ανάγκη του για ελευθερία, που θα τον πάει σε τέτοια βάθη, που θεωρώ, ότι δεν θα την χρειάζεται πια, για να αυτοπροσδιοριστεί…
:x ^:)^ @};- >:d<
ΓιώταΜε έγραψε:-Τον ξέρεις αυτόν ρε φίλε;
-Ποιον,τον τρελό ...
-Ναι, τι κάνει εκεί;
-Προσπαθεί να τρέξει πιο μπροστά απ τον φύλακα άγγελο του.
-Μα αυτό σημαίνει.....

Η συνέχεια στην δική σας λογική. :D @};-
χωρίς σχόλια...
>:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”