Σαυρες και Βασιλικοί οίκοι.... (?)

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

που εγώ ονομάζω σωματική συνείδηση,
:-o :-o :-o

δεν το πιστεύω...ποτέ άλλοτε δεν το είχα ακούσει...νόμιζα πως είναι όρος δικός μου! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σε αυτό το φυσικό σώμα που στην πραγματικότητα αποτελεί ένα ολόγραμμα
:-o :-o :-o

Ευούλα... @};- @};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Το μόνο που μπορώ λοιπόν να πω στα μέλη σας είναι ότι είμαστε πολυδιαστατικά όντα, είμαστε πολυδιαστατικές συνειδήσεις και λειτουργούμε σε αμέτρητα επίπεδα συνειδητότητας. Αυτό που συμβαίνει όταν εισερχόμαστε σε αυτόν τον κόσμο, σε αυτό το φυσικό σώμα που στην πραγματικότητα αποτελεί ένα ολόγραμμα, είναι ότι περιοριζόμαστε και μας αποσπούν τη προσοχή από την ύπαρξη όλων αυτών των διαφορετικών διαστάσεων και συνειδησιακών επιπέδων.
Γι’ αυτό το λόγο λειτουργούμε μόνο σε ένα μικρό μέρος των πολυδιαστατικών δυνατοτήτων και συνειδήσεων μας. Ζούμε τη ζωή μας σε αυτό που εγώ ονομάζω σωματική συνείδηση, η οποία «βλέπει»/αντιλαμβάνεται την πραγματικότητα μόνο μέσω των 5 αισθήσεων. Αυτό το επίπεδο συνείδησης οφείλεται για τη δεινή θέση στην οποία η ανθρωπότητα έχει περιέλθει, από την οποία για να βγούμε πρέπει να ανοίξουμε το μυαλό μας αφήνοντας άλλες συνειδήσεις να εισέλθουν σ’ αυτό, στην αντίληψη μας, στην προσοχή μας.
Με αυτό τον τρόπο θα καταφέρουμε να μετατοπίσουμε το σημείο εστίασης της πραγματικότητας από το επίπεδο των 5 αισθήσεων σε υψηλότερα επίπεδα συνειδητότητας, στα οποία ο τρόπος με τον οποίο βλέπουμε τον κόσμο μας αλλάζει πλήρως.
Έχω συγκινηθεί…
Έτσι το έχω αντιληφθεί χωρίς να το έχω διαβάσει από κάπου αλλού μέχρι σήμερα…:-(
Επιβεβαιώνονται οι σκέψεις μου και χαίρομαι ιδιαίτερα που επισημάνεις τα παραπάνω Βάσω...

Σαν συνέχεια σκεπτόμουν πως αν μπορέσουν να μου υποτάξουν το πνεύμα μου και την ψυχή μου σε τούτη την διάσταση μέσα από τις τεχνικές τους, όταν θα έρθει η μεγάλη μέρα που θα αφήσω ετούτο το υλικό σώμα δεν θα μου έχει μείνει τίποτα.
Έτσι όχι μόνο δε θέλω να γίνω ένα βιολογικό ρομπότ (όπως μας θέλουν) αλλά αξίζει να τα δώσει όλα κανείς για να είναι ένα Ελεύθερο παιδί του Θεού. Έχω στόχο να θυμηθώ και να αντιληφθώ όσα περισσότερα μπορώ από την Θεϊκή μας υπόσταση .

Σε ευχαριστώ πολυ Βάσω που το πρώτο και σπουδαιότερο πράγμα που έμαθα από εσένα και χτύπησε σαν καμπάνα μέσα μου είναι ότι όλη η γνώση υπάρχει μέσα μας.
O:-) @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

δειτε κι αυτο το βιντεακι ...

http://www.youtube.com/watch?v=_26jb9iYEZQ

:-?
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Αρκετά σημεία σωστά.
Για το δάσος που κάνουν τις τελετές έχω ακούσει αλλά δορυφόρος
δεν πιάνει εκεί...τυχαίο;

Είναι θολό αν μπείς μέσω δορυφόρου.
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:-( :-( :-( Το στομάχι κι ο λαιμός μου είναι... χάλια :-( :-( :-(
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

απ' ότι φαίνεται κοιμάμαι βαθιά....................πρώτη φορά διάβασα για ερπετοειδή :-?
Γι&#146; αυτό το λόγο λειτουργούμε μόνο σε ένα μικρό μέρος των πολυδιαστατικών δυνατοτήτων και συνειδήσεων μας. Ζούμε τη ζωή μας σε αυτό που εγώ ονομάζω σωματική συνείδηση, η οποία «βλέπει»/αντιλαμβάνεται την πραγματικότητα μόνο μέσω των 5 αισθήσεων. Αυτό το επίπεδο συνείδησης οφείλεται για τη δεινή θέση στην οποία η ανθρωπότητα έχει περιέλθει, από την οποία για να βγούμε πρέπει να ανοίξουμε το μυαλό μας αφήνοντας άλλες συνειδήσεις να εισέλθουν σ&#146; αυτό, στην αντίληψη μας, στην προσοχή μας.
κάπου έγραψες Βάσω ότι είμαστε πολλοί .............και πρέπει να γίνουμε περισσότεροι ................ @};-
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Απορία
Σε κάποιο από το βίντεο υπήρχε και το σήμα της ιατρικής (η ράβδος που τελειώνει σε φτερά και δύο φίδια που τυλίγονται γύρω της). Υπάρχουν εικόνες του carduceus με διαφορετικό αριθμό σπειροειδούς σχήματος, γιατί άραγε? Τρέχει κάτι και μ'αυτό το σύμβολο? :-? :-? :-? Δεν μπορεί...:-? :-? :-?
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:? :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

ELEN M έγραψε:Απορία
Σε κάποιο από το βίντεο υπήρχε και το σήμα της ιατρικής (η ράβδος που τελειώνει σε φτερά και δύο φίδια που τυλίγονται γύρω της). Υπάρχουν εικόνες του carduceus με διαφορετικό αριθμό σπειροειδούς σχήματος, γιατί άραγε? Τρέχει κάτι και μ'αυτό το σύμβολο? :-? :-? :-? Δεν μπορεί...:-? :-? :-?
Ελενάκι, έτσι όπως τα κατάλαβα, η ιατρική είναι ένας από τους σημαντικότερους τομείς ελέγχου και δεν θα τον παρέλειπαν.
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Διάβασα την συνέντευξη του David Icke και πάρα πολλά
από αυτά που λέει είναι αληθινα και αποδεδειγμένα .
Οι θεωρίες συνομωσίας που αναφέρει έχουν κυκλοφορήσει
και είναι πολύ γνωστές , μέσω του ιντερνετ , για τους πεφωτισμένους , τις ιεραρχίες ,
τους ισχυρούς της γης και την παγκοσμιοποίηση και πολλά άλλα.
Για τα ερπετοειδή τι να πω , υπερβολικά μου φαίνονται :-?
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

’λεξ μου, γι' αυτό διαθέτουμε νόηση για να μπορούμε να επιλέγουμε από τον ορυμαγδό των πληροφοριών ό,τι συνηχεί μέσα μας.
Τόσο στο διαδίκτυο αλλά όσο και σε έντυπα, κυκλοφορούνε τα απίστευτα, που αφήνουν μια δυσωδία μίσους, φανατισμού, εθνικισμού, διαχωρισμού, μισαλλοδοξίας, υπέρμετρης βλακείας και αμάθειας.
Και μέσα σε αυτούς τους τόνους σκουπιδιών, κρύβεται η Αλήθεια αλλά πρέπει να έχεις γερά φτυάρια για να την βρεις. @};-
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

ELEN M έγραψε:Απορία
Σε κάποιο από το βίντεο υπήρχε και το σήμα της ιατρικής (η ράβδος που τελειώνει σε φτερά και δύο φίδια που τυλίγονται γύρω της). Υπάρχουν εικόνες του carduceus με διαφορετικό αριθμό σπειροειδούς σχήματος, γιατί άραγε? Τρέχει κάτι και μ'αυτό το σύμβολο? :-? :-? :-? Δεν μπορεί...:-? :-? :-?
Και γω αυτο σκεφτηκα Ελενη.... :?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και μέσα σε αυτούς τους τόνους σκουπιδιών, κρύβεται η Αλήθεια αλλά πρέπει να έχεις γερά φτυάρια για να την βρεις
γερά? μόνο γερά?

και κουφά και τυφλά πρέπει να είναι...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”