Τι λέτε γι αυτό ?

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
paolo
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 04 Αύγ 2010 12:22 pm

Τι λέτε γι αυτό ?

Δημοσίευση από paolo »

Ηρθε ως μειλ .

<<Αγαπητοί μου φίλοι
Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αλλά σήμερα είναι μία τραγική επέτειος για την ανθρωπότητα και μία κηλίδα στην ιστορία των αγώνων της ελευθερίας του ατόμου. Είναι η επέτειος της «ΝΥΧΤΑΣ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ». Σαν σήμερα βιβλία, ό,τι ιερότερο στην ανθρώπινη γνώση, γεμάτα με ιδέες, απόψεις, σκέψεις, γνώμες, ρίχτηκαν στη φωτιά, από τους Ναζί. Ο Βολταίρος έλεγε «διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα πολεμήσω μέχρι θανάτου για να συνεχίσεις να το λες». Σήμερα οι Ναζιστικές φωτιές αντικαταστάθηκαν με «Νόμιμες Απαγορεύσεις» για το καλό της ανθρωπότητας. Ο εφιάλτης του 1984, του «Matrix», του «Μεγάλου Αδελφού» και της «Παγκόσμιας Κυβέρνησης» είναι ήδη εδώ. Δεν έβαλα ποτέ το τσιγάρο στο στόμα μου αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δέχομαι την «ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ». Απαγόρευση γιατί οι δεύτερες στη σειρά μετά τις Τράπεζες πόρνες, οι Ασφαλιστικές Εταιρίες, έκριναν πως τα προβλήματα υγείας που προέρχονται από το τσιγάρο ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ από αυτά που εισπράττουν από τους φόρους. Ήδη στην Αμερική ξεκίνησαν να μιλάνε για τις βλαβερές συνέπειες του αλκοόλ. Με λίγη ευφυΐα γίνεται αντιληπτό το τι θα ακολουθήσει. Μην ξεχνάμε πως το τσιγάρο εξαπλώθηκε σ’όλο τον κόσμο μόλις απαγορεύτηκε. Μην ξεχνάμε πως ο Νόμος Volstead της “ποτοαπαγόρευσης” οδήγησε την Αμερική σε μία από τις πιο μαύρες κοινωνικής περιόδους της. Έρχονται σήμερα οι τρίτες πόρνες στη σειρά, οι Φαρμακοβιομηχανίες και ζητούν το κομμάτι τους από τις σάρκες μας που τρώνε τα «ΟΧΙ»και τα «ΜΗ», τα οποία θεσπίζονται για το «…καλό μας» πάντοτε.

Η Ευρωπαϊκή Ένωση έχει ψηφίσει οδηγία που θα τεθεί σε πλήρη ισχύ τον Απρίλιο του 2011, σύμφωνα με την οποία θα απαγορευθούν όλα τα συμπληρώματα διατροφής,

θα απαγορευθεί η διδασκαλία εναλλακτικών μεθόδων θεραπείας, θα κλείσουν οι σχολές ομοιοπαθητικής κοκ. Ήδη από φέτος το καλοκαίρι απαγορεύεται η πώληση βιβλίων σχετικά με τη χρήση βοτάνων και ιχνοστοιχείων. Χρειάζονται 35 εκατομμύρια υπογραφές για να σταματήσει το έγκλημα αυτό εναντίον της υγείας και, κυρίως, κατά του δικαιώματος και της ελευθερίας επιλογής!


http://www.ipetitions.com/petition/join ... sinhealth/



Για τα άσχημα αυτού του κόσμου δεν φταίνε μόνον οι πράξεις των "κακών", αλλά και η απραξία των "καλών". ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΗΝ …ΑΓΑΘΗ ΚΡΑΤΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΗ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ HABEAS CORPUS ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΗΓΕΣ ΧΡΗΜΑΤΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ. Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΛΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΙΣΑ-ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΥΞΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΤΕΙΝΕ. ΟΧΙ ΣΤΑ ΟΧΙ. ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΗ. ΟΧΙ «ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ» ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ.>>
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Για τα άσχημα αυτού του κόσμου δεν φταίνε μόνον οι πράξεις των "κακών", αλλά και η απραξία των "καλών"
ω πόσο δίκιο έχεις! :-(

ευχαριστούμε Παύλο! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Νομίζω έχει μπεί ξανά αυτό το θέμα αλλά και πάλι,
ο καθένας μπορεί να τρέφεται με ότι θέλει και αυτό δεν μπορεί να του το απαγορεύσει κανείς.Ούτε την ελευθερία μέσα του.
Τα βιβλία θα συνεχίσουν να πολούντε,αυτό ισχύει για όλα τα βιβλία
και άλλα απαγορεύτηκαν αλλά ή πολούντε ή τα βρίσκεις φρί στο ιντερνετ.Και οι σχολές ας γίνουν ιδιωτικές δηλαδή σε χώρο κλειστό.


Ας κάνουν ότι θέλουν,όπως κάνω και εγώ αυτό που Θέλω.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Για τα άσχημα αυτού του κόσμου δεν φταίνε μόνον οι πράξεις των "κακών", αλλά και η απραξία των "καλών". ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΗΝ …ΑΓΑΘΗ ΚΡΑΤΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ. ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΗ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ HABEAS CORPUS ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΗΓΕΣ ΧΡΗΜΑΤΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ. Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΛΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΙΣΑ-ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΥΞΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΤΕΙΝΕ. ΟΧΙ ΣΤΑ ΟΧΙ. ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΗ. ΟΧΙ «ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ» ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ.>>
:thumbsup: @};- @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Δικιο εχεις Paolo !!! @};-

Εγω καπνιζω πολλες φορες στο παρελθον ελεγα θα ηθελα να το κοψω απο τοτε που το απογευρεσαν παντου δεν το σκεφτομαι καν να προσπαθησω..
Δεν μου παει να αποφασιζει καποιος αλλος για εμενα και να μου επιβαλει την αποφαση του... :mad: :mad:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Το θέμα όμως είναι με πιο τρόπο θα ακουστεί ο αντίλογος; @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βασίλη και εγώ ήμουν υπέρ των αντιδράσεων...Και πάρα πολύ μάλιστα...Κόντεψα να χάσω την ζωή μου γι' αυτό...

Η δράση μας σε έναν νόμο, δεν είναι πάντα η μαχητική...
Μπορεί να είναι και η σιωπηλή...και αυτή έχει μεγαλύτερη δύναμη, πίστεψέ με!

Στο Χαλάνδρι ήδη υπάρχουν καφετέριες που σου φέρνουν τασάκι κανονικά...Δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα, αλλά εγώ αρνούμαι κατηγορηματικά να πάω σε μαγαζί που δεν θα καπνίσω...
Και όχι γιατί δεν αντέχω να μείνω χωρις, μια χαρά αντέχω...αλλά δεν θα προσαρμοστώ στα γούστα κανενός...

για σκέψου λοιπόν να το κάνει μια μεγάλη μερίδα πληθυσμού αυτό...

Αν βέβαια το φάμε και πούμε "δεν βαριέσαι", τότε το να κατέβουμε στο Σύνταγμα θα είναι μια απλή συγκέντρωση, άντε και να χαθούν στην μάχη και καμιά 10αριά από εμάς...Ε και?

Ποτέ δεν τους ένοιαξε ποιός πεθαίνει πολεμώντας... :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Βάσω δεν έχω να πω κάτι περισσότερο, είναι απόλυτα σεβαστό αυτό που λες, αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω προς το παρών.

Δεν είπα να χάσουμε τις ζωές μας προσπαθώντας, αλλά η πλήρης σιωπή εκλαμβάνεται από την εξουσία ως "οκ, συνεχίζουμε, δεν τρέχει τίποτα"!

Αν ακουγόμασταν, κανείς πολιτικός δεν θα έκλεβε, γιατί θα ήξερε το λιντσάρισμα που τον περιμένει.
Αν ακουγόμασταν δεν θα είχε ένας το μονοπώλιο της πνευματικότητας.

Τώρα πάει να γίνει μονοπώλιο και η Θεραπεία.

Δεν είναι μάταιο να ακούγεσαι, είναι δικαίωμα.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ακουσα που ελεγε ο λαζοπουλος για 2 ανθρωπους που εδωσαν τελος στην ζωη τους αμεσως μετα που ανοιξε το επαγγελμα του οδηγου φορτηγων.
Μα κανενα καναλι δεν βγηκε τιποτα να πει για 2 ζωες και ποσα ακομα που ενοειται δεν τους νοιαζει για το πως θα επιβιωσουμε. :-(
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αλλά η πλήρης σιωπή
Bασίλη μου αυτό δεν είναι η σιωπηλή δύναμη που αναφέρω, αλλά το βόλεμα...Δεν μίλησα για κάτι τέτοιο ε? :D

Είμαι η πρώτη που ανακοίνωσα την "μάχη του καναπέ" από το σάιτ μου, όταν αηδιασμένη από την τηλεόραση και από τον εαυτό μου και από τον κόσμο που κοιτούσε με απαθή πόνο τα συμβάντα στο Ιράκ, μάζεψα όσους μπορούσα για να στείλουμε ενέργεια στους ανθρώπους να αντέξουν... και έκλεισα δια παντός την τηλεόραση.

Θα σου θυμίσω την κατάσταση που βρεθήκαμε πριν λίγο καιρό, κάτω από τον κίνδυνο του υποχρεωτικού εμβολιασμού...
΄Ηδη στα σχολεία το είχαν βάλει στο πρόγραμμα για να εμβολιάσουν τους μαθητές και σε ορισμένους τόπους εργασίας είχε αρχίσει η έντονη πίεση για το εμβόλιο της γρίπης των χοίρων...Με την ΄Εμμα που το συζητήσαμε, της πρότεινα να παραιτηθεί, αν την ζορίσουν για το εμβόλιο…
Η μάχη μας αυτήν την φορά ήταν διαδικτυακή...
Τα χιλιάδες μέιλ που πήραμε και που στείλαμε, τα βίντεο από επιστήμονες του εξωτερικού, τα άρθρα, τα σχόλια, η ενημέρωση του κινδύνου από το εμβόλιο, όλα συνετέλεσαν στο να δώσουν κίνητρα στους ανθρώπους να μην εμβολιαστούν σαν πρόβατα... Και ως δια μαγείας, η "απειλή" αποσύρθηκε...
Η "αποχή" από τις εντολές, με πλήρη ευθύνη των πράξεών μας, είναι ακριβώς αυτή η σιωπηλή δύναμη...

Ο μόνος τρόπος που έχουμε αυτήν την στιγμή να δράσουμε είναι η ενημέρωση. ΄Ηδη νομίζω ότι οι ΄Ελληνες έχουν σταματήσει να είναι οπαδοί κομμάτων και είναι απλά φοβισμένοι τούτη την ώρα...
Η ενημέρωση δεν σταματά...Και όσο γνωρίζουμε περισσότερο, τόσο περισσότερο θα επιλέγουμε διαφορετικά για την ζωή μας...

Το ίδιο θα γίνει και με τον χριστιανισμό...Περίμενε και θα δεις!
΄Οσο ζει και αναπνέει ο Χριστός μέσα μας, θα δεις ανατροπές που δεν θα γινουν με όπλα, ούτε με αντιδράσεις, αλλά με διαφορετικές επιλογές του καθενός από εμάς...Αρκεί να ζει και να αναπνέει ο Χριστός μέσα μας και να μην βρίσκεται απλά στις ελπίδες μας...
Μην υποτιμάς το διαδίκτυο…
(Το φόρουμ έχει καθημερινά γύρω στους 480 επισκέπτες, δεν διαβάζεται μόνο από τα μελη)

Δυστυχώς (και μένα με πονούσε πολύ αυτό στο παρελθόν) δεν γίνεται όλοι μαζί να αφυπνιστούμε...Χρειάζεται να σεβαστούμε την διαφορετική αντίληψη των ανθρώπων και κυρίως χρειάζεται να αγαπήσουμε τον φόβο τους και εμείς να τους βοηθήσουμε να αντιληφθούν την υπευθυνότητά τους στο δικαίωμα επιλογών, αν πρώτα την έχουμε αντιληφθεί σε εμάς, επιλέγοντας διαφορετικά από ότι μας έμαθαν ότι είναι η υπευθυνότητα...

Να θυμάσαι, ότι όσο ο άνθρωπος δεν αντέχει την ελευθερία του, όσο ο άνθρωπος χρειάζεται την εξουσία για να επιβάλει τάξη στο χάος του, θα υπάρχει αυτή η κατάσταση στον κόσμο μας. Και όπως ξέρεις, το χάος βρίσκεται μέσα μας και αυτό χρειάζεται πρώτα να «τακτοποιήσουμε» πριν αποφασίσουμε να βάλουμε τάξη στον κόσμο…

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Αυτος δεν είναι και ο δρόμος του Ειρηνικού πολεμιστη?
Αυτού που με τις ιδέες του, επειρεάζει την ανθρωπότητα, διαφοροποιώντας τον από αυτούς που θα κατεβούν στην πλατεια και θα μπλέξουν σε καυγά , αμυνόμενοι...

:x :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εκεί είμαι εγώ Ντάννυ... :-( @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Οφειλω να πω οτι τοτε με τα εμβολια αυτα που ενημερωνομουν ηταν μονο απο εδω την τηλεοραση δεν την αντεχα συν φυσικα η πιστη απο την εργασια μας με εκαναν να μην σκεφτομαι καν την περιπτωση εμβολιασμου παρολου που λογο θεσης εργασιας στο αεροδρομιο που μπαιναν εκαταμμυρια τουριστες και σπερνοντας ο ενας με τον αλλο ολοι οι εργαζομενοι τον φοβο οτι ειμαστε οι πιο εκτεθοιμενοι..
Ουτε μια φορα δεν σκεφτηκα να ρωτησω η να επισκεφτω γιατρο γιατι κατι μεσα μου μου ελεγε τζιζ μακρια..
Μαλιστα σε καπους απαντασουσα αν ειναι να παω απο την γριπη οκ ο ανωτερος ευατος μου θα το εχει επιλεξει κατι παραπανω θα ξερει!!!


:x :x :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Οκ Βάσω τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω αυτό που εννοείς..

Εκτός αυτού το συναίσθημα τις τελευταίες μέρες είναι πάνω από μένα.. αλλά πιστεύω για καλό..

Ευχαριστώ για όλα @};-
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”