Λασπολογία κατά ReiKi

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το πιο τραγικό που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος σε έναν άλλον άνθρωπο, δεν είναι να τον σκοτώσει, ούτε να μην τον αγαπάει, ούτε να τον κατηγορεί, ούτε να τον επικρίνει, ούτε να του λέει ψέματα, ούτε να τον κλέψει, ούτε να τον μισήσει, ούτε να τον φθονήσει...

το πιο τραγικό που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος σε έναν άλλον άνθρωπο είναι να μην τον αφήσει να βαδισει στο μονοπάτι του...Να τον αλυσοδέσει μέσα από τον φόβο...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};- @};- @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

:-( @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Valia

Δημοσίευση από Valia »

πόσο αλήθεια Βάσω μου!!! αυτό ακριβώς συζητούσα με τη μαμά μου πριν λίγες μέρες...
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ναι οντως αυτο ειναι το πιο τραγικο!!! :-( @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Προς τα εκεί οδεύει το πράγμα όμως.

Δεν θέλω να απαντήσω στην κριτική, αλλά αν ακούγεται και δημοσιεύεται η μια πλευρά, γιατί να μην ακουστεί και η άλλη;

Δεν με όρισε κάποιος υπερασπιστή του Ρεικι, αλλά είναι άδικο να μην ακούγεται τίποτα γι αυτό το σύστημα και να ακούγεται αιώνες τώρα η ίδια φωνή.

Δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο θα μπορέσουμε ποτέ να απαγκιστρωθούμε από την εξουσία του παπαδαριού, αν μονίμως κάνουμε τουμπεκί..

Πάντα κάποιος ’νθιμος θα υπάρχει στην ηγεσία και θα απειλεί, και από κάτω θα το βουλώνουν όλοι από φόβο μην πάνε ενάντια στον εκπρόσωπο του Θεού και τους στείλει στην κόλαση..

Και όπως λέει και το ΚΚΕ (αισθάνομαι ειρωνικά γελάκια; :P ) η αγανάκτηση ας γίνει Δύναμη!
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:το πιο τραγικό που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος σε έναν άλλον άνθρωπο, δεν είναι να τον σκοτώσει, ούτε να μην τον αγαπάει, ούτε να τον κατηγορεί, ούτε να τον επικρίνει, ούτε να του λέει ψέματα, ούτε να τον κλέψει, ούτε να τον μισήσει, ούτε να τον φθονήσει...

το πιο τραγικό που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος σε έναν άλλον άνθρωπο είναι να μην τον αφήσει να βαδισει στο μονοπάτι του...Να τον αλυσοδέσει μέσα από τον φόβο...

@};-
:x @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βασιλη :D
Λαικη Συσπειρωση :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βασίλη μου η ενημέρωση τώρα υπάρχει άφθονη...ένα τσικ κάνεις και διαβάζεις, ενημερώνεσαι και αν έχεις κρίση βγάζεις τα συμπεράσματά σου.
Αν δεν έχει κανείς κρίση και απάντηση να στείλουμε, δεν θα αλλάξει γνώμη...Ο φόβος δεν του επιτρέπει επιλογές...
Αλλά αυτόν δεν μπορούμε να τον καλμάρουμε...Υπάρχει ή δεν υπάρχει...

΄Ομως για σκέψου...αν το ρέικι σαν σύστημα πνευματικής ανάπτυξης και αυτο-βελτίωσης χρειάζεται να τεκμηριωθεί με λόγια σαν τέτοιο και όχι σαν εφαρμογή στην Ζωή, τότε νομίζω ότι μόνοι μας το απαξιώνουμε...

Η καλύτερη απάντηση είναι απλά η Ζωή μας!! :x :x

και όση Αγάπη μπορούμε να πάρουμε και να δώσουμε... @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:
Η καλύτερη απάντηση είναι απλά η Ζωή μας!! :x :x

και όση Αγάπη μπορούμε να πάρουμε και να δώσουμε... @};- @};-
Μεγαλη αληθεια!!! και πειθει χωρις ουτε λογο γυρω απο το ρεικι...
Μεχρι και τον χειμωνα 2008 προσπαθουσα να εξηγησω και να πεισω μια πολυ καλη φιλη και συναδελφο γυρω απο το ρεικι..
Φυσικα δεν μπορουσα να το στηριξω και κανεναν δεν πειθεις οταν στην ζωη σου ολα ειναι μπαχαλο και εσυ αλλου πατας και αλλου ανερμινιζεις..
Με την καθημερινη εργασια και παρατηρωντας ολη μερα την ζωη μου και τις αλλαγες μου που με ηξερε πολυ και πολλα χρονια πριν δεν χρειαστηκε ποτε να ξαναπω λεξη..
Απο τοτε το εχει πιστεψει συνεχεια ζηταει και επιδειωκει συζητησεις μου εχει ζητησει να της στειλω ρεικι κτλ
Μου ειπε με αληθεια λοιπον καποια στιγμη περσυ το χειμωνα οτι και να ηθελα να μην πιστεψω δεν θα μπορουσα αλλα ημουν αρνητικη πριν με ολο αυτο!!!

:x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αμαλία μου @};- >:d< :*
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Ακριβώς έτσι είναι...
Και υπόψιν, κάτι που μας μαθαίνουν από την αρχή στην δουλειά, οι πολύ καλοί φίλοι, οι συγγενείς και όλα τα κοντινά σου άτομα, όταν ξεκινάς έναν δρόμο, διαφορετικό από των ίδιων και από τον "συνηθισμένο", θα είναι οι πρώτοι που ΔΕΝ θα πιστέψουν σε σένα, που θα σε αποθαρρύνουν, που θα υποτιμήσουν και θα απορρίψουν την καινούργια επιλογή σου.

Είναι όμως αυτοί που θα σου δώσουν και το μάθημα που χρειάζεσαι για να μάθεις να διαχειρίζεσαι την απόρριψη. Να μάθεις να πιστεύεις σε σένα. :x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Vaso έγραψε:μάλλον πλάκα κάνεις Ναταλί!

Για κάνε μια βόλτα στα φόρουμ και γενικά στο ιντερνετ να δεις τι γίνεται...

Μέχρι και ότι ανοίγει το κανάλι για δαιμόνια έχουν γράψει =)) =)) =)) =)) =)) =))

Και δεν έχει να κάνει μόνο με την θρησκεία αυτό!
΄Εχει να κάνει με τον απεριοριστο φόβο των ανθρώπων να αντιμετωπίσουν τον εαυτό τους! :? :?
Απο ποτε η αγαπη εγινε ''σατανικη''?
Γιατι το Ρεικι ειναι μοναχα αγαπη και μιλαω απο προσωπικη εμπειρια!
Αν το κακο μπορει να δωσει τοσο καλο, τοτε ειτε δεν ειναι τοσο κακο το κακο, ειτε δεν ειναι αυτο το πραγματικο κακο... Μαλλον το δευτερο ισχυει...
Η πραγματικη πνευματικοτητα ειναι (για μενα) η εκσταση και το μυστηριο που βιωνει καποιος μεσα απο την αγαπη... Μπορει να ερθει μεσα απο τη θρησκεια, απο την επαφη με τη φυση, απο την ενασχοληση με την τεχνη, απο τον ερωτα..................
Και η αγαπη ειναι Θεος (και Θεα ;) ) !!!

Πολλη αγαπη, λοιπον, ας στειλουμε σ εμας και σε ολον τον κοσμο!!!

:x :x :x
@};- @};-
>:d<
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Αστους να λενε γιωργο,εμεις μεσα μας ας ακολουθησουμε αυτο που νιωθουμε @};-
Θεος ειναι αγαπη
Αγαπη ειναι ελευθερια @};-

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”