Nεα απο την επιστημη

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Nεα απο την επιστημη

Δημοσίευση από Μαιρη »

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΠΟ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ.
ημερομ. δημοσιευσης 15-9-09
Οι εφαρμογες βλαστοκυτταρων απο νεογιλα δοντια δημιουργουν προσδοκιες για την οριστικη θεραπεια παθησεων οπως ο σακχαρωδης διαβητης και νευρολογικες νοσοι ,αλλα και για την αποκατασταση μαστου μετα απο μαστεκτομη.Γονεις που δεν αποθηκευσαν τα βλαστικα κυτταρα απο το ομφαλοπλακουντιακο αιμα των παιδιων τους,μπορουν πλεον να ζητησουν την αποθηκευση βλαστοκυτταρων απο τα νεογιλα δοντια σε ηλικιες 5-7 ετων.

"ΧΑΠΙ - ΑΡΑΧΝΗ"ΑΝΙΧΝΕΥΕΙ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ
ημερομ δημοσιευσης 12-10-09
Με καμερα "αραχνη" θα μπορουν πλεον να ανιχνευονται διαφορες παθησεις , οπως ο καρκινος στομαχου, οπως ισχυριζονται ιταλοι επιστημονες .Προκειται για μια τηλεκατευθηνομενη καμερα με ποδια , σε μεγεθος χαπιου ,η οποια θα καταπινεται απο τον ασθενη και θα ελεγχεται απο τον γιατρο με ασυρματη συνδεση.Μετα την εξεταση , το "Χαπι" αποβαλλεται απο τον οργανισμο (φυσικα).
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

μπορουν πλεον να ζητησουν την αποθηκευση βλαστοκυτταρων απο τα νεογιλα δοντια σε ηλικιες 5-7 ετων.
Μακάρι να το ξέραμε νωρίτερα!! :-(
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23110
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Nεα απο την επιστημη

Δημοσίευση από Danielli »

Μαιρη έγραψε:ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΠΟ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ.
ημερομ. δημοσιευσης 15-9-09
Οι εφαρμογες βλαστοκυτταρων απο νεογιλα δοντια δημιουργουν προσδοκιες για την οριστικη θεραπεια παθησεων οπως ο σακχαρωδης διαβητης και νευρολογικες νοσοι ,αλλα και για την αποκατασταση μαστου μετα απο μαστεκτομη.Γονεις που δεν αποθηκευσαν τα βλαστικα κυτταρα απο το ομφαλοπλακουντιακο αιμα των παιδιων τους,μπορουν πλεον να ζητησουν την αποθηκευση βλαστοκυτταρων απο τα νεογιλα δοντια σε ηλικιες 5-7 ετων.
.
Αυτα είναι τα πρώτα δόντια των παιδιών??
Πρεπει να αποθηκευτούν από ειδικούς??
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

O διαλογισμός «εξίσου αποτελεσματικός με τα χάπια στην πρόληψη των εμφραγμάτων»

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEn ... ngDtrID=25

Οι συστηματικές ασκήσεις διαλογισμού ίσως είναι εξίσου αποτελεσματικές με τα φάρμακα στην πρόληψη των εμφραγμάτων και των εγκεφαλικών επεισοδίων, καθώς μειώνουν τον κίνδυνο στο μισό για όσους ήδη πάσχουν από στεφανιαία νόσο, υποδεικνύει κλινική μελέτη στις ΗΠΑ.
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Valia

Δημοσίευση από Valia »

το διάβασα, Μάντρυ! πολύ καλό!! χιχι!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Γιώργο μου :thumbsup: :thumbsup:
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ναι...τα αμερικανάκια περιμέναμε να μας το αποδείξουν!! Μόνο το γεγονός ότι η Ασία ολόκλρη δεν υποφέρει από καρδιοπάθειες και καρκίνους δεν μας λέει τίποτα αυτό; Στην δεν Απω Ανατολή τώρα αρχίζει να εμφάνιζεται ο καρκίνος σε μεγάλες πρωτεύουσες ενώ ο μέσος Ιάπωνας, κινέζος ή κορεάτης με τον τρόπο ζωής που έχουν εκεί δεν διατρέχει ούτε κατα διάνοια τον κινδυνο που διατρέχει ο μέσος ευρωπαίος να πεθάνει στα πενήντα του από καρδιακό επεισόδιο!!! Και μετά απ' όλα αυτά άντε μίλα στον μέσο έλληνα και ειδικά στις μεσογειακές χώρες για διαλογισμό!! Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια έχει πάρει τα πάνω της η Γιόγκα στην χώρα μας!! αυτό είναι πολύ αισιόδοξο!!! Ομως παραμένει αρκετά ακριβή ώστε να μπρούν να την παρακολουθούνε όλοι!!
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

ναι Ντανυ μου τα νεογιλα ειναι τα πρωτα δοντια των παιδιων. Σιγουρα αποθηκευονται απο ειδικους . Οπως τα βλαστοκυτταρα απο ομφαλικο αιμα. πρεπει να ρωτησει κανεις καποιο γυναικολογο η ισως γενετιστη.
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

Μαντρυ μου αυτο που κανανε εκατονταδες χρονια στη ανατολη ερχεται η δυση δευτερη και κατα ιδρωμενη να το τεκμηριωσει χα!
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23110
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Μαιρη έγραψε:ναι Ντανυ μου τα νεογιλα ειναι τα πρωτα δοντια των παιδιων. Σιγουρα αποθηκευονται απο ειδικους . Οπως τα βλαστοκυτταρα απο ομφαλικο αιμα. πρεπει να ρωτησει κανεις καποιο γυναικολογο η ισως γενετιστη.
Ευχαριστώ ;)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μαίρη, αν κάποιος έχει κρατήσει κάποια δοντάκια του παιδιού του, μπορεί να τα χρησιμοποιήσει για βλαστοκύταρα ή θα πρέπει να είχαν αποθηκευτεί με ειδικό τρόπο από κάποιον γιατρό?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Επί 23 χρόνια νόμιζαν ότι ήταν σε κώμα· όμως εκείνος καταλάβαινε τα πάντα!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&a ... 47604&ct=2
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88503
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εμ σας το έχω πει...Κανείς δεν ξέρει τι γίνεται μέσα σου, την στιγμή που όλοι σε νομιζουν "αναίσθητο"...Το έχω βιώσει προσωπικά, μετά από την καισαρική!
Αυτό ακριβώς!!

«Ούρλιαζα από μέσα μου, μα δεν με άκουγε κανείς»
Από τη στιγμή που κάποιος θεωρείται ότι δεν έχει κανέναν βαθμό συνείδησης, είναι πολύ δύσκολο να αντιστραφεί η γνώμη αυτή
Αλλίμονο!!! :-( :-( :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

..... τι επελεξε η ψυχη του :-o :-o :-o :-o

23 χρονια ουφ... ευτυχως αλλαξε σχεδιο!!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ευτυχώς , που έστω και μετά από τόσα χρόνια,
το αντιλήφθηκαν !!!
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”