Εμβολιασμοί ?????/?

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Εμβολιασμοί ?????/?

Δημοσίευση από WonderBoy »

Παραθέτω ενα site απο μια κοπέλα που πραγματικά κάνει καλή δουλεία στην ενημέρωση :thumbsup:
Θα δείτε μερικά βίντεο και ντοκουμέντα με υπογραφές για το πολύ καλά στημένο σχέδιο 8) 8) 8) 8)

http://neagripi.blogspot.com/

Δέ ξέρω αν γνωρίζετε οτι ο Αβραμόπουλος σαν υπουργός Υγείας πέρασε νόμο 2 μέρες πριν τις εκλογές για τη μή αναγκαία συγκατάθεση του γονείου στον εμβολιασμό του παιδιού.
??????????
Τώρα πώς γίνετε να μην είναι υποχρεωτικό αλλα να μθν χρειάζοντε και τη συγκατάθεση μου δέ το καταλαβαίνω.
Είναι όπως το οτι ζητούν απο το παιδί να έχει κανει κάποια στάνταρ εμβόλια πριν πάει σχολελιο (και μερικά σχολεία δεν τα δέχονται αν δεν δούν στο βιβλιάριο πως γίναν)ενώ υπάρχει νόμος που λέει οτι δεν είναι υποχρεωτικά.Εμένα δεν μου ζήτησαν αλλα η αδελφή μου πήγε με το νόμο στα χέρια για να το δεχτούν και βέβαια με χίλιους δυό εμπαιγμούς οτι θα αντιδράσουν οι άλλοι γονείς και και και......

Αποψή μου Ο Χ Ι στο εμβόλιο της γρίπης :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και η δική μου, Τάσο, αλλά για τον Εαυτό μου!

δεν ξέρω τι κρύβεται πίσω από τα εμβόλια, γιατί πραγματικά δεν έχω διαβάσει τα σχόλια για τις φαρμακευτικές εταιρίες και τα συμφέροντα...

Το μόνο που κατάφεραν εντέλει, είναι να μην εμπιστευόμαστε την ιατρική επιστήμη για την υποστήριξη που δίνει στην φυσική μας υγεία...

Ο εμβολιασμός είχε ένα ευεργετικό αποτέλεσμα στο παρελθόν, γιατί απομάκρυνε ασθένειες που ήταν θανατηφόρες...Και αυτήν την προσφορά στην ανθρωπότητα δεν μπορούμε να την αγνοήσουμε...

Τι έγινε τώρα όμως? :-?

Μήπως η έλλειψη εμπιστοσύνης μας κάνει να αγνοούμε κάποιον υπαρκτό κίνδυνο?
Μήπως αυτός ο κίνδυνος είναι ένα τέχνασμα για να πουλήσουν εμβόλια?

Η ανθρωπότητα γίνεται ολοένα και πιο ευάλωτη στους ιούς! ΄Ενας από αυτός λέγεται "κέρδος" και ένας άλλος "φόβος"...

Αν ο εμβολιασμός γίνει υποχρεωτικός από το κράτος, πόσο θα μπορέσουμε να υπερβούμε τον φόβο και να μην εγκρίνουμε τον εμβολιασμό για μια ευάλωτη ομάδα που είναι τα παιδιά και οι ηλικιωμένοι?

Με έχει απασχολήσει αυτό το θέμα... :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Η ανθρωπότητα γίνεται ολοένα και πιο ευάλωτη στους ιούς! ΄Ενας από αυτός λέγεται "κέρδος" και ένας άλλος "φόβος"...
Ετσι ακριβώς Βάσω μου και επειδή κάποιοι τα καταφέρνουν να την κοπανάν βρήκαν ένα πιό σύγουρο τρόπο να σε μαρκάρουν 8)
Αν ο εμβολιασμός γίνει υποχρεωτικός από το κράτος, πόσο θα μπορέσουμε να υπερβούμε τον φόβο και να μην εγκρίνουμε τον εμβολιασμό για μια ευάλωτη ομάδα που είναι τα παιδιά και οι ηλικιωμένοι?
Αχχχχχχχχχ ποσο μαπασχολεί να'ξερες γιατί φοβάμαι πως θα γίνει υποχρεωτικό και στα κοντα κιόλας :oops: :mad: σε κάποιοα μέρη υπάρχει πρόστιμο 1000 ευρώ και συζητούν την ποινή φυλάκισης :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o Εμείς κλασικά περιμένουμε το οκ απο την ΕΕ :-?

Το φώς όμως είναι δυνατό και ευελπιστώ να πεσουν έξω αλλη μια φορά >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ξέρεις τι σκέφτομαι Τάσο μου?

για να επιμένουν τόσο πολύ, μήπως τελικά δεν είναι μόνο το κέρδος πίσω από αυτό?

Και αφού δεν ζητάνε την συγκατάθεση των γονιών, είναι τεράστια η ευθύνη τους, για ότι συμβεί, αφού το παίρνει πάνω της η πολιτεία...

Αλήθεια, αν κρύβονται συμφέρονται πίσω από τον ομαδικό εμβολιασμό, έχουμε κάνει σαν ανθρωπότητα ένα τεράστιο βήμα προς τα πίσω... :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Και εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω. Από την μία η εμπειρία μου λέει ότι δεν είναι κάτι τραγικό αυτή η γρίπη για να ρισκάρεις να εμβολιαστείς σε ένα μη επαρκώς δοκιμασμένο εμβόλιο, από μερικούς φίλους που την περάσαν. Από την άλλη αυτή η τρομολαγνία από τους δημοσιογράφους δεν αφήνει περιθώρια σιγουριάς.. Τι να πω.. έχω μπερδευτεί. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πιστεύω ότι ο καθένας μας οφείλει να ενημερωθεί
με όποιον τρόπο νομίζει κατάλληλο , να πάρει την
γνώμη γιατρών που εμπιστεύεται και μετά να αποφασίσει
για το τι θα πράξει.
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Εγώ πιστεύω ότι όσο αφηνόμαστε να "τρώμε" εμβόλια και διάφορα άλλα που συνεχώς προκύπτουν, καθιστούμε τον οργανισμό μας όλο και πιο ανίσχυρο να αντιμετωπίσει από μόνος του τις διάφορες ασθένειες. Αν μπορούμε να περάσουμε την γρίππη αυτή ή οποιαδήποτε άλλη με τα μέσα που ήδη διαθέτουμε, τότε αποκτούμε τα κατάλληλα αντισώματα και γινόμαστε πιο ισχυροί.
Τα εμβόλια και τα φάρμακα είναι η εύκολη λύση όχι όμως και η κατάλληλη!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μέχρι τώρα μπορώ να σας πω ότι δεν ήταν λίγες οι φορές που πρόλαβα στην αρχή και δεν εξελίχθηκαν ιώσεις και γρίππες δικές μου και της κόρης μου με μια αρωματοθεραπευτική αγωγή. Φυσικά για την κόρη μου ήταν ελαφριά (Μπάνιο σε μπανιέρα με τα κατάλληλα αιθέρια έλαια, επάλειψη με λαδάκι και αιθέρια έλαια) και την επόμενη μέρα ήμασταν περδίκια. Ούτε φάρμακα, ούτε τίποτα.
Όσο μπορεί κανείς να αντιμετωπίζει μόνος του και με φυσικά μέσα τις διάφορες αρρώστειες είναι ότι καλύτερο. Πόσο μάλλον όταν μπορούμε να βοηθήσουμε τον εαυτό μας και με ρέικι..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ναι αλλά δεν μπορώ να αφήσω το ενδεχόμενο να πάθω μια σοβαρή ασθένεια ενώ υπάρχει το εμβόλιο. Το οποίο μπορεί να με βοηθήσει να δημιουργήσω κάποια αντισώματα ώστε σε περίπτωση που πάθω την αρρώστια να την περάσω σχετικά ανώδυνα. Μην αφορίζουμε την κλασσική ιατρική, όλα στην ισορροπία τους. :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Δεν μπορώ να ζω με το φόβο ότι θα πάθω γριπη των χοιρων και θα πεθανω όταν μπορει να πέσει ένα κεραμίδι στο κεφαλι μου και να μεινω στον τόπο!

Αμα ειναι να γίνει θα γίνει, με εμβόλιο η χωρις...
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Ναι αλλά δεν μπορώ να αφήσω το ενδεχόμενο να πάθω μια σοβαρή ασθένεια ενώ υπάρχει το εμβόλιο. Το οποίο μπορεί να με βοηθήσει να δημιουργήσω κάποια αντισώματα ώστε σε περίπτωση που πάθω την αρρώστια να την περάσω σχετικά ανώδυνα.
Σέβομαι την άποψή σου Βασίλη απλά θα σου πώ κάνε μια έρευνα για το καταπόσο εντέλει σε βοηθάν τα εμβόλια(τουλάχιστων τις τελευταίας 20ετίας ) και θα δείς τρομακτικά αποτελέσματα.το 90%έχει προκαλέσει περισσότερους θανατους απο την ίδια την αρώστια και πολές πολές παρενέργειες διαφόρων ειδών.εβαλα πιο επάνω ενα site απο μια κοπέλα που δείνει αρκετες πληροφορίες είναι καλό να τις ρίξουμε όλοι μια ματιά :-?
Μην αφορίζουμε την κλασσική ιατρική, όλα στην ισορροπία τους.
:-? :-? :-? Δέν την αφορίζω απλά συμφωνό οτι όλα στην ισοροπία τους και η κλασική ιατρική έχει ξεφύγει αρκέτα απο το μονοπάτι που ήταν.

Δυστηχώς αυτή τη στιγμή εξυπηρετέι τη μαζική εκμετάλευσηκαι τον Godex .Απο πότε η κλασική ιατρική ήταν μόνο χορηγηση φαρμάκων???????Αλλο η πρόθεση των γιατρών και το κοινωνικό λειτούργιμα που κάνει η ιατρική και άλλο η φαρμακοβιομηχανίες 8) 8)

Πάντα η άποψή μου :x :x :D
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μα τα φάρμακα με την κλασσική Ιατρική είναι στενά συνυφασμένα.. Έχεις παιδί και ξέρεις καλά, πως όταν αρρωσταίνουν τα παιδάκια, οι παιδίατροι τα φορτώνουν με 10 φάρμακα για να γίνουν καλά. Διαφωνώ στην χορήγηση φαρμάκων όταν πρόκειται για απλά και "ακίνδυνα" περιστατικά. Το ακίνδυνα σε εισαγωγικά γιατί ποτέ δεν ξέρεις.. Για παράδειγμα έχω έναν φίλο ο οποίος πλακώνεται στα depon με τον παραμικρό πονοκέφαλο.. Αυτό είναι κατάχρηση.. το ίδιο κάνει και με τις αντιβιώσεις.. όταν αρρωσταίνει
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Εκτος απο ελαχιστοτατες περιπτωσεις..εχω καταλαβει απο διαφορα σαιτ διεθνη και μη, οτι το νεο εμβολιο ειναι για πειραματικους και κερδοσκοπικους σκοπους και τιποτα παραπανω :-(
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Madraoulas έγραψε:Εκτος απο ελαχιστοτατες περιπτωσεις..εχω καταλαβει απο διαφορα σαιτ διεθνη και μη, οτι το νεο εμβολιο ειναι για πειραματικους και κερδοσκοπικους σκοπους και τιποτα παραπανω :-(
Επίσης!!!
Αν δεν υπήρχε κερδοσκοπία στην κλασική ιατρική δεν θα είχαν κανέναν απολύτως λόγο να εναντιώνονται στην ολιστική ιατρική, ειδικά όταν η τελευταία θέλει την συνεργασία των πρώτων και δεν δρα ανταγωνιστικά με την κλασική ιατρική. Εκτός αυτού γνωρίζω γονείς που εμπιστεύονται ομοιοπαθητικούς γιατρούς για τα παιδάκια τους και είναι πολύ ευχαριστημένοι και μάλιστα με πολύ υγιή παιδιά!!
Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Δημοσίευση από Deukalion »

Το θέμα απο οσα εχω διαβάσει πως περιέχει καποιες ουσίες τοξικές οπως ενα ειδος απο υδραργυρο.
Βασω δεν ξερω αν ξερεις αλλα κανεις δεν παίρνει την ευθυνη απο οσο ξέρω μιας και υπογράφεις χαρτι που αναλαμβάνεις εσυ την ευθυνη. Ωστοσο για τα παιδιά δεν ξέρω.

Παντως εχουμε φτάσει σχεδον αρχες Νοεμβριου και το θεμα ειχε ξεχαστει και δεν ειδα να συνεβει κατι .

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι γιατι λετε οχι και τι θα κανατε σε περιπτωση που υποχρεωνόσασταν;

Το σιγουρο παντως ειναι το ποσο ευκολα γιατροι γράφουν φάρμακα και το πως αντιμετωπίζουν μονο ετσι τα προβληματα. αυτο συμβαίνει λογο της αποδεδειγμένης πιεσης απο τις φαρμακευτικες εταιρίες.. Εξαλλου σιγουρα ξέρουμε ολοι απο γιατρούς φιλικά πρόσωπα που λενε τι πράγματα τους δινουν οι φαρμακευτικες εταιρίες... Ταξίδια,λάπτοπ ,τηλεωράσεις ισως ειναι αρκετα για να σε κανουν να δωσεις κ κανενα φαρμακο παραπάνω

http://neagripi.blogspot.com/

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”