Εμβολιασμοί ?????/?

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Ζητώ συγνώμη αν σε μερικούς φένετε κάπως η στάση μου πάνω σ'αυτό το θέμα :x :x όμως θα συνεχίσω να βάζω ενημερωτικά σχετικά γιαυτούς που θέλουν να δούν πέραν της ενημέρωσης της ιδιωτικής-κρατικής τηλεόρασης :-? :-?

http://ethnicarts.blogspot.com/2009/11/ ... ccine.html

Εμβολιασμοί: Το κάλεσμα των σειρήνων

@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι όχι Τασούλη, μην ζητάς συγνώμη!!!!!!!!!!!!!

Είναι τόσο λυπηρό!!! Θεε μου, πόσο... :-( :-( :-( :-( :-(

πάντως είναι αλήθεια ότι προσπαθούν να ελαχιστοποιήσουν τον πληθυσμό της γης...το έχω νιώσει πολύ έντονα!

Εύχομαι να μην φοβηθούν οι άνθρωποι και τρέξουν να κάνουν το εμβόλιο, προτού σκεφτούν τις συνέπειες...

Το νευρικό σύστημα, είναι πολύτιμο για τον άνθρωπο!! από όλες τις απόψεις!

Σ' ευχαριστούμε πολύ! >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εν μέσω προετοιμασιών για την Ρώμη, η θεία μου, όντας γιατρός που είπε να κάνω το εμβόλιο της απλής γρίπης.. όχι της γουρουνογρίπης. Δηλαδή ούτε αυτή το εμπιστεύεται.. Βέβαια της είπα ότι δεν θα πάρω τίποτα από αυτά.. και παραδόξως το σεβάστηκε..
Επίσης σήμερα, το σχολείο της μικρής μου αδερφής, έκλεισε για μία εβδομάδα.. και η σχολή μου για εκεί οδεύει.. ! Όλος αυτός ο πανικός μου προκαλεί μια ανησυχία αλλά δεν θα με αφήσω ξανά έρμαιο του φόβου.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Σύμφωνα με τη Daily Mail, η βρετανική Υπηρεσία Προστασίας Υγείας απέστειλε επιστολές σε 600 νευρολόγους στις 29 Ιουλίου, προειδοποιώντας τους να είναι στην επιφυλακή για τις περιπτώσεις του συνδρόμου Guillain-Barre
εφόσον ξεκινά η εκστρατεία εμβολιασμού. Γιατί η προειδοποίηση αυτή δεν αποστέλλεται σε γενικούς ιατρούς, οι οποίοι θα διαχειρίζονται το εμβόλιο, φαίνεται μια περίεργη επιλογή, αν η δημόσια ασφάλεια είναι πράγματι
η κύρια ανησυχία.
Αυτή η εμπιστευτική αλληλογραφία μεταξύ της βρετανικής δημόσιας υπηρεσίας υγείας και νευρολόγων στο Ηνωμένο Βασίλειο είναι η πρώτη ένδειξη ότι κάτι ήδη δυσλειτουργεί σε σχέση με το εμβόλιο.

:-? :-? :-? :-? :-?
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

http://www.youtube.com/watch?v=gEVv2Sqc ... r_embedded

δεν πρόκειται μόνο για τα εμβόλια :-(
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

:-( :-( :-(
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μερικές φορές καλούμαστε να είμαστε σταθεροί στις αποφάσεις μας και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε για τους άλλους είναι να τους δώσουμε εκείνα τα κίνητρα της Αγάπης, ώστε να μην φοβούνται να βγουν από το "κοπάδι"...

Η αντίσταση σε ότι μας βλάπτει, δεν έχει μαζικό τρόπο συμπεριφοράς, αλλά έχει εκείνη την δυναμική της θεότήτας που είναι μέρος του Ατόμου.

Χρειάζεται να σκεφτούμε αν θέλουμε να ζήσουμε έτσι, ή αν θέλουμε να ζήσουμε όπως νιώθουμε, ακόμα και αν μέσα σ' αυτήν την απόφαση περιέχεται "μάχη"...

Φαντάζεσαι να βγει όντως το χάπι του Μάτριξ? Να κλιθείς κάποια στιγμή να είσαι συνειδητός στην επιλογή αυτού που οραματίζεσαι, πέρα από κάθε αμφιβολία?
Πρέπει τότε να είσαι έτοιμος και για την αντίδραση, σε όποια μορφή!


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Εγώ παιδιά έτυχε στην αρχή του πανικού να δω τις δηλώσεις ενός μεγάλου παιδιάτρου στην τηλεόραση που είπε κάτι πολύ απλό και τα έβαλε μάλιστα και με τους άλλους γιατρούς ζωντανά στην τηλεόραση (ξέρετε σε αυτά τα σιχαμένα παράθυρα).
Είπε χαρακτηριστικά ότι ο ιός της γρίπης είναι 10 φορές πιο ισχυρός και δεν γίνετε μαζικός εμβολιασμός, δεν βρίσκω λόγο του πανικού για εμβολιασμό για τον ιό των χοίρων από την στιγμή που είναι 10 φορές πιο ασθενέστερος!!!
Και πέστε μου μετά έμενα ότι δεν γίνετε ο εμβολιασμός για εξυπηρέτηση άλλων σκοπών.
Σχετικά βίντεο έχουν ήδη αναρτηθεί από άλλα παιδιά από ότι είδα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ευτυχώς, buesea, που υπάρχει σύμπνοια και ενημέρωση...

Τουλάχιστον, αν δεν μπορεί να τους νιώσει ένας άνθρωπος λόγω έλλειψης ενόρασης, να γνωρίζει τους κινδύνους!!

για πότε ησύχασαν όμως ε? ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Αγαπητή μου Βάσω οργίζομαι αφάνταστα!
Τι σοι άνθρωποι ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΙ είναι αυτοί που μας θέλουν robot???
Δες όμως το θετικό της όλης υπόθεσης… Απέτυχαν πανηγυρικά!!! Ούτε στο 20% δεν έφτασε το ποσοστό που πίστευαν ότι θα εμβολίαζαν. Αν θυμάμαι καλά γύρο σ το 11% του στόχου τους έφτασαν!!! Και να φανταστείς ότι έριξαν στη μάχη του εμβολιασμού τους πάντες… πολιτικούς, ηθοποιούς, γιατρούς, ΜΜΕ, διαφημίσεις, απειλές…. τα πάντα!
Μην επαναπαυόμαστε όμως, θα επιστρέψουν πάλι στο μέλλον πιο οργανωμένοι.
Ελπίζω και εύχομαι να έχουν ακόμα χειρότερη τύχη!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το μόνο που θα μας σώσει είναι να μην οργιζόμαστε...

Η μόνη μας ελπίδα είναι να μεινουμε μαζί και να ανταλλάσσουμε πληροφορίες, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας μας, εκτός από την αγάπη και το ενδιαφέρον μας ο ένας για τον άλλον!

Να είσαι σίγουρος, bluesea, ότι παρ' όλο που μπορεί να νομίζουν ότι είμαστε λίγοι, είμαστε τελικά πολλοί για τις αντοχές τους...

Ακόμα και να μας ψεκάσουν, υπάρχει τρόπος να μην μας αγγίξει ο ψεκασμος τους!

Ρωτάς τι σόι άνθρωποι είναι αυτοί? Οι εγκεφαλοι του κοσμικού κακού...απλά! :? :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Έχεις δίκιο Βάσω μου που λες να μην οργιζόμαστε.
Ξέρω… μόνο κακό στον εαυτό μας θα πετύχουμε έτσι.
Από την άλλη μεριά θα ήθελα να κλοτσήσω αυτούς τους εγκέφαλους του κοσμικού κακού όσο δε φαντάζεσαι…
πως κατάφεραν και μόλυναν τόσο πολύ τούτο τον κόσμο μας ??

Θα τολμήσω να χρησιμοποιήσω τον όρο «διαισθάνομαι» (χωρίς να πιστεύω ότι έχω ιδιαίτερη διαίσθηση)
ίσως όμως περισσότερο να ελπίζω,
ότι και αν ακόμα είμαστε λίγοι (που δεν νομίζω) σύντομα θα είμαστε πάρα πολλοί.
Και αυτό ένα και μόνον ένα σημαίνει....
ας ετοιμαστούμε όλοι μας γιατί η συνέχεια θα έχει πολύ ενδιαφέρον!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Συμφωνώ, ας ετοιμαστούμε bluesea... :-D :-D :-D

είμαι πανέτοιμη!!!!

και μην υποτιμάς την διαίσθησή σου! Είναι το κύριο "εργαλείο" σου εδώ στον φυσικό Κόσμο, για να μπορείς να δρας με την λογική και να μην παρασύρεσαι από τα συναισθήματα. ;)

Ο θυμός επεμβαίνει στο νευρικό σύστημα και είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε γι' αυτούς τους εγκέφαλους του κακού...

Με ένα άθλιο νευρικό σύστημα, το μόνο που μπορούμε να περιμένουμε είναι άρνηση, παραίτηση, απογοήτευση και που όρεξη για "μάχες"... Αυτό περιμένουν...να εξαντληθούμε!

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Οντως!!! :x :x

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”