Εμβολιασμοί ?????/?

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Παντως εχουμε φτάσει σχεδον αρχες Νοεμβριου και το θεμα ειχε ξεχαστει και δεν ειδα να συνεβει κατι .
Πίστεψέ με ΟΧΙ δε ξεχάστικε καθόλου :-o :-o :-o

http://www.healthview.gr/?q=%CE%B5%CF%8 ... CF%84%CE%B

και σας είπα ήδη πως 2 μέρες πριν τις εκλογές ψηφίστικε νόμος για την ''μη υποχρεωτική συγκατάθεση του γονέα '' :-? :-?
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι γιατι λετε οχι και τι θα κανατε σε περιπτωση που υποχρεωνόσασταν;
Αχχχχχχχ δε ξέρω .....είναι στις καθημερινές μου σκέψεις ,περιμένω σε επαγρύπνιση τις εξελίξεις .Το πλήθος που είναι κατά, πλέον μεγαλώνει πολλύ και εύχομαι να τους χαλάσουν τα σχέδια :P :P :P προς το παρόν τουλάχιστω...........
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μου ήρθε στο μέιλ μου και σας ενημερώνω. (Βέβαια μαζί με ακόμα ένα κείμενο που αναφέρεται στην απάτη των φαρμακοβιομηχανιών, αλλά επειδή όλοι πιστεύω, λίγο ή πολύ, έχετε πάρει κάποια ανάλογα μέιλ, δεν το επισυνάπτω).
Δεν έχω βέβαια τρόπο επιβεβαίωσης, αλλά πιστεύω ότι δεν είναι αναληθές... Εύχομαι να προστεθεί και η Ελλάδα στην λίστα!

@};-

Οι πρώτες χώρες που απαγορεύουν την χορήγηση εμβολίων
για την γρίπη απάτη είναι η Νέα Ζηλανδία, Σκωτία, Ιρλανδία, Ισπανία, Πορτογαλία, Γαλλία,
Ολλανδία, Σουηδία και το Μεξικό.
Απαγορεύουν την χορήγηση εμβολίων για την εν λόγω γρίπη.


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αα, κι αυτό έχει σημασία...


Η υπόθεση αναλαμβάνει ακόμα πιο διεθνή
χαρακτήρα μιας και το Μεξικό παραπέμπει την εταιρία Baxter επίσης στο
διεθνές δικαστήριο διότι όπως λέει, όλοι οι θάνατοι στο Μεξικό τον περασμένο
Απρίλιο και Μαϊο εκτός από ένα περιστατικό οφείλονται στο γεγονός τ' ότι
τους χορηγήθηκε το εμβόλιο κατά τους μήνες Δεκέμβριο 2008 και Ιανουάριο 2009
- εμβόλια τα οποία περιείχαν μείγματα από ανθρώπινους ιούς - τον ιο του
SARS, ιός των πουλερικών και ιός των χοίρων.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Δημοσίευση από Deukalion »

Επομένως;
Το θέμα είναι ο καθένας τι στάση πρέπει να έχει απέναντι σε τέτοια θέματα...
Γενικά υπάρχει τάση να χορηγούνται περισσότερα φαρμακα απο οτι πρέπει και πολύ ευκολα.. λογικά λόγω του κέρδους.
Το ερώτημα μου είναι να περιορισουμε αυτη γνώση για τον ευατο μας ή βοήθαμε για την αλλαγή αυτής της τάσης;...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πώς να μεταδώσουμε αυτήν την γνώση βρε Πάρη μου?
Δεν είμαστε γιατροί και ότι γνωρίζουμε για το εμβόλιο, το γνωρίζουμε από τα μέιλ και την δημόσια έκταση που πήρε το θέμα…
΄Αρα εδώ, ο καθένας παίρνει την ευθύνη της ζωής του.

΄Οσο για τα φάρμακα γενικά, πάλι είναι πολύ λεπτές οι ισορροπίες…
Τι να πεις σε κάποιον που είναι ασθενής και πονάει? Μην παίρνεις φάρμακα και γίνε καλά με αυτογνωσία?
@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

΄Ελα ντέ! :D :D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
thanasis
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 12 Οκτ 2009 2:39 pm
Τοποθεσία: Βέροια

ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ ΚΑΥΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ U-TUBE ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ Τ

Δημοσίευση από thanasis »

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:? :? :?

άραγε θα μπορέσει η ανθρωπότητα να "γλυτώσει" από αυτόν τον θανατηφόρο ιό? :-( :-( :-(

ΝΕΑ ΤΑΞΗ!!! :? :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-( :-( :-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ελα μου ντε ... :-( :-( :-( :-(
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Μιλησα με φιλο παιδιατρο απο Αθηνα και θα πω οσο πιο απλα μπορω ,τι μου ειπε.

Οταν κατασκευαστηκε το εμβολιο ,συσκευαστηκε σε ενα προς δεκα..

δηλαδη το ενα φιαλιδιο φτανει για να κανουν το εμβολιο 10 ατομα..

Εβαλαν λοιπον μεσα και συντηριτικο, το οποιο εγινε η αιτια των παρανεργειων .

βλεποντας τις παρενεργειες ,βγηκε νεα παρτιδα εμβολιων αλλα χωρις να αποσυρουν τα προηγουμενα ,τα οποια κυκλοφορουν ηδη ανα τον κοσμο..

Χθες εκανε το εμβολιο η θεια μου....και πριν γυρισει σπιτι αρχισαν τα συμπτωματα ελαφρας μορφης <εφιδρωση,ναυτια,νευρικοτητα,συχνοουρια και το υπολοιπο της βραδιας με εντονους μυικους πονους.
Της χορηγηθηκε αλλο φαρμακο απο τον πνευμονολογο και καπως ηρεμησε..
Ειμαι πολυ μπερδεμενη για το ολο θεμα και το χειροτερο ,ειμαι με γριπη 4 μερες και δε κανω τιποτα ..
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:-( :-( :-( :-(
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εχτές είχα στην ομάδα έναν γιατρό και έναν φαρμακοποιό.

Η άποψή τους για τα εμβόλια δεν ήταν τόσο αρνητική. Οι ίδιοι δεν θα το κάνουν, γιατί μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να βάζουν στον οργανισμό τους συνεχώς χημικά φάρμακα.

Ο ιός, μου είπαν έχει υψηλή μεταδοτικότητα και όχι θνησιμότητα.
Είναι σαν τον ιό της γρίππης, ο οποίος είναι θανατηφόρος στο 1% του πληθυσμού μόνο, γιατί δεν είναι υψηλής μεταδοτικότητας.

' Αρα δεν έχει να κάνει η θνησιμότητα που θορύβησε τα κράτη και θέλουν να κάνουν το εμβόλιο, αλλά η υψηλή του μεταδοτικότητα, που φτάνει στα όρια επιδημίας!

Μέσα από την πανδημία αυξάνουν φυσικά και τα ποσοστά θνησιμότητας από τον ιό.
΄Αλλο να προσβάλει ένας ιός το 30% του πληθυσμού και άλλο να προσβάλει το 80%. Ανατρέπονται και οι αναλογίες θνησιμότητας και αυτό είναι φυσικό επακόλουθο.

Αυτά, που ίσως βοηθήσουν την επιλογή σας στο θέμα του εμβόλιου.

Οι ομάδες υψηλού κινδύνου, έκαναν έτσι κι αλλιώς κάθε χρόνο εμβόλιο γρίππης. Αυτές οι ίδιες ομάδες θα κάνουν και αυτό το εμβόλιο. Αν κάποιος δεν έχει παθολογικό ιστορικό, ίσως δεν το χρειάζεται, αρκεί να γνωρίζει την φυσική του κατάσταση.
Μπορεί, μου είπαν, να υπάρχει ασθένεια σε λανθάνουσα κατάσταση, και να μην την έχει πάρει, ο άνθρωπος είδηση, οπότε με τον ιό αυτό να βγει το πρόβλημα δυναμικά στην επιφάνεια, και να κινδυνέψει.

΄Οσο για τις παρενέργειες είναι στην ίδια αναλογία με τις παρενέργειες όλων γενικά των φαρμάκων.
Είναι κάτι που ξέρουμε όμως!

Πραγματικά δεν ξέρω τι κρύβεται πίσω από αυτόν τον, κυριολεκτικά, πόλεμο εναντίον του εμβόλιου... :-?

Ας παρατηρούμε τα συμπτώματα του ιού. ΄Ενας πυρετός που επιμένει για πάνω από 3-4 ημέρες, πόνος στα οστά που διαρκεί για μεγαλύτερο διάστημα, ίσως είναι εντονες ενδείξεις για να ζητήσουμε βοήθεια σε κάποιο νοσοκομείο!

:x
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 05 Δεκ 2009 9:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Η άποψή τους για τα εμβόλια δεν ήταν τόσο αρνητική. Οι ίδιοι δεν θα το κάνουν, γιατί μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να βάζουν στον οργανισμό τους συνεχώς χημικά φάρμακα.
:)) :)) :)) Συγνώμη αλλα μου φένεται αστεία η απάντηση,η πλειοψηφία των γιατρών πέρνει φάρμακα για ψύλου πήδημα ...........
Ας παρατηρούμε τα συμπτώματα του ιού. ΄Ενας πυρετός που επιμένει για πάνω από 3-4 ημέρες, πόνος στα οστά που διαρκεί για μεγαλύτερο διάστημα, ίσως είναι εντονες ενδείξεις για να ζητήσουμε βοήθεια σε κάποιο νοσοκομείο!
Και τί βοηθεια θα σου δώσουν Βάσω μου????/ενα εμβολιάκι δεν είναι τιποτα θα σου πούν, ειδικά αφού έχοθμε πλεόνασμα 12εκ.εμβόλια που πρέπει να γίνουν αφόυ αγοράστικαν :oops: :oops: :oops:
Πραγματικά δεν ξέρω τι κρύβεται πίσω από αυτόν τον, κυριολεκτικά, πόλεμο εναντίον του εμβόλιου...
εμένα δε με παραξενέβει ο πόλεμος εναντίον του εμβολιού αλλα της χρήσης του εμβολιού..........στα μμε τουλάχιστο ασχολούντε πολύ περισσότερο με τη χρήση παρά με την εναντίοση σ'αυτό(πέραν απο κάποιες αναφορές που δέ μπορούν να τις αποκρύψουν)

Η δική μου άποψη συμφωνεί με το βιντεάκι που έβαλε ο θανάσης πιο επάνω :oops: :oops: :oops: :oops: ελπίζω να τους χαλάσει το σχέδιο @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μα ακριβώς η άποψή τους είναι ότι δεν χρειάζεται όλοι να κάνουν το εμβόλιο. Σε μένα είναι απολύτως ξεκάθαρο αυτό!
Συγνώμη αλλα μου φένεται αστεία η απάντηση,η πλειοψηφία των γιατρών πέρνει φάρμακα για ψύλου πήδημα ...........
Μάλλον κάνεις λάθος εδώ Τασούλη...Δεν παίρνουν φάρμακα, δίνουν φάρμακα! ΄Εχει διαφορά!



Η πανδημική τροπή που έχει πάρει αυτός ο ιός, φοβίζει τα κράτη και αυτό ακριβώς θέλουν να ελέγξουν, για να αποφύγουν τους πολλούς θανάτους από άτομα που ίσως δεν ξέρουν ότι έχουν κάποιο νόσημα...

Μια πανδημία δεν χρειάζεται να ελεγχθεί πιστεύετε? :-?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 05 Δεκ 2009 9:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”