ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ

Άβαταρ μέλους
IΟΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 16 Δεκ 2016 11:37 am

Re: ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ

Δημοσίευση από IΟΑΝΝΑ »

Πολυ σωστό αυτό Βασουλα :romance-kisscheek: ..και εχω πολλα κοινα και με σενα Χρυσουλα μου.. :romance-kisscheek:

Για χρονια ηθελα να μοιαζω απολυτα στον μπαμπα μου και ειχα απορριψει τελειως τη μαμα μου. ουτε καν παρεα με γυναικες δεν πολυεκανα!..ειχα μια δυο φιλες το πολυ..και το πιστευα μαλιστα οτι ειμαι ιδια με τον μπαμπα, μεχρι που εκανα την κορη μου και πεθανε σχεδον ταυτοχρονα η μανα μου, και διαπιστωσα ποσα κοινα εχω και ποσο παρομοια συναισθηματα..κι εκει κατεβηκε ο μπαμπας απο το βαθρο και ανεβηκε η μαμα απο τα ταρταρα.. και αγαπησα και τη μαμα και την καταλαβα χωρις ομως να μπορω να ξεχασω και ποσο κακο εκανε στη σχεση μας με τα νευρα και τα προβληματα της.. Αυτα και η ιστορια συνεχιζεται βεβαιως βεβαιως εχω πολυυυ δρομο ακομα..

@};- @};- :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Όμως, μην γελιέσαι, στην μάνα της μοιάζει, Χρυσουλίτσα, ακόμα και αν τίποτα δεν κάνει σαν αυτήν φαινομενικά...Οι συμπεριφορές όμως, τα χούγια που λέμε, τα παίρνει στο ακέραιο και θέλει πλήρη συνειδητότητα για να το εντοπίσει.
σαν γροθιά στο στομάχι μου ήταν αυτή η αλήθεια για μένα όταν την αποδέχτηκα γιατί πάντα ήμουν πολύ επικριτική με της συμπεριφορές της μάνας μου ,και είχα την ψευδέσθηση ότι εγώ ήμουν καλύτερη και δεν της έμοιαζα.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Τι θυμήθηκα τώρα:

Επειδή ήμουν αρκετά δυναμικός χαρακτήρας άκουγα την μάνα μου να μου λέει:" Φτυστή ο πατέρας σου έγινες"
Κάποτε το πίστευα και καμάρωνα μάλιστα μέχρι που αντιλήφθηκα, ότι η δυναμική ήταν αυτή που τον χρησιμοποιούσε υπόγεια!!!!
Έτσι και σε μένα. Επειδή ήμουν αποτελεσματική σε διάφορες δύσκολες περιπτώσεις με χρησιμοποιούσε χωρίς να το αντιλαμβάνομαι τυφλωμένη από την ενδόμυχη ανάγκη μου για αποδοχή, επιβεβαίωση κλπ αηδίες!!!!
Παρ όλα αυτά αν και κάποιες ρίζες τις έχεις αναγνωρίσει και κόψει υπάρχουν και κάποιες υπόγειες που όταν έρχονται στην επιφάνεια είναι σαν να σε κτυπά κεραυνός από την συνειδητοποίηση, ότι έχουν περάσει πολλά στο υποσυνείδητο ή και στο ασυνείδητό σου που προσπαθούν να σε εγκλωβίσουν στο χθες!!!!
Θέλει επαγρύπνηση και εσωτερική παρατήρηση συνεχώς!!!!!

:angry-tappingfoot: :angry-tappingfoot:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29915
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ

Δημοσίευση από margaritarenia »

>:\ Και γαμ@ τις περικοκλαδες αυτή η σχέση με ρίζες και αγκάθια σε βάθος. :romance-caress: ... αλλά πολεμάω.... γεννημένη για τα δύσκολα γαρ :naughty: :>
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ”