Πώς μπορούμε να καθαρίσουμε τους κρυστάλλους.

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Κορίτσια καλημέρα και από δώ!! :-D

΄Εχω ένα μικρό προβληματάκι! Χτες την ώρα που έκανα αυτοθεραπεία, είχα βάλει και τους κρυστάλλους μου, καθώς και τον αμέθυστό μου στο γ' μάτι για να δώσω ρέικι, ξαφνικά χτύπησε το τηλέφωνο δίπλα μου. Αφοσιωμένη καθώς ήμουν, τρόμαξα και γύρισα απότομα με αποτέλεσμα να πέσει φυσικά ο αμέθυστος κάτω!
΄Εσπασε και κόπηκε ακριβώς στη μέση!
Σ' αυτή την περίπτωση τι γίνεται? Ο κρύσταλλος αχρηστεύεται? Δηλαδή χάνει πια την δύναμή του?
Μήπως πρέπει να δώσω και κάποια άλλη σημασία στο γεγονός? Θέλω να πω ότι για μένα κανένα γεγονός δεν είναι "τυχαίο". Μήπως θέλει να μου κάτι? Ακόμα δεν μπορώ να δώσω μια βέβαιη απάντηση. Ίσως έχει τύχει και σε σας κάτι τέτοιο και θα μπορούσατε να μου δώσετε μια ιδέα @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μην τρελαθούμε κι ολας με τα υπερβατικά μηνύματα ...... :-D
Το ολο περιστατικό σημαινει οτι ο αμεθυστος αν πεσει κατω σπαει επειδη δεν ειναι σιδερο...αυτά...
Δλδ αν ηταν ποτηρι και εσπαγε , παλι θα επρεπε να σκεφτούμε μεταφυσικό σενάριο?
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Το ολο περιστατικό σημαινει οτι ο αμεθυστος αν πεσει κατω σπαει επειδη δεν ειναι σιδερο...αυτά...
:D :D :D
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μην τρελαθούμε κι ολας με τα υπερβατικά μηνύματα ......
ΟΚ! Ευχαριστώ Ελενάκι, την πήρα την απάντησή μου ! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Όμως δεν μου είπατε.. Την χάνει την δύναμή του?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Ναι κοριτσάκι ο αμέθυστος δεν έχει την ίδια δύναμη πια :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16581
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Μαλλον οταν κανεις ρεικι να εχεις κλειστο το τηλεφωνο...... :D :D :D εφοσον δεν σε επειγει και κατι ωστε να εισαι απερισπαστη....! :-D :-D :-D

viewtopic.php?t=679&start=405

Διαβασε απο δω και κατω για να μαθεις περισσοτερα :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31597
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ARTYADIS έγραψε: Αφοσιωμένη καθώς ήμουν, τρόμαξα και γύρισα απότομα με αποτέλεσμα να πέσει φυσικά ο αμέθυστος κάτω!
΄Εσπασε και κόπηκε ακριβώς στη μέση!
Σ' αυτή την περίπτωση τι γίνεται? Ο κρύσταλλος αχρηστεύεται? Δηλαδή χάνει πια την δύναμή του?
Μήπως πρέπει να δώσω και κάποια άλλη σημασία στο γεγονός? Θέλω ν @};- @};-
Δημήτρα θα συμφωνησω οτι καποια πραγματα συμβαινουν στην υλη μας απλα χωρις να κρυβουν μηνυματα απο πισω ιδιαιτερα όταν αυτο που θα προσδωσουμε στο μηνυμα ειναι κατι του στυλ εσπασε ωωω κατι κακο ειναι

εναν κρυσταλλο που ειχε σπασει σε μια μεταφορα τον πηρα και τον επεστρεψα στην γη, το εθαψα δλδ πισω, τον κρατησα καποιες μερες αλλα δεν το ενοιωθα καλα

@};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ευχαριστώ Μαργαρίτα μου! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Φωτεινή μου για μένα δεν σημαίνει ντε και καλά ότι πρέπει να υπάρχει κάποιο μήνυμα πίσω από οτιδήποτε συμβαίνει. Όπως είπε και η Ελένη "μη τρελλαθούμε κιόλας". ΄Ενας κρύσταλλος όμως, είναι ένας κρύσταλλος με τα χαρίσματα και τις ιδιομορφίες του και όπως έχουμε ήδη αναφέρει είναι ένα ζωντανό πλάσμα! Γι' αυτό σκέφτηκα να σας ρωτήσω για να μου πείτε κάποια εμπειρία που ίσως σας συνέβει και μέσα απ' αυτό να βγάλω κι εγώ κάποιο συμπέρασμα..

Όταν λες ότι δεν το ένιωθες καλά, τι ακριβώς εννοείς?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31597
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

τα πηρα τα κομματια τα κρατησα αρκετες μερες μεσα στο σπιτι τα καθαρισα τα ενεργοποιησα αλλα συνεχεια μου προεκυπτε το θεμα του χωρισμου τους

για να σου πω ακριβως ηταν ενα μεγαλο κομματι κιτρινη, ρωτησα εντωμεταξυ και ακουσα πολλες αποψεις

συνεχεια όμως το θεμα του θαψιματος τους μου ερχοταν στην επιφανεια γιατι ημουν και εγω σε μια φαση που ανοιχτες τις κεραιες για το τι είναι καλυτερο

μια μερα ετσι απλα κοιταζοντας τον μου ηρθε ότι θα ειναι πιο ανετα να τον επιστρεψω στην γη εκει απο οπου προηλθε μαλιστα μου ηρθε και το καταλληλο σημειο γιατι δεν ηθελα σε γλαστρα όπως το ειχα σκεφτει στην αρχη

ετσι και εγινε τον εδωσα στον Γιαννη και το εθαψε στον κηπο του με τα μυρωδικα

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Αν ένας κρύσταλος δεν σπάσει αλλά είναι λίγο τσακισμένος σε κάποια μέρη του μπορώ έτσι κι αλλιώς να τον κρατήσω; Εχει ακόμα την δύναμή του; Μήπως χρειάζεται περισσότερο ρέικι;;;
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αν ένας κρύσταλος δεν σπάσει αλλά είναι λίγο τσακισμένος σε κάποια μέρη του μπορώ έτσι κι αλλιώς να τον κρατήσω; Εχει ακόμα την δύναμή του; Μήπως χρειάζεται περισσότερο ρέικι;;;
Εξαρτάται πόσο τσακισμένος είναι και που!!άν είναι πυραμίδα και οι γωνίες έχουν γίνει χάλια, χάνει και το σκοπό του μετά ο κρύσταλλος!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ετσι και εγινε τον εδωσα στον Γιαννη και το εθαψε στον κηπο του με τα μυρωδικα
Και από τότε Φωτεινή μου, παρέμεινε θαμένος ή τον ξαναπήρες πίσω?
Σε ρωτάω για να αποφασίσω κι εγώ τι να κάνω.. @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31597
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

αυτη την στιγμη είναι θαμμενος δεν ξερω αν θα τον παρω πισω θα το αφησω να με ειδοπιησει αν θελει να επιστρεψει στο σπιτι

τι εννοω...

θα το αφησω και οπως ενιωσα ότι ειναι καλυτερο να τον επιστρεψω καπως ετσι θα ερθουν τα πραγατα αν είναι να τον ξεθαψω μπορει πχ να τον βρουμε με τον γιαννη ψιλοξεθαμμενο αν παμε να μαζεψουμε μυρωδικα και να νιωσω ότι θελω να τον βαλω σπιτι λεω τωρα ενα παραδιεγμα

γενικα απο ότι εχω καταλαβει με τους κρυσταλλους ειναι να αφηνεσαι να σου δειξουν και αυτοι τις αναγκες τους οπως με τα ζωακια και τα φυτα συμβαονει το ιδιο

δεν πολυ προγραμαμτιζομαι μαζι τους βρισκουν τον τροπο να σε ειδοποιησουν αρκει να εισαι εστιασμενοι να τους προσεξεις

@};- :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”