Συλλογικη Συνειδητοτητα: Reiki Γαμος

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...

Να κλειδώσει το θέμα "Ρέικι γάμος";;;

Ναί
11
92%
Όχι
1
8%
 
Σύνολο ψήφων: 12

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμ...πολύ "ελαστικό" ανώτερο εαυτό έχεις Ανδρέα...!!!!

Για πρόσεξε τα παιχνίδια του νου...

συμβουλή και όχι παρατήρηση, για να μην παρεξηγηθώ....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

.........στους "απολιτιστους" δεν ξυπνάει η αγαπη του Θεού;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γνωριζε ομως οτι δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν ολοι τι ακριβως λεγεις
ενώ εσύ είσαι άραγε σε θέση να καταλάβεις τι ακριβώς κάνεις???
Σε κανενα δεν προκαλει ψυχικη ανισορροπια...
μμμ...για πρόσεξέ το αυτό!

Δεν προκαλεί η ενέργεια ανισορροπία, αλλά ο εγωισμός!!!


γενικά Ανδρέα, δεν με πειθεις με τα μηνύματα σου...

θα προτιμούσα να μου πεις τα βιώματά σου με την ενέργεια, πράγμα που επιμελως αποφεύγεις...

Βίωσες κάτι ή απλά σκέφτηκες πως θα ήταν να βιώνεις???


Τελικά ξέρεις τι βλέπω...

άλλο να γνωρίζεις το μονοπάτι και άλλο να περπατάς σ αυτό!!!

Κι εσύ από ότι καταλαβαίνω, μια χαρά το γνωρίζεις το μονοπάτι!!!


να είσαι καλά...!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Συνήθως σταυρώνονται οι σωτήρες κ. Ανδρέα !!! :roll:

Είναι δύσκολο να είσαι αρχηγός !!! Μεγάλες φουρτούνες!!! :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Skapaneas έγραψε:
  • " Το χαος που προκαλεσες με το θεμα που ανοιξες ειναι δικη σου επιλογη

    Eχεις την ευλογία Του και βιώνεις την ελευερια της βουλησης έ;ΝΟΜΙΖΕΙΣ.

    Αν νομιζεις οτι μπορεις να αντεξεις τοτε συνεχισε

    χμ....δυσκολευεσε!

    Γνωριζε ομως οτι δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν ολοι τι ακριβως λεγεις
    Κοψε κατι Αντρέα μου καλε!

    Μερικοι αντιλαμβανονται, αλλοι νιωθουν, καποιοι πονανε και ελαχιστοι παρατηρουν

    Εσυ παντως καλα παρατηρείς τους αλλους!

    Το reiki που βιωνεις ειναι μοναδικο γιατι το Reiki απο μονο του ειναι μοναδικο

    Είναι μοναδικό όντως και είναι το μοναδικό ίαως...

    Η Ακτινα διερχεται απο τον καθενα και τον τροποποιει συμφωνα με τις φιλοδοξιες του και τους απωτερους σκοπους του

    Φιλοδοξίες.....λες...έ;

    Σε ολους ομως προκαλει αναταραξεις και τους φερνει εκτος εαυτου

    Το βλεπω!

    Σε κανενα δεν προκαλει ψυχικη ανισορροπια αλλά οδηγει σταδιακα στην αιωνια γαληνη

    Μονο γαλήνη!!! γιατι εμπλεκεις την ανισορροπία;

    Εμπιστευσου τη δραση της και αφεσου στο κυμα της

    Οχι θεωρητικά αλλα εν τω άμα και το θαμα!


    Αυτο που ειναι να λεχτει θα λεχτει και αυτο που ειναι να γινει θα γινει
    Τούτο λεγω!

    Η λεπτοτητα των χειρισμων στη συνδεση των πολων απαιτει τη συγκεντρωση και την τελεια αποδοχη των ατομων

    Εσύ τωρα τι λες συνδέεις ή αποσυνδέεις;

    Ολοι αντιδρουν συμφωνα με την εξελιξη τους και την προοδο τους
    Σίγουρα κι εγω με την δική μου ευχαριστω γαι την κατανόηση.

    Αλλά η δικη σου η γραμμη σταθερη και αταλαντευτη ενα και μονο σκοπο μπορει να εχει : να ξυπνησει την αναγκη διερευνησης των δυνατοτητων του Reiki

    Βρε καλε μου ξύπνα τις δικές σου ανάμεσά μας περα απο το να αναστατώνεις,μπορείς εμπιστεύσου σε!

    Αν δεν θελουν να το δουν σαν θρησκεια αφησε τους
    Να είσαι καλα.

    Αν πιστευουν οτι το reiki ειναι ανοργανωτη ελευθερια αφησε τους να το πιστευουν

    και παλι να εισαι καλα.

    Αν το θεωρουν αξιοπεριεργο ή αξιομεμπτο ας το θεωρουν

    Εσύ σταθερός όμως...

    Εσυ ομως να θυμασαι οτι το Reiki δεν ειναι τιποτα απ΄οσα νομιζουν οι ανθρωποι

    Το Reiki ειναι η αγαπη του θεου που ξυπναει στους πολιτισμενους ανθρωπους "
Εγω είμαι απολίτιστη!
Γίνε ενέργεια κι άπλωσε τα χερια σου και κράτησε εναν απο την μια (<----------)κι εναν απο την αλλη(--------->εμενα) χωρις σχεδιασμό,χωρίς σκοπό,χωρίς θεραπεία αλλά μόνο νοιώσε την αγαπη μεσα σου, γυρω σου.ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΟΝΕΣ και πες μας με απλά λόγια.....ΝΟΙΩΘΩ:
¨Αντε :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σε ολους ομως προκαλει αναταραξεις και τους φερνει εκτος εαυτου

Σε κανενα δεν προκαλει ψυχικη ανισορροπια αλλά οδηγει σταδιακα στην αιωνια γαληνη
Αυτά τα δύο πως συνδιάζονται?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αχ βρε αετούλι...δεν το κατάλαβες?

Ο Ανδρέας που είναι το ρέικι, όλα τα μπορεί!!!



Μία σημαντικη μου πρόταση όμως δεν την πρόσεξε...

όταν θα έρθει η ζωή του να του ζητήσει τις αποδείξεις για την δήλωση αυτή, τότε να δούμε τι θα του πει ο Ανώτερος Εαυτός του πάλι σαν δικαιολογια...

΄Ισως του πει..."τέκνο μου, δεν έκανες δέκα μετάνοιες, όπως συμφώνήσαμε!" και έτσι συγχωρεθεί η παρανόηση... :wink:

Δεν θα με ενδιέφερε καθόλου, αλήθεια σας λέγω, να συνεχίσω την ιστορια αυτή, και θα την σταματούσα παραυτα!!!

΄Ελα όμως που τον νιώθω να τριγυρίζει εδώ μέσα σαν την μύγα, που σημαίνει ότι κάτι θέλει η ψυχή του να του "πει" και τον σπρώχνει...

Ακουσε την μωρέ Ανδρέα επιτέλους, και άσε τα "μηνύματα", αφου δεν είσαι σε θέση με αυτά να ενώσεις...

Δεν το νιώθεις άραγε???

Υπάρχει ποτέ περίπτωση να δοθεί μήνυμα που να διαχωρίζει?
Μπορει να φανει αδιάφορο, αλλά να διαχωρίζει ποτέ!!!

μμμ...τι λέω! ΄Αγνωστη λέξη για σένα το νιώθω...εσύ ξέρεις μόνο να πολλαπλασιάζεις τον εγωισμό του νου!!! :cry: :cry:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 18 Αύγ 2008 12:31 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Εγώ θα πώ ότι για μία ακόμα φορά η ιστορία επαναλαμβάνεται... για όσους τουλάχιστον ζήσανε την ιστορία με την ενεργειακή δεξαμενη......

Ανδρέα τι προσπαθείς να κάνεις;; να εξελίξεις το ρέικι;;

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ

για πολλους και διάφορους λόγους....

Το ρέικι μπορεί να ρέει μεσα σου.. μπορεί να πήρες και τον 3α.. μπορείς να παρεις και το μάστερ αν θές.. και ότι άλλο βαθμό θέλεις.. μπορείς να επινοήσεις και δικού σου βαθμους και να τους πάρεις και αυτούς.... ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΡΕΙΚΙ .... Δεν νοιώθεις το ρέικι.. δεν νοιώθεις την ενέργεια.. δεν την εμπιστευεσαι.. δεν αφήνεσαι σε αυτή..

Πριν μπορέσεις να "εξελίξεις" κάτι πρέπει πρώτα να "εξελιχθείς" ο ίδιος για να το κάνεις αυτό Ανδρέα πρέπει να κοιτάξεις μέσα σου.. στο έχω ξαναπεί πολλές φορές και εγω και πολλοί άλλοι εδω μεσα και καμία δεν έδωσες σημασία..... κοιτάς τους άλλους τους αναλύεις και μένεις εκεί... σε αυτά που λένε... τον εαυτό σου δεν τον έχεις δεί καθόλου.... μα καθόλου....

Το ρέικι δεν είναι κάτι που το μαθαίνεις .. κάτι που διαβάζεις τα εγχειρίδια και αμέσως έγινες ρέικι ή εκπαιδευτής ρέικι.. όσα εγχειρίδια και να διαβάσεις αν δεν περάσεις τον δικό σου λαβύρινθο ποτέ δεν θα κάνεις βήμα στο μονοπάτι σου... θα μείνεις εκεί... στάσιμος... προσπαθώντας να φτιάξεις όλο τον υπόλοιπο κόσμο ώστε να σου ταιριάζει.. να ταιριάζει στα δικά σου πρότυπα και τους δικούς σου φόβους..

Ρεικι γάμος βαφτίσια κηδεία και διαζύγια δεν θα γίνει ... παρα μόνο αν άνθρωποι φοβισμένοι και χαμένοι στα πρότυπα της θρησκείας το επιβάλλουν.. απλά θα δημιουργήσουν ακόμα ένα πρότυπο το οποίο θα πρέπει να δουλέψουν οι επόμενες γενιές....

Το ρέικι με την θρησκεία δεν έχει καμία σχέση... πρέπει να το χωνέψεις καλά αυτό...

ο Ιησούς με την θρησκεία δεν έχει καμία σχέση ....

η θρησκεία με όλα τα χρυσαφικά της τις εντολές της τα πρέπει της τα μη τα όχι τις διακρίσεις τους γάμους και όλα όσα παραλείπω.. είναι ανθρώπινα δημιουργήματα για να ελέγχουν τον κόσμο... να βάλουν κανόνες στη ζωή.. .. να μας περιορίσουν σε όλα τα επίπεδα γιατι;;;

Γιατί φοβόντουσαν και φοβούνται την ελευθερία...

Ο γάμος σκαπανέα ξέρεις γιατί δημιουργήθηκε σαν ένοια και σαν θεσμός;;;

Για να καταπολεμιστεί το φαινόμενο του υπερπολλαπλασιασμού του πληθισμου... με λίγα λόγια ένας άντρας να αφήνει έγκυο μόνο μία γυναίκα... ούτε για τον θεό ούτε για την ευλογία του θεού ... ούτε για τίποτα τέτοιο... ο πιο έυκολος τρόπος ήταν μέσα απο την εκκλησία και την θρησκεία γιατί εκείνη την εποχή οι άνθρωποι ήταν θεοφοβούμενοι... γιατί έτσι είχαν μεγαλώσει.. με εκφράσεις όπως.. θα πέσει φωτιά να σε κάψει... θα πάς στην κόλαση και άλλα τέτοια γραφικά...

οι 10 εντολές... ήταν νόμοι... για την κοινωνία ,... με λίγα λόγια η κοινωνία και η εκκλησία εκμεταλευτηκαν τα πιστεύω κάποιων ανθρωπων για να τους εξουσιάσουν.. και το μέσο που χρησιμοποίησαν ήταν η θρησκεία...

Το ρέικι σκαπανέα έχει μόνο ένα κανόνα και αυτό γιατι μόνο έτσι παραμένει ελέυθερο...

ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ...

Είναι τραγικό να φέρνεις κομάτια της θρησκείας στο ρέικι και να το ονομάζεις θρησκεία....

καλα θα κάνεις αντί να απαντάς με μυνηματα.. να κάτσεις και να σκεφτείς σοβαρα τι λές και τι κάνεις...

να σκεφτείς τι θές απο το ρέικι για σένα προσωπικά..
να σκεφτείς το γιατί πήρες το ρέικι....
να σκεφτείς γιατί προσπαθείς ετσι επίμονα να το εξελίξεις..
να σκεφτείς τι σου προσφέρει εσένα αυτό που κάνεις....
να νοιώσεις τον εαυτό σου σκαπανέα...
να τον νοιώσεις όχι να τον ακούσεις.. σώπασε το μυαλό σου.. σώπασε το εγώ σου και άκου τον εαυτό σου απο την καρδιά...

Αυτά είχα να πω...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

την δεξαμενή θυμήθηκες εσύ βρε Ηλία μου?

το άλλο που έλεγε να συνδεθείτε με την Βάσω και δεν χρειάζεται να την ρωτήσετε???

Ξεχνιούνται αυτά?

Σκαπανέα γι' αυτό θα μείνεις εδώ...Γιατί κάποιον χρειαζόμαστε να μας θυμίζει τι σημαινει πλάνη και θυμαπάτη!!!
΄Οχι ότι το ξεχνάμε...αλλά να, έτσι να μας βρίσκεται για παν ενδεχόμενο!!! :wink:


Χειρισμός δύναμης μέσα από εγωιστική επιθυμία.

Νοήμων χρήση της δύναμης με εσφαλμένο κίνητρο.

Έντονη υλική και νοητική δραστηριότητα.

Πραγμάτωση της ενέργειας ως αυτοσκοπού.

Επιθυμία για δόξα, ομορφιά και υλικούς σκοπούς.

Υποταγή σε πλάνη, θυμαπάτη και μάγια


( Πραγματεία επί των Επτά Ακτίνων Τομ Ι, Εσωτέρα Ψυχολογία 1, )
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σκαπανέα μήπως αναγνωρίζεις τον εαυτό σου? Μπα!!!


Οι άνθρωποι της τρίτης ακτίνας είναι τόσο επιδεκτικοί σ'αυτήν (θυμαπάτη), όπως και οι άνθρωποι της έκτης και οι απατηλές, στρεβλωμένες και προγραμματισμένες διάνοιές τους και η ταχύτητα με την οποία μπορούν να εξαπατούνται (και συχνά προσπαθούν να εξαπατήσουν και τους άλλους), τους εμποδίζει πολύ στην εργασία τους της εκκαθαρίσεως της θυμαπάτης. Η εκπεφρασμένη τους τάση να είναι θύματα της θυμαπάτης, εκδηλώνεται από την ανικανότητα του ζηλωτή και μαθητή της τρίτης ακτίνας, να μεταδώσει καθαρά προφορικά το νόημά του. Διατήρησε τον εαυτό του επί πολλές ζωές με πλανημένες διατυπώσεις σκέψεων και ιδεών και έτσι σπάνια μπορεί να μεταδώσει καθαρά το νόημά του. Γι αυτό το λόγο οι άνθρωποι της έκτης και τρίτης ακτίνας σχεδόν αναπόφευκτα αποδεικνύονται ανίκανοι να διδάξουν και οι δύο αυτοί όμιλοι πρέπει, συνεπώς, να μάθουν να χρησιμοποιούν αυτό τον τύπο και θα μπορέσουν να επισπεύσουν κατά πολύ τη διαδικασία της διαλύσεώς της αν πιέσουν τους εαυτούς τους να μιλήσουν ή να γράψουν καθαρά τις σκέψεις τους, ώστε να μη γίνονται ποτέ ασαφείς ή να εκδηλώνονται με μισές σκέψεις, υπονοούμενα ή υπαινιγμούς.


είχες γνωρίσει από κοντά την Μπέιλη μήπως? :shock: :roll: :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:shock:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτό το μήνυμα εύχομαι να λειτουργήσει εποικοδομητικά για σένα Ανδρέα...

΄Εστω και την ύστατη στιγμή, μπορείς να στραφείς με ταπεινότητα προς τον ίδιο σου τον Εαυτό!

Ρίξε και κανένα δάκρυ, δεν σου χαλάει το πρεστίζ!

Ο μαθητής επί της ατραπού χρειάζεται πρωτίστως να έχει ένα και μόνο όραμα...να γίνει ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

Αν δεν ξέρεις τι σημαίνει ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ρίξε μια "καθαρή" ματιά δίπλα σου, να δεις πόσο μοιάζεις στα "ζώα" που θεωρείς κοιμισμένα και μη πολιτισμένα...

Και όταν "σοκαριστείς" από αυτό που θα διαπιστώσεις, μην δειλιάσεις...΄Ετσι ξεκινήσαμε όλοι...ακόμα και ο Ιησούς!!

Δεν είσαι κάτι σπουδαιότερο από τον κάθε "κοιμισμένο" άνθρωπο, φίλε Σκαπανέα...Και ασθενείς το ίδιο, όπως αυτός!

Η δύναμη και η θέληση δεν εκδηλώνονται με την δημιουργία συστημάτων για τους άλλους!
Η δύναμη και η θέληση είναι οι θεϊκές "προδιαγραφές" για να ενώσεις όλες τις αντιθέσεις που υπάρχουν μέσα σου...Το ζώο με τον θεό! Και αυτό μόνο η ψυχή μας μπορεί να το πραγματοποιήσει...

Αλλιώς θα παίρνεις τα μηνύματα που θα σε τοποθετούν πάντα σε έναν δρόμο πλάνης...

Συμβουλή σου δίνω και όχι κατεύθυνση...

Την οποία εύχομαι να αντιληφθείς έγκαιρα, όπως έγκαιρα εύχομαι να αντιληφθείς τον δικό μου "ρόλο" στην θυμαπάτη σου...

Η προδοσία του Ιησού δεν έγινε, παρά μόνο από "δικούς" του ανθρώπους...Που στην συνέχεια συναισθάνθηκαν την πλάνη τους, αλλά ήταν αργά για να την επανορθώσουν...΄Εχασαν λοιπόν την ευκαιρία να γίνουν και αυτοί με την σειρά τους ΑΝΘΡΩΠΟΙ και να είναι μαζί του αιώνια...
Τον ψάχνουν λοιπόν σε κάθε τους ενσάρκωση...

Η ταπεινότητα ποτέ δεν έβλαψε κανέναν! Αρκεί να είχε την ρίζα της στην εσωτερική αγάπη! Αλλιώς ειναι ένα επαναλαμβανόμενο πρότυπο, που στην πρώτη ευκαιρία, ξεχνιέται...

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με τον εγωισμό σου! Νομίζω αρκετά...
Θα ήθελα να νιώσω, ότι ασχολείσαι εσύ μαζί του!

Εγώ νιώθω τι θέλει η ψυχή σου...Εσύ άραγε το νιώθεις???
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Νομίζω ότι η συμπαντική ενέργεια δεν έχει όρια και καλούπια.

Πώς λοιπόν μπορούμε να βάλουμε εμείς το reiki σε καλούπια και να του θέσουμε όρια.

Ας μην τρομάζουμε τον κόσμο που μας διαβάζει και αρχίσει το κυνηγητό.

Όλοι μας ξέρουμε πολύ καλά τι είναι το reiki και σίγουρα δεν είναι θρησκεία ούτε θα γίνει.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ω Zefiraki και πόσο θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου...

Δυστυχώς, στην πορεία μου με το ρέικι, ήρθα αντιμέτωπη με το "σύστημα" που δημιουργήθηκε από εκπαιδευτές σαν τον Σκαπανέα...Ξέρεις πόσοι υπάρχουν?????

Δυστυχώς, δεν ξέρουμε όλοι τι είναι το ρέικι!!!

Και πολλοί το θεωρούν σαν το "θαύμα" που θα επιτελέσει το έργο του ερήμην τους...

Συνεπως τέτοια θέματα, αξίζει να συζητούνται δημοσίως, για τον αγνό αναζητητή, που χρειάζεται την πνευματική ενέργεια, αλλά δεν ξέρει πως να την χρησιμοποιήσει, λόγω ελλειπούς διδασκαλίας...

Μην ξεχνάς, ότι είναι αυτονόητο για εμάς, δεν είναι για τον άλλον! Χρειάζεται, θεωρώ, περισσότερη γνώση για να κατανοήσει ο μαθητής επί της ατραπού, τι είναι η ενέργεια και ποιός ειναι ο σκοπός αυτής της ατραπού...

Δεν περπατάμε στο μονοπάτι, για χάρη μιας ευνοϊκής φυσικής πραγματικότητας. Το μονοπάτι είναι απλά η ένωση μέσα από την δική μας συνειδητή ανάπτυξη...

Για όλους αυτούς τους λόγους το θέμα δεν κλειδώνεται...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Για ολους αυτους τους λόγους τιποτα δεν θα ειναι καλο να κλειδώνεται ειτε αυτό αφορά το γενικόν είτε το ειδικόν,ειτε αφορά την πορεία είτε τον Εαυτο μας μεσα σε αυτήν.

Μεγάλο μάθημα :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”