Η εμπειρία μας μαζί τους

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88516
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Η εμπειρία μας μαζί τους

Δημοσίευση από Vasoula »

Στην αρχή, όταν άρχισα να μαθαίνω για τους κρυστάλλους, οι ιδιότητες που τους αποδόθηκαν ήταν «θεραπευτικές»…
Η έννοια «θεραπεία» για μένα δεν νοείται μόνο στο σώμα και έτσι προσπάθησα να μπω λίγο βαθύτερα στην ζωή τους.

΄Ισως τους έγινα ενοχλητική… :wink:

΄Όμως κατάλαβα ότι είναι όντα και όχι συμπαγής ύλη.
΄Ότι έχουν «αισθήματα», διαφορετικά μεν από τα δικά μας, αλλά όταν αγαπάς κάτι προσπαθείς να το κατανοήσεις…Να κατανοήσεις τα δικά του συναισθήματα και τον τρόπο που έχει να αγαπάει…
Στάθηκαν μεγάλοι δάσκαλοι για μένα.

Μου έδειξαν ότι τα αισθήματα δεν περιέχουν εγωισμό, παρά μόνο γνώση.
Χάρισα τον αγαπημένο μου χαλαζία, που περιείχε τον σοφό μου «Ζαμζα»… :D

Μου έδειξαν, ότι σ’ αγαπώ δεν σημαίνει σε θέλω μοναδικά δικό μου. Με παρακάλεσαν να τους χαρίσω…Σ’ έναν νέο τους «έρωτα», σε κάποιον που θα χρειαζόταν να «μιλήσει» μαζί τους

Με έμαθαν να σέβομαι τον εαυτό μου και να απομακρύνομαι από όσους δεν μπορώ να συμβαδίσω…΄Ένα τέτοιο μάθημα, μου έδωσε ο αιματίτης! :cry:

Μου έδωσαν πλούτο και αφθονία και με αγάπησαν με πάθος!
Τους έβλεπα να «μαραίνονται» όταν τους ξέχναγα…Και να ανθίζουν όταν τους έπαιρνα στα χέρία μου.

Με έμαθαν να είμαι αυτόνομη και να σέβομαι την ελευθερία τους, και σταμάτησα να τους κουβαλάω από τσέπη σε τσέπη…

Η ευγνωμοσύνη μου για όσα έμαθα και μαθαίνω μέσα από αυτούς δεν σταματά στα όμορφα χρώματα ή στις ιδιότητες…
Εχει αναπτυχθεί μια ιδιαίτερη σχέση μαζί τους και μιλάμε πια με τα «μάτια»…

Τους έχω δει να «αυτοκτονούν» και να σωπαίνουν από θλίψη… :cry:


΄Ανοιξα αυτό το τόπικ μετά από επιθυμία της νέας μας φίλης Ανδρομέδας.

Και πιστεύω/εύχομαι να την πλουτίσουμε ο καθένας με την πολύτιμη εμπειρία του με αυτές τις μορφές ζωής, που ήρθαν κοντά μας για να μας γνωρίσουν έναν κόσμο γεμάτο γνώση και αγάπη, τόσο μεγάλη που δεν χωράει παρά μόνο στην καρδιά μας. Οπουδήποτε αλλού θα ήταν ιεροσυλεία…

Ας ανοιχτούμε λοιπόν, ο καθένας με την εμπειρία του, σ’ αυτό το μυστήριο που λέγεται κρυσταλλική ζωή…
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88516
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τουρμαλίνης (Αφγανιστάν)
Εικόνα



Laserkristalle (Κίνα)
Εικόνα


Μαύρος Τουρμαλίνης
Εικόνα

Ροζ Τουρμαλίνης (Ρουμπελίτης)
Εικόνα

΄Ετσι για να πάρουμε μια γεύση... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88516
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δώρα αγάπης

Οι κρύσταλλοι και οι λίθοι αποτελούν ένα από τα καλύτερα δώρα που μπορεί κανείς να προσφέρει. ΄Οταν δίνόνται με αγάπη γίνονται για πάντα "κρύσταλλοι αγάπης" και σύμβολα ιδιαίτερου ενδιαφέροντος.
Προτού χαρίσετε έναν κρύσταλλο, κρατήστε τον στην καρδιά σας. Διαλογιστείτε και οραματιστείτε ότι το πρόσωπο στο οποίο το χαρίζετε βίώνει υγεία, ισορροπία, αρμονία και ευτυχία. Αυτό θα προγραμματίσει τον κρύσταλλο, ο οποίος και θα εκπέμπει αντίστοιχη ενέργεια, όσο τον έχει ο δέκτης...

γράφει η Κατρίνα Ράφαελ, στην Κρυσταλλική φώτιση...


Ο τελευταίος κρύσταλλος που χάρισα ήταν ένας μικρός διοπτάσιος...και τον χάρισα με πολύ αγάπη!
Εύχομαι να φέρει στον αποδέκτη την αρμονία και την ευτυχία, μόνο που δεν επέλεξα εγώ να τον χαρίσω, αλλά ο ίδιος ο κρύσταλλος μου το "είπε"...Προφανώς εκείνος ήξερε καλύτερα! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Η δική μου εμπειρία με τους κρυστάλλους ξεκίνησε μεσα απο την αναζήτησή μου για ένα πρόβλημα υγείας,τραγικοί πόνοι περιόδου, όπου περιερχόμουν σε καταστάσεις σοκ με λιποθυμίες, εμετούς και πολλά αλλα δυσάρεστα συμπτώματα!γύρισα όλους τους γυναικολόγους της Αθήνας αλλά δεν υπήρχε τίποτα οργανικό και η μόνιμη λύση ήταν ή να χαπακωθώ μισό μήνα πριν ή να πάρω ανισυλλιπτικά!κατι όμως δεν μου πήγαινε καλά σε όλο αυτό και έτσι αποφάσισα να ψάξω έναν πιο εναλλακτικό τρόπο θεραπείας και διάλεξα την Ιωάννα(Μπράτη)!της πρότεινα κάτι σε αρωματοθεραπεία αλλά μετα την πρώτη συνεδρία το γυρίσαμε σε κρυσταλλοθεραπεία!έκτοτε και για εναν ολόκληρο χρόνο, μια φορά την εβδομάδα ερχόμουνα σε επαφή με αυτά τα υπέροχα πλάσματα που άλλαξαν τη ζωή μου!αργότερα άρχισα να έρχομαι σε επαφή απο μόνη μου πλέον με το κρυσταλλικό βασίλειο και τώρα τελευταία έχω πάθει λύσσα!δεν είναι για μένα καθόλου τυχαία η ανάρτηση αυτού του θέματος μέσα στο φόρουμ και χαίρομαι πολύ για αυτό!η πρακτική στον εαυτό μου ξεκίνησε με ένα τσάκρα σετ, το οποίο το επέλεξα διαισθητικά αφού πρώτα ενημερώθηκα για το ποιοι λύθοι αντιστοιχουν στα ανάλογα επτα ενεργειακά κέντρα!η γκάμα είναι τόσο τεράστια και κάποιοι έχουν τη δυνατότητα να τοποθετούνται παντού, που πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος θα διάλεγε έναν μοναδικό συνδοιασμό!παραθέτω κάποιες αντιπροσωπευτικές αντιστοιχίες απο το βιβλιαράκι¨Κρυσταλλοθεραπεία¨, το οποίο μοιράστικε μαζί με κάποιο τεύχος γνωστου περιοδικού και το επιμελήθηκε όλο η Ιωάννα Μπράτη.

1ο ενεργειακό κέντρο βάσης.
Κρύσταλλοι, γρανάδα,αιματίτης, μαύρος αχάτης, όνυχας, καπνίας, μαύρη τουρμαλίνη, οψιδιανός, κόκκινος ίασπις.

Πολύτιμος λίθος, ρουμπίνι


Ο όνυχας ενδυναμώνειτα δόντια και τα εύθραυστα οστά και νύχια.

Ο πιτερσίτης(Πέτρα της Καταιγίδας) παρέχει στα θερότητα στα πόδια και τα πέλματα και τονώνεισε περιπτώσεις εξάντλησης.

Ο αιματίτης βοηθάει στην ευθυγράμμιση της σπονδυλικής στίλης και τις κράμπες .



Η δική μου εμπειρία έχει να κάνει με έναν κόκκινο ίασπι,ο οποίος μπήκε μέχρι και σε μπανιέρα γεμάτη νερό μετά απο υψιλό πυρετό και με ανέστησε στην κυριολεξία.Η μαύρη τουρμαλίνη επίσης είναι συκγλονιστική.¨ Απωθεί τις αρνητικές ενέργειες. Είναι ένας λίθος που μπορεί να χρησιμοποιείται ή να φοριέται όταν μπαίνει κανείς σε ένα αρνητικό περιβάλλον ή όταν πρόκειται να έρθει σε επαφή με βαριές ή αρνητικές ενέργειες. Βοηθά στο σχηματισμό μιας ασπίδας που προστατεύει τον άνθρωπο απο επιβλαβείς σωματικές ή ψυχικές επιδράσεις. Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για να εξουδετερωθούν οι αρνητικές ενέργειες ενός ατόμου, δηλαδή οργή, μνησικακία,ζήλια, ανασφάλεια. Μειώνει επίσης τις νευρωτικές τάσεις.¨, κατα τα λεγόμενα της Κατρίνα Ραφαέλ στο βιβλίο της Κρυσταλλική φώτιση. θεωρώ πως ένας θεραπευτής μπορεί να εξασφαλίσει προστασία με τη μαύρη τουρμαλίνη. Σε εμένα τουλάχιστον δούλεψε και δουλεύει πολύ!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δωρουλα την 16 Μάιος 2008 1:01 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Και συνεχίζω με μάυρο τουρμαλίνη, καθότι τον συμπαθώ ιδιαίτερα και θεωρώ ότι είναι πολύ αποτελεσματικός!Κατρίνα Ραφαέλ, Κρυσταλλική Φώτιση, ¨Ο μαύρος τουρμαλίνης είναι ένας αφοσιωμένος υπηρέτης του φωτός και εργάζεται με επιμέλειαγια να φέρει μια πιο ξεκάθαρη έκφραση του φωτός στον κόσμο και τη ζωή εκείνων οι οποίοι έλκονται να χρησιμοποιήσουν τις δυνάμεις του.Ο μαύρος τουρμαλίνης θα διδάξει τους μαθητές του πώς να παραμένουν λαμπεροί μέσα στις πιο σκοτεινές καταστάσεις και πώς να διατηρούν μια πνευματική συνειδητότητα ενώ ζουν μέσα σε μεγάλες, μολυσμένες πόλεις και περιτρυγιρίζονται απο μη συνειδητοποιημένους ανθρώπους. Θα μοιραστεί τα μυστικά του που αφορούν το πώς μπορεί κανείς να ρίξει σπόρους στο νου του ανθρώπου, οι οποίοι τελικά θα βλαστήσουν και θα γίνουν άνθη μιας νέας αντιληπτικότητας!¨
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δωρουλα την 16 Μάιος 2008 12:59 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο μαύρος οψιδιανός επίσης είναι συγκλονιστικός και βοηθάει στο καθρέφτισμα ολόκληρου του μεγαλείου της ανθρώπινης ύπαρξης!

Κατρίνα Ραφαέλ, ¨Όταν ο μαύρος οψιδιανός τοποθετηθεί πάνω στα κατώτερα τσάκρα, ελκύει τις λεπτότερες ενέργειες για να χρησιμοποιηθούν προς την κατεύθυνση της κάθαρσης και βελτίωσης του ανθρώπινου εγώ.

Ο μαύρος οψιδιανός μπορεί να χρησιμοποιείται μόνο όταν κανείς γνωρίζει τις δυνάμεις του και είναι προετοιμασμένος για τις αλλαγές που συχνά αυτός φέρνει αμείλικτα. Επειδή κυβερνάτε απο τον Πλούτωνα, ο σκοπός του είναι να περάσει το νου μέσα από τις σκοτεινές περιοχές του υποσυνειδήτου, για να τον εναρμονίσει με την υποσυνείδηση. Ως πλουτωνικός δάσκαλος δεν καλοπιάνει το εγώ. Αντίθετα του δίχνει με σκληρό και άγαρμπο τρόπο σε ποια κατάσταση βρίσκεται και τι χρειάζεται για να αλλάξει, ώστε να προχωρήσει στο επόμενο βήμα της εξελιχτικής του πορείας. Δρα σαν καθρέφτης που αντανακλά τα ελαττώματα της φύσης κάποιου και μεγενθύνει τους φόβους, τις ανασφάλειες και τις εγωκεντρικές ιδέες που καταπιέζουν τις ανώτερες ιδιότητες της ψυχής. Ο μαύρος οψιδιανός θα μπορούσε να ονομαστεί¨πολεμιστής της αλήθειας¨, γιατί είναι αυτός που εξοντώνει την αυταπάτη , για να μπορέσει να γεννηθεί το όραμα της Εποχής του Υδροχόου.¨

Με αφορμή την περιγραφή αυτού του υπέροχου κρυστάλλου θα ήθελα να τονίσω ότι τόσο δυνατοί κρύσταλλοι θέλουν σεβασμο στη χρήση τους με ότι αυτό σημαίνει για τον καθένα που έρχεται σε επαφή με αυτές τις πληροφορίες! :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δωρουλα την 16 Μάιος 2008 12:59 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27329
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Ευχαριστώ για το θέμα!

Είχα πάντοτε μια περίεργη επαφή με πέτρες, κρυστάλλους κλπ και αυτός ήταν ο λόγος που σπούδασα γεωλογία.

Δεν ήξερα όμως τις ιδιότητες που αναφέρετε.

Σας παρακαλώ να με ενημερώσετε για το πως θα μάθω περισσότερα για τους κρυστάλλους :roll:

Τους έχω δει κι εγώ να σωπαίνουν από θλίψη.
Νοιώθω τα αισθήματά τους και νόμιζα ότι ονειρεύομαι και τα κατασκευάζω μόνη μου !
Μου πέρασαν το μήνυμα ότι δεν χρειάζεται να τους φοράω, αλλά δεν ήξερα πως να τους φερθώ !

Είμαι πολλή χαρούμενη :D :D :D :D :D :D :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88516
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και αυτός ήταν ο λόγος που σπούδασα γεωλογία.
να και κάτι που δεν ήξερα για τον "χαρακτήρα" ΄Ελλη!!!!!

όμως η "επικοινωνία" με τις οντότητες των κρυστάλλων είναι απίστευτη ψυχική επαφή και το ρήμα "νιώθω", ξεπερνάει την φυσική και επιστημονική γνώση, όπως έχεις ήδη αντιληφθεί...

Νιώσε...
θα με ακούσετε να το λέω συχνά!

Νιώσε αυτά τα πλάσματα...

Το μεγαλείο των ψυχών είναι ότι βαδίζουν αθάνατα προς την ελευθερία...Σε όποιο πεδίο!

Καλή αρχή στον κόσμο τους, Ελλάκι! :wink:

Στην ενότητα ΒΙΒΛΙΑ, έχω βάλει τα πιο σημαντικά που κυκλοφορούν στην ελληνική γλώσσα...

Είναι μία αρχή επαφής...

Και όπως ήδη ξέρεις για μένα...στην πορεία ξεχνάς τι έχεις διαβάσει και πορεύεσαι μόνο με την εσωτερικότητα του Εαυτού, που έχει τρόπους να σου εκδηλώνει την ζωή και τον θεό παντού....

Δεν θα χρειαστείς μετά, άλλη γνώση...πίστεψέ με!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27329
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Ευχαριστώ, βρήκα ήδη τους τίτλους.

Σήμερα μόλις κοιμηθεί το ζιζάνιο θα πάω να τους μιλήσω.
Θα τους καθαρίσω και θα τους κάνω ρέικι.
Είμαι σίγουρη ότι θα με θυμηθούν και θα ξαναζωντανέψουν.

Νοιώθω πολύ βλάκας που αμφέβαλα για την επικοινωνία μου μαζί τους.

ΖΗΤΩ ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Συνεχίζουμε με γείωση!Κόκκινος Ίασπις
Σε σωματικό επίπεδο ενδυναμώνει το κυκλοφορικό και λεμφικό σύστημα του οργανισμού διευκολύνοντας την αποτοξίνωση και επιταχύνοντας την ίαση του συκωτιού ή της χολής. Βοηθάει επίσης στην καλή λειτουργία των γεννητικών οργάνων. Σε ψυχολογικό επίπεδο ενισχύει τις διαισθητικές ικανότητες και το ξεκαθάρισμα των συναισθημάτων, προσφέροντας ηρεμία και γείωση. Εντείνη το συναίσθημα της αυτοπεποίθησης και δίνει Θάρρος.Τέλος σε νοητικό επίπεδο ενεργοποιεί την φαντασία, οργανώνει τις σκέψεις και την αντίληψη!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Katrin
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 18 Απρ 2008 9:49 am

Δημοσίευση από Katrin »

Θα μιλήσω κι εγώ λιγουλάκι για τους κρυστάλλους μου. Δεν γνωρίζω πάρα πολλά αλλά μπορώ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη σχέση μου μαζί τους.
Ξεκίνησαν να με τραβούν πρίν τρισήμιση με τέσσερα χρόνια, τότε δηλαδή που άρχισα να "ξυπνάω". Ο πρώτος που απέκτησα ήταν ένας διάφανος χαλαζίας. Θυμάμαι είχα μπει σε ένα μαγαζί με τα σχετικά και με το που τον είδα κόλλησα! Μίλησες για έρωτα Βάσω μου, κι εγώ μαζί του έπαθα κεραυνοβόλο που λένε! Τον άγγιξα και αισθάνθηκα οτι ΕΠΡΕΠΕ να τον πάω μαζί μου, δεν μπορούσα να τον αφήσω! Ο σύντροφός μου, που ήταν μαζί μου, μου τον έκανε δώρο .
Είναι δεμένος με σκοινί που δεν τον τρυπάει πουθενά και φοριέται στο λαιμό. Δεν τον έβγαζα απο πάνω μου μέρα νύχτα για μεγάλο χρονικό διάστημα. Είχε πολύ μεγάλη επίδραση στα όνειρά μου. Και πρίν τον φορέσω έβλεπα όνειρα παράξενα, γεμάτα συμβολισμούς και ανθρώπους που είχαν πράγματα να μου πουν. Όταν τον φόρεσα όμως αμέσως τα όνειρα αυτά άρχισαν να γίνονται πιο διαυγή, πιο ξεκάθαρα σαν εικόνες και σαν μνήμη.
Απέκτησα κι άλλους κρυστάλλους στην πορεία. Τους φόραγα για πολύ λίγο και μετά επέστρεφα σ' αυτόν. Κάποια στιγμή, πρίν δυο χρόνια που είχα μια πολύ δύσκολο περίοδο συναισθηματική στη ζωή μου αναζήτησα ένα ποζ χαλαζία. Βρήκα πάλι κάποιον με τον οποίο αισθάνθηκα παρόμοια μαγεία απο την αρχή. Με αυτόν η αίσθηση δεν ήταν σαν έρωτας, ήταν σαν μαμαδίστικη ασφάλεια. Ήταν πολύ βαρύς αλλά τον φορούσα κι αυτόν για πάρα πάρα πολύ καιρό και αντλούσα δύναμη και ζεστασιά από αυτόν. Επειδή οι κρύσταλλοι πέρνουν τη θερμοκρασία του σώματος, κι επειδή τον είχα κι αυτόν κρεμασμένο στο λαιμό, έκαιγε, όπως έκαιγε το στήθος μου. Όταν τα χέρια μου ήταν παγωμένα τον αγκάλιαζα με τις φούχτες μου και ζεσταινόμουν.
Όλα αυτά τα τέσσερα χρόνια στο λαιμό μου είναι πάντα κρεμασμένος ένας κρύσταλλος. Αυτή την περίοδο είναι ο πρώτος μου έρωτας ο διάφανος χαλαζίας.
Πρίν δυο μέρες, πρώτη φορά μετά απο τόσα χρόνια, αισθάνθηκα οτι δεν ήθελα να τον φορώ πια. Δεν είναι καινούριο αίσθημα. Το είχα πάθει και με τον ροζ χαλαζία και το είχα σεβαστεί τότε. Για μένα σήμαινε και σημαίνει οτι δεν τον χρειαζόμουνα πια, οτι η σχέση μας είχε κάνει ένα κύκλο και περνούσε σε νέα φάση, ζητούσε διάλλειμα. Τα λόγια σου, Βάσω μου, με εξέφρασαν απόλυτα. Με τους κρυστάλλους μου κάνω σχέσεις κι εγώ. Μέχρι τώρα ήταν εξαρτητικές απο τη δική μου πλευρά. Τους χρειαζόμουν, τραβούσα απο αυτούς, δεν τους αποχωριζόμουν.
Αλλά πρίν δυο μέρες, κάτι παράξενο συνέβη, και μου φαίνεται απίστευτη "σύμπτωση" που διάβασα τα λόγια σου Βάσω, γιατί δεν καταλάβαινα τι ήταν αυτό και τώρα μου έδωσες μια καλή ιδέα.
Θέλησα να βγάλω τον χαλαζία μου και να μην φορέσω κανένα άλλο κρύσταλλο πάνω μου. Αυτό δεν έχει συμβεί εδώ και τέσσερα χρόνια!
Μου φάνηκε τόσο παράξενο, αλλά είναι κι αυτή μια σχέση, όπως λες Βάσω. Και κάτω απο αυτό το πρίσμα δεν είναι καθόλου παράξενο. Ίσα ίσα αυτή την περίοδο είναι το πιο αναμενόμενο να συμβεί. Γιατί αυτή η περίοδος χαρακτηρίζεται απο μια μετατόπιση στις σχέσεις μου απο την εξάρτηση στην αυτονομία και την ισοδυναμία.
Αυτά εν ολίγοις!Ελπίζω να μην σας κούρασα!
Μάκια
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Είναι μία αρχή επαφής...

Και όπως ήδη ξέρεις για μένα...στην πορεία ξεχνάς τι έχεις διαβάσει και πορεύεσαι μόνο με την εσωτερικότητα του Εαυτού, που έχει τρόπους να σου εκδηλώνει την ζωή και τον θεό παντού....
Συμφωνώ με την παραπάνω άποψη!Κάποιες πληροφορίες που δίνονται και εδώ είναι η αρχή για να έρθουμε σε επαφή με το βασίλειο αυτό!Στη συνέχεια ο εσωτερικός καθοδηγητής είναι αυτός που παίρνει τα ηνία και προσανατολίζει!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

2ο ενεργειακό κέντρο κοιλιάς

Κρύσταλλοι, καρνεόλη, κοράλλι,χρυσόκολλα,σοδάλιθος,κόκκινο μάτι τίγρης.

Πολύτιμος λίθος, αυτοκρατορικό τοπάζι.

Η καρνεόλη τονώνει την λίμπιντο, την γονιμότητα και ρυθμίζει τα σωματικά υγρά!
Η Κατρίνα Ραφαέλ γράφει¨ υπηρετεί ως ένας γειωτής ενεργειών, τις οποίες εκδηλώνει σε φυσικό επίπεδό. Συνίσταται για άτομα που είναι αφηρημένα ή βρίσκονται σε σύγχυση.Γειώνει την προσοχή στην παρούσα στιγμή, έτσι ώστε να μπορεί κανείς να συγκεντρώνεται στα συμβαίνοντα και επομένως να είναι πιο παραγωγικός. Όταν χρησιμοποιείται για διαλογισμό, βοηθά να συγκεντρώνεται ο νους σε ανώτερες ιδέες και στόχους.Είναι καλός λίθος για να τοποθετείται γύρω απο τον αφαλό και στην περιοχή της λεκάνης, όταν υπάρχει στειρότητα ή ανικανότητα!¨
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πολύ χάρηκα που άνοιξε αυτό το τοπικ :D :D :D
Το Σεπτέμβριο παρεμπίπτοντος αρχίζω κρυσταλλοθεραπεία.
Τώρα τι να πρωτοπώ για αυτά τα μικρά πλασματάκια.

Όσο σημαντική είναι η επιλογή τους άλλο τόσο σημαντικός
είναι ο καθαρισμός και η φροντίδα τους.
Οι κρύσταλλοι και τα ορυκτά μπορούν να απορροφούν όλων των ειδών τις ενέργειες(δονήσεις) θετικές και αρνητικές.
Και επειδή δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είδους ενέργειες έχουν απορροφήσει μέχρι να έρθουν στα χέρια μας χρειάζονται άμεσο καθαρισμό και οχι μόνο , τι εννοώ .
Οί κρύσταλλοι όταν αποχωρίζονται από το αρχικό κομμάτι βράχου όσα κομμάτια εάν γίνουν και όπου και εάν βρίσκονται αυτά θα συνεχίσουν να ανταλλάσσουν πληροφορίες και προγράμματα οι οποίες στη συνέχεια μεταδίδονται σε έναν κεντρικό αιθερικό κρύσταλλο.
Και γιαυτό το λόγο μετά το καθαρισμα και τον προγραματισμό
τον σφραγίζουμε με μία θετική δήλωση ότι θα προγραμματίζετε μόνο απο εμάς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 16 Μάιος 2008 9:18 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Να γράψω τώρα για τη χρυσόκολλα???Δυστυχώς δεν έχω έρθει ακόμα σε παφή με χρυσόκολλα πετράδι!είναι πολύ σπάνιος λίθος και δύσκολος να βρεθεί και να είναι καλής ποιότητας, αλλά λένε πως καταθέτοντας την πρόθεσή μας(όπως σε όλα τα πράγματα άλλωστε) μπορεί να έρθει στα χέρια μας όποιος κρύσταλλος είναι για μας κατάλληλος κάθε περίοδο της ζωής μας!πολύ θα ήθελα να βρω ένα τέτοιο κομάτι :)!

Σύμφωνα λοιπόν πάντα με την Κατρίνα Ραφαέλ παρα θέτω εδώ κάποιοα βασικά έτσι για να πάρουμε μια γεύση!¨Είναι ένας θηλυκός λίθος, γιατί είναι ταυτόχρονα το νερό, ο χειμώνας, η πηθητικότητα και η δύναμη, τα συναισθήματα και οι ενέργειες γιν.Έχει χρώμα γαλάζιο τυρκουάζ και θυμίζει πολύ το χρώμα των νερών του ωκεανού που περιβάλλει τα νησιά της Χαβάης!Μπορεί να χρησιμοποιειθεί για να αναπτύσσονται οι αρετές της υπομονής, της καλοσύνης,της ανεκτικότητας, της συμπονιας και της ταπεινότητας. Επειδή είναι θυληκής φύσης είναι ο ιδανικός λίθος για τις περιπτώσεις προβλημάτων των γυναικών.Είναι εξαιρετικά ευεργετική για κείνες που υποφέρουν απο διαταραχές της εμμήνου ρήσεως,και μπορεί να βοηθήσει την εξισορρόπηση των ορμονών που ρυθμίζουν τον κύκλο των εμμήνων¨

Εχω ακούσει επίσης ότι βοηθάει στους πόνους του τοκετού καθώς και ότι αποκαθιστά την μετεγχειριτική περίοδο απο υστερεκτομές,έκτρωση ή αποβολή σε όλα τα επίπεδα!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”