ΒΟΡΕΙΟΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ - ΚΑΡΜΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμυ με όλο τον σεβασμό μου και την αγάπη σ' αυτό που κάνεις, θα ήθελα να σου πω ότι εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ στην γνώση του εαυτού, μέσα από τις τάσεις και τις θέσεις των πλανητών.

Βοηθητικά ίσως έχει όφελος, μα η σημαντική μας ανάπτυξη εσωτερικά, είναι όταν μπορούμε να νιώσουμε τον εαυτό μας και την θεϊκή του φύση που υπερβαίνει την "μοίρα" της ενσάρκωσης...

αυτό για μένα είναι η εξελικτική πορεία της ψυχής μας, που έρχεται εδώ για να εργαστεί με αγάπη προς το πνεύμα της.

Ιδιαίτερα δε με συγκλόνισε αυτό που έγραψες για την ΄Ελενα, γιατί σ' αυτήν την "πρόβλεψη" δεν έλαβες καθόλου υπόψη το πνευματικό επίπεδο των δύο μελών της σχέσης...

Μου ακούστηκε "μοιρολατρικό" και γι' αυτό τοποθετήθηκα...
γιατί αν δεν το έκανα, θα αναιρούσα την ίδια μου την ζωή...

Μέσα στην διδασκαλία του ρέικι, εκτός από την κλασσική και παραδοσιακή, αναπτύσσω και ένα μέρος που έχει να κάνει με την αυτογνωσία και τα πρότυπα - στερεότύπα της ζωής μας, που οι άνθρωποι χρειάζεται να διερευνήσουν για να ενώσουν την τριπλή τους φύση.

Δεν έγραψα τίποτα άλλο, εκτός από αυτό που εγώ σαν άνθρωπος έχω βιώσει...μέσα από τις καρμικές συναισθηματικές μου εμμονές, εξελίχτηκα μόνο όταν τις αναγνώρισα σαν εφόδια και όχι σαν μαθήματα...

δεν ζω σε πλασματική αλήθεια, γι' αυτό να είσαι σίγουρη!
Δεν μπορώ όμως να θεωρήσω την "μοίρα" τίποτα άλλο, παρά το άφημα της ζώής μου σε έναν θεό, που τελικά δεν θέλει να πάρει την ευθύνη της...
Αποφάσισα λοιπόν να την πάρω εγώ στα χέρια μου, αφού μου εδόθη με τόσο ευγένεια και αγάπη, η δυνατότητα να ζήσω ουσιαστικά με βάση τον Εαυτό μου σε όλα τα επίπεδα!!!!!

με πολύ αγάπη για αυτό που κάνεις και αναπτύσσεσαι μέσα από αυτό, και η δική μου τοποθέτηση δεν έχει να κάνει με εσένα, αλλά με εμένα!

:x :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Πολλες φορες η αληθεια μας τρομαζει .Ολοι θελουμε να ζουμε το ονειρο.
Επειδή κι εγω Έμμυ τοποθετήθηκα και ισως το παραπανω να εχει να κάνει με την δικη μου γενική τοποθέτηση και θεωρώντας δεδομενου οτι δεν αγνοω τον Ταυρο μεσα μου που με ωροσκοπο Τοξοτη έχω γίνει Ταυρος πετάμενος,θελω να σου πω ότι δεν με τρομαζει η αληθεια αλλα μαλλον εγω΄τρομαζω την αληθεια μου.Δεν ξερω πως διαφοερτικά να το πω αλλα με εκφραζει ετσι οπως το γραφω απολυτα.
Μεσα σε μια διαδρομή γάμων διαζυγιων σχεσεων ερωτων ,σοδομα και γομορα δηλαδή,ενα νοιωθω μεσα μου ολα ειμαι εγω και μεσα απ κεινουν το μονο που εκανα ηταν να εξελίσσομαι και να με βρίσκω.Τωρα θα μπορουσα να ειμαι με ολους για διαφορετικους λογους.Ενα μονο δεν μπορω να κανω απολυτα μονη μου και μενω στασιμη ομολογω.Ερωτα!
Με αγαπη και φυσικά με πολυ σεβασμο σε αυτο που κανεις που σχ βαχ ποτε δεν καταφερα να βρω μητε δεσμους μητε αφροδιτες,ευτυχως που σαν ταυροςεχω την αφορδιτη μονιμα χεχε....το βασανο μου γαμτι μου και η ανάσταση μου. :*
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

το βασανο μου γαμτι μου και η ανάσταση μου.
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καταρχήν Εμμυ μου θέλω να σε ευχαριστήσω για το χρόνο που καταναλώνεις στους χάρτες μας εδώ μέσα... Αντιλαμβάνομαι οτι αυτό που βλέπεις στους πλανήτες είναι το γνωστικό σου αντικείμενο. Δεν σοκαρίστηκα όταν διάβασα αυτό που έγραψες διότι δεν υπάρχει τίποτα το εύθραυστο στη ζωή μου που δεν αντιλαμβάνομαι πλήρως....

Βάσω σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που έγραψες και δεν το λέω τυπικά αλλά ουσιαστικά... Νοιώθω τι νοιώθεις... Σε αγαπάω πολύ και το ξέρεις...

Αυτό που ουσιαστικά μετράει για μένα είναι το τώρα... Και τώρα είμαι σε μια φάση αναζήτησης που κανένας και τίποτα δεν μπορεί να σταθεί εμπόδιο σαυτό που ονομάζω εξέλιξη ψυχής... Γιαυτό δεν σοκαρίστηκα με ότι διάβασα... Ζω το τώρα, το απολαμβάνω, παίρνω και δίνω και είμαι όμορφα σ'αυτή τη διαδρομή, σ'αυτό το ταξίδι...

Για το αύριο προς το παρόν δεν με αφορά...

Ευχαριστώ... >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειμαστε προβλεψιμοι γιατι λειτουργουμε σε ενα μεσο εππεδο.
Μονο γι αυτον τον λογο.
σ' αυτό το μέσο επίπεδο, λειτουργεί δυστυχώς και η αστρολογία στην εκφυλιστική της μορφή... αυτό των περιοδικών και των πρωινάδικων...

Θεωρώ ότι η καρμική αστρολογία δεν απευθύνεται στο μέσο επίπεδο, γιατί τότε μειώνει την αξία της... Η καρμικη αστρολογία που διανύει τον άνθρωπο σε βάθος, απευθύνεται σε ένα ευρύτερο πεδίο, που συμπεριλαμβάνει και την πνευματική του δομή...

γι' αυτό διαφώνησα ως προς την πρόβλεψη ΄Ελενα...
Δεν θεωρώ ότι στην σχέση σου λειτουργεί το μέσο επίπεδο συνείδησης, γιατί τότε δεν θα ήσουν καν εδώ... :x

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Κοριτσια και ιδιαιτερα Βασω, δεν καταλαβαινω τον λογο της εντονης αντιδρασης σας. Αν διαβασετε το δευτερο μηνυμα μου θα δειτε οτι δεν διαφωνουμε.
Αν ομως ξεκινατε συζητησεις στο φορουμ σας με βαση αστρολογικα θεματα θα πρεπει να ειστε ετοιμες να δειτε και την πλευρα αυτη πριν την αποριψετε η την δεχτειτε.
Αλλιως αν ειναι να σας σοκαρουν μην τις ξεκινατε καθολου.
Η χρηση της καλης αστρολογιας δεν ειναι τωρινο εφευρημα αλλα αποκυημα της γνωσης και της σοφιας πολλων αιωνων. Αρα το να συμφωνησουμε εμεις η να διαφωνησουμε δεν μειωνει η αυξανει την αξια της,
Σας φιλω
Εμυ

Υ.Γ Για την Ελενα δεν εκανα καμμια προβλεψη, ανεφερθηκα μονο σε μια επερχομενη περιοδο, Οι χειρισμοι που θα κανει θα ειναι αριστοι για αυτην αφου το επιπεδο της ειναι ιδιαιτερα υψηλο πραγμα που εγω δεν μπορω να γνωριζω.

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ Η ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΩΣΤΕΣ ΗΜΕΡ/ΝΙΕς ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΕ ΑΡΚΕΤΑ Σ ΑΥΤΟ
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Κοριτσια και ιδιαιτερα Βασω, δεν καταλαβαινω τον λογο της εντονης αντιδρασης σας.
Έμυ επέτρεψέ μου να σε διορθώσω ......... :x
Δεν είναι αντίδραση αλλά συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων, βιωμάτων, σκέψεων, γνώσεων σε ένα θέμα το οποίο προφανώς μας έχει απασχολήσει και το θεωρούμε άξιο συζήτησης.

Στο συγκεκριμμένο φόρουμ αναλύουμε και καταθέτουμε τα πάντα προκειμένου να πετύχουμε την επιθυμητή εξέλιξη.

Για παράδειγμα δήλωσα ότι είμαι άσχετη από αστρολογία.
Ήδη αρχίζω και διακρίνω μέσα από τις συζητήσεις ορισμένες βασικές αρχές.
Είμαι ευγνώμων γι' αυτό και θέλω να προχωρήσω και να καταλάβω.
Αποκτώ γνώσεις οι οποίες με βοηθούν στην διαμόρφωση άποψης και θέσης.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμυ μου επειδή έχω άποψη, δεν σημαίνει οτι σοκάρομαι...
Εχω φύγει από αυτήν την συνειδησιακή κατάσταση...

αλλά θα σου εντοπίσω, αφού το θέλεις, που διαφώνησα με την "πρόβλεψη"...
Στην δική σας περίπτωση (πράγμα που δεν συμβαίνει πολύ συχνά) , η σχέση αυτή δεν οδηγεί πουθενά γιατί κάνεις σας δεν εξελίσσεται μέσα απ αυτήν, κι χρειάζεται συνειδητή προσπάθεια και από τους δυο για να γίνει κάποιο θετικό βήμα.
΄Οτι έχω υπογραμμίσει, δεν είναι απλά μια προβλεψη στην τάση, αλλά δίνεται με έμφαση επί του αποτελέσματος, Εμυ μου...

Και επί του αποτελέσματος, ο μόνος που έχει άποψη είναι ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος...
Αυτό που λες, σε άλλες περιπτώσεις θα το αποκαλουσα με πιο σκληρή έκφραση "επηρεασμό"...
Γιατί θα αναγκαζε έναν άνθρωπο μέσου επιπέδου συνείδησης να κρατήσει άμυνες από τον σύντροφό του...και θα τον οδηγούσε με ακρίβεια να εκτελέσει την πρόβλεψη...

Πέρα από την επιστήμη της αστρολογίας, υπάρχει και η εσωτερικη ψυχολογία που είναι συνάρτηση της γνώσης της ψυχής μας και των συναισθηματικών μπλοκαρισμάτων των ανθρώπων, και κυρίως υπάρχει η πνευματική μας οριοθέτηση που βάζει φρένο στην έπαρση των εξωτερικών γνώσεων, χωρίς προηγουμένως να γνωρίζουμε την ψυχή μας και τις επιλογές της...

Δεν έχει να κάνει με την δική σου "πρόβλεψη" και γνώση ΄Εμυ μου, έχει να κάνει με την γνώση που έχω εγώ...

Και δεν είναι έντονη αντίδραση, απλά είναι μια άποψη...
Δεν χρειάζεται να την συμμεριστείς ούτε εσύ, ούτε η Ελενα... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ευχαριστω ολους για τις διορθωσεις, θα τις λαβω σοβαρα υπ οψη μου.΄
Πάντως για οποιον θελει συμβουλες μεσω του γενεθλιου ωροσκοπιου του, και μπορω να βοηθησω, ειμαι στην διαθεση του, με την επιφυλαξη παντα των αρνητικων που εχει η απροσωπη επαφη.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Δεν έπρεπε να το δηλώσεις γιατί νομίζω ότι θα πέσει δουλειά ;)

ημερομηνία γέννησης 17/2/1959

ημερομηνία γέννησης συζύγου 2/2/1946

ημερομηνία γέννησης κανακάρη 19/1/2001

αναμένω :-?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ελισαβετ, πες μου συγκεκριμενα το θεμα που θελεις να δω για τον καθεναν.
Αλλα θα το κανω το βραδακι η αυριο
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Οποιος θελει απαντηση να μου στειλει τα στοιχεια του ως εξης:

1.Ημερομηνια γεννησης ( π.χ. 15.5.19600
2.ωρα γεννησης ( αν ξερει με σιγουρια)
3.Τοπος γεννησης

4.Το θεμα της ερωτησης
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εγω κάνω την ευγενική προς το παρον......
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

ημερομηνία γέννησης 17/2/1959 Αθήνα Τρίτη 00.40

ημερομηνία γέννησης συζύγου 2/2/1946 Αθήνα

ημερομηνία γέννησης κανακάρη 19/1/2001 Μαρούσι Παρασκευή 13.20

την σύνδεση μεταξύ μας
την δουλειά που έχουμε να ολοκληρώσουμε ο ένας με τον άλλον
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αγαπητή Εμυ , δεν εχω ασχοληθεί ιδιαιτερα με την αστρολογία αν και υπάρχει σε καποιες εσωτερικες σχολες σαν ενότητα επειδή δεν δέχομαι οτι ενας ανθρωπος ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ και ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ δλδ ενας Ανθρωπος με Α κεφαλαίο που μπορεί και κυριαρχει επάνω στα στοιχεία της προσωπικότητας του , αφήνεται ερμαιο της αστρικής επηροής και των συναισθηματικών ανέμων.
Ο στόχος του εσωτεριστή είναι γνωριζει και να συμπλέει και οχι να εξουσιάζεται ...
Επίσης οταν λέμε νόμοι , αρχές κλπ θα πρέπει να κανουμεμια διάκριση που πολλες φορες μας διαφευγει. .....και είναι και το πιο σημαντικό κομματι .
Σίγουρα οι νόμοι δεν αλλαζουν αλλα η εφαρμογή τους καθως και τα επακόλουθα τους σχετίζονται με την κλίμακα επάνω στην οποία λαμβανουν χώρα καθώς και στην βούληση μας που δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητη.
πχ μια πλημμύρα αλλιως θα επιδράσει επάνω σε ενα βουνό....αλλιως σε ενα ανθρωπο που περπατα στο δρόμο και αλλιως σε μια γάτα, σε μια πεταλούδα η σε ενα μυρμήγκι.
Τα τρία τελευταία .ισως πνιγούν....το βουνό μπορεί να αλλαξει μορφή....ομως ο ανθρωπος θα χρησιμοποιήσει το υπέρτατο δωρο που του εδωθει απο την θεότητα ..ΤΟ ΜΥΑΛΟ του και θα βρεί τρόπο να ξεφύγει....
Η ιστορία μας διδάσκει οτι σε παρα πολλες περιπτώσεις η φύση δαμάστηκε απο την ανθρωπινη βούληση..


Αλλιως αν ειναι να σας σοκαρουν μην τις ξεκινατε καθολου.
Η χρηση της καλης αστρολογιας δεν ειναι τωρινο εφευρημα αλλα αποκυημα της γνωσης και της σοφιας πολλων αιωνων. Αρα το να συμφωνησουμε εμεις η να διαφωνησουμε δεν μειωνει η αυξανει την αξια της,

Αμφιβάλω αν ολο αυτό που ειδα είναι χρήση καλης αστρολογίας ...αν είναι δυνατόν να βγαίνει ενας και να λέει με τοση βεβαιότητα και τοση επαρση σε εναν άλλο οτι << η σχεση του είναι ξοφλημένη και δεν θα κάνει παιδί>> .....

Επίσης μπορούμε να διαφωνούμε και να συμφωνούμε σε οτι μας αρεσει όποιος κι αν το είπε και οσους αιώνες κι αν το πιστεύουν...ολα μπορουν να ανατραπούν.

Και για να τελειώνουμε με το θέμα παιδί επειδή αυτό με εκνευρισε μια και ειναι μεσα στην ειδικότητα μου....οποιος θέλει να τεκνοποιήσει εκτός απο τις εναλλακτικες μεθόδους μπορεί να απευθυνθεί στα κέντρα γονιμότητας του 21 ου αιώνα που κάνουν θάυματα κυριολεκτικά......είμαι στην διάθεση οποιου θέλει να τον κατευθύνω.....
Η ανθρώπινη διάνοια και η επιστήμη μπορούν να δώσουν λύσεις σε πάρα πολλα ζητήματα ..ας μην τις αγνοούμε...

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”