ΒΟΡΕΙΟΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ - ΚΑΡΜΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ

Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Emi σ' ευχαριστώ πολύ... καλά βουλωμένο γράμμα διαβάζεις...
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Elisavet έγραψε:Μου φαίνεται ότι πρέπει να κάνω μαθήματα αστρολογίας :-?

Ομολογώ ότι είμαι εντελώς άσχετη και δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Eγω να δεις!!!Μαύρα μεσάνυχτα.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Eμμυ, ζητω συγνωμη εκ μερους της ξανθιας, οπως βλεπεις και στην φωτο, φιλης μου Ελενης που σε παιδεψε και καταφερε μετα απο πολλα ποστ να διεκρινισει επιτελους ποτε γεννηθηκε ο συζυγος της...

Σου ζητω επισης και προκαταβολικα συγνωμη απο ολο το ξανθοσογο εδω μεσα, για στο μελλον θα ζησεις παρα πολλες τετοιες παρομοιες ξανθοκαταστασεις.... @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αν μπορουσε να μου περασει κι αυτος ο τρομερος πονοκεφαλος που εχω εδω ακι μια βδομαδα θα ημουν απολυτα ευτυχισμενη
Σας φιλω και σας αγαπω
Έμυ μου, ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο μενα για τις χρήσιμες πληροφορίες και μόλις τελειώσεις με τα παιδιά θα πάρω και εγώ σειρά!! ;)

όταν πονάει το κεφάλι σου και θέλεις να σου στέλνουμε ενέργεια μπένε στο αντίστοιχο ποστ "αποστολή ενέργειας", άν το θες!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ελενα, καλή μου,

Συνήθως οι συναστριες δυο ανθρώπων έχουν ευκολίες και δυσκολίες και χρειάζεται να γίνουν προσπάθειες για να εξελιχτούν και οι δύο μέσα από την σχέση.
Στην δική σας περίπτωση (πράγμα που δεν συμβαίνει πολύ συχνά) , η σχέση αυτή δεν οδηγεί πουθενά γιατί κάνεις σας δεν εξελίσσεται μέσα απ αυτήν, κι χρειάζεται συνειδητή προσπάθεια και από τους δυο για να γίνει κάποιο θετικό βήμα.
Ειδικά εσένα η σχέση αυτή σε κρατάει πολύ πίσω από την εξέλιξη σου και πιστεύω ότι υπάρχει κάποια άρνηση στο να κάνετε παιδί, πράγμα καθόλου καλό για σένα.
Νομίζω ότι θα πρέπει να επανεκτιμήσεις την κατάσταση και να δεις ότι δεν ωφελείσαι μακροπρόθεσμα. Έτσι κι αλλιώς ήδη υπάρχει διάχυτη μια δυσαρέσκεια και το τελικό σκηνικό σε σχέση πάντα με το θέμα «παιδί» θα παιχτεί μέχρι το τέλος του 2009, όποτε και θα δοθεί η σχετική λύση.
Να αλλάξεις το βίωμα που έχεις, ότι ο γάμος απαραίτητα περιέχει τον πόνο και την «θυσία». Δούλεψε πάνω σ αυτό
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Φιλε Madraoulas,

Αυτή η περίοδος είναι πολύ κρίσιμη για σένα , ίσως από τις κρισιμότερες στην ζωή σου θα έλεγα. Οι κρίσιμες όμως περίοδοι δίνουν ευκαιρίες για ριζική αναγέννηση αν το θελήσουμε.
Νιώθεις πιεσμένος ψυχικά, μόνος, με πολλές ευθύνες, και θα ήθελες να τα τινάξεις όλα στον αέρα και να φύγεις.
Τα τελευταία χρόνια οι σχέσεις σου ήταν άστατες με αιφνίδια συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα . Αντιμετώπισες υστερικές καταστάσεις, νευρωτικά άτομα, και ξαφνικές διακοπές σχέσεων που σε αποκαρδίωσαν.
Φυσικά σ αυτήν την υπόθεση έχεις μέρος της ευθύνης , γιατί κι εσύ δεν έχεις σταθερά συναισθήματα αλλά θέλεις να αποτραβιέσαι στον κόσμο σου κατά καιρούς, κι έτσι παρεξηγείσαι από την σύντροφο και κατηγορείσαι για ψυχρότητα και έλλειψη ενδιαφέροντος. Όμως αυτό δεν είναι αλήθεια.
Η αλήθεια είναι ότι έχεις έρθει για να παίζεις καταλυτικό ρόλο στην ζωή των ανθρώπων με τους οποίους έρχεσαι σε επαφή. Όποιος έρχεται κοντά σου αργά η γρήγορα πρέπει να αλλάξει ριζικά. ( είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο).
Είσαι καταλύτης αλλαγών χωρίς να χρειάζεται να καταβάλεις μεγάλη προσπάθεια γι αυτό.
Αυτό θα είναι έτσι για πάντα, γιατί αυτός είναι ο ρόλος σου σ αυτή την ζωή.
Μετά την απογοήτευση και τον χωρισμό που είχες το καλοκαίρι του 2006, έχεις αλλάξει πολύ και έχεις γίνει περισσότερο επιλεκτικός. Δεν θα αργήσεις να κάνεις μια νέα σχέση ( προς το φθινόπωρο του 2009). Όμως η σχέση αυτή θα είναι σε πιο ελεύθερη βάση χωρίς προοπτική γάμου και ιδιαίτερες δεσμεύσεις. Εξ άλλου είσαι ένας άνθρωπος που δεν δεσμεύεται εύκολα.
Στην θέση του την περίοδο αυτή και ιδιαίτερα όσο προχωρούμε προς το καλοκαίρι
θα επικεντρωνόμουν στην μελέτη κάποιου κλάδου μεταφυσικής, (η αστρολογία , η αριθμολογία και η ψυχολογία σου πάνε πολύ), γιατί θα σου χρησιμεύσουν σαν στήριγμα στους δύσκολους καιρούς που έρχονται για όλους. Χρειάζεσαι κάποιου εργαλείο για να διαφωτίζεις τους άλλους. Επικεντρώσου στην μελέτη ενός συγκεκριμένου θέματος που λέγεται : έλεγχος και εξάλειψη των αυτόματων εκδηλώσεων του ένστικτου επιβίωσης. Εγώ δεν είμαι ειδικός αλλά εσύ μπορείς να γίνεις, και να το μάθεις και στους άλλους. Ασχολήσου, ψάξε βρες τρόπους και πληροφορίες και …θα σου μιλήσει από μόνο του.
Αυτά έχω να πω προς το παρόν
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

silver,

χαχα μ εκανες και γελασα.
Το εχω γνωρισει το ξανθοσογο ασκωντας την αστρολογια επαγγελματικα, και ηταν ενας απο τους λογους που σταματησα να κανω προσωπικες συνεντευξεις.
Ομως αργοτερα καταλαβα οτι δεν εχει σημασια με ποιον σχετιζεσαι αλλα σημασια εχει η ποιοτητα της σχεσης.
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

....ΝΑΙΙΙΙΙ
ΘΕΛΩ ΡΕΙΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΕΙΣ Η ΠΩς ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Σου στέλνω σε 10 λεπτά :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Εμουλα σ ευχαριστω πολυ...θα εξετασω οτι μου ειπες @};- >:d<
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

λυπήθηκα για όσα διάβασα για την ΄Ελενα...

Δεν τα νιώθω αυτά...

και επειδή νομίζω ότι είμαι σε θέση να βγάζω συμπεράσματα για την πνευματική εξέλιξη των ανθρώπων και τα εμπόδιά τους, νιώθω την ανάγκη να στο πω ΄Ελενα...ότι καμιά φορά εμείς υπερβαίνουμε την μοίρα μας και τις τάσεις μας, εφόσον η εξέλιξη μας περιλαμβάνει τον Εαυτό μας ολόκληρο και δεν μένει μόνο στο φυσικό και αστρικό περιβάλλον.

Η ατομική εξέλιξη έχει μεγάλη σημασία για την κάθε σχέση μας!
Γιατί από αυτήν εξαρτάται ο σεβασμός και η ελευθερία που αναπτύσσεται σ' αυτήν.

Η μεταξύ μας εργασία έχει μεγάλη σημασία για το κάθε μέλος της σχέσης, γιατί πέρα από την φυσική έλξη, υπάρχουν πεδία που είναι άγνωστα στους ανθρώπους και αγνωόντας τα, παραμένουν στατικά στο "πάρε-δώσε" σε φυσικό επίπεδο, παρακάμπτοντας το ψυχοπνευματικό...

Θεωρώ ότι όσοι εργάζονται με αυτά τα πεδία, λαμβάνουν από κάθε σχέση το καλύτερο για την δική τους εξέλιξη και την δική τους εσωτερική ανάπτυξη, χωρίς να καταφεύγουν στην εύκολη λύση, δεν μου κάνεις γιατί δεν καλύπτεις τις ανάγκες μου...χωρίς να γνωρίζουν εντέλει ποιές είναι αυτές οι ανάγκες!

Ελενα αυτό είναι μονο για σένα, επειδή σε ξέρω και εσένα και τον σύντροφό σου...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Θεωρώ ότι όσοι εργάζονται με αυτά τα πεδία, λαμβάνουν από κάθε σχέση το καλύτερο για την δική τους εξέλιξη και την δική τους εσωτερική ανάπτυξη, χωρίς να καταφεύγουν στην εύκολη λύση, δεν μου κάνεις γιατί δεν καλύπτεις τις ανάγκες μου...χωρίς να γνωρίζουν εντέλει ποιές είναι αυτές οι ανάγκες!
Θεωρώ λογω εμπειρίας,ότι αυτο το σημειο είναι το κομβικό σε μια σχεση.Λαμβάνεις τα καλυτερα και προχωρας στην προσωπική εξέλιξη.Ποτε κανεις συντροφος δεν θα είναι ο κατάλληλος για μας αν πρωτα δεν γνωρισουμε εμεις για μας τις ανάγκες μας.Ισως μετα...γνωριζοντας εμας να ανακαλύψουμε και πλήρη κάλυψη ..μιας και αυτή εχει να κάνει μονο με την δικη μας επαρκεια τελικά και ολοκληρωση.Οποτε ο συντροφος παυει ειναι ανάγκη κάλυψης και γίενται συνοδοιπόρος. :x
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Οποτε ο συντροφος παυει ειναι ανάγκη κάλυψης και γίενται συνοδοιπόρος. Indragostit
Συμφωνώ και γι αυτό λέγεται και σύντροφος ( συν- τροφή) Δηλαδή μετά υπάρχει αλληλοβοήθεια στην άνοδό και των δυο.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Πολλες φορες η αληθεια μας τρομαζει .Ολοι θελουμε να ζουμε το ονειρο.
Φυσικα, παντα επιφυλασομαι στα οσα λεω οταν δεν εχω προσωπικη επαφη για να ξερω το επιπεδο του αλλου. Ειναι βασικο.
Ομως εγω κρινω παντα με βαση την εξελιξη κι αυτο ειναι που μετραει για μενα πανω απ ολα.
Το τι θα κανει η Ελενα με τη σχεση της και την ζωη εινα προσπικη επιλογη της και φυσικα εγω μονο απαντηση επειδη ερωτηθηκα.
Οσα λεω δεν ειναι διαισθητικα αλλα ερμηνεια συμπαντικων αρχων που συμβολιζονται απο το ωροσκοπιο.
Θα ηθελα να συμπληρωσω κατι βασικο εδω.
Ο καθε ανθρωπος μπορει να μας εκπληξει σε οσα λεμε και διασθανομασε αρκει να κανει ενα αλμα συνειδησης. Τοτε θα διαψευσει ακομα και τις πιο εγκυρες προβλεψεις.
Ειμαστε προβλεψιμοι γιατι λειτουργουμε σε ενα μεσο εππεδο.
Μονο γι αυτον τον λογο.

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”