ΒΟΡΕΙΟΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ - ΚΑΡΜΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νότιε Δεσμέ καρκινάκι....

εδώ πρόσεχε...
όταν σας προσφέρει κάθε ώρα και στιγμή
μπλοκάρει το κέντρο της καρδιάς μέχρι να πεις "γιούπι".... :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:Νότιε Δεσμέ καρκινάκι....

εδώ πρόσεχε...
όταν σας προσφέρει κάθε ώρα και στιγμή
μπλοκάρει το κέντρο της καρδιάς μέχρι να πεις "γιούπι".... :x :x :x
Αμ δεν το έχω δει??? Οχι μόνο εγώ αλλά όλοι!!!! =)) :)) =))
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Έλενα,
Θα πω λίγα πράγματα πιο συγκεκριμένα για τον Νότιο Δεσμό στον Καρκίνο και φυσικά τον Βόρειο στον Αιγόκερω.
Το παρελθόν της ψυχής για τον άνθρωπο με αυτούς τους δεσμούς δείχνει μια προσκολλήσει σε προστατευμένα περιβάλλοντα και μια συναισθηματική εξάρτηση από πρόσωπα της οικογένειας του. Προτιμά να ζει προστατευμένος και ίσως κάνει κατάχρηση αυτής της προστασίας της οικογένειας του για να επιβιώνει χωρίς πολλές φιλοδοξίες και χωρίς πολύ κόπο.
Το μάθημα της ζωής του δηλ. αυτό που καλείται να κάνει για να εξελιχθεί είναι να βγει έξω στην κοινωνία και να αποκτήσει ένα δικό του κοινωνικό πρόσωπο υλοποιώντας φιλόδοξα επαγγελματικά σχέδια και υψηλούς στόχους. Το ιδανικό επάγγελμα για έναν τέτοιο άνθρωπο είναι δημόσιος λειτουργός.
Χωρίς να γνωρίζω φυσικά τα υπόλοιπα στοιχεία του ωροσκοπίου σου, απλά λέω ότι με την είσοδο του Πλούτωνα στον Αιγόκερω που ήδη έγινε από το φθινόπωρο του 2008, όσοι έχουν δεσμούς σαν τους δικούς σου καλούνται να αναπτύξουν τις καλύτερες επιδόσεις στο μάθημα των δεσμών τους. Φυσικά κατά σειράν προηγούνται αυτοί των οποίων οι δεσμοί βρίσκονται στις αρχές του ζωδίου και μετά από λίγα χρόνια θα ακολουθήσουν οι υπόλοιποι.
Αν λοιπόν είσαι απ αυτούς που οι δεσμοί βρίσκονται στις πρώτες 10 μοίρες του άξονα Καρκίνος- Αιγόκερως θα χρειαστεί να κάνεις κάποιες ριζικές αλλαγές τόσο εσωτερικές όσο και τις αντίστοιχες εξωτερικές ώστε να εναρμονιστείς καλύτερα με το μάθημα της ζωής σου.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εμη μου σε ευχαριστώ για όλες αυτές τις πληροφορίες...
Το παρελθόν της ψυχής για τον άνθρωπο με αυτούς τους δεσμούς δείχνει μια προσκολλήσει σε προστατευμένα περιβάλλοντα και μια συναισθηματική εξάρτηση από πρόσωπα της οικογένειας του.
Αυτό όντως το είχα όμως μόνο μέχρι την ηλικία των 7-8 ετών. Τα υπόλοιπα δεν κολλάνε καθόλου με τα χαρακτηριστικά της ζωής μου. Εκανα τα σπασίματα με τους δεσμούς σε πολύ μικρή ηλικία...

Εχω ωροσκόπο Παρθενο. Για το που ήταν οι πλανήτες μου όταν γεννιώμουν δεν ξέρω...Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι έχω γεννηθεί 8/8/1972 στις 8.00 το πρωί...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

1972!!!
Ενδοξη χρονολογία ^:)^
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ελενα
ο Β. Δεσμος σου ειναι στο τελος του Αιγόκερω, στην 26η μοίρα.
Ο Πλούτωνας θα πλησιάσει εκει το 2017. Εχεις λοιπόν καιρό για να κανεις κι αλλη αναβάθμιση.
Ενα εξαιρετικο εργο για το ωροσκοπιό σου ειναι η απασχόληση με παιδιά ειτε δικα σου ειτε σε καποια οργανωμενη ομαδα. Μπορει λοιπόν αναλογα με τα ενδιαφεροντα σου τοτε ( το 2017-18) να εισαι σε θεση να οργανωσεις εσυ καποιες ομαδες με παιδια, ομαδες παιχνιδιών αλλά και δημιουργικής απασχόλησης.
Να εισαι καλά
Εμυ
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

κι εμενα μου βγαζει τον Υδροχοο και βγαινει ολοσωστο! :-o
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16547
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Ευχαριστω Βασω και Εμυ :-D
Και τον Ν.Δεσμο τον εχω στον Καρκινο :D :D :D :D
Ελενα :* :cheers:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ελενα,

Παντα οι Δεσμοι ειναι απέναντι ο ενας από τον αλλο.
Αρα αφού ο Βόρειος ειναι στον Αιγόκερω, ο Νότιος θα έιναι στον Καρκινο
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33575
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Ν.Δ. στον Κριό... :-?
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Αννουλα πως το βρισκεις?
μπορεις να με βοηθησεις? και τι ψαχνουμε το δικο μας η του συντροφου μας?
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Με τον Ν. Δεσμό στον Κριό και άρα τον Β. στον Ζυγό το παρελθόν της ψυχής υποδηλώνει μεγάλη ανεξαρτησία και άνεση στο να ζει κανείς μόνος του και να παίρνει αποφάσεις για τον εαυτό του. Το μάθημα σ αυτήν την ζωή είναι να μάθει να ζει συντροφικά μέσα σε μια καλή ισορροπημένη σχέση καθώς και να συνεργάζεται αρμονικά με τους άλλους. Μέχρι να αναπτύξει αυτές τις αρετές δοκιμάζεται πολύ στις προσωπικές σχέσεις γιατί χρειάζεται να μάθει να εξισορροπεί τις ανάγκες τις δικές του αλλά και του συντρόφου, αναγνωρίζοντας τον σαν ισότιμο.
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Μάλιστα... Να που ένα παλιό ποστ το ξαναβλέπουμε διαφορετικά...
:-B :-D

Εγώ έχω Β.Δ. ΙΧΘΥΕΣ / Ν.Δ. ΠΑΡΘΕΝΟΣ
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Eμμυ σε ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι οτι με τα παιδιά έχω μια ιδιαίτερη σχέση... >:d<
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Με Ν.Δ. στην Παρθένο και Β.Δ στους Ιχθείς, ήρθες στην ζωή αυτή για να μάθεις την ανιδιοτελή αγάπη και συμπόνια προς όλα τα αναξιοπαθούντα πλάσματα και να πιστέψεις στην ύπαρξη του αόρατου κόσμου, πέρα απ αυτόν που αντιλαμβανόμαστε με τις αισθήσεις μας.
Στο παρελθόν είχες μια μηχανιστική άποψη για την ζωή πιστεύοντας ότι όλα λύνονται με κάποιους σωστούς χειρισμούς όπως περίπου στα μηχανήματα. Αλλά κάποια δυσάρεστα περιστατικά σε ανάγκασαν να ευαισθητοποιηθείς ψυχικά απέναντι στον ανθρώπινο πόνο και να αναπτύξεις την συμπόνια και αγάπη.
Αυτά τα δύσκολα χρόνια ήταν η δεκαετία από 1998 εως 2008. Αλλά να ξέρεις ότι το μάθημα ζωής δεν σταματάει ποτέ και ιδιαίτερα το μάθημα για έναν Β.Δ στους Ιχθείς. Ζητιέται όλο και περισσότερη ανάπτυξη.
Η ανιδιοτελής αγάπη και η αυτοθυσία είναι η ζητούμενη αρετή για αυτό το είδος των δεσμών.

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”