ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Καλώς τον! Μου έλειψες εσύ >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Η ΔΕΞΙΑ


"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4604
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Τον Σαμαρά είναι ευκολο να τον χαρακτηρίσει κάποιος, πολύ ευκολο. Τον εαυτό μας όμως;

Τον κ. Αρβανίτη τον ακούω κάποιες φορές το πρωι, τι να πιστεύει αραγε για τον εαυτό του;
Και δεν είναι προσωπικό. Δεν τον ξέρω Ευη μου.
>:d< >:d< >:d< @};- @};- @};-

Η απεργία «Στο Κόκκινο», οι δηλώσεις Αρβανίτη και ο η αντίδραση του Άδωνι Γεωργιάδη

Μία απεργία στο ραδιοσταθμό «Στο Κόκκινο», η οποία είχε εξαγγελθεί από τους τεχνικούς του σταθμού, αλλά δεν πραγματοποιήθηκε μετά την ικανοποίηση του αιτήματός τους που ήταν η καταβολή δεδουλευμένων, έχει προκαλέσει ποικίλες αντιδράσεις.

Γεγονός είναι ότι όλες οι επιχειρήσεις στα ΜΜΕ -συμπεριλαμβανομένων και των επιχειρήσεων της Αριστεράς-, αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα, τα οποία οφείλονται σε πολλούς και ποικίλους λόγους που δεν είναι του παρόντος.

Γεγονός είναι επιπλέον ότι το δικαίωμα στην απεργία είναι ιερό και, ως εκ τούτου, είναι θεμιτό και επιβεβλημένο να ασκείται από τους εργαζόμενους που έχουν εξαρτημένη σχέση εργασίας, ανεξαρτήτως των Μέσων στα οποία εργάζονται- εκτός κι αν οι εργαζόμενοι έχουν συμφωνήσει να προφέρουν εθελοντικά τις υπηρεσίες τους, για παράδειγμα, σε έντυπα και ηλεκτρονικά μέσα της Αριστεράς.

Το να καταβάλλεται όμως προσπάθεια πολιτικής εκμετάλευσης της εξαγγελθείσας αλλά μη πραγματοποιηθείσας απεργίας στο ραδιοσταθμό «Στο Κόκκινο» από πολιτικούς, όπως ο κ. Άδωνις Γεωργιάδης, ο οποίος πρωτοστατεί για την επιστροφή των εργασιακών σχέσεων της Ελλάδας στο Μεσαίωνα, είναι τουλάχιστον πρόκληση.

Γι΄ αυτό όμως δίνουν τροφή και ορισμένοι νεόκοποι εκφραστές της Αριστεράς, όπως ο διευθυντής του ραδιοσταθμού «Στο Κόκκινο» κ. Κ. Αρβανίτης, ο οποίος, μάλλον, ξέχασε την ΕΡΤ και έσπευσε να υιοθετήσει από τη νέα του θέση άκριτα και χωρίς ντροπή τα «επιχειρήματα» τα οποία επικαλούνται οι εργοδότες όταν πραγματοποιείται κάποια κινητοποίηση των εργαζομένων, κάνοντας λόγο για «εκβιασμό εκ μέρους των τεχνικών». Με βάση την ιδεολογία και την πολιτική αντίληψη της Αριστεράς εκβιασμός είναι όταν οι εργαζόμενοι υποχρεώνονται να εργάζονται χωρίς να πληρώνονται.

Το βίντεο, λοιπόν, στο οποίο ο κ. Κώστας Αρβανίτης σχολιάζει αρνητικά την απεργία «Στο Κόκκινο» ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter ο βουλευτής της ΝΔ κ. Άδωνις Γεωργιάδης. Στο ηχητικό, ο κ. Αρβανίτης αναφέρει πως η απεργία έγινε κάτω από… εκβιαστικές συνθήκες από εννέα τεχνικούς οι οποίοι ήταν μέχρι τότε απλήρωτοι, ενώ έκανε λόγο για πρόβλημα ρευστότητας στον σταθμό.



Δείτε όμως το βίντεο με τις δηλώσεις του κ. Αρβανίτη:
http://www.hitandrun.gr/apergia-sto-kok" onclick="window.open(this.href);return false; ... georgiadi/

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17606
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Ευούλα έλιωσα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Δεν θα κάνουμε αντιπαράθεση για τον Αρβανίτη εκ του μη όντως ρε Παναγιώτη. :)

Έχω άποψη και τα γνωρίζω όλα αυτά. Ο λόγος που το έβαλα δεν ήταν για να ευλογήσω τον δημοσιογράφο αλλά σε μια χαλαρή διάθεση.

Όσο και να λες όμως τον Σαμαρά τον ξέρουμε, δεν συμφωνώ μαζί σου. Ο Σαμαράς δεν είναι ο οποιοσδήποτε αλλά πρωθυπουργός μιας χώρας που διαχειρίζεται το παρόν και το μέλλον της. Και ίσως να το ξαναδιαχειριστεί. Αλλά εμένα δεν με ενοχλεί αυτό. Με ενοχλεί αυτή η μισαλλόδοξη φωνή. Ο αμοραλισμός. Το να πατάς στα κατώτερα ένστικτα για να πετύχεις τους στόχους σου. Να επενδύεις και να κάνεις σημαία σου τον τρόμο, το ψέμα, τον φανατισμό, την βία. Θα μου πεις έτσι δεν ήταν πάντα. Έτσι ήταν αλλά τα μεγέθη έχουν ξεφύγει. Και να σε αποκαλούν "μαλάκα" ξένα περιοδικά και να σε κρεμάνε στα μανταλάκια, δεν είναι κάτι συνηθισμένο. Σημαίνει πως έχει εκτροχιαστεί και αυτό είναι επικίνδυνο.
Ο Αρβανίτης, τον συμπαθείς ή όχι (εγώ προσωπικά όχι) είναι ένας δημοσιογράφος. Τίποτε περισσότερο. Άρα δεν μπορώ να τους βάλω στην ίδια θέση και να τους αποδώσω τις ίδιες ευθύνες.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Εικόνα
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Εικόνα


=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από AMALIA »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31595
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Fotinoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27379
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33587
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18685
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Τί έγινε τώρα; Καρφώνονται και μεταξύ τους; Τους βιντεοσκοπούν και βγάζουν τα βίντεο στο youtube; :)) :)) :)) :))



Οτι πληρώθηκε καλά ο Φώτης Κουβέλης προκειμένου να πάμε σε εκλογές,δήλωσε ο Αργύρης Ντινόπουλος σε προκελογική του συγκέντρωση σε σπίτι που όμως μαγνητοσκοπήθηκε. Ο βουλευτής της ΝΔ, αφού κατηγόρησε τον Τσίπρα ότι "ήθελε εκλογές Γεναριάτικα", άκουσε κάποιον από τους παρευρισκόμενους να δηλώνει και "ο Κουβέλης" και απάντησε "αυτόν άστον,αυτός πληρώθηκε καλά".
Η δήλωση του Ντινόπουλου δημιουργεί θέμα ηθικής και πολιτικής τάξης, αφού οφείλει να διευκρινίσει τα στοιχεία που υπάρχουν και οδήγησαν στη δήλωσή του ή να παραδεχθεί πως ρίχνει λάσπη σε πολιτικά πρόσωπα εκμεταλλευόμενος το "κλειστό" των προεκλογικών συγκεντρώσεων.
Στην ίδια ομιλία ο Ντινόπουλος κατηγόρησε τον Αλέξη Τσίπρα πως οδήγησε σε εκλογές και δεν έχουμε να πληρώσουμε το χαρτί που απαιτείται για ψηφοδέλτια. Εκμυστηρεύτηκε μάλιστα πως ο πρωθυπουργός τον έπαιρνε τηλέφωνο για να τον ρωτήσει πού θα βρούμε χαρτί. Αναφερόμενος στο τι θα κάνει η ΝΔ, είπε πως θα εξασφαλίσει πως θα πηγαίνουμε στο ΑΤΜ και θα μπορούμε να βγάζουμε 20,30,40 ευρώ και θα λειτουργεί το κράτος.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4604
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Evoula έγραψε:Δεν θα κάνουμε αντιπαράθεση για τον Αρβανίτη εκ του μη όντως ρε Παναγιώτη. :)

Έχω άποψη και τα γνωρίζω όλα αυτά. Ο λόγος που το έβαλα δεν ήταν για να ευλογήσω τον δημοσιογράφο αλλά σε μια χαλαρή διάθεση.

Όσο και να λες όμως τον Σαμαρά τον ξέρουμε, δεν συμφωνώ μαζί σου. Ο Σαμαράς δεν είναι ο οποιοσδήποτε αλλά πρωθυπουργός μιας χώρας που διαχειρίζεται το παρόν και το μέλλον της. Και ίσως να το ξαναδιαχειριστεί. Αλλά εμένα δεν με ενοχλεί αυτό. Με ενοχλεί αυτή η μισαλλόδοξη φωνή. Ο αμοραλισμός. Το να πατάς στα κατώτερα ένστικτα για να πετύχεις τους στόχους σου. Να επενδύεις και να κάνεις σημαία σου τον τρόμο, το ψέμα, τον φανατισμό, την βία. Θα μου πεις έτσι δεν ήταν πάντα. Έτσι ήταν αλλά τα μεγέθη έχουν ξεφύγει. Και να σε αποκαλούν "μαλάκα" ξένα περιοδικά και να σε κρεμάνε στα μανταλάκια, δεν είναι κάτι συνηθισμένο. Σημαίνει πως έχει εκτροχιαστεί και αυτό είναι επικίνδυνο.
Ο Αρβανίτης, τον συμπαθείς ή όχι (εγώ προσωπικά όχι) είναι ένας δημοσιογράφος. Τίποτε περισσότερο. Άρα δεν μπορώ να τους βάλω στην ίδια θέση και να τους αποδώσω τις ίδιες ευθύνες.
Ευη μου αυτή την περίοδο εχω θέμα με τους χαρακτηρισμούς. Ψάχνω να βρω τα όρια. Για τον Σαμαρά είναι ευκολο. Αυτούς που τον ψηφισαν , η σχετική πλειοψηφία στις τελευταίες εκλογές, τι τους λες; Αυτούς που θα τον ψηφίσουν ξανα; Τα 9/10 απο αυτούς που θα ψηφίσουν την αξιωματική αντιπολίτευση, χωρίς να έχουν διαβασει αυτά που ξεκάθαρα έχει πει πως θα κάνει στην διαπραγματευση ή το οικονομικό πρόγραμμα και να τα αξιολογήσουν σαν σοβαρά ή όχι, αλλά απλά περιμένουν τον σωτήρα και λύτρωτή που θα τους αλλάξει την ζωή, τι τους λες; Τον μεγάλο αρχηγό που παίρνει αυτόν τον ρόλο; Κάποιους που βλέποντας την εξουσία να έρχεται, αρχισαν να μεθάνε χωρίς να την έχουν γευτεί καν ;Τον κ. Αρβανίτη που σαν δημοσιογράφος στην ΕΡΤ ήταν μια χαρά και μόλις έγινε διευθυντής στο Κοκκινο αρχισε να έχει στόμφο και ύφος στην φωνή και να πετάει τακτικά μαγκικές βρισιές στον λόγο του, τι τον λες; Και το πιο βασικό έρώτημα, τον εαυτό μου τι τον λέω;

Ομως αυτό είναι δικό μου θέμα.

Αν κάποιος έχει βρει τα όρια οι χαρακτηρισμοί μια χαρά είναι. Ιδικά σε μια χαλαρη διάθεση. Ο Σαμαράς έχει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Η αλήθεια είναι ότι τελευταία βέβαια κάνει πρωταθλητισμό.
Ομως οι χαρακτηρισμοί αυτοί ταιριάζουν πάντα στην ακροδεξιά και ο Σαμαράς είναι ακροδεξιός. Δεν το έκρυψε ποτέ ιδιαίτερα. Απο όταν σαν νέος βουλευτής ήταν ο μόνος που πήγαινε στις "γιορτές" του Μελιγαλά ενω το "απαγόρευε " το κόμμα του, απο την στάση του στο "μακεδονικό", μέχρι την συμπεριφορά του στη πρωθυπουργία του και το πόσο σεβάστηκε, έστω κι αυτούς τους θεσμούς της αστικής δημοκρατίας.
Οσο για την "συμμετοχή" στην πορεία στο Παρίσι για την ελευθεροτυπία. Οι σκιτσογράφοι που μείναν ζωντανοί θα πεθάνουν απο την υποκρισία.
@};- @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Aφού θέλεις να το σοβαρέψουμε οκ. :)
Εγώ δεν έχω κανέναν πρόβλημα με τους χαρακτηρισμούς. Κανέναν όμως. Το political correct δεν με αφορά αφού τον θεωρώ έναν ύπουλο τρόπο, να καμθεί η ατομική ευθύνη και να μπει σε πολιτικώς ορθά καλούπια η όποια αντίδραση ή δράση δεν βολεύει την εξουσία.

Έχεις όμως ένα δίκιο. Ο πολιτικός διάλογος πρέπει να γίνεται με επιχειρήματα και αλήθεια. Όποιος έχει το δίκιο με το μέρος του, δεν χρειάζεται να καταφύγει σε χαρακτηρισμούς, ούτε σε βία, ούτε σε φόβο.
Όχι γιατί ο χαρακτηρισμός τον εξισώνει με ακραία στοιχεία αλλά γιατί του στερεί την δύναμη των επιχειρημάτων του και οδηγεί τον διάλογο στο γήπεδο του αντιπάλου, με λάθος όρους.

Τώρα, σχετικά με το "μ****ας" του Σαμαρά. Είναι ΛΑΘΟΣ να θεωρούμε τον Σαμαρά μαλάκα, τον Γιωργάκη χαζό και τον Άδωνη γραφικό, γιατί έτσι τους δίνουμε το άλλοθι του ακαταλόγιστου. Μπορούμε να χρησιμοποιούμε την έκφραση για να "ξεφορτώνουμε" συναισθηματικά αλλά πρέπει να γνωρίζουμε πως αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι πνευματικά καθυστερημένοι. Εκαναν συνειδητά επιλογές εγκληματικές. Συνειδητότατα. Πιθανότατα να υπήρξαν και λάθος χειρισμοί αλλά τις αποφάσεις τους, πρέπει να τις χρεωθούν. Κάτι που δεν μπορεί να συμβεί με έναν "μαλάκα". Γιατί εκεί λόγω πνευματικής ένδειας, αθωώνεται. Κάτι τέτοιο γίνεται με τον Γιώργο Παπανδρέου. Έχω ακούσει άπειρες φορές, το "καλό παιδί αλλά βλάκας". Αυτό είναι επικίνδυνο, γιατί βαθειά στο θυμικό, ο θύτης αθωώνεται.
Δεν είναι μ****ας ο Σαμαράς, όχι γιατί είναι κακιά λέξη και με εξισώνει με τον χρυσαυγίτη αλλά γιατί τον αθωώνω λόγω ανεπάρκειας.

Με αυτό το σκεπτικό σου απαντάω πως δεν έχω ανάγκη να χαρακτηρίσω κανέναν. Αυτό που χρειάζεται είναι ψύχραιμα να δω και να κατανοήσω τους λόγους. Η ζωή δεν είναι ασπρόμαυρη ταινία και σπάνια η απάντηση είναι "ναι" ή "όχι". Υπάρχουν μυριάδες αποχρώσεις.

Παρόλα αυτά νοιώθω την αγωνία σου και την συμμερίζομαι. :x :x
Όλα είναι ανοιχτά και όλοι κρίνονται από τις πράξεις τους.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ...!!!

Δημοσίευση από Evoula »

Οσο για την "συμμετοχή" στην πορεία στο Παρίσι για την ελευθεροτυπία. Οι σκιτσογράφοι που μείναν ζωντανοί θα πεθάνουν απο την υποκρισία.
Παρακολουθώντας την συγκέντωση σκεφτόμουν πως οι άνθρωποι αυτοί αν το έβλεπαν αυτό από κάπου θα φασκέλωναν με χέρια και με πόδια. Χειρότερο μνημόσυνο δεν θα μπορούσαν να τους κάνουν. :?

Αλλά ίσως... βγει κάτι καλό από αυτό. Ίσως οι άνθρωποι ξαναθυμηθούν πράγματα ξεχασμένα, ένοιες και λέξεις αραχνιασμένες. Ίσως λέω... :-(
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”