Ποια ζώδια υπερτερούν στο φόρουμ?

Τι ζώδιο είστε?

Κριός
25
14%
Ταύρος
10
6%
Δίδυμοι
16
9%
Καρκίνος
24
13%
Λέων
16
9%
Παρθένος
9
5%
Ζυγός
18
10%
Σκορπιός
9
5%
Τοξότης
12
7%
Αιγόκερως
15
8%
Υδροχόος
15
8%
Ιχθείς
12
7%
 
Σύνολο ψήφων: 181

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Skapaneas έγραψε:Επιτρεπεται να ψηφισουμε πανω απο τρεις φορες;
Nα σου λείπουν αυτά!!
Και αν ένας έχει δικαίωμα διπλής ψήφου, αυτός είμαι εγώ!! Λόγω ωροσκόπου ε??? Αλλά ο Νίκος μου το αρνήθηκε. Λοιπόν κανονίστε να ξαναψηφίσετε και τα λέμε...
Ξέρω πόσοι είμαστε εδώ από κάθε ζώδιο, γι' αυτό και δεν παίζει να ψηφίσετε ξανά...΄Αλλωστε, νομίζω, δεν μπορεί κανένας μας....

Νίκοοοοοοοοοο!!! Αν επιτρέψεις κάτι τέτοιο, θα ασκήσω το δικαίωμα της συνδιαχειρίστριας...

Λοιπόν αν πάτε στην ενότητα ΓΕΝΕΘΛΙΑ, θα δείτε ότι οι δίδυμοι είναι 4

Λίλλιαννννννννννννν
Φοίβοοοοοοοοοοοο

που είστε μωρέ!!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε: Ξέρω πόσοι είμαστε εδώ από κάθε ζώδιο, γι' αυτό και δεν παίζει να ψηφίσετε ξανά...΄Αλλωστε, νομίζω, δεν μπορεί κανένας μας....
Δηλαδη εχεις φακκελωσει τον κοσμο σα να λεμε... :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Skapaneas έγραψε:Δηλαδη εχεις φακκελωσει τον κοσμο σα να λεμε...
:wink: μα πρέπει...αφού προσέχω τα γεννέθλια για να γράψω τις ευχές...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε:
Skapaneas έγραψε:Δηλαδη εχεις φακκελωσει τον κοσμο σα να λεμε...
:wink: μα πρέπει...αφού προσέχω τα γεννέθλια για να γράψω τις ευχές...
ναι και καλα :shock: :shock: :shock:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αμάν Μαργαρίτα μου, μια φορά σε ξέχασα...
Σταμάτα να μου το χτυπάς συνέχεια... :oops:

Καλά...τι είπα τώρα! Τι καρκινάκι θα ήσουν άλλωστε!!! :roll:

Τα αγαπάμε πολύ τα καρκινάκια...ιδιαίτερα όταν τα λένε "Μαργαρίτα" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

lol :oops: lol :oops: lol :oops: lol :oops:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε:
Skapaneas έγραψε:Δηλαδη εχεις φακκελωσει τον κοσμο σα να λεμε...
:wink: μα πρέπει...αφού προσέχω τα γεννέθλια για να γράψω τις ευχές...
Οι ευχες σου για καποιους ... εκ "πεποιθησεως" αφακκελωτους ποιες ειναι; Γενικως...
Αφου δεν ξερεις ημερομηνιες κατι θα πρεπει να εχεις και για αυτους...

Οι χρονολογιες παιζουν... στα γενεθλια;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι δεν παίζουν, αρκεί μόνο η ημέρα και ο μήνας!
Δεν βγάζουμε διαβατήρια...χαχαχαχα!!!!

Πήγε κανείς να βγάλει διαβατήριο?
Εκτός από την ημερομηνία θέλουν ακόμα:

-τι μήκος έχουν τα αυτιά
-πόσο ψηλό ή κοντό είναι το κούτελο
-πόσο μακριές οι βλεφαρίδες
΄

Ευχή για όλους είναι μόνο μία από εμένα:

Να γνωρίσουν τον Εαυτό τους!!!

΄Ολα τα άλλα έρχονται...όλα...μα όλα!!! Αλήθεια!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

-τι μήκος έχουν τα αυτιά
Εκεί με κόψανε εμένα :shock: μου είπαν ότι είναι τρισδιάστατα τα αυτιά μου
και λόγο αυτού δεν μπορούν να μου εκδώσουν διαβατήριο.
Με είπαν και Ντάμπω το ελεφαντάκι και μου έδειξαν την πόρτα εξόδου.
Πάλι καλά που έχω το μακρύ μαλλί και τα κρύβω!! :lol:
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Ελα βρε Θάνο μου που έχεις μεγάλα αυτιά υπερβολές, λέω εγώ!!

΄Ομως μην σταματάς να κουνάς το κεφάλι σου, γιατί σκάω, και έχει χαλάσει και ο ανεμιστήρας!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Vaso έγραψε:΄Ελα βρε Θάνο μου που έχεις μεγάλα αυτιά υπερβολές, λέω εγώ!!

΄Ομως μην σταματάς να κουνάς το κεφάλι σου, γιατί σκάω, και έχει χαλάσει και ο ανεμιστήρας!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

και δεν χρειάζομαι καθαρισμό φίλτρων.
Μια απλή μπατονέτα τεραστίων διαστάσεων αρκεί.
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μια απλή μπατονέτα τεραστίων διαστάσεων αρκεί.
Μπατονέτα μεγάλη σε μήκος? Για να μπαίνει από το ένα και να βγαίνει από το άλλο...μάλλον αυτό εννοείς ε???

Ξέρεις, αν δεν βρεις στο εμπόριο, έχω ένα κοντάρι μακρύ που καθαρίζουμε τα τζάμια εξωτερικά και θα το τυλίξουμε με μπαμπάκι, νομίζω αρκεί...ε??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Νίκο, μην πεις ότι φύγαμε από το θέμα...

Τώρα "παίζουν" ένας δίδυμος με ένα Κριάρι...και σε πληροφορώ ότι είμαστε και χαρακτηριστικοι των ζωδίων (μπουχ, μπουχ, πνίγηκα...μόνη μου την είπα αυτήν την βλακεία?)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Εμενα θα μου καποιος τι ζωδιο ειμαι;

24 / 4 / ; ; 52, ημερα Πεμπτη, ωρα 10.15΄μμ

Το ψαχνω 55+ χρονια και ακομα τιποτα...


Οσο για τη χρονολογια στα γενεθλια, επιμενω...
Εκτος και δεν υπαρχει "περιπτωση" μετενσαρκωσης...
Αρα η πραγματικη μας γεννηση αναγεται... καποιες χιλιαδες χρονια πισω.

Αν σας βραχυκλωσα... Τα 'χει αυτα η ζωη :wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

24 / 4 / ; ; 52, ημερα Πεμπτη, ωρα 10.15΄μμ

Βέβαια ειδικός σ' αυτά ο Νίκος...αλλά κοίταξε Σκαπανέα!

Ο Ήλιος στον Ταύρο

Εσείς που έχετε τον Ήλιο στον Ταύρο, είστε αποφασιστικοί, επίμονοι, υπομονετικοί και ανθεκτικοί. Ακόμα είστε πρακτικοί, μάλλον συντηρητικοί και μερικές φορές λίγο δογματικοί και πείσμονες. Έχετε μια τάση να γίνεστε κάπως αυταρχικοί και άκαμπτοι καθώς περνούν τα χρόνια, αλλά επίσης και ήρεμοι, συγκρατημένοι και σταθεροί. Κάτω από την εξωτερική σταθερότητά σας, κρύβετε μια ζεστή καρδιά και πάντα είστε καλόκαρδοι και γενναιόδωροι, όπως επίσης και συμπονετικοί, ευγενικοί και πονόψυχοι. Διαθέτετε αξιοπρέπεια, είστε επιφυλαχτικοί και προσεχτικοί σε όλες σας τις ενέργειες και παρόλο που αργείτε να πάρετε αποφάσεις, η κρίση σας είναι πρακτική και δεν την αλλάζετε εύκολα.


Η Σελήνη στον Ταύρο

Η Σελήνη στον Ταύρο. Αυτή είναι μια ευνοϊκή θέση, γιατί η Σελήνη βρίσκεται σε έξαρση σ' αυτό το ζώδιο. Σας χαρίζει φίλους και γνωριμίες, από τις οποίες θα νιώθετε μεγάλη ικανοποίηση και είναι πιθανόν να σας βοηθήσουν στη ζωή σας. Οι γνωριμίες σας θα έχουν επίδραση μεγαλύτερη από τη συνηθισμένη πάνω στην καριέρα σας. Είναι μέσα στις δυνατότητές σας να κάνετε και να διατηρήσετε μακρόχρονες φιλίες. Η θέση αυτή είναι ιδιαίτερα ευνοϊκή για οικονομικά θέματα, ειδικά για χρήματα που κερδίζονται από κατοχή σπιτιών, ακινήτων ή μέσω ενός από τους γονείς. Σας χαρίζει μια κοινωνική στάση, στην οποία παίζουν σημαντικό ρόλο η εμμονή, η υπομονή και η ήρεμη σταθερότητα - αλλά μερικές φορές έχετε την τάση να εμφανίζετε ζήλεια, περηφάνια και άδικο πείσμα και μπορεί να μείνετε μόνοι μ' αυτό τον τρόπο. Οι συνήθειές σας είναι μάλλον σταθερές και τους λείπει η προσαρμοστικότητα. Με λίγα λόγια, η Σελήνη σας χαρίζει ισχυρή κράση και υγεία, ενώ η σταθερή σας διάθεση, σας επιτρέπει να συντηρείτε τον ψυχισμό σας και να νιώθετε πάντα καλά με τους άλλους και μ' αυτον τον τρόπο αποκτάτε δημοτικότητα και φήμη στο πλήθος. Αγαπάτε την οικογένεια και είστε ικανοί στη δημιουργία ενός πολύ καλού σπιτικού.

Ο Ερμής στον Κριό.

Οι νοητικές σας ικανότητες αποκτούν ταχύτητα. Είστε γρήγοροι στην αντίληψη και την παρατήρηση, διαθέτετε ένα γόνιμο και εφευρετικό νου, ικανό για πρωτότυπα σχέδια και γρήγορο σε κάθε νοητική εργασία. Έχετε δραστήρια νοητική αγωνιστικότητα και ο νους σας είναι πάντα άγρυπνος και προοδευτικός. Να αποφεύγετε την ανησυχία και τη νοητική αναστάτωση, γιατί αυτά θα καταλήξουν σε εγκεφαλικά προβλήματα, νευραλγία ή σοβαρούς πονοκεφάλους. Μπορείτε να εκτιμήσετε κάθε νοητική αναζήτηση και να σεβαστείτε τα άτομα που είναι έξυπνα. Μελετήστε τη μετριοπάθεια στην έκφραση, τη συγκέντρωση και τη σταθερότητα των ιδεών. Αν το καταφέρετε, η επιτυχία σας είναι σίγουρη, γιατί έχετε την ικανότητα να ηγείστε νοητικά και πολλοί άνθρωποι θα σας σέβονται, επειδή πιστεύουν στη νοημοσύνη σας.



Η Αφροδίτη στον Κριό

Η Αφροδίτη στον Κριό. Η θέση αυτή σας χαρίζει την ικανότητα να κάνετε εύκολα φίλους και αυξάνει τον αριθμό των φίλων και των γνωστών σας. Χαρίζει ως ένα βαθμό το δώρο της δημοτικότητας, εγκαρδιότητα, ικανότητα να ευχαριστείτε και να κερδίζετε την αποδοχή των άλλων. Οι συμπάθειες είναι ζωηρές και έντονες, ο έρωτας εμφανίζεται εύκολα και τα αισθήματα και οι συγκινήσεις είναι βαθιές και δυνατές, ώστε, σε μερικές περιπτώσεις, δεν είναι εύκολο να συγκρατηθούν ή να περιοριστούν και ίσως εξαιτίας αυτού να προκύψει απερισκεψία. Υπάρχει μια καλή τύχη σε οικονομικά θέματα και η θέση αυτή είναι εϋνοική για επιτυχία γενικά, αλλά δε δείχνει απαραίτητα ότι θα έχετε οικονομικό ταλέντο. Υπάρχει κάποιος βαθμός υπερβολής, αλόγιστες δαπάνες, γενναιοδωρία ή σπατάλη, η οποία μπορεί να προκύψει είτε από το δικό σας χαρακτήρα, οπότε θα χρειαστεί έλεγχο, είτε μπορεί να σας επιβάλλεται από τις συνθήκες. Θα έχετε μια κλίση προς τη μουσική ή τη ζωγραφική και θα σας αρέσουν τα κοσμήματα και τα ωραία πράγματα.
Η Αφροδίτη στον Κριό είναι μια ισχυρή επιρροή, αλλά σας απειλεί με κάποιους κινδύνους σχετικά με τις ερωτικές υποθέσεις. Έχετε την τάση να είστε κάπως ασταθείς και να δημιουργείτε αρκετά φλερτ ή ερωτικές σχέσεις, εξαιτίας της επιθυμίας σας για αλλαγή και αν δεν είστε προσεχτικοί, θα προσκολληθείτε υπερβολικά στις αισθηματικές περιπέτειες κ.λ.π. Σε τελική ανάλυση, θα δοκιμάζετε στενοχώριες ή θλίψεις όσον αφορά τις υποθέσεις της καρδιάς, γιατί, πιθανόν να κάνετε λάθη σε σχέση με το γάμο, είτε εξαιτίας βιαστικής απόφασης είτε εξαιτίας του γεγονότος ότι σχετίζεστε και μπλέκεστε με τον άλλο, σε τέτοιο βαθμό, ώστε μπορεί να παντρευτείτε από ανάγκη. Είστε παρορμητικοί και έχετε την τάση να ερωτεύεστε με την πρώτη ματιά

Ο ’ρης στο Σκορπιό.

Αυτή είναι μια πολύ ισχυρή θέση για τον ’ρη και σας κάνει θετικούς, σταθερούς, αποφασιστικούς και με ισχυρή θέληση. Είστε φιλόδοξοι" ο νους σας προσκολλάται σε κάθε θέμα που σας ελκύει ή σε κάθε ιδέα που σας αρέσει και δίνετε προσωρινά όλη τη ζωή σας στην επιδίωξη της απόκτησης του αντικειμένου ή της αναζήτησης της ιδέας. Μπορείτε να επιδείξετε μεγάλη αφοσίωση σε ένα άτομο ή σε μια υπόθεση και να κάνετε μεγάλες θυσίες. Σας παρασύρουν αρκετά οι ικανοποιήσεις, τα αισθήματα και οι διαθέσεις, αλλά μπορείτε επίσης να είστε αρκετά σταθεροί, άκαμπτοι και αμετάβλητοι. Διαθέτετε μεγάλη πρακτική εκτελεστική ικανότητα και, όταν θέλετε, μπορείτε να εργαστείτε σκληρά" είστε κατάλληλοι για κάθε απασχόληση της φύσης του ’ρη, όπως στρατιωτικός, χειρούργος, χημικός, μηχανικός κ.λ.π. Η θέση αυτή αυξάνει τις ζωτικές ενέργειες, αλλά χαρίζει μια τάση προς τα ατυχήματα, τον πυρετό και τις μολυσματικές ασθένειες. Έχετε έντονο αίσθημα αξιοπρέπειας και κάποια περηφάνια και έχετε ίσως την τάση να προσβάλλετε τους ανθρώπους ή να προσβάλλεστε, μάλλον εύκολα και έτσι υποφέρετε εξαιτίας εχθρότητας, ζήλιας και αντίθεσης. Ίσως να κερδίσετε χρήματα μέσα από κληρονομιές, γάμο, συνεργασία ή συναιτερισμό με άλλους, αλλά υπάρχει κάποια τάση υπερβολής.


Ο Δίας στον Κριό.

Η θέση αυτή αυξάνει τη ζεστασιά, το μεγαλείο, τη γενναιδωρία και την ειλικρίνεια της φύσης σας και είναι γενικά υπερβολική τυχερή. Το κοινωνικό ένστικτο είναι έντονο και συμβάλλει στην καλοσύνη, τη συμπόνια και τη δημοτικότητα. Είναι μια θέση ευνοϊκή για κάθε επιδίωξη που σχετίζεται με το Δία και τείνει να αναπτύξει στη συμπεριφορά τις ιδιότητες του πλανήτη. Έρχονται στο προσκήνιο ασχολίες γύρω από τη θρησκεία, το νόμο, την ιατρική και άλλες παρόμοιες. Υπάρχει μια προτίμηση για ταξίδια δια ξηράς ή θαλάσσης. Μπορεί να συμβεί μια αλλαγή επαγγέλματος, ή δύο διαφορετικών επιδιώξεις ή χόμπυ. Δημιουργεί τάση για μια ανώτερη καλλιέργεια του νου μέσω της φιλοσοφίας ή της θρησκείας, σε μερικά άτομα ίσως να υπάρχει αρέσκεια προς τις διασκεδάσεις, την κοινωνικότητα, τις ασχολίες στο ύπαιθρο, τα άλογα και τα ταξίδια. Είναι μια καλή θέση για κείνους που έχουν σχέση με τους φτωχούς ή τους άρρωστους, τους γιατρούς, τις νοσοκόμες και τους φιλάνθρωπους. Χαρίζει κάποιο βαθμό περηφάνιας και τυπικότητας.


Ο Κρόνος στο Ζυγό

Κατά τη γέννησή σας ο Κρόνος βρισκόταν στο Ζυγό. Αυτό είναι μάλλον ευνοϊκό, αφού στο ζώδιο αυτό ο Κρόνος βρίσκεται σε έξαρση. Είναι γενικά ευνοϊκό για όλα τα θέματα που σχετίζονται με συνεταιρισμούς, ειδικά με άτομα μεγαλύτερα από σας, χαρίζοντάς σας κάποιο κέρδος από συνεργασίες, εταιρίες ή σχέσεις με άλλους. Η θέση αυτή σας κάνει μάλλον ακριβείς, όσον αφορά την κρίση, αλλά καθώς αναπτύσεστε, θα διευρύνει τις συμπάθειές σας και θα σας κάνει περισσότερο διακριτικούς, ευλαβικούς και μυστικιστές. Κάτω από κακές <<κατευθύνσεις>>, αντιστρέφει τις φιλίες, προκαλώντας κάποια αντίθεση, ζήλια, ιδιοτέλεια κ.λ.π. Επειδή αυτό είναι το ζώδιο της ισορροπίας, θα έχετε την επιλογή δύο γραμμών δράσης, σε κάποια περίοδο της ζωής σας, η οποία θα επηρεάσει σημαντικά το μέλλον σας.

Ο Ουρανός στον Καρκίνο

Ο Ουρανός στον Καρκίνο, προκαλεί καμιά φορά ρήξεις με την οικογένεια και το σπίτι, καθώς και αποχώρηση από αυτό. Δίνει επίσης επαναστατική και βίαιη συμπεριφορά. Προκαλεί διαζύγια. Από την άλλη, ευνοεί τη ναυσιπλοϊα και χαρίζει αναπάντεχη διασημότητα και φήμη.


Ο Ποσειδώνας στο Ζυγό.

Η θέση αυτή σας κάνει ικανούς να διαμορφώνετε νέα καλλιτεχνικά ιδεώδη, γιατί διαθέτετε διαισθητική ιδιοσυγκρασία, πολύ ποιητική ή και πνευματική. Έχετε μεγάλη ευσυγκινησία. Σας δίνει μια τάση να έχετε κάπως νεφελώδεις πολιτικές απόψεις και επίσης έχει την τάση, να αποφασίζετε το γάμο σας κάτω από παράξενες και νεφελώδεις καταστάσεις.


Πλούτωνας στο Λέοντα

Ο Πλούτωνας στο Λέωντα, σας χαρίζει την ικανότητα να αναλάβετε κάποιο σημαντικό και ανανεωτικό έργο και να τιμηθείτε γι' αυτό.

Ο Ωροσκόπος στον Τοξότη

Κατά τη γέννησή σας ανέτελλε ο Τοξότης - ένα ζώδιο πύρινο και μεταβλητό. Αυτό σας χαρίζει ένα χαρακτήρα τίμιο και ανοιχτόμυαλο, ειλικρινή και ευθύ. Είστε γενναιόδωροι, τρυφεροί, συμπαθητικοί, ειλικρινείς και δίκαιοι. Έχετε έντονο το αίσθημα της αξιοπρέπειας και σας αρέσει η καθαριότητα, η τάξη, η ακρίβεια και η ορθότητα, τόσο στα άτομα, όσο και στο περιβάλλον. Σας αρέσει επίσης η ομορφιά της μορφής και της εμφάνισης και έχετε προτίμηση στα ρούχα, τα κοσμήματα και τις διακοσμήσεις. Αγαπάτε την ελευθερία και την ανεξαρτησία - είστε γενικά δραστήριοι και ακούραστοι, καθώς επίσης χαρούμενοι και αισιόδοξοι. Σας αρέσουν τα σπορ και οι ασκήσεις και μπορείτε να γίνετε ικανοί σ' αυτόν τον τομέα. Είστε κάπως παρορμητικοί και ενθουσιώδεις - άλλοτε υπερβολικά απότομοι και βίαοι, αλλά συνήθως μόνο όταν σας προσβάλλουν. Κατά κανόνα, είστε τυπικοί στη συμπεριφορά σας και δεν σας αρέσει η παράβαση των κανόνων. Είστε γενναιόδωροι, ανθρωπιστές και καλοκάγαθοι. Έχετε ευβετάβλητο νου και μια φυσική ικανότητα να τον καλλιεργείτε προς την κατεύθυνση των ανώτερων και πιο δύσκολων κλάδων μάθησης όπως είναι η φιλοσοφία, η θεολογία ή η νομική. Έχετε το αίσθημα του σεβασμού και της αφοσίωσης και διαθέτετε ένα θρησκευτικό αίσθημα, είτε το καλλιεργείτε είτε όχι.

Τύχη: Μια κλίση για ταξίδια, σπορ στην ύπαιθρο και ασκήσεις - μερικές φορές μια κλίση προς τη θρησκεία, τη φιλοσοφία, το δίκαιο, τη μάθηση και τη συνεργασία με ανθρώπους και επιδιώξεις σχετικά με αυτά τα πράγματα.

Ο πλανήτης Δίας, είναι ο κυβερνήτης των ζωδίων του Τοξότη και των Ιχθύων. Συνήθως, χαρίζει μια αισιόδοξη, κεφάτη και χαρούμενη διάθεση, η οποία, θα σας βοηθήσει πολύ να γίνετε δημοφιλής και να κερδίσετε πολλούς φίλους. Θα αποκτήσετε κοινωνική εκτίμηση και επιτυχία και θα είστε διάσημοι και γενικά αρεστοί. Είστε καλόκαρδοι, γενναιόδωροι και φιλάνθρωποι και είστε πάντα έτοιμοι να βοηθήσετε όσους το χρειάζονται και να υποστηρίξετε άξιες υποθέσεις. Εκτιμάτε το νόμο, την τάξη και την ιδιοκτησία, τους κανόνες και τις συμβατικότητες των εθίμων - αντιπαθείτε την αντικoινωνικότητα, την αδεξιότητα ή το κακό γούστο στις απόψεις ή στη συμπεριφορά, καθώς επίσης και την ασχήμια ή τη δυσαρμονία στο περιβάλλον. Εκτιμάτε την ομορφιά τόσο στην εξωτερική μορφή όσο και στις ιδέες. Σας αρέσει το όμορφο περιβάλλον, η άνεση και η λεπτότητα, σε όλα τα πράγματα. Διαθέτετε ενεργητικότητα, ενθουσιασμό, ζήλο και πίστη. Νιώθετε ένα φυσικό σεβασμό για το νόμο και τη θρησκεία, αντιμετωπίζετε με ευγένεια το τυπικό, την τελετουργικότητα και τους τύπους και έχετε ίσως μια τάση να δεσμεύεστε από τις τυπικότητες. Έχετε την ικανότητα να καλλιεργήσετε τις ανώτερες ιδιότητες του νου προς την κατεύθυνση των νόμων, της θρησκείας ή της φιλοσοφίας, αν ενδιαφερθείτε για κάτι τέτοιο. Ο Δίας είναι ένας πολύ ευεργετικός πλανήτης, αν βρίσκεται σε καλή θέση. Κυβερνά την κοινωνική και γενική ευημερία, τη θρησκεία, τους νόμους, την αγαθοεργία και την καλή θέληση και χαρίζει κάποια εκτίμηση για την ομορφιά, την αρμονία, τη φαντασία και τον ιδεαλισμό.



















.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Ποτε προλαβες και τα 'γραψες ; ; ;

Αφου διαβασα και τα σχετικα που με αφορουν παραπανω, δεν εχω να προσθεσω τιποτα...
Τα λεει ολα...
Εκτος απο τα τελειως προσωπικα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skapaneas την 02 Αύγ 2007 11:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”