ΔΡΑΜΑ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ποιός τρόπος είναι σωστός? Ποιός λάθος?
Τι είναι καλό? Τι είναι κακό?
Να κάνω αυτό ή να κάνω εκείνο?
Θέλω ή δεν θέλω?
Πρέπει να κάνω αυτό…
Δεν πρέπει να κάνω το άλλο…
Μήπως ναι?
Μήπως όχι?

Ασυνείδητες ερωτήσεις που μας ωθούν σε αποφάσεις, σαν να είναι ήδη ειλημμένες, μέσα από έναν ολόκληρο σωρό προκαταλήψεων…

Είναι ασύμβατο με την Ελευθερία μιας Ύπαρξης να μην γνωρίζει πως να σέβεται τον Κόσμο της…
Είναι ασύμβατο με την Αγάπη να επιδρά κανείς στην αυθεντικότητα της Ύπαρξής του…
Μια εδώ όμως δεν έχουμε μια ασυμβατότητα μόνο…
Έχουμε μια τραγικότητα αποτελεσμάτων, από κάτι που έχει ήδη επέμβει στην Ελευθερία και την Αγάπη της Ύπαρξής μας, σαν μια απόφαση που έχει ήδη ληφθεί για εμάς, χωρίς εμάς…

Είναι τραγικό να αυτοκτονούν οι κάμπιες, πριν γίνουν πεταλούδες…
Δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό στο Βασίλειο της Πεταλούδας…Τα Όντα αυτά βιώνουν την μεταμόρφωσή τους, σαν αυθεντικότητα…Κανείς δεν υπάρχει να επέμβει σ’ αυτήν…
Είναι αρχέγονη, βασισμένη στην Αγάπη και την Σοφία της ύπαρξης του Βασιλείου των Πεταλούδων…Η ενηλικίωση της κάμπιας είναι ένα φυσιολογικό γεγονός…Στην Φύση δεν υπάρχουν γονείς για παραπάνω χρόνο από όσο επιτρέπει η ενηλικίωση…

Τι έγινε και η Αγάπη και η Σοφία του Βασίλειου των Ανθρώπων ανατράπηκε?
Ποιός μας καταδίκασε να παραμείνουμε κάμπιες που αυτοκτονούν?

Γιατί η ενηλικίωση του Ανθρώπου έγινε τόσο ασύμβατη με την αρχέγονη Φύση του?

Μάλλον γιατί χρειάστηκε να πιστέψει σε έναν θεό, ενώ στην Φύση αυτό δεν είναι ανάγκη, αλλά αυτονόητη Σοφία και Αγάπη…

Τι άραγε χρειάζονται όλα αυτά τα του θεού, αν σε τίποτα δεν βοήθησαν τους ανθρώπους να ακολουθήσουν την Αγάπη και την Σοφία της Ύπαρξής τους?
Αν δεν σε ελευθερώνει ο Θεός, τότε κάπου έχει γίνει λάθος…
Τραγικό λάθος, που το παίρνουμε είδηση κάθε χρόνο τέτοιες μέρες που το έθιμο διατηρεί την ανάγκη του θεού, του δράματος και των παθών…

Για πόσο χρόνο άραγε ακόμα θα το έχουμε ανάγκη να ανασταίνουμε τον θεό, ενόσω εμείς παραμένουμε κάμπιες, οικειοθελώς?

Κάτι φαίνεται να σταμάτησε την πορεία μας προς την πνευματική μας ενηλικίωση, την αρχέγονη Φύση μας…

Κανένα Όν δεν μπορεί να βρεθεί εκτός πορείας από σύμπτωση…Θα βγει εκτός πορείας οικειοθελώς, όταν αφήνεται συνεχώς να του ορίζουν άλλοι αυτήν την πορεία, που είναι μοναδικά δική του…

Η Ζωή είναι μια θαυμάσια Εμπειρία δράσεων Αγάπης και Σοφίας…Τίποτα λάθος δεν υπάρχει σ’ αυτό, όταν είμαστε Συνειδητοί στην Φύση μας…Το σωστό και το λάθος αφορούν μόνο αυτό που δεν ακολούθησε το αυτονόητο και δεν κατάφερε να ανθίσει μέσα μας σαν Αλήθεια, γιατί κάποιοι πρόλαβαν και μας έπεισαν ότι δεν είμαστε όμορφοι εμείς οι Άνθρωποι…

Τότε τι ανασταίνουμε κάθε χρόνο?

Εύχομαι στον κάθε έναν από εμάς να βρει την αληθινή του πορεία, μέσα από τους τόνους των προκαταλήψεων που αναχαίτισαν την αυθεντικότητά της Ομορφιάς του Ανθρώπου, κλείνοντάς τον σε ένα απλό δράμα…
Συνημμένα
crown-of-thorns-forum.jpg
crown-of-thorns-forum.jpg (29.98 KiB) Προβλήθηκε 3769 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30019
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ελευθερία @};- Αγάπη @};- Σοφία @};-

Σ' ευχαριστώ Βασούλα μου >:d< που μου δείχνεις την Ομορφιά του Ανθρώπου :romance-heartbeating: :cry:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Bασουλα... @};- @};-

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από panos »

@};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33607
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Annoula »

:x @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33554
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασουλα μου!!! @};- >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x :x @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από eirini »

:shock: :shock: :shock:

@};- @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Giotoula »

@};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

@};- :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η Ζωή είναι μια θαυμάσια Εμπειρία δράσεων Αγάπης και Σοφίας…Τίποτα λάθος δεν υπάρχει σ’ αυτό, όταν είμαστε Συνειδητοί στην Φύση μας…
8-> 8-> @};- >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26049
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27345
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Εύχομαι στον κάθε έναν από εμάς να βρει την αληθινή του πορεία, μέσα από τους τόνους των προκαταλήψεων που αναχαίτισαν την αυθεντικότητά της Ομορφιάς του Ανθρώπου, κλείνοντάς τον σε ένα απλό δράμα…
το Όραμα ....... @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΔΡΑΜΑ...

Δημοσίευση από elenaki »

Είναι τραγικό να αυτοκτονούν οι κάμπιες, πριν γίνουν πεταλούδες…
Δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό στο Βασίλειο της Πεταλούδας…Τα Όντα αυτά βιώνουν την μεταμόρφωσή τους, σαν αυθεντικότητα…Κανείς δεν υπάρχει να επέμβει σ’ αυτήν…
Είναι αρχέγονη, βασισμένη στην Αγάπη και την Σοφία της ύπαρξης του Βασιλείου των Πεταλούδων…Η ενηλικίωση της κάμπιας είναι ένα φυσιολογικό γεγονός…Στην Φύση δεν υπάρχουν γονείς για παραπάνω χρόνο από όσο επιτρέπει η ενηλικίωση…
Υπεροχο παραδειγμα Βασουλα μου... :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”