Διαλογισμός, Ρέικι, Πειθαρχία και Αντίδραση

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Διαλογισμός, Ρέικι, Πειθαρχία και Αντίδραση

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Διαλογισμός, Ρέικι, Πειθαρχία και Αντίδραση

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:x :x :x >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Διαλογισμός, Ρέικι, Πειθαρχία και Αντίδραση

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Ο πόλεμος της καρδιάς είναι ο σημαντικότερος όλων...΄Οταν μεταφερθεί εκεί, όλοι χρειάζεται να σιωπήσουν...

Η καρδιά για να τινάξει από πάνω της όλες τις άμυνες, τους φόβους, τις αξίες και τις ηθικές που της επιβάλαμε, όσο δεν γνωρίζαμε, θέλει χρόνο και σεβασμό.

΄Οταν της πεις μια φορά "κανόνισε εσύ, εγώ ακολουθώ" τότε γίνεται η πιο αμείλικτη μάχη...

Γιατί η καρδιά πήρε κι αυτή ρόλο στην ζωή μας...Χωρίς να το θέλει, όμως τον πήρε...Αναγκάστηκε, για να μας προστατέψει, να μην νιώθει, να μην ακούει τα συναισθήματα, να ζει με πανοπλία...να χάσει την Φύση της την αληθινή...Για εμάς το έκανε! Γιατί της το επιβάλαμε και εκείνη μας αγαπάει και "θυσιάστηκε"...προσάρμοσε το αληθινό, με ότι με εμείς θέλαμε να γίνει...

Και τώρα εμείς της ζητάμε να γίνει πάλι η Αληθινή της Φύση...
Να αγαπήσει όπως μόνο εκείνη ξέρει, να γίνει το κέντρο μας, η ισορροπία μας, η Σοφία μας...
ειναι η μερα της επαναλειψης μου φαινεται σημερα @};- @};- @};-

τις τελευταιες μερες οταν κανω αυτοθεραπεια, ξαφνικα το cd κατι παθαινει, και μεχρι σημερα ξαναφτιαχνε οταν πραγματικα και απο την καρδια μου ελεγα μεσα μου "ο,τι και να κανεις την αυτοθεραπεια θα την κανω με ή χωρις μουσικη".... Παντα προτιμω να ακουω τη γνωριμη Φωνη βεβαια.... σημερα, επαψε να παιζει παλι μονο του και παρολαυτα συνεχισα κανονικα..... οταν τελειωσα, ξαναρχισε μονο του απο το σημειο που ειχε σταματησει.... O:-)
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”