Τι συμβαίνει στον πλανήτη;

Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Τι συμβαίνει στον πλανήτη;

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Της Μαρίας Ζαβού

Η πάλη σκοτεινών οντοτήτων με φωτεινούς μαίνεται στα Αστρικά και Αιθερικά πεδία της Γης.
Η Σκιώδης πλευρά που αντιπροσωπεύεται από διάφορα άτομα εξουσιών, εκπέμπει υποσυχνότητες για να διασπάσει
τη μοριακή συχνότητα του ανθρωπίνου σώματος. Στην συνέχεια απελευθερώνονται νευροτοξίδια που μοιάζουν με διαφόρων μεγεθών φίδια, τα οποία έχουν ένα κεντρικό στέλεχος σαν κεφάλι. Σ' αυτό το στέλεχος έχουν εισαχθεί νευροτοξικές ουσίες, οι οποίες επηρρεάζουν την θέληση και το νευρικο σύστημα των ανθρώπων.
Δυστυχώς αυτό είναι μια πραγματικότητα. Στο Αρχείο μου υπάρχουν πολλές φωτογραφίες από διαφορα μεγέθη τέτοιων πλασματικών νευροτοξινών. Οι άνθρωποι δεν μπορούν να τις δουν διότι κινούνται στο Αιθερικό και Μαγνητικό πεδίο.
Εικόνα
Εικόνα
Πάλλονται με υποσυχνότητες και μπορούν να διαπεράσουν τις Αύρες των ανθρώπων, οι οποίοι είναι συμβατοί λόγω δικών τους Συναισθηματικών και Νοητικών τοξινών με αυτήν την υποσυχνότητα. Όταν εισχωρήσουν στις Αύρες των Ανθρώπων διαπερνούν τα Αστρικά σώματα και καταλαμβάνουν το Κέντρο Εντολών στον εγκέφαλο. Εκεί αλλοιώνουν τις νευρικές δικτυώσεις θολώνουν τον Νου και ο άνθρωπος αρχίζει να χάνεται σε νευρώσεις και παρανοϊκές σκέψεις διοχετεύουν νευροτοξίνες σε όλο το νευρικό σύστημα δημιουργώντας κάποιες μορφές αλλοιώσεων στα κύτταρα. Αυτό οδηγεί σε μη αναστρέψιμες ασθένειες.
Μέσω αυτών των νευροτοξινών τρέφονται οι σκοτεινοί δημιουργώντας ένα τεράστιο Matrix. Οι φωτεινοί επεμβαίνουν πολλές φορές καθοδηγώντας τους ανθρώπους να απαλλαγούν από αυτές τις επιρροές.
Οι Ανώτεροι Εαυτοί των ανθρώπων είναι η ουσιαστική ασπίδα έναντι αυτών των εισβολών.
Οι Ανώτεροι Εαυτοί ανεβάζουν τις συχνότητες του ηλεκτρομαγνητικού μας πεδίου που ονομάζεται Αύρα, έτσι ώστε να μην υπάρχει συμβατότητα πεδίου με αυτές τις υποσυχνότητες. Η μάχη αυτή στα Αστρικά πεδία σε ολόκληρη την Γη θα κρατήσει μέχρι και το 2015.
Οι Φωτεινές Οντότητες ερχόμενες απο την 5η Διάσταση βοηθούν και παρακολουθούν όλη αυτήν την διαδικασία που περνάει ο Πλανήτης Γη.
Αλλάζουν πολλά, καταρρέουν πολλα. Οι άνθρωποι που είναι ψυχικά και πνευματικά δυνατοί θα δώσουν μάχες ο καθε ένας απο το πεδίο που ανήκει.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ποτέ μου δεν τα πίστεψα αυτά. "Δυνάμεις του σκότους"? Με τί συμφέρον? Δεν ξέρω, μου φαίνεται τόσο απίθανο.

Οι "κακοί" άνθρωποι "της εξουσίας" δεν είναι παρά μία έκφραση των δικών μας σκέψεων περί αυτής. Όσο ο άνθρωπος κυριαρχείται μέσα του από φόβο, τόσο και οι υλικοί του εξουσιαστές θα είναι "κακοί".

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Κοίτα Θοδωρή,
ούτε εγώ πιστευω σε δυνάμεις τους σκότους,
καθότι από την στιγμή που τα πάντα προέρχονται από το Όλον ή Πνεύμα ή Ένα,είναι εκφάνσεις του.
Νομίζω πως ο διαχωρισμός σε σκοτεινούς & φωτεινούς,δεν προωθεί την ενότητα,αλλά τη διττότητα (καλοί-κακοί).
Ομως,βρισκομαι στη δυσαρεστη θεση να κανω τη διαπιστωση,οτι υπαρχουν ανθρωποι (ουκ ολιγοι) που αγνοουν εντελως το εσωτερικό τους φως,και θα μπορουσαν να πατησουν επι πτωματων για να κατακτησουν τα συμφεροντα τους.Δεν ζουμε σε αγγελικό χωριο (ακόμα).
Με απλά λόγια,λέει ότι οι άνθρωποι που βρίσκονται σε πιο βαριες δονησεις & συχνότητες,εκπέμπουν τοξίνες οι οποίες μπορουν να επηρεάσουν ανθρωπους που ειναι οι ιδιοι ευαλωτοι μεσα τους.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27379
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Με απλά λόγια,λέει ότι οι άνθρωποι που βρίσκονται σε πιο βαριες δονησεις & συχνότητες,εκπέμπουν τοξίνες οι οποίες μπορουν να επηρεάσουν ανθρωπους που ειναι οι ιδιοι ευαλωτοι μεσα τους.
Με άλλα λόγια <πρόσεχε τις παρέες σου>
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88569
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Με άλλα λόγια <πρόσεχε τις παρέες σου>
πόσο "ύπουλο" είναι το μαζικό...

ούτε που μπορεί κανείς να το φανταστεί...

σε παρασύρει προς τα "κάτω" σε χρόνο ντε τε...


όσο μπορείς, λέει ο ποιητής, μην ευτελίζεις την Ζωή...


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Elisavet έγραψε:
Με απλά λόγια,λέει ότι οι άνθρωποι που βρίσκονται σε πιο βαριες δονησεις & συχνότητες,εκπέμπουν τοξίνες οι οποίες μπορουν να επηρεάσουν ανθρωπους που ειναι οι ιδιοι ευαλωτοι μεσα τους.
Με άλλα λόγια <πρόσεχε τις παρέες σου>
:x O:-)
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε:
Με άλλα λόγια <πρόσεχε τις παρέες σου>
πόσο "ύπουλο" είναι το μαζικό...

ούτε που μπορεί κανείς να το φανταστεί...

σε παρασύρει προς τα "κάτω" σε χρόνο ντε τε...


όσο μπορείς, λέει ο ποιητής, μην ευτελίζεις την Ζωή...


@};-
Εξαρτάται τον άνθρωπο Βασούλα! :x
Αλλά συμφωνώ ότι το μαζικό είναι...ύπουλο!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88569
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι Γιώργο, δεν εξαρτάται απο τον άνθρωπο, αλλά από το πόσο έχει καταφέρει να εξελιχτεί προς την πνευματική ακεραιότητα και πόσο μπορεί να την διατηρήσει στο κοσμικό...

συνήθως δεν το παίρνεις είδηση, όταν ακόμα βαδίζεις "δειλά" στον Δρόμο...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε: από το πόσο έχει καταφέρει να εξελιχτεί προς την πνευματική ακεραιότητα και πόσο μπορεί να την διατηρήσει στο κοσμικό...


@};-
Εχεις δικιο..! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88569
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιώργο μου... :x :x :x

Μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε να χάσει το μέτρο, βρισκόμενος μέσα σε ανθρώπους με πολύ χαμηλή δόνηση...

το ζητούμενο είναι αυτή η μικρή στιγμή ανοίγματος προς την Ψυχή σου, προς τον Θεό, που θα σε βάλει μέσα στην αλήθεια του ποιός γίνομαι εγώ κοντά σου...μέχρι αυτό το άνοιγμα να είναι ακέραιο και διαρκές, πέρα από κάθε αμφιβολία...Οπότε μετά δεν θα χάνεις ποτέ την ακεραιότητα της Θέλησής Σου...΄Εχει αλλάξει επίπεδο η Συνείδηση όταν αναγνωρίζει τον Θεό σαν βαθύ επίπεδο Νοημοσύνης, Διάκρισης και Κρίσης (όχι κριτικής)....

εκεί είναι το θέμα...σ' αυτήν την στιγμούλα της αλήθειας...

πολλοί παραπλανώνται ότι είναι πιο έξυπνοι από τους άλλους και μπορούν να διαχειριστούν την χαμηλή δόνηση, κοροϊδεύοντας απλά τους άλλους...αλλά στην ουσία τον μόνο που κοροϊδεύουν είναι τον εαυτό τους...αυτόν τον νου που κάνει τα σενάρια του όπως τον βολεύουν...
Αν παρατηρήσεις έναν τέτοιον άνθρωπο, μέσα σε τέτοιους ανθρώπους, θα καταλάβεις πολύ καλά τι λέω...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Η αλήθεια είναι πως πρωτη φορα το ακουω αυτο...Δηλ υπαρχουν ανθρωποι που σε πιο βαριές δονήσεις "κοροϊδευουν" τους υπολοιπους?Με ποιο τρόπο?Γιατι εγω το αντιθετο βλεπω.Όσοι ειναι περισσοτερο προσκολημενοι στο φοβο,οτιδηποτε μη-οικειο τούς αναφερεις,το χλευαζουν.
Παντως προσωπικα δεν ντρεπομαι να το ομολογησω,
προτιμω να βρισκομαι σε περιβαλλον με ανθρωπους που υπαρχει αλληλοκαταννοηση,παρα με ανθρωπους που ενεργουν με παλαια προτυπα & μοτίβα.Απο τη μια αναγνωρίζω πως αποτελουμε ολοι κομματια του Ολον,και κατ επεκταση ειναι και δικα μου κομματια,που μονο με την αποδοχη θα τα αφομοιωσω χωρις να κρινω,απο την αλλη ομως διαπιστωνω πως νιωθω δυσφορία,και διαρρεει η ενεργεια μου.Ναι οι άνθρωποι παιρνουν μαθηματα με πολλους τροπους,ειτε θετικα,ειτε με δυσκολίες.Αλλα απο την στιγμη που βλεπω πως ο ιδιος μπορει να λυγισω σε μια τετοια παρεα,να χασω το κεφι μου,την χαρα μου,και να διαβληθει η ακεραιότητά μου,προτιμω να επιλεγω συνειδητα εκεινους τους ανθρωπους που νιωθει η καρδια μου πως περπατανε παραλληλα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88569
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Η αλήθεια είναι πως πρωτη φορα το ακουω αυτο...Δηλ υπαρχουν ανθρωποι που σε πιο βαριές δονήσεις "κοροϊδευουν" τους υπολοιπους?
όχι δεν με κατάλαβες Γιώργο...

Εννοώ πάντα τους ανθρώπους που είναι σε ένα πνευματικό μονοπάτι και θεωρούν ότι άνέβασαν την δόνησή τους μέσα από μια νοητική προσέγγιση κυρίως του εσωτερικού τους μέρους...

Αυτοί, λοιπόν, θεωρητικά πάντα, είναι υποτίθεται πιο συνειδητοί από τους ύπόλοιπους, οπότε δεν προστατεύονται...

Μπαίνουν μέσα στους ασυνείδητους ανθρώπους και προσπαθούν να τους "υπερβούν", καταδεικνύοντας τα σφάλματά τους, χωρίς οι άλλοι να τους το έχουν ζητήσει καν..Ανήκουν στην κατηγορία του "σωτήρα"....
Είναι αυτοί που λέμε "οι φτασμένοι"...(κούνια που τους κούναγε)

Του λείπει φυσικά η ταπεινότητα του Δρόμου, μια και όλα δεν προσεγγίζονται από την καρδιά, αλλά από την ανάγκη...



Ξέρεις πόσους τέτοιους ξέρω...ουουουουου


Ελπίζω να με κατάλαβες... :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Mα αν δεν μου ζητησει καποιος τη γνωμη μου,
με το ζορι θα κανω τον "σωτηρα" και θα υποδεικνυω (τι βαριά λεξη!) τα "λάθη" των αλλων?
Δεν πάμε ετσι πουθενα!
Δηλαδη αφησαμε τωρα την εκκλησια,και επειδυκνιομαστε σε εναν...πνευματικο αγωνα? :-o
Μα πότε θα καταλαβουμε οτι εχουμε ερθει σε αυτον τον κοσμο,
πρωτίστως για να βελτιωσουμε,να επεκτεινουμε την δικη μας συνειδηση?Κανοντας το αυτο,ως μερος μια συμπαντικης αλυσιδας που αποτελουμε κρικο,βοηθαμε και την Ολοτητα.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ξέρεις πόσους τέτοιους ξέρω...ουουουουου
Ουουουουουουυυυ....



(θα κάνουμε σαν τους λύκους :P )
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88569
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:)) :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”