απορίες

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :lol: :lol: :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

΄Ομως θα σας πω ότι τα piercing και τα τατούάζ θα βλάψουν αργότερα ίσως κάποια εργασία με το φως και τα κύτταρα, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης...
:?: :?: :?: :?: :?: :roll: :roll:

δηλαδή τί εννοείς? εγώ που έχω ένα τατουάζ............................που θα βλάψει??????
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καλέ σταμάτα να ανησυχείς... :D

Η Εμμανουέλα έχει 3 και θα κάνει κι άλλο!!! :shock:

Θα τα πούμε όταν έρθρω... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Θα τα πούμε όταν έρθρω... :wink:
8) 8) 8) εντάξει :D
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Μια ερώτηση=Για να κάνω διανοητική θεραπεία θα πρέπει τοάτομο που θα τη δεχτεί να είναι κάπως ?Ενοω (ξαπλομένος-χαλαρός κ.α)
Είναι καλύτερα όταν κοιμάτε μήπως?

Και κάτι για τα τατοο,διαβασα πριν λίγο τα σχόλια και έχω να πω κάτι

Εκανα και εγώ τατοο πριν μερικά χρόνια χωρίς να το ψάξω ιδιαίτερα ενα όμορφο τατοο με το ying/yang και το λωτο της γνώσης,πίστευα πωσ ένα τόσο όμορφο τατοο δεν θα είναι προβλημα για μένα, μέσα στο πάθος που είχα τότε πρωτογνωρίζοντας αυτές τις ενοιες και θέλοντας απο μικρός το είδα σαν σημάδι και το έκανα

Μετά έμαθα πως ότι κάνεις στο φυσικό σου σώμα σαφώς και επιρεάζει και τα αλλα πεδία σου.Δε ξέρω τη αλλαγή έκανα (αφου ακόμα δεν έχω καταφέρει να συντονιστώ σε αλλα πεδία)αλλα πιστέυω πως βιάστικα.

Βάσο αν γνωρίζεις κάτι 'η οποιος αλλος θα ήθελα να μάθω

.
Και σ' αυτήν την επανεξέταση μου ήρθαν οι απαντήσεις... "Συζητήθηκε" το θέμα και άλλαξα γνώμη άρδην!
[/quote]
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

εδώ και 2 χρόνια σκέφτομαι να κάνω τατού...... (το ήθελα βέβαια από τα 18 μου....!)
κάθε χρόνο παίρνω τηλέφωνα για να πάω...... και όλο λάθος εποχή.
’λλοι λένε ότι δεν πρέπει να γίνεται το καλοκαίρι, άλλοι πάλι λένε ότι αρκούν 15 μέρες προσοχής

Πάντως κάθε καλοκαίρι, βολεύομαι με μια χένα....! χεχεχε
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Tασο δεν έχει να κάνει με τα πεδία τα λεπτοφυή, αλλά με τα κύτταρα και την εισροή φωτεινής ουσίας σ' αυτά!
΄Ομως επειδή είναι προσωπική καθοδήγηση δεν ξέρω αν χρειάζεται να επηρρεάσω και άλλους, αν το επιθυμούν...

Εγώ πάντως, δεν έκανα, παρ' όλο που το είχα αποφασίσει!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

Vaso έγραψε: ΄Ομως όταν το αποφασίζαμε με την Εμμα να πάμε (αυτό το παιδί πόσα έχει πάνω του, θέλει κι άλλα... Very Happy Very Happy Very Happy ) όλο κάτι μου τύχαινε και δεν πηγαίναμε...΄Αρχισα λοιπόν να επανεξετάζω την επιθυμία μου αυτή και την συγχρονικότητα των εμποδίων...Και σ' αυτήν την επανεξέταση μου ήρθαν οι απαντήσεις... "Συζητήθηκε" το θέμα και άλλαξα γνώμη άρδην!

Εδώ και πολύ καιρό περίπου χρόνο άρχισα να γνωρίζω ότι αυτό που έχω και εγώ μέσα μου λέγετε ρέικι χαρούμενος από όλο αυτό ένιωσα όμορφα και μια δύναμη να με διακατέχει . δεν έχω τον πρώτο βαθμό .

Συνέχισα να κάνω ώμος αυτό που έκανα ,να το δίνω σε μένα και σε άλλους αφού όλος τυχαίος χωρίς να ξέρω ότι χρειάζεται να παίρνω την συγκατάθεση τους εγώ την έπαιρνα.

Τον τελευταίο καιρό παθαίνω όλο ατυχήματα
μου τρακάρισαν την μηχανή παρκαρισμένη στο δρόμο αρκετή ζημία έχασα την δουλειά μου δεν έχω δουλειά τα χρέη μεγαλώνουν με πείρε η εφορία για έναν έλενχο και το τελευταίο με τρακάρισαν με το αμάξι και ευτυχώς ,ευτυχώς, ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα απόλυτος ούτε μια μικρή γραντζουνιά

Σκέφτομαι μήπως είναι μηνύματα όλα αυτά επειδή πείρα την απόφαση να ασχοληθώ με το ρείκι χωρίς να έχω μυηθεί σε αυτό μήπως δεν κάνω κάτι που <<πρέπει>>
σωστά και προκαλώ στο εαυτό μου όλα αυτά εγώ ο ίδιος μήπως δέχομαι αρνητική ενέργεια που δεν μπορώ να την αποβάλω όταν ενεργώ πάνω σε άλλους?????

Και όλα αυτά που σας ανέφερα τα έπαθα σε διάστημα λίγων ημερών τώρα τελευταία
Μήπως υπάρχουν κάποια μηνύματα μέσα σε όλα αυτά η απλά να τα θεωρήσω σαν απλά τυχαία γεγονότα
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Σκέφτομαι μήπως είναι μηνύματα όλα αυτά επειδή πείρα την απόφαση να ασχοληθώ με το ρείκι χωρίς να έχω μυηθεί σε αυτό μήπως δεν κάνω κάτι που <<πρέπει>>
σωστά και προκαλώ στο εαυτό μου όλα αυτά εγώ ο ίδιος μήπως δέχομαι αρνητική ενέργεια που δεν μπορώ να την αποβάλω όταν ενεργώ πάνω σε άλλους?????
Πανούλη σίγουρα δεν υπάρχουν πρέπει στο Ρέικι!πολλοί απο εμας νιώθαμε αυτή την ενέργεια πολύ πριν πάρουμε τους συντονισμούς και κάποιοι την χρησιμοποιούσαν κανονικά!όσον αφορά τι ς¨ατυχίες¨ που σου συμβαίνουν απανωτά σίγουρα έχουν κατι να πουν, αλλά εσύ θα το αποκωδικοποιήσεις!ένα πράγμα θα σου πω!υπάρχει ο νόμος της φύσης της δράσης και της αντίδρασης!πολλές φορές μου έχει συμβεί πριν απο κάτι δυνατό, σημαδιακό, κωμβικό για τη ζωή και την εξέλιξή μου να γίνεται γύρω μου ένας χαμός!αφουγκράσου.....και να ξέρεις ότι η συμπαντική ενέργεια θα σε οδηγήσει!δεν είναι καθόλου τυχαίο πάντως που ωθήθηκες απο όλα αυτά να γράψεις στο φόρουμ και να σε έχουμε μαζί μας! :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι ακριβώς έκανες Πάνο?

Αν έδινες ενέργεια, σίγουρα έδινες από την δική σου...

Και αυτά που περιγράφεις δεν είναι τιμωρία...όχι προς θεού!

Ενεργειακά ίσως είσαι αποδυναμωμένος και φυσικά το νοητικό φέρνει και περιστατικά που έχουν να κάνουν με μπλοκάρισμα που υπάρχει στο συναισθηματικό σου...

Η αρνητική ενέργεια που λες, είναι η δική σου αδυναμία να διαχειριστείς την ενέργεια, που έχει "κενά"...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Α και όσον αφορά την αρνητική ενέργεια έχει πλαστεί ένας μύθος γύρω απο όλο αυτό!το Ρέικι δεν μπορεί να βλάψει ούτε αυτόν που προσφέρει, ούτε αυτόν που λαμβάνει!ίσως αν έπερνες τους συντονισμούς μπορούσες καλύτερα να διαχειριστείς την ενέργεια σαν απλό κανάλι χωρίς να χρησιμοποιείς τη δική σου!ότι βγαίνει στην επιφανεια είναι απόλυτα δικό σου και δεν έχει να κάνει με αρνητική ενέργεια του άλλου! :D :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

Vaso όντως δεν το εννοούσα ότι τιμωρούμαι απλά ότι εγώ δημιουργώ με τις κινήσεις μου την ενέργεια να ξεσπάσει αλλού αφού εγώ ο ίδιος δεν μπορώ να την διαχειριστώ όπως προανέφερες
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

μήπως θα ήταν καλύτερο να μείνω σε μένα και μόνο
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι προς το παρόν, θα έλεγα Πάνο μου! :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

οκ
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”