απορίες

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
appolon
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 28 Αύγ 2007 6:20 pm
Τοποθεσία: Δωδεκανησα

Δημοσίευση από appolon »

ΗΛΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ 'ΠΩ :shock:
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δεν το έχω δοκιμάσει ούτε εγώ αλλά δεν νομίζω να τίθεται θέμα!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Mono otan paris ton trito vathmo eisai etoimos gia silikonata!

plaka kano. sorry...

kai go den blepo giati oxi. I energia einai 'sofi' kai zontani. Gia mena nomizo pos 'kseri' i energia ti kanei.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Gia mena nomizo pos 'kseri' i energia ti kanei.
Φυσικά και ξέρι τι κάνει...!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πάντως πέρα απο την πλάκα ο πρώτος βαθμός έχει ως σκοπό να μάθουμε το σώμα μας και να διαπραγματευτούμε δικά μας θέματα μετά έρχεται η προσφορά και στον άλλο!Πώς θα προσφέρουμε αν εμείς πρώτα δεν έχουμε αρχίσει να μαθαίνουμε τον εαυτό μας!Φυσικά όμως νόμοι δεν υπάρχουν!Ο καθενας κάνει όπως του βγαίνει!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Gia na to eixan pei oti o protos vathmos einai gia mas mono kai meta ton deutero na kanoume kai se allous, kapion skopo eixane.

Sorry Angel alla meta apo xronia pou akouo to "opos sou bgaini" to exoun bastardepsi meriki kai to xrisimopoioun gia anefthini praksi.

Nomizo oti sinodevete kai apo mia sofia to 'opos sou vgaini'

den ksero, bori na kano kai lathos....
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Εξαρτάται το πως το εννοείς.. Nick.. το όπως σου βγαίνει.. και αν νομίζεις ότι μετα τον πρωτο βαθμό με τον δευτερο έχουν ληθεί ολα τα προβλήματα του εαυτού μας.. κάνεις λαθος
Ακόμα και με τον πρώτο βαθμό είσαι κανάλι της ίδιας αγνής ενέργειας.. ταυτόχρονα βοηθάς και τον εαυτό σου όταν κάνεις σε κάποιον Ρέικι.. αλλα του δίνεις και αυτού την ίδια αγνή ενέργεια που δέχεσαι και εσυ..
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

και αν νομίζεις ότι μετα τον πρωτο βαθμό με τον δευτερο έχουν ληθεί ολα τα προβλήματα του εαυτού μας.. κάνεις λαθος

den ipa pouthena kati tetio vre Ilia.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Λοιπον το ίδιο πίστευα και εγώ μέχρι που ήρθε μια μέρα που είχα την εξής επίγνωση!Ο καθένας μας έλκεται και έλκει δονήσεις, ανθρώπους και μαθήματα ανάλογα με τα εφόδια που πρέπει να έχει για να εκπαιδευτεί και να εξελιχθεί!Όταν λοιπόν εγώ αποφασίσω να κάνω μια συνεδρία θα έλξω θεραπευομενους που κάτι έχουν να μου πουν!Οι θεραπευόμενοι επίσης θα αναζητήσουν ανάλογη ένέργεια!Είναι λοιπόν κάποιος "δάσκαλος" "ανεύθυνος"? Εαν έλκεσαι απο αυτόν κατι σημαίνει!Εγώ θυμαμαι όταν άρχισα να πρωτοασχολούμε με όλα αυτά έκανα κρυσταλλοθεραπεία για λογους υγείας!Κάποια μέρα λοιπόν η συνεδρία ήταν τόσο δυνατή που θα έπρεπε να είχα παραμείνει για λίγο στο χώρο του θεραπευτή γιατί είχα δρόμο μπροστα μου για τν επιστροφή!Εφυγα όμως αμέσως γιατί δεν ήξερα αλλά και η θεραπεύτρια δεν μου πρότεινε κάτι διαφορετικό!Το αποτέλεσμα ήταν να με κλείσει η πόρτα του τραίνου και να χτυπήσω στο πόδι μου!Ήταν προειδοποιητική!’ν δεν έψαχνα να δω τι έγινε δεν θα κατανοούσα πολλά που με βοήθησαν αργότερα!Όπως..... σεβασμό στον εαυτό μου, έκφραση αυτών που νιώθω αλλά και απο την άλλη .......δεν έχω αφήσει κανέναν θεραπευόμενο αγειώτο, χωρίς να έχει το χρόνο του να επανέλθει απόλυτα και μετα να φύγει απο το χώρο μου!Σε όλους έχουν συμβεί διαφορα!Έχω ακούσει κοπέλες που ο θεραπευτής τους ζήτησε να βγάλουν τα ρούχα τους για να τους κάνει συνεδρία....!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Όλοι έχουμε ακούσει διάφορα.. για αυτό λέω ότι ότι και να κάνουμε το κάνουμε με σεβασμό.. με αγαπη και με σοβαρότητα.. αν έχεισ αυτά και έχεις παρακολουθήσει τα σεμινάρια τότε όλα θα είναι ενταξει..
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Έτσι είναι...κι άν ακόμα μας τύχει κατιθα πρέπει να κάτσουμε να αναλογιστούμε το γιατί!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Έχω ακούσει κοπέλες που ο θεραπευτής τους ζήτησε να βγάλουν τα ρούχα τους για να τους κάνει συνεδρία....!

Katse......etsi den prepi na ginontai i sinedries???

:shock:
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ούτε για πλακα δεν τα λέμε αυτα εδω... :roll: :!:
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Humor is divine :wink:

ta efkolos enooumena paralipontai.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”