Eρ. Πως θα επιλέξω τον δάσκαλο ρέικι;

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σ΄ευχαριστώ πολύ Γλαύκη! :-( @};-

το ξερω ότι είσαι εδώ! :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Γλαύκη
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 11:41 am

Δημοσίευση από Γλαύκη »

Πάντα είμαι εδώ - επειδή είσαι πάντα εσύ εδώ, και όσο είσαι εσύ εδώ θα είμαι κι εγώ (κι ελπίζω να μη σε μπέρδεψα!!! :-o )
:x :-D @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι δεν με μπέρδεψες! >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Γλαύκη!! >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Γλαυκη !!! @};- >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Γλαύκη έγραψε:Ξέρεις γιατί χαμογελάω Βάσω? (καλησπέρα ανίμα και από μένα, καλώς όρισες και καλησπέρα και στην παρεούλα!)

Όταν είχα πρωτοεπικοινωνήσει μαζί σου (κι εγώ αφού πήρα τον 1ο βαθμό αλλού κι επίσης κι εγώ μετά σε 'ανακάλυψα'), σου είχα πει αυτό ακριβώς που σου είπε η ανιμα...! ότι είχα ανάγκη από κάτι πιο πνευματικό και ότι είχα απογοητευτεί....τα γραφόμενα της ανίμα στην παραγραφούλα που παραθέτει, περιγράφουν με απόλυτη σαφήνεια και τη δική μου αίσθηση και απογοήτευση από την πρώτη μου επαφή με το χώρο...

δεν υπάρχει κάποιος λόγος που τα γράφω όλα αυτά, απλά μου 'χτύπησαν' μέσα μου, είχα νιώσει ακριβώς το ίδιο!

η συνέχεια γνωστή..πήρα τον β' βαθμό σε σένα (θυμάμαι
επίσης με πόση ευγένεια είχες αναφερθεί στην κοπέλα που μου έδωσε τον α βαθμο), και κοντά σε σένα (και μέσα από το φόρουμ αυτό) βίωσα το ρείκι όπως πραγματικά το είχα πλάσει στο μυαλό μου..προσωπικά περισσότερο από κάθετι με άγγιξε η ΄φιλοσοφία' του και η στάση ζωής/οπτική που το περιβάλλει..και αυτός ο πνευματισμός που αναζητούσα, σε αυτό με κάλυψες απόλυτα Βάσω..και η 'δουλειά' που έκανα τους μήνες που ακολούθησαν (μέσω του φόρουμ, μέσα στη σιωπή τις πιο πολλές φορές, εκτός από κάποιες που μου δημιουργήθηκαν απορίες και ήσουν πάντα εκεί να τις επιλύσεις) ήταν για μένα δώρο ΖΩΗΣ.

Και σ'ευχαριστώ γι αυτό. Το ξέρω ότι δεν γράφω συχνά, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ΄ξεχνώ' ή ότι δεν ευγνωμονώ ή ότι δεν σας παρακαλουθώ συνέχεια. Είμαι μαζί σας. Και έπεται συνέχεια (3ος βαθμός κλπ)

Αυτά..ένιωσα την ανάγκη να καταθέσω τη δική μου εμπειρία στο μονοπάτι του ρείκι...
@};-
@};- @};-
Σε ευχαριστώ πολύ και για το καλωσόρισμα και γι' αυτή την απάντησή σου γιατί όντως μοιάζει η περιπτωσή μου με τη δική σου και "η συνέχειά σου" μου δίνει ελπίδα και θάρρος. :-D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μαρακι :x @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:
Κανένας άνθρωπος δεν λειτουργεί με την λογική, γιατί εμποδίζεται από το συναίσθημα, που τον επηρεάζει.
Για να έχεις λογική, χρειάζεται να έχεις πνευματική, νοητική και συναισθηματική αυτάρκεια.

Αυτό που αναφέρεις για την αγάπη και το μίσος, δεν είναι λογικό επιχείρημα, είναι συναίσθημα καθαρό.

αυτοι που δεν ξερουν να αγαπούν, απλά φοβούνται, κορίτσι μου!
Μα και όσοι λένε πως αγαπούν, φτάνει ένα μικρό συννεφάκι, για να ενοχληθούν και από τον αέρα που αναπνέουν οι άλλοι!

Η αγάπη έχει πνευματικές ρίζες, όχι συναισθηματικές!

:x
:-o μεγάλη τηγάνια η τελευταία σου φράση .

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:
Vaso έγραψε:
Κανένας άνθρωπος δεν λειτουργεί με την λογική, γιατί εμποδίζεται από το συναίσθημα, που τον επηρεάζει.
Για να έχεις λογική, χρειάζεται να έχεις πνευματική, νοητική και συναισθηματική αυτάρκεια.

Αυτό που αναφέρεις για την αγάπη και το μίσος, δεν είναι λογικό επιχείρημα, είναι συναίσθημα καθαρό.

αυτοι που δεν ξερουν να αγαπούν, απλά φοβούνται, κορίτσι μου!
Μα και όσοι λένε πως αγαπούν, φτάνει ένα μικρό συννεφάκι, για να ενοχληθούν και από τον αέρα που αναπνέουν οι άλλοι!

Η αγάπη έχει πνευματικές ρίζες, όχι συναισθηματικές!

:x
:-o μεγάλη τηγάνια η τελευταία σου φράση .

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
=)) =)) =)) =)) =))
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Σου φάνηκε κάτι αστείο? :-?

Μάλλον δεν ξέρεις τον όρο "τηγανιά"!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Nαι, τωρα που το λες...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”