ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΡΑΣ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δήμητρα, έχουμε μάθει ότι ο διαλογισμός γίνεται έτσι ή αλλιώς...

όσες οι σχολές του εσωτερισμού, τόσα και τα είδη του διαλογισμού...

Είναι απλά όμως τα πράγματα...

Επικεντρώσου στο φως της καρδιάς σου. ΄Ασε τον εαυτό σου να διευρυνθεί μέσα στην αγάπη και την ουσία της! Νιώσε...

Μην κάνεις προσδοκία την σιωπή, γιατί τότε δεν θα πάρεις τα πάντα από αυτήν, παρά μόνο το μέρος που θέλεις...

΄Οταν βιώνεις τον Εαυτό σου, όταν δεν θέλεις τίποτα, τότε αρχίζουν τα εσωτερικά "φράγματα" να σπάνε...Ελευθερώνεται η ψυχή και καθοδηγεί...

Μην ξεκινάς έναν διαλογισμό για να βρεις λύσεις στα καθημερινά προβλήματα...Ξεκίνα για να βρεις τον Εαυτό σου...Και αφέσου σ' αυτό που συντελείται...

Μην ξεχνάς, είμαστε φως και αυτή είναι η ουσιαστική διαδρομή για τον θεό...Αφέσου λοιπόν σ' αυτό που είσαι και εκείνο γνωρίζει πως θα σε οδηγήσει...

Αν περάσεις από σκοτάδι, αν περάσεις από τις βαριές συμπυκνωμένες ενέργειες των συναισθημάτων, πάλι εκείνο ξέρει πως θα σε οδηγήσει στην εμβάθυνση του είναι σου!

Απλά αφέσου, χωρίς προσδοκίες...

Νιώθω μια αγώνία να έχεις! Σαν να μην γνωρίζεις τι και πως το κάνεις...

Αφέσου σ' αυτό που υπάρχει ήδη μέσα σου και όλα θα έρθουν με ευλογία...Μοναδικές οι στιγμές μας στην σιωπή, δεν έχουν οδηγίες...έχουν αγάπη, εμπιστοσύνη και περιεχόμενο!!! Κυρίως αυτό!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Νιώθω μια αγώνία να έχεις! Σαν να μην γνωρίζεις τι και πως το κάνεις...
Ναι, Βάσω μου, ακριβώς αυτό. Νιώθω όπως ένας πρωτάρης μπροστά σε κάτι σημαντικό που ανοίγεται μπροστά του και δεν ξέρει πως να προχωρήσει και τι να κάνει!

Ότι ξέρω για αυτό το θέμα είναι από τα βιβλία και έτσι ακριβώς ακολουθώ τις οδηγίες. Χαλαρώνω, κλείνω τα μάτια, εστιάζω στην αυθόρμητη αναπνοή μου και αφουγράζομαι...

Ξέρω ότι έχω τόσα πολλά να ανακαλύψω ακόμα. Βιάζομαι να ανακαλύψω τα βάθη μου, να μάθω τον εαυτό μου..

Σ' ευχαριστώ Βασούλα μου, και σένα Καλλιόπη μου! Ευχαριστώ πολύ! @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

>:d< >:d< >:d<

όλα θα γίνουν χωρίς αγωνία...

όλα θα γίνουν μνήμες...γιατί μέσα σου είναι όλα Δημητρούλα!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Δήμητρά μου η Βάσω μου εγραψε κάπου
..."και απλά τα αφήνεις να γίνουν εσύ..."
Κράτησε το μαζί με το
γιατί μέσα σου είναι όλα Δημητρούλα!
Ολα έρχονται Ολα γίνονται Ολα υπαρχουν γιατι Ολα είμαστε! >:d<
Κι εγω σε ευχαριστω!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ήδη με αυτά που μου είπατε, δεν ξέρετε πόσο με βοηθήσατε! Τι να πω...
Ώρες-ώρες αισθάνομαι μια ευγνωμοσύνη που δεν ξέρω πως να την περιγράψω.. Μου θυμίζει ...αγάπη! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Νοιωσε κι εκπέμπεται! :*
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16608
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Μου θυμίζει ...αγάπη! @};
>:d< >:d< >:d< :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΡΑΣ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ

Δημοσίευση από Sofoula »

ARTYADIS έγραψε: Το μαύρο δεν είναι χρώμα. Το αληθινό μαύρο είναι η απουσία του φωτός.
Είχα διαβάσει ότι το μαύρο, σαν χρώμα αύρας, είναι πιθανό να φανεί σε άνθρωπο που πεθαίνει. Αυτή η φράση με κανει να το πιστεύω κάπως περισσότερο.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Επικεντρώσου στο φως της καρδιάς σου. ΄Ασε τον εαυτό σου να διευρυνθεί μέσα στην αγάπη και την ουσία της! Νιώσε...

Μην κάνεις προσδοκία την σιωπή, γιατί τότε δεν θα πάρεις τα πάντα από αυτήν, παρά μόνο το μέρος που θέλεις...

΄Οταν βιώνεις τον Εαυτό σου, όταν δεν θέλεις τίποτα, τότε αρχίζουν τα εσωτερικά "φράγματα" να σπάνε...Ελευθερώνεται η ψυχή και καθοδηγεί...

Μην ξεκινάς έναν διαλογισμό για να βρεις λύσεις στα καθημερινά προβλήματα...Ξεκίνα για να βρεις τον Εαυτό σου...Και αφέσου σ' αυτό που συντελείται...

Μην ξεχνάς, είμαστε φως και αυτή είναι η ουσιαστική διαδρομή για τον θεό...Αφέσου λοιπόν σ' αυτό που είσαι και εκείνο γνωρίζει πως θα σε οδηγήσει...

Αν περάσεις από σκοτάδι, αν περάσεις από τις βαριές συμπυκνωμένες ενέργειες των συναισθημάτων, πάλι εκείνο ξέρει πως θα σε οδηγήσει στην εμβάθυνση του είναι σου!

Απλά αφέσου, χωρίς προσδοκίες...

Νιώθω μια αγώνία να έχεις! Σαν να μην γνωρίζεις τι και πως το κάνεις...

Αφέσου σ' αυτό που υπάρχει ήδη μέσα σου και όλα θα έρθουν με ευλογία...Μοναδικές οι στιγμές μας στην σιωπή, δεν έχουν οδηγίες...έχουν αγάπη, εμπιστοσύνη και περιεχόμενο!!! Κυρίως αυτό!
:x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”