Ρεικι & διατροφικες αλλαγες

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε: Μα μέσα στις φυσικές συνθέσεις Φωτεινούλα δεν είναι και η τεκνοποίηση? Αν το κάνεις με αρμονία στην Φύση, εκείνη γνωρίζει πως θα φροντίσει τα παιδιά της.


Το να γνωρίζεις και να το κάνεις συνειδητά,
:x :x :x
ναι ειναι αυτο που λες μεσα στις φυσικες συνθεσεις ειναι και η τεκνοποιηση και αν εισαι συνειδητος η φυση φροντιζει τα παιδια της
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ξέρεις Φωτεινούλα, μέσα στον πνευματικό μας δρόμο, ας μην ξεχάσουμε ότι είμαστε άνθρωποι!

Το να κάνεις κάποιους συμβιβασμούς, δεν σημαίνει ότι έχασες τα πάντα, αν είσαι συνειδητή σ' αυτό που κάνεις!
Αυτό που πονάει είναι το ασυνειδητο και η εξάρτηση από όσα θεωρείς δεδομένα.

Αν ανοίξεις στην ευλογία, ακόμα και ο συμβιβασμός κάτι θα σου μάθει...

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Αυτό που ήλπιζα να γίνει αλλά δεν έγινε δυστυχώς ακόμα είναι να κόψω αυτό το ρημοδοκαφέ που είναι το αλκοολίκι μου!!! Οσο ρέικι κι αν έχω στείλει εκεί ρε παιδιά....μου επιστρέφει σαν διαμαρτυρημένο γραμμάτειο!!! Γιατί όμως;;;; Με πιάνει το παράπονο εδώ δηλαδή!!!
Παιδάκια θα το πιστέψετε αυτό που θα σας πω; Δείτε την παραπάνω παράθεσή μου! Μετά από τόοοοοοοοοσες προσπάθειες και τόοοοοοοση στεναχώρια για τον καφέ έπαψα πια να το σκέφτομαι!! Επινα τους καφέδες μου και δεν ξαναπροσπάθησα!! Εισακούστηκα ωστόσο από το σύμπαν!! Από τις 14 Δεκεμβρίου που μόλις είχα πάρει το Καρούνα, παρατήρησα μια ΑΠΟΛΥΤΗ ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ!!!! Γιουπίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!! Πίνω έναν την μέρα κι αυτό μόνο αν νυστάζω γιατί ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΙΑ Ο ΚΑΦΕΣ!!! Σε ποιόν να το πω και να με πιστέψει; Εγώ μόνο στην μυρωδιά του πάθαινα ντελιριο και τώρα ούτε αυτή μου λέει τίποτα!! Τι ωραία θεέ μου!! Ξεφορτώθηκα επιτέλους την εξάρτηση που πάλευα τόσον καιρο να διώξω γιατι μου άρεσε πολύ!! Αντε!!! σειρά έχουν τα τουλουμπάκια τώρα!! χαχαχαχαα! Μήπως πρέπει να πάρω και το μάστερ για να τα ξεφορτωθώ κι αυτά;;; Αλλά παραδόξως γι αυτά δεν έχω τις ενοχές που είχα για τον καφέ!! Μυστήριο ε;
Ωχ τώρα είδα τι είχε γραφτεί παραπάνω!! Ελπίζω να μην σας ξενέρωσα τελείως ε!!! Συγνώμη, απλά μιας είμαστε στην διατροφική ενότητα σκέφτηκα να μοιραστώ κι αυτό μαζί σας!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nαταλία-Νεφέλη την 12 Ιαν 2010 3:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:ξέρεις Φωτεινούλα, μέσα στον πνευματικό μας δρόμο, ας μην ξεχάσουμε ότι είμαστε άνθρωποι!

Το να κάνεις κάποιους συμβιβασμούς, δεν σημαίνει ότι έχασες τα πάντα, αν είσαι συνειδητή σ' αυτό που κάνεις!
Αυτό που πονάει είναι το ασυνειδητο και η εξάρτηση από όσα θεωρείς δεδομένα.

Αν ανοίξεις στην ευλογία, ακόμα και ο συμβιβασμός κάτι θα σου μάθει...

:x :x
δεν μπορεις να εισαι πιο ευστοχη!!!

σκεφτομουνα τωρα που μαγειρευα αυτο το πραγμα, οτι οταν κανεις συμβιβασμους συνειδητα τοτε ολα γινονται σε αρμονια με την Φυση, με χαρα και με Αγαπη και αυτο ειναι και το πιο ομορφο για εναν ανθρωπο που κανει μια τετοια φυσικη επιλογη αλλα και γαι την ψυχη που τον επιλεγει

σημασια εχει να εισαι ξεκαθαρος με τον εαυτο σε ασυνειδητο επιπεδο οπως λες, στις εξαρτησεις και σε αυτο εργαζομαστε

ολα τα αλλα ερχονται και οι συμβιβασμοι και ολα γινονται συνειδητα και με αγαπη και οχι αγκομαχωντας και αρχιζοντας να ριχνουμε ευθυνες, πολλες φορες ακομα και στο ιδιο το παιδακι

εχω βρεθει μπροστα σε συζητηση γονιων που επειδη το μικρο αρχισε να μπουσουλαει και να βγαινει απο το δωματιο, κοινως επρεπε να τρεχεις συνεχεια απο πισω του ουτε για κατουρημα που λεμε, απευθυνθηκε ο ενας στον αλλο και ειπαν χαρακτηριστηκα "μπλεξαμε", κατανοω πλεον την αγνοια (ασυνειδητο - εξαρτησεις) σε ενα επιπεδο τουλαχιστον, μην λεω και μεγαλες κουβεντες, που φερνει τα ζευγαρια σε μια επιλογη πολυ μακρια απο την συνειδητη επιλογη και το βουνο που αντικρυζουν επιειτα μπροστα τους

δεν ειναι αυτη η προθεση μου και εργαζομαι να φωτισω τα ασυνειδητα κομματια μου ωστε αν επιλεγω και επιλεξω να χαρω ολη την διαδικασια με αγαπη απο την μερα ενα

:x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Σου το έυχομαι ολόψυχα αυτό Φωτεινούλι μου, αλλά εγώ ξέρεις τι παρατηρώ; Ακόμα και αυτό το...."μπλέξαμε" που λένε μετά το μπουσούλισμα, ( κι απορώ αν το λένε από το μπουσούλισμα τι θα πουν αργότερα στην εφηβεία) είναι η τάση που έχουμε όλοι μας να βλέπουμε μονίμως τα προβλήματα και τις αρνητικές φάσεις μιας πραγματικότητας κι όχι τις θετικές!! Αυτό το βλέπω συνέχεια!! Οι΄άνθρωποι έμαθαν να δραματοπόιούνε ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!! Κι αν δεις τα βλακώδη σήριαλ που παίζει η τηλεόραση, ο τόνος της φωνής στα σίριαλ και όλα γενικά....τα έχουμε ξεσηκώσει από εκεί!! Αν ο γονιός καταλάβει ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ και το βγάλει από την ζωή του ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!! Τα πράγματα θα αλλάξουν στην ζωή του ΡΙΖΙΚΑ!!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

για να αλλαξουμε την ζωη μας ΡΙΖΙΚΑ Ναταλακι πρεπει να βρουμε τις αιτιες που οδηγουν την ζωη μας σαν να ειμαστε μαριονεττες, σαν να παιζουμε στο εργο ερημην μας, και αυτο θελει να αναλαβουμε την ευθυνη του εαυτου μας :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

:thumbsup: Ακριβως!!!

Φωτεινουλα! :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ε και εγώ τι είπα παραπάνω; Εαν δεν αρχίζουμε να διερωτώμαστε τι είναι αυτό που πρακαλει τον αρνητισμό και αυτόν τον τρόπο σκέψης πως στην ευχή θα το θεραπεύσουμε!! Αν δεν ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΈΧΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΥΛΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΒΑΛΕΙ, ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΥΘΥΝΕΣ;
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Fotini έγραψε:ολα τα αλλα ερχονται και οι συμβιβασμοι και ολα γινονται συνειδητα και με αγαπη και οχι αγκομαχωντας

:x :x
αυτό το το λαθος το έκανα και εγώ, και το συνειδητοποίηση εκ των υστέρων...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε:για να αλλαξουμε την ζωη μας ΡΙΖΙΚΑ Ναταλακι πρεπει να βρουμε τις αιτιες που οδηγουν την ζωη μας σαν να ειμαστε μαριονεττες, σαν να παιζουμε στο εργο ερημην μας, και αυτο θελει να αναλαβουμε την ευθυνη του εαυτου μας :x
:x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ένταξει την διαβασα απο τη αρχη την συζήτηση.....

τυχαίο δεν νομίζω :)) :))

Ιωαννα ξερεις τι ξετρυπωνεις :* O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:* :* :* >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

>:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Εγώ πάλι... Καμία αλλαγή δεν βρήκα... Απλά μπορούσα ίσως να "επιβληθώ" περισσότερο στον εαυτό μου (πολύ χρήσιμο για διαβητικό άτομο). Αυτό το διαπίστωσα μετά τις 21 μέρες συστηματικής αυτοθεραπείας, όπου δεν ένιωθα κάποια ιδιαίτερη ανάγκη για να αγοράσω κάποιο έτοιμο/τυποποιημένο σνακ (αλμυρό ή γλυκό) και σταδιακά τα έκοψα. :D

’λλωστε λέμε ότι αλλάζουμε πράγματα που θέλουμε να αλλάξουν πάνω μας (δεδομένου ότι αναγνωρίζουμε τι θέλουμε βέβαια). Ή που έστω δεν έχουμε πρόβλημα.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D :-D :-D >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”