κάθαρση

Συντονιστής: Vasoula

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχθες ολη τη βραδυα την αφιέρωσα στη μελετη....μου εδωσαν ενα βιβλιο για το ΣΕΪΚΙΜ- ΣΕΚΕΜ και ετσι εφτασα στον Ζιγκλερ. Ειδα και ενα βιντεάκι από το σεμινάριο στη Μαδρίτη και επαθα!

Βασούλα, διάβασα κι εδω που γραφεις οτι τον περιμενετε ξανα τον Μάιο. Μπορεις να μου δώσεις καποια πληροφορια?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Εχω αρκετές πληροφορίες στο σάιτ, Τζιλντάκι...

Μου έστειλε μέιλ ο Πάτρικ, για να το ξανακάνουμε, αλλά του είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι γι' αυτήν την στιγμή.

Το σεμινάριο είναι "ακριβό" για τα δεδομένα μας και δεν είμαι σε θέση αυτήν την στιγμη να το υποστηριξω...

Πάντως είναι καλό!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τα διαβασα ολα Βασούλα και εμαθα οτι πραγματικά ειναι πολύ ακριβο..Θα ερθει στην ωρα του αν πρεπει....Εχει κάποια σχεση με το Καρούνα?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καμία απολύτως!

Το SKHM-all love είναι βιωματικό...
Η άποψη ότι τα μπλοκαρίσματα πρέπει να έρθουν στην επιφάνεια πριν νιώσεις την μύηση, σου αφηνει όλα τα περιθώρια να την νιώσεις όταν είσαι έτοιμος...

Στην διάρκεια του σεμιναρίου βγαίνουν θυμοί και ενοχές, θλίψη, φόβος κλπ... Η παρουσία του Πάτρικ είναι καταλυτική...

Μην το κάνετε με κανέναν άλλον!! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τζιλντάκι φαντάσου το περίπου όπως κάνουμε στο σεμινάριο του 2ου...

Μόνο που τα συναισθήματα ελευθερώνονται αρχικά χωρίς αιτίες...

Μετά, μέσα από την μύηση που παίρνεις, έρχονται και οι επιγνώσεις...

κυρίως όταν θέλεις να τις βρεις!

΄Οπως όλα τα "βοηθήματα", και στο SKHM πρέπει να έχεις αναπτύξει την εσωτερική θέληση και δύναμη να νιώσεις τον θεό! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ευχαριστώ Βασούλα μου...και βεβαια δεν προκειται να το κάνω με άλλον,μονο τη γνωμη σου εμπιστεύομαι >:d<
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Danny έγραψε:Το φίλτρο θα είναι η πεμπτουσία της ψυχής μου....
Γιαυτό!: Βράζω , αλλά μ΄αρέσει! O:-)
:x @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :* :* :* :* :* :* :* :* :*
Ντανιελάκι μου γλυκό!! Συμφωνώ και επαυξάνω!! Α!!! Σου έχω πει ότι μου αρεσει πολύ η υπογραφή σου; Αν οχι στο λέω τώρα!!! Δεν θα μπορούσες να βρεις καλύτερη από αυτήν!! @};- >:d< O:-) O:-) O:-)
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

>:d< >:d< >:d< >:d< O:-) O:-) O:-) O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Για να νιωσουμε καθαρισμους πρεπει να συγκεντρωνομαστε σε συγκεκριμενα θεματα και αναλογα το κεντρο τσακρα που αντιστοιχει?
Η απλα ερχονται στην επιφανεια απλα με την αυτοθεραπεια μας και τους διαλογισμους? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

συνήθως έρχονται σωματικά στην επιφάνεια Τασούλη, αλλά πολλές φορές έρχονται και "συγκινησιακά"...

Εξετάζεις τους λόγους που δεν έχεις αρμονία στην ζωή σου. Αυτό είναι αποτέλεσμα πεποιθήσεων και αντιδράσεων που χρειάζεται να δεις με πιο βαθιά κατανόηση. Να αγγίζεις, να νιώθεις και να αγαπάς τον Εαυτό σου, σημαίνει πολλά, πέρα από την εγωιστική αυτο-ικανοποίηση μέσω των άλλων.

:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε: Να αγγίζεις, να νιώθεις και να αγαπάς τον Εαυτό σου, σημαίνει πολλά, πέρα από την εγωιστική αυτο-ικανοποίηση μέσω των άλλων.

:x :x :x :x :x
:-? Μου απαντησες χωρις να το θελεις σε κατι επισης που με προβληματιζει οτι αν το καλυψω αυτο τον τομεα οτι θα νιωσω πολυ καλυτερα..
Θα ειμαι καλυτερα αραγε. :-?
Σε ευχαριστω βασουλα μου :x @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17555
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ηθελα να ρωτήσω, πως καταλαβαίνουμε αν κάποιο σύμπτωμα που εκδηλώνεται στο φυσικό σώμα είναι πράγματι καθαρισμός και όχι ένα σωματικό σύμπτωμα που μας δηλώνει ότι υπάρχει κάποιο θέμα άλυτο ακόμα;
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ο "καθαρισμος" που λεμε ειναι καποιο θεμα αλυτο που ερχεται στην επιφανεια και μεσα απο το φυσικο σωμα αλλα και καμια φορα σε συναισθηματικο επιπεδο

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17555
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Υπάρχει τρόπος να καταλάβουμε αν είναι κάτι σχετικό με αυτό που "δουλεύουμε" στην παρούσα φάση ή κάτι άλλο που δεν έχουμε "ακουμπήσει" ακόμα;
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

αυτο Λιζακι το γνωριζεις εσυ θεωρω

δλδ αν ειναι κατι τι οποιο το εχεις ηδη πιασει αναγνωριζεις και ενα καινουργιο παρακλαδι του

αν ειναι κατι καινουργιο το παρατηρεις

πολλές φορες μπορει τα παρακλαδια να εμφανιζονται σαν μανιταρια λλα στο βαθος να υπαρχει καποια συνδεση τελικα

πχ. με ενοχλει ο συντροφος μου φια καποιο λογο το παρατηρω
με ενοχλει και ο συναδελφος μου για καποιον αλλο

μπορει να φαινεται οτι ειναι κατι τελειως διαφορετικο αλλα στην ουσια να εχει την ιδια αιτια

εσυ ξερεις καλύτερα για εσενα >:d< :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”