Χωρισμός..

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13226
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Έτσι είναι Μαργαρίτα μου.....

Για αυτό υπάρχουν τα γυαλιά.....για να ραγίζουν και να σπάνε....γιατί τα διακοσμητικά γυαλιά πιάνουν σκόνη αν τα αφήσεις πολύ καιρό!!! :wink:

Ευχαριστώ Μαργαριτάκι μου.... :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εmmanouela έγραψε:Αλήθεια όταν αγαπάς πραγματικά έναν άνθρωπο, χωρίς να ζητάς, χωρίς να περιμένεις...απλά να αγαπάς....και ο άλλος δεν εκδηλώνει το ανάλογο ενδιαφέρον, παύει να υπάρχει το αμοιβαίο αίσθημα.....

Eμμανουέλα ποτέ δεν ήταν αμοιβαίο!!!

Γιατί, αν ήταν, και ο άλλος θα είχε αντιληφθεί αυτήν την αγάπη!

΄Ομως, δυστυχώς, δεν το αντιλαμβανόμαστε άμεσα ότι στηρίζουμε μονόπλευρα μια σχέση...γιατί πάντα αφήνουμε περιθώρια, πρώτα απ΄όλα στον εαύτό μας.

Μήπως...άσε να δούμε...ας περιμένω...Αυτές είναι οι ελπίδες που δίνεις για να στηρίξεις την δική σου αγάπη...που αν δεν στηρίζεται και από τους δύο, μοιραία οδηγεί στον χωρισμό...

Γι' αυτό σου είπα...η σχέση από την αρχή έχει ροή...
Αν δεν την αντιληφθείς...φύγε, όσο κι αν πονάει αυτό!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13226
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Συμφωνώ Βασούλα....

Η ροή φυσικά δεν επηρεάζεται απο εξωτερικούς παράγοντες.........όταν υπάρχει αμοιβαιότητα σε μια σχέση!

Κοινώς να υπάρχει το σωστο timing στα συναισθήματα και των δύο....αυτό είναι το πιο δύσκολο την σήμερον ημέρα!!!!!!

Αγαπήστε παιδιά αληθινά γιατί χανόμαστε!!!!!!!!!! :wink:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Εμμα μου ο καθενας εχει την δικη του αληθεια στον τροπο που αγαπαει.
Την ωρα λοιπον που εσυ ανεβαινεις απο το υπογειο ,ξεσκονιζεσαι και παιρνεις το γυαλι και του δινεις μια και γινεται κομματια,
ερχεται ο αλλος με θρησκευτικη ευλαβεια μαζευει τα κομματια ,σου λεει ενταξει μωρο μου δεν πειραζει που το σπασες θα το κολλησω εγω.
:shock: :shock: :shock: τιποτα ουτε φωνες ουτε ενοχες δεν τρεχει μια δεν εγινε και τιποτα?
-....οχι συγνωμη τοσο καιρο δεν γινοταν τιποτα που σου επα οτι εχει ραγισει.
-....και ενταξει τωρα τι εγινε?????
-....εγινε αγαπητε οτι τωρα εσπασε παει :!: τελος :!: finish :!:
-...ενταξει μωρο μου δεν θα σε μαλωσω θα το κολλησω εγω θα δεις
-...Μα εγω το σπασα για να το πεταξω επιτελους ,ειχε γεμισει τοση σκονη πια ,τοσα χρονια ηταν αχρηστο
-...Ναι μα τωρα θα το ζηταει το παιδι μας :shock: :shock: :shock:
και ξαναφευγεις για εναν καινουργιο λαβυρινθο :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Συμφωνώ Μαργαρίτα μου να δίνονται όλες οι ευκαιρίες σε μια σχέση που αξίζει πραγματικά, και όχι γιατί υπάρχουν παιδιά στην μέση.

΄Ομως όταν φτάσεις να σπάσεις το "γυαλί" όπως είπες...τίποτα δεν πρέπει πια, παρά να βρεις την δική σου ηρεμία και την δική σου ζωή.

Τα παιδιά αναγνωρίζουν την "ένταση" και την βιώνουν ανάλογα...Ακόμα και αν αυτή είναι εσωτερική...

Εύχομαι όλοι να βρουν το θάρρος να αντιμετωπίσουν τις αλήθειες τους, χωρίς να λαμβάνουν υπόψη τους κρίκους που τους κρατάνε δεσμευμένους σε μια "αργή" ζωή, χωρίς όνειρα.

Γιατί μετά από χρόνια, αυτοί οι ίδιοι οι κρίκοι θα ξεσηκωθούν και θα τους "χτυπήσουν" στο κεφάλι!!!

Τα γνωρίζω τα διλήμματα που θέτουν οι άνθρωποι όταν βλέπουν ότι "χάνουν"...Και από που κρατιούνται οι ίδιοι και νομίζουν ότι κρατάνε και την "σχέση"...

Μα είναι αυτό που έχω πει και αλλού "αν εξελίσσεται ο καθένας μόνος του, η σχέση παραμένει στάσιμη, και τότε δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω για να την φροντίσεις. Γιατί ουσιαστικά δεν την χρειάζεσαι, αφού εξελιχτηκες χωρίς αυτήν."
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Αχ Βασω τα ξερω ολα αυτα εχω υπαρξει τετοιο παιδι και οταν πλεον
συνηδητοποιησα το <στο ιδιο εργο θεατες >θελησα ν αλλαξω
ελα ομως που οχι μονο δεν κατανοουν, δεν καταλαβαινουν καν τι ,γιατι
και εκει παθαινεις κατι τιςςςςςς,και λες τελικα ποιος εχει δικιο :?: ποιος το αδικο :?:
εγω ποιος ειμαι
με ποιους ειμαι
τι θελει να πει ο καλλιτεχνης

τι κανεις οταν δεν εισαι το κουβαδακι μου και σ αλλη παραλια

Πρακτικο ειναι περισσοτερο το θεμα
και ειναι το μονοπατι ενος καινουργιου διαδρομου του λαβυρινθου
καλη ανταμωση :? :? :? :? :? :? :?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Το πέρασα αυτό το μονοπάτι πριν αρκετά χρόνια...Θα σε περιμένω όμως εδώ που είμαι!!!

Καλή αντάμωση...και μην ξεχνάς...η θεότητα είσαι εσύ!
Το ρέικι είναι μέρος σου, χρησιμοποίησέ το!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Φιλιά κι απο μενα Μαργαρίτα.Το φως ειναι πισω απο τους βραχους μην το ξεχασεις στο πηγαιμό σου.Εικόνα
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΜΑRGARITA έγραψε:Εμμα μου ο καθενας εχει την δικη του αληθεια στον τροπο που αγαπαει.
Ναι αυτό είναι αλήθεια που λες Μαργαρίτα μου.
Ο καθένας έχει τον δικο του τρόπο να αγαπάει και την δική του αλήθεια να το εκδηλώνει...

Αρκεί η αγάπη αυτή να μην γίνεται "φθηνή"...

Αρκεί να μην γεμίσεις από το κενό της...

Και αν αυτό το "κενό" είναι η αλήθεια του άλλου, τότε δεν χωράει στην δική μου πραγματικοτητα.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13226
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Είπα να ξεσκονίσω λίγο το θέμα αυτό με αφορμή έναν πρόσφατο χωρισμό....

Το να επιλέξει κάποιος να χωρίσει, είναι πολύ δύσκολη υπόθεση...
Κατανοώ τις σκέψεις της ανασφάλειας, τις αναμνήσεις, τον "χαμένο χρόνο"....της αγάπης, της συνήθειας.....του ξεριζωμού και του πόνου...

Γιατί αυτά περιέχει ένας χωρισμός, ακόμα και αν αυτός που το αποφασίζει είμαστε εμείς οι ίδιοι....

Όμως ειλικρινά ακόμα κι αν δε μπορούμε να ξεκολλήσουμε απο αυτή την κατάσταση, δεν είναι λύση να μένουμε εκεί για παραδειγματισμό και να υποφέρουμε χειρότερα...

Γιατί όταν τελειώνει κάτι (και δεν εννοώ όταν τελειώνει ο έρωτας), καλό είναι να το αφήνουμε να προχωρήσει στο τέλος για να βρει ο καθένας το δρόμο του και τη ζωή του.....

...γιατί τελικά το αστέρι δεν έλάμπε για αυτή τη σχέση.....και για τους δυο!!!!!

:D
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:D :D :D :D

Ακριβώς όπως τα λές είναι Εμμανουέλα μου...
είναι Δυσκολος ο χωρισμός αλλα το να μένεις σε μια σχέση που έχει τελειωσει... δεν είναι λύση
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Θα συμφωνήσω κι εγώ! :)
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13226
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Η ουσία μιας σχέσης είναι να δίνεις χωρίς να περιμένεις....που συνήθως αυτό δεν γίνεται εύκολα!!!

Όταν συνειδητοποιήσεις οτι η σχέση σου αρχίζει και φθείρεται..έχεις δυο επιλογές.... ή θες να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο και πολεμάς για αυτή τη σχέση, ή βαρέθηκες και κόβεις την σύνδεση...γιατί είναι πολύ εγωιστικό να κρατάς τον άλλον και να μην τον θέλεις......

Κι εκεί, αν χωρίσεις, αρχίζεις πλέον να μαθαίνεις πως είναι να δίνεις μόνο σε μια σχέση!!!!! :wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ίσως Εμμανουέλα μου να το βλέπαμε λίγο διαφορετικά...?

Πως είναι να δίνουν και οι δυό σε μια σχέση...

Γιατί αν δίνει μόνο ο ένας...θα εξελιχθεί μαζί με την σχέση, αφήνοντας τον άλλον πίσω...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13226
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μα για να μπορέσεις να δημιουργήσεις μια σχέση με έναν άνθρωπο θα πρέπει να αισθάνεσαι κάποια πράγματα για αυτόν...σωστά??

Και ο άλλος απο την άλλη, για να κάνει αυτή τη σχέση που αναφέρουμε πιο πάνω...κάτι θα αισθάνεται...έτσι δεν είναι??Δεν είναι μαζί σου επειδή θέλει τα λεφτά σου...(αυτή είναι άλλη περίπτωση..)

Αρα ο καθένας με τα αισθήματα του δίνει αυτό που μπορεί...και όσο περνάει ο χρόνος και οι εμπειρίες γίνονται κοινές, ανοίγει η καρδιά και δεν χρειάζεται να περιμένει ο ένας κάτι απο τον άλλον....και εκει έρχεται η αγάπη...

Αλλά αυτό γίνεται σιγά, σιγά και με εμπιστοσύνη!!!!

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”