ΡΟΖ ΧΑΛΑΖΙΑΣ..

Μια άλλη ζωή...
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

ok koritsia. eyxaristo poli!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Συμφωνω με τα κοριτσια στα παραπανω.
Επισεις σαν σχημα κρυσταλλου η σφαιρα εκπεμπει ενεργεια εξισου προς ολες τι κατευθυνσεις.
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

geia sou dimitri.

de tha bo se leptomereies peri magisson klp...ti stigmi pou kapoios pisteyei sthn diaxeomeni energeia ton kristalon...gi ayto milame, etsi ki allios aytoi poy xrisimopoioun kristalini sfaira..ypotheto exoyn anaptiksei se megalo batmo enorasi h anoigma toy tritoy matioy kai apla i sfaira einai o foreas optikopoiisis kapoioy oramatos
ego ayto poy thelo na matho einai to yliko mia panisxiris energiaka sfairas kai to yliko...

diafanos xalazias me seleniti loipon;;
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

το μεγεθος και το υλλικο
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν και λατρευω τον χαλαζια σε ολα του τα σχηματα και τις διαστασεις
Μονο μια ακομα σφαιρα μου εκανε μεγαλη εντύπωση και αυτη ηταν
Οψιδιανος με ματι, ετσι λεγετε , ειχε το μεγεθος οσο ενα μπαλακι του τεννις και ηταν πανεμορφη και πολυ δυνατη.
Οι σφαιρες γεκικοτερα σε μεγαλα κοματια ειναι ακριβες, οσο πιο μεγαλη τοσο πιο καλα για μενα, οχι ομως και οτι με μικροτερα κοματια δεν κανεις δουλεια.
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

na eisai kala dimitri,,,eyxaristo....apo times gnorizeis; fantazomai tha yparxoyn kai epitidioi stin agora..
ena sxetika kalo kai ftino katastima, den exo paei kai se allo einai to tzina ston peiraia...to ksereis;

αν καποιος θέλει λοιπόν να βρει έναν ας πούμε ροζ χαλαζια μεγαλούτσικο, παει και ψαχνει η τον παραγγέλνει; αι οι τιμες ποιες είναι; για να γνωρίζω τι είναι το νορμαλ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οι σφαιρες γεκικοτερα σε μεγαλα κοματια ειναι ακριβες, οσο πιο μεγαλη τοσο πιο καλα για μενα,
το πιο καλά το εννοείς σε ποσότητα ενέργειας ή σε ποιότητα ενέργειας Δημητράκη? :-?
etsi ki allios aytoi poy xrisimopoioun kristalini sfaira..ypotheto exoyn anaptiksei se megalo batmo enorasi h anoigma toy tritoy
η δική μου εμπειρία λέει, ότι αν "ανοίξει" η ενόραση και οι εσωτερικές αισθήσεις δεν χρειάζεσαι κανέναν εξωγενή φορέα για να οπτικοποιήσεις τίποτα, Geo! :-D

Αντίθετα μάλιστα θα έλεγα, ότι όποιοι χρησιμοποιούν σφαίρα, θεωρώντας ότι οπτικοποιεί τις ενοράσεις τους, μάλλον αυθυποβάλλονται, παρά κυριαρχούν στις ιδιότητες του εσωτερικου ανθρώπου!

Οι εσωτερικές αισθήσεις δεν λειτουργούν ποτέ με υποβοηθήματα...

Αλλά είναι μόνο δική μου εσωτερική αντίληψη, κι αν εσύ Geo έχεις κάποια άλλη, και την έχεις ερευνήσει και τεκμηριώσει, και δεν την πιστεύεις απλά, τότε θα χαιρόμουν να ακούσω την εμπειρία σου αυτή... :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso
το πιο καλά το εννοείς σε ποσότητα ενέργειας ή σε ποιότητα ενέργειας Δημητράκη? Hmm...
Οι μεγαλες σφαιρες ειναι πολυ εντυπωσιακες τις χαζευω οταν τις πετυχαινω καπου, μπορει να καθομαι ωρες και να βλεπω το εσωτερικο με τα νεφελωματα και τα ριγματα της.
Παλιοτερα ειχα μια πολυ μεγαλη απο ψηγμα χαλαζια ηταν τελειως διαφανη ουτε ενα ψεγαδι καθοτι χυτη και την εδωσα για αυτο το λογο, με την ποιοτητα δεν εχει να κανει το μεγεθος σιγουρα, θα εγραφα οτι εχει διαφορα στην ποσοτητα αλλα τωρα που το ξανα σκεφτομαι αυτο που χρειαζεται το περνεις και απο ενα μικροτερο κομματι.

geo2
na eisai kala dimitri,,,eyxaristo....apo times gnorizeis; fantazomai tha yparxoyn kai epitidioi stin agora..
ena sxetika kalo kai ftino katastima, den exo paei kai se allo einai to tzina ston peiraia...to ksereis;
οχι δεν το ξερω το μαγαζι , τωρα απο τιμες δεν θυμαμαι ακριβως με το κιλο πανε αυτες .
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Οι μεγαλες σφαιρες ειναι πολυ εντυπωσιακες τις χαζευω οταν τις πετυχαινω καπου, μπορει να καθομαι ωρες και να βλεπω το εσωτερικο με τα νεφελωματα και τα ριγματα της.
Συμφώνω Δήμητρη μου :x όταν είδα την σφαίρα του χαλαζία που τώρα έχω στην κατοχή μου έπαθα πλάκα :-o είναι αρκετά μεγάλη και έχει μέσα στο εσωτερικό της πολύ ωραία νεφελώματα :x :x :x O:-)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εγώ έχω μια σφαίρα ροζ χαλαζία, η δόνηση της είναι ομοιόμορφη! @};-
Πολέμα και Οραματίσου
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

γεια σε όλους καλό φθινόπωρο!

θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο εξής.
φυλάω τους λίθους καμμιά δεκαριά διαφορετικούς σε ένα κρυσταλλινο μπολ με θραυσματα χαλαζία (λενε ότι τους καθαρίζει)

μήπως δεν είνα σωστό να είναι όλοι μαζί;;;
κι αν όχι, πως στην ευχή θα φυλάς το καθλενα όταν τους χρησιμοποιείς κάθε μέρα για διαλογισμό; θα τους βάζεις σε δεκα διαφορετικα σακουλάκια;

και κατι άλλο.

καθε ποτε τους επανεργοποιούμε ή επανακαθαρίζουμε;;
με τρχουμενο νερο βρύσης και στον ήλιο μισή ώρα;;

ευχαριστώ

ρωτω γιατί είναι λίγο θολα όλα αυτά ακόμα και στα βιβλία, ο καθένας λεει τα δικά του

ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

geo2 έγραψε: φυλάω τους λίθους καμμιά δεκαριά διαφορετικούς σε ένα κρυσταλλινο μπολ με θραυσματα χαλαζία (λενε ότι τους καθαρίζει)
Καλύτερα να βάλεις καρνεόλη (είδος αχάτη), είναι σίγουρα πιο δραστικό καθαριστικό.

geo2 έγραψε:μήπως δεν είνα σωστό να είναι όλοι μαζί;;;
Όχι, προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα (με μικρές εξαιρέσεις πάντα, για τις οποίες δεν μπορώ να σου πω στα σίγουρα).

geo2 έγραψε: κάθε ποτε τους επανεργοποιούμε ή επανακαθαρίζουμε;;
με τρχουμενο νερο βρύσης και στον ήλιο μισή ώρα;;
Όποτε νιώθεις ότι χρειάζεται. Αν δεν είσαι σίγουρος για τις δονήσεις ή την "πρόθεση" που παίρνεις από τον κάθε κρύσταλλό σου... Μπορείς να τους καθαρίζεις κάθε 2 εβδομάδες (δεδομένου ότι τους χρησιμοποιείς σχεδόν καθημερινά).
Πριν την μύηση στο Ρείκι, τους έβαζα σε αλατισμένο νερό για ένα βράδυ και όλη την επόμενη μέρα σε νερό καθαρό. Καλύτερα όχι βρύσης αλλά κάποιο εμφιαλωμένο. Μισή ώρα στον ήλιο δεν είναι αρκετή πιστεύω. Όσο περισσότερο μπορείς, τόσο το καλύτερο.

Κάποιοι κρύσταλλοι δεν είναι καλό να έρχονται σε επαφή με νερό (όπως ο αμέθυστος, αν θυμάμαι καλά).
Αυτούς μπορείς να τους θάψεις σε χώμα για 2 μέρες περίπου και θα καθαρίσουν/επαναφορτιστούν πολύ πολύ καλά. ^_^
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

sos!sos!sos!sos!sos! Εικόνα

admin Vaso καλεί Ιωάννα! admin Vaso καλεί Ιωάννα! admin Vaso καλεί Ιωάννα...

Iωάννα πάρτο αλλιώς το τιμόνι γιατί βρήκαμε...Εικόνα
Οι φωτογραφίες χαλάνε την ποιότητα του τόπικ, γιατί έχουν μεγάλο μέγεθος! sos!sos!sos!sos!! Εικόνα

να τις διαγράψουμε καλύτερα και να βάλεις νέες σε κανονικό μέγεθος? Εικόνα



sos!sos!sos!sos!sos!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα αν είναι διέγραψε τα εσύ που ξέρεις και θα τα ανεβάσω ξάνα από το photobucket ,γιατι αυτές της είχα ανεβάσει από το image shack.

>:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ιωαννάκι...Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”