ετος 2012

ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ......Η ΕΠΙΒΟΛΗ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑΣ,ΝΟΜΙΖΩ!
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Οk... έχω όρεξη για τέτοια κουβέντα!

Στο θέμα μας...

Οι Μαγιας ήταν πολύ καλοί αστρονόμοι αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή ήταν καλοί στα νούμερα ήταν καλοί και στην εξήγησή τους...
Όσο για την σύγχρονη εξήγηση του ημερολογίου είναι άλλο ένα σενάριο καταστροφολογίας από τα πολλά. Στο κάτω κάτω το ημερολόγιο δεν τελειώνει εκεί αλλά έχει και παρακάτω...
Είναι όπως η Αποκάλυψη του Ιωάννη που στην ουσία δεν έχει κανένα στοιχείο καταστροφής μέσα αλλά όταν το διαβάσει κάποιος του κόβονται τα πόδια...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

SoulSeek έγραψε:Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται ή δεν θέλει να ασχοληθεί με ένα θέμα, απλώς δεν γράφει στο αντίστοιχο τόπικ.
Ευτυχώς υπάρχουν πάρα πολλά τόπικς, ώστε όλοι να βρίσκουν κάτι που να ανταποκρίνεται στα ενδιαφέροντά τους. Σε αυτά που δεν τους ενδιαφέρουν, μπορούν απλώς να μη συμμετέχουν. ;)
Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα Γιώργο και σε παρακαλώ να μην είσαι επιθετικός στους φόβους των ανθρώπων.

Υπάρχει η ανθρώπινη περιέργεια και ο ανθρώπινος φόβος!
΄
Εγινε μια αναφορά στις απόψεις για το 2012, αλλά κανείς μας δεν είναι σε θέση να δώσει μεγαλύτερη πληροφόρηση για το θέμα...
Εκτός και αν είσαι εσύ, που μπορείς να την καταθέσεις...Την δική σου άποψη όμως που έχεις αναγνωρίσει εσωτερικά, ευχαρίστως θα την ακούσω...Τι είπαν οι άλλοι δεν μου χρειάζεται, αυτήν την στιγμή... :-D

Εδώ και χρόνια έχω σταματήσει να διαβάζω αναφορές διαφόρων ανθρώπων που πήραν εσωτερική πληροφόρηση για το θέμα και δεν με ενδιαφέρει πια ούτε προς χάρη του διαλόγου... :x

Το θέμα άνοιξε για πληροφόρηση καποιων φίλων που ήθελαν να έχουν μια θεωρητική και μόνο άποψη και όπως βλέπεις σταματήσαμε τις αναφορές, γιατί ακριβώς εμάς εδώ, σ' αυτό το φόρουμ, μας ενδιαφέρει περισσότερο να προσεγγίσουμε τον εαυτό μας μέσα από την εσωτερική ανάπτυξη...

Δεν είσαι πολύ συχνά μαζί μας, γι' αυτό σου κάνει εντύπωση ότι δεν είμαστε ένα κοινό φόρουμ που συζητά μόνο αυστηρά μέσα σε ένα τόπικ το συγκεκριμένο θέμα...
Ήθελα να 'ξερα τί το κάνατε το τόπικ για το 2012, 2 σχετικά ποστς έγιναν με το θέμα και οι υπόλοιπες 12 σελίδες άσχετα (με το θέμα).
Ακόμα και τώρα που πήγα να το επαναφέρω, φαίνεστε απρόθυμοι να το προσεγγίσετε.
Είμαστε φίλοι που συζητούν όπου τύχει...Γι' αυτό και το φόρουμ δεν είναι παρά το σπίτι μας...

Αλλά εντάξει, κατανοητό για σένα, που μπαίνεις σπάνια και δεν έχεις διαβάσει θέματα του νηπιαγωγείου στο τόπικ της αυτογνωσίας... :D

Γενικά εδώ μέσα, δεν μας αρέσουν οι κανόνες και ευχομαι αυτό να το σεβαστείς... :x
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 28 Ιουν 2009 5:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

SoulSeek έγραψε:Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται ή δεν θέλει να ασχοληθεί με ένα θέμα, απλώς δεν γράφει στο αντίστοιχο τόπικ.
Ευτυχώς υπάρχουν πάρα πολλά τόπικς, ώστε όλοι να βρίσκουν κάτι που να ανταποκρίνεται στα ενδιαφέροντά τους. Σε αυτά που δεν τους ενδιαφέρουν, μπορούν απλώς να μη συμμετέχουν. ;)
Aποψη είναι και όποια αντίθετη θέση!
Εκτος αν θελετε διαλογο συμφωνίας και ταυτότητας αποψεων!
Και συμμετέχω και οπου διαφωνώ,γιατί η διαφωνία μου είναι άποψη!!
Καλησπέρα σας!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Και συμπληρωματικά, γι αυτο το συγκεκριμένο φορουμ διαφερει απο τα αλλα που εχουν οσριμενο χωρο και τοπο των θεμάτων.
ΟΛΑ τα θεματα εδώ εχουν σχέση το ενα με το αλλο και δεν εχουν μπει σε "πλαισια".
;)
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Vaso έγραψε:Είμαστε φίλοι που συζητούν όπου τύχει...Γι' αυτό και το φόρουμ δεν είναι παρά το σπίτι μας...

Αλλά εντάξει, κατανοητό για σένα, που μπαίνεις σπάνια και δεν έχεις διαβάσει θέματα του νηπιαγωγείου στο τόπικ της αυτογνωσίας... :D

Γενικά εδώ μέσα, δεν μας αρέσουν οι κανόνες και ευχομαι αυτό να το σεβαστείς... :x
galazia_sfaira έγραψε:Και συμπληρωματικά, γι αυτο το συγκεκριμένο φορουμ διαφερει απο τα αλλα που εχουν οσριμενο χωρο και τοπο των θεμάτων.
ΟΛΑ τα θεματα εδώ εχουν σχέση το ενα με το αλλο και δεν εχουν μπει σε "πλαισια".
;)
Θα συμφωνήσω απόλυτα :-D @};-
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Και ξεχασα να βάλω στον μουσακα τον κιμα!!!! :-? :-? :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μαράκι, όποιος ξεχνά το βασικό συστατικό σε ότι δημιουργεί, χρειάζεται να επανεξετάσει την αναγκαιότητα του...

:D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

όποιος ξεχνά το βασικό συστατικό σε ότι δημιουργεί, χρειάζεται να επανεξετάσει την αναγκαιότητα του...
Αυτό σηκώνει τσιγάρο στο μπαλκόνι με καφέ.. θα το διαλογιστώ δεόντως.. :x :x μου έφτιαξες την μέρα.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Vaso έγραψε:Μαράκι, όποιος ξεχνά το βασικό συστατικό σε ότι δημιουργεί, χρειάζεται να επανεξετάσει την αναγκαιότητα του...

:D :D
Ε άντε να σκεφτώ μετά τι θα γίνει το 2012 ,αν στο σημερα ξεχναω τα βασικα συστατικα ;) :* :*
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

όποιος ξεχνά το βασικό συστατικό σε ότι δημιουργεί, χρειάζεται να επανεξετάσει την αναγκαιότητα του...
Και μένα μ' έφτιαξε αυτό!! @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:Ζεφυράκι, το μόνο που κάνουμε (και όχι θα...) είναι να εργαζόμαστε για το ατομικό φως εσωτερικά...
Εχει μεγάλη σημασία αυτό για την υποστήριξη του συνόλου σε τέτοιους άθλιους πειραματισμούς, που θα είναι από εδώ και στο εξής περισσότεροι...

Ο άνθρωπος ονόμασε την αμάθειά του επιστήμη και πειραματίζεται με τον θεό, γιατί δεν ξέρει τι είναι ο εαυτός του!!!

Κύριο μήνυμα για όλους σας...η ατομική πνευματική δύναμη προς όφελος του συνόλου!!!!

Μόνο αυτή μπορεί να επέμβη στον "αντίχριστο" που όλοι σας τώρα πια καταλαβαίνεται ποιός είναι...
τι ακριβωσ θεσ να πεισ με τη φραση αυτη γιατι εγω βασω μου δεν καταλαβα,ειμαι και λιγο ξανθια. @};- :x @};- :x @};- :x @};- :x @};- :-? :-? :-?
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

πω πω τι εκανα παλι η ξανθια,δεν μπορω να ξεχωρισω απο τα κειμενα τισ φρασεισ που θελω.το καψαμε το μυαλο πατριοτη...... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”