ΡΟΖ ΧΑΛΑΖΙΑΣ..

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καλώς ήρθες Geo! :x

θα περιμένεις λίγο για τις απαντήσεις που θέλεις, γιατί τα παιδιά που γνωρίζουν λείπουν σε διακοπές! Μόνο η Ιωάννα μας είναι εδώ :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

γεια σας

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, αν εχετε την καλοσυνη να μου απαντησετε

ποιός είναι ο πιο ισχυρός κρύσταλλος για τον εσωτερισμο και τον διαλογισμό υπο την έννοαι ότι πολλαπλασιαζει την ενέργεια που έχεις πχ σε περίπτωση τηλεπάθειας αλλά και γενικότερα;

ο ροζ χαλαζίας για παράδειγμα; κι αν ναι; ποιό μέγεθος ειναι ικανοποιητικό; γνωρίζω ότι όσο ποιο καλα κατεργασμένος και πιο μεγάλος είναι ο κρυσταλλος τόσο πιο πολύ ενέργεια περικλεέι. Αν υποθέσουμε ότι κάπως έτσι είναι τα πράγηματα απο που μπορέι κανείς να προμηθευτεί εναν μεγάλο κρύτσαλλο πχ ενός κιλου( και πόσο μπορεί να κοστίζει;;

ευχαριστω
Καλώς ήρθες Geo!! :-D

Δεν θα μπορούσα να ξεχωρίσω κάποιον κρύσταλλο τόσο συγκεκριμένα για διαλογισμό και για την ενίσχυση των εσωτερικώ ποιοτή των ενός ανθρώπου καθώς όλοι δουλέυουν μαζί μας με συγκεκριμένα κομμάτια κάθε φορά και ενισχύουν την πρόθεση να αναδείξουμε τις ποιότητες της ύπαρξής μας!!

αν μπορούσα βέβαια να ξεχωρίσω κάποιον για αρχή και ειδικά για την διαδικασία του διαλογισμού θα σου έλεγα τον Αμέθυστο!!

ο ροζ χαλαζίας επίσης είναι πολύ δυνατός κρύσταλλος και έχει να κάνει με την Ποιότητα της Αγάπης!!πιστεύω πως ο ακατέργαστος κρύσταλλος είναι πολύ πιο δυνατός απο τον κατεργασμένο γιατί έχει ατόφιες τις ιδιότητές του όπως ακρισβώς αντλούνται απο τα σπλάχνα της Γης!!σίγουρα ένα μεγάλο κομμάτι είναι πολύ πιο δυνατό σε ενέργεια απο ένα μικρότερο!!

Θα μπορούσες να προμηθευτείς μεγάλα ακατέργαστα κομμάτια στον Αλμπαντάκη, κάπου έχουμε δώσει την διεύθυνση καθώς δεν την θυμάμαι αυτή τη στιγμή!!θα πληροφορηθείς άμεσα και για την τιμή ενός μεγάλου κομματιού καθώς δεν γνωρίζω πόσο θα μπορούσε να κοστίσει ένα τόσο μεγάλο κομμάτι!!!παρόλα αυτά κάνε την ερευνά σου κι αν θες να επισκεφτείς αυτό το κατάστημα θα βρω και την διεύθυνση να σου δώσω!!!

:x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Σαφως ο αμεθυστος είναι νομίζω ιδανικός για το 'ανοιγμα του τρίτου ματιού.
Λεω για τον χαλαζία όμως γιατί απο το μεσαίωνα μην πω την αρχαιότητα ήταν γνωστος για τις πολυποικιλες δυναμεις του, άλλωστε μπορει να αντικαταστησει ολους τους κρυσταλλους πάνω στα τσακρα. ετσι δεν είναι;

επίσης νομίζω ότι η περιβόητη κρυσταλλινη σφαίρα των μαγισσών, είναι κράμα χαλαζία και σελενήτη...
θα΄θελα να ακουσω την γνωμη σας...

όταν μιλαμε για διαφανη χαλαζία εννουμε τον ροζ;;(γιατι τον διαφανη εχω υπόψη μου)
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

άλλωστε μπορει να αντικαταστησει ολους τους κρυσταλλους πάνω στα τσακρα. ετσι δεν είναι;
ο λευκός χαλαζίας Geo όντως μπαίνει σε όλα τα ενεργειακά κέντρα, παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι μπορεί να αντικαταστήσει τις ιδιότητες όλων των υπολοίπων κρυστάλλων!!πάντως πέρα απο το ποιος κρύσταλλος είναι ο πιο "δημοφιλής" για αντίστοιχα ενεργειακά κέντρα, αν αφήσεις την φαντασία σου ελεύθερη να τους χρησιμοποιήσει γίνονται διάφοροι συνδιασμοί που δεν τους λένε τα βιβλία και είναι πολύ αποτελεσματικοί για τον καθένα που τους εμπνέεται τη δεδομένη στιγμή!!
επίσης νομίζω ότι η περιβόητη κρυσταλλινη σφαίρα των μαγισσών, είναι κράμα χαλαζία και σελενήτη...
θα΄θελα να ακουσω την γνωμη σας...
προσωπικά Geo δεν γνωρίζω κάτι γιαυτό!!
όταν μιλαμε για διαφανη χαλαζία εννουμε τον ροζ;;
Όχι, 'αλλος ο διαφανής άλλος ο ροζ!!!

:x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

geo καλώς ήρθες και από μένα @};- @};- @};-

Ο διάφανος Χαλαζίας θεωρείται ως ο πιό καλός θεραπευτείς από όλους τους κρυστάλλους ,αυτό υποστηρίζουν όλοι οι κρυσταλλοθεραπευτές.
το μέγεθος ναι παίζει ρόλο ,δηλ, όσο πιό μεγάλος είναι ο κρύσταλλος τόσο πιό δυνατή είναι και η ενέργεια του.
να προτιμάς τα ακατέργαστα κομμάτια καλύτερα ,γιατί κατά την διάρκεια της επεξεργασίας χάνει πολύ από την ενέργεια του.
Η γνώμη μου είναι να εμπιστευτείς το ένστικτό σου και να αφήσεις τους κρυστάλλους να σε διαλέξουν ,αλλά αν θέλεις περισσότερες πληφορίες θα της βρείς σίγουρα και σε άλλα πόστ σε αυτήν την ενότητα @};- @};- @};- [/quote]
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

Σας ςυχαρσιτω για την απάντηση..
αλλά θα είχε ενδιαφέρον να επικεντρωθούμε αν υπάχουν γνωσεις στην κρυτσαλλινη σφαίρα...

τι κρυσταλλος είναι;; προφανως είναι απνίσχυρος...

και κατα δεύτερον, γιατί η χρηση της προσδιορίζεται στην μαντεία περισσοτερο μεσω του οραματισμόυ του μέλλοντοος κι όχι τόσο στην μετάδοση ενέργειας όπως αν είχαμε έναν μεγάλο κρύσταλλο;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

geo προσωπικά εγώ δεν γνωρίζω για τη σφαίρα που λές ,ούτε την έχω συναντήσει σε κανένα βιβλίο για κρυστάλλους ,χωρίς να αμφιβάλω σε καμία περίπτωση για την ύπαρξη του. όσο για το δέυτερο σκέλος της ερώτησης σου η Βασούλα μας είναι πιο κατάλληλη για να σου απαντήσει.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμμ...μάλλον κι εγώ δεν είμαι κατάλληλη για αυτήν την απάντηση, μια και η μαντική ικανότητα μέσω κρυστάλλινης σφαίρας ανήκει για την δική μου κατανόηση στα αστεία της ανθρώπινης επινόησης!

Ποτέ μου δεν είδα στα σοβαρά τέτοιου είδους αντιλήψεις, αλλά εξηγώ ότι είναι μόνο δική μου άποψη!

Geo, εδώ μέσα μάλλον δεν θα πάρεις ικανοποιητικές απαντήσεις στα ερωτήματά σου, εκτός κι αν συμμερίζεσαι την άποψη ότι η ενόραση είναι μια ιδιότητα του αρχαίου ανθρώπου, ο οποίος μπορούσε να την εκφράζει μέσα στην ίδια την Φύση, χρησιμοποιώντας μέρη της!

Ο σημερινός άνθρωπος απέχει μακράν από αυτήν την ιδιότητα, που την έχει κοιμίσει μαζί με την συνείδησή του!
Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ωφελεί η σφαίρα από όποιο υλικό κι αν είναι κατασκευασμένη. Καλύτερα θα έλεγα να στραφεί ο άνθρωπος στην αφύπνισή του, παρά στο να κατασκευάζει σενάρια για να μαθαίνει τα μελλούμενα...

Τώρα αν ρωτάς για το σχήμα, δηλαδή την σφαίρα σαν σχήμα, αντιπροσωπεύει την θεϊκή εξέλιξη και την ολοκλήρωση...
Υπάρχουν κρύσταλλοι σε διάφορα σχήματα, όπως σφαίρα, τετράγωνο, ρόμβος, πυραμίδα, και το καθένα αντιπροσωπεύει και μια κατάσταση συνείδησης.
Η κρυστάλλλινη σφαίρα που χρησιμοποιούν οι μάντεις δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τους κρυστάλλους και μάλιστα με τον διαφανή χαλαζία.

Αλλά γι' αυτό δεν μπορώ να σου πω πολλά! ΄Ισως σε κάποιο φόρουμ μαγείας θα μπορούσαν να σε διαφωτίσουν σχετικά! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

μμμμ...μάλλον κι εγώ δεν είμαι κατάλληλη για αυτήν την απάντηση, μια και η μαντική ικανότητα μέσω κρυστάλλινης σφαίρας ανήκει για την δική μου κατανόηση στα αστεία της ανθρώπινης επινόησης!
Θα συμφωνήσω με την Βάσω γιατί προσωπικά πιστέυω πώς πρέπει να εστιάσουμε την προσοχή μας στο παρόν,στο εδώ και τώρα :x

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23129
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:΄Ισως σε κάποιο φόρουμ μαγείας θα μπορούσαν να σε διαφωτίσουν σχετικά! :x
Απ΄το Σεμπτέβρη καλύτερα, γιατι και η Κλο-Κλο θα έχει πάει διακοπές ... :D O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Να διευκρυνήσουμε κάτι; Ο λευκός και ο διάφανος Χαλαζίας δεν είναι το ίδιο πράγμα;;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Το ίδιο είναι meinall! :-D
γιατι και η Κλο-Κλο θα έχει πάει διακοπές
Ποια είναι η Κλο-κλο ?? :-?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23129
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Η Μαγισσα με τη σκούπα... O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ευχαριστώ ARTYADIS >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Danny έγραψε:Η Μαγισσα με τη σκούπα... O:-)
υπάεχει ακόμα :-?

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”