ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΡΑΣ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχει τυχει να νιωσω , μεγάλη ενταση και στο κεφάλι και στο τέταρτο κέντρο κατα την ωρα διαλογισμού και με και χωρίς χρώμα..
Μπορει όμως να ειναι και προσωπικός ιδιοματισμός... :D
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Για το άνοιγμα, καθαρισμό και ενεργοποίηση των ενεργειακών κέντρων γνωρίζω κι εγώ τα χρώματα. Υπάρχει κάτι παραπάνω που μπορείς να μας προτείνεις Βάσω? Ας πούμε ότι θέλουμε να διαλογιστούμε με ένα χρώμα, οποιοδήποτε, πως ξεκινάμε και πως το προχωράμε?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ARTYADIS έγραψε:Βάσω μου μπορείς να μας προτείνεις για αρχή έναν ωραίο, απλό οραματισμό-διαλογισμό με χρώματα?
Δήμητρα είναι μια εργασία που έχω ξεκινήσει...Επειδή δεν έχω άμεση αντίληψη του διαλογισμού, γιατί πάντα προκύπτει στιγμιαία, τους καταγράφω σε κασετοφωνο για να μπορώ να σας τους δώσω...

Δηλαδή δεν τους θυμάμαι μετά... :-D :-D

Θα είναι απλοί και πιο προχωρημένοι...Πιστεύω να σας βοηθήσουν.
Εχω και κάποιους για την αυτοθεραπεία...

Λίγο υπομονή... >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

aetos έγραψε:Εχει τυχει να νιωσω , μεγάλη ενταση και στο κεφάλι και στο τέταρτο κέντρο κατα την ωρα διαλογισμού και με και χωρίς χρώμα..
Μπορει όμως να ειναι και προσωπικός ιδιοματισμός... :D

Ελενάκι η ένταση μπορεί να προέρθει από το επίπεδο της δόνησης που προσλαμβάνεις εκείνη την στιγμή του διαλογισμού, που ίσως έρχεται σε "αντίθεση" με κάποιο μπλοκάρισμα....

Νομίζω όμως ότι η βαθύτερη αίσθηση που λειτουργεί από τον Εαυτό μας εκείνη την στιγμή, μας καθοδηγεί να αποφύγουμε κάτι που θα μας έφερνε σημαντική ανατροπή, αν η θέλησή μας δεν είναι εκεί...

Ο καθένας έχει εσωτερική καθοδήγηση, και εκείνη την στιγμή της σιωπής λειτουργεί καταλυτικά... :x

Επειδή ο διαλογισμός/οραματισμός ξεκίνησε για μένα από πολυ μικρή ηλικία, παρατήρησα τα φαινόμενα, ανάλογα και με τα στάδια ωρίμανσης μου και με τα μπλοκαρίσματά μου...

Ειδικά όταν διένυα την περίοδο του φόβου (εκεί γύρω στα 20) ήταν πολύ έντονη η διαδικασία, όχι στο κέντρο της καρδιάς, αλλά στον λαιμό...Βλέπεις εκεί είχα εγώ θέμα... ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ελενάκι η ένταση μπορεί να προέρθει από το επίπεδο της δόνησης που προσλαμβάνεις εκείνη την στιγμή του διαλογισμού, που ίσως έρχεται σε "αντίθεση" με κάποιο μπλοκάρισμα....
χι χι νατο.... :x ''επιστημονικά''
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αχ, Βάσω μου σ' ευχαριστώ πολύ. Είναι αυτό που ήθελα. Θα κάνεις ξεχωριστό τόπικ?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι θα ετοιμάσω cd για όποιον ενδιαφέρεται...

Θα σας ειδοποιήσω όταν είναι έτοιμα! :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Yeeeeeeeeees!!!! :o) <:-p :bounce:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ειδικά όταν διένυα την περίοδο του φόβου (εκεί γύρω στα 20) ήταν πολύ έντονη η διαδικασία, όχι στο κέντρο της καρδιάς, αλλά στον λαιμό...Βλέπεις εκεί είχα εγώ θέμα..
Wow! Και εμένα τις προάλλες, κατά την διάρκεια του διαλογισμού, με έπιασε ένα αίσθημα "ασφυξίας"... και γαργαλητού στον λαιμό.
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε:όχι θα ετοιμάσω cd για όποιον ενδιαφέρεται...

Θα σας ειδοποιήσω όταν είναι έτοιμα! :x :x :x :x

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :*
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

=D> =D> =D> Βασούλα :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Vaso έγραψε:όχι θα ετοιμάσω cd για όποιον ενδιαφέρεται...

Θα σας ειδοποιήσω όταν είναι έτοιμα! :x :x :x :x
:bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
:D
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βασούλι εννοείται οτι μας ενδιαφέρουν τα cd με τους διαλογισμούς.

Αν θέλεις μπορώ να σου κάνω αντίγραφα...

Οσον αφορά τα χρώματα...
Ευχαριστώ Δήμητρα για τα όμορφα πράγματα που γράφεις σχετικά με τα χρώματα της αύρας...

Σε μένα λειτουργεί εντελώς διαισθητικά... Ποτέ δεν έχω νοιώσει "ασχημα" ένα χρώμα... Συνήθως και στην αυτοθεραπεία μου αλλά και σε θεραπεία σε άλλους, αφήνομαι και έρχεται μόνο του.
Θεωρώ οτι αυτό που "έρχεται" είναι αυτό που έχει ανάγκη ο συγκεκριμένος άνθρωπος ή εγώ στην αυτοθεραπεία...

Ολα ευπρόσδεκτα... @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Δηλωνω και εγω συμμετοχη για τα cd Βασουλα @};-

:* :x >:d< >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”