ΟΝΕΙΡΑ....ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ

Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

:oops: :oops: :oops: Eσύ Βασούλα μου κάνεις πάντα ότι μπορείς.....αν εγώ είμαι ξανθιά και ακούω πολλά πράματα σαν κινέζικά δεν φταις εσύ εγώ φταίω!!! Πάντως μπορεί άμα θα έρθω για να ξαναπάρω τον δεύτερο βαθμό να καταλάβω περισσότερα!!! :salute: Τ ι να σου κάνει το ακατοίκητο....ότι μπορεί κάνει κι αυτό !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88637
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν έχει και μεγάλη σχέση ο δεύτερος βαθμός του ρέικι με την θεωρία του ολογράμματος. Εκεί εξετάζουμε τα σύμβολα του ρέικι και την αξία τους στο να επαναφέρουν σημαντικές εσωτερικές λειτουργιές που ξεχάστηκαν.

Η κύρια αξία του κάθε ερεθίσματος που σου διευρύνει την αντίληψη, δεν μπαίνει στα πλαίσια ενός σεμιναρίου, αλλά ακολουθεί τα απάτητα μονοπάτια της συνείδησης.

Γι' αυτό Ναταλάκι, μην περιμένεις με αγωνία το σεμινάριο γιατί θα απογοητευθείς. Οι βαθύτερες γνώσεις δεν εφαρμόζονται, αλλά ανακαλύπτονται... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Το σεμινάριο το περιμένω για άλλους λόγους.....απλά αν και έχω τα σύμβολα και τα χρησιμοποιώ, συμπεριλαμβανομένου βεβαίως και του μάστερ συμβόλου διαισθάνομαι ότι οι γνώσεις που μου δόθηκαν ήταν ελειπής και η ενέργεια επίσης!! Δεν ξέρω πως να το εκφράσω ή να το εξηγήσω αύτό!! Ολοι λένε ότι ζούνε απίστευτες καταστάσεις με τα σύμβολα, μιλάνε και για καθαρισμούς κι εγώ έτσι όπως πήγα έτσι γύρισα! Δεν ένιωσα απολύτως τίποτα το διαφορετικό!! Είχα την αίσθηση ότι όλα είναι θέμα τεχνικής!!! Αυτό με έκανε να θέλω να ξαναπάρω τη μύηση του δευτέρου βαθμού καθώς και το 3α ίσως. Πιστεύω ότι για το μάστερ σύμβολο που τόσο ελάχιστα μου είπαν πρέπει να το ξανανιώσω να μπαίνει στο αιθερικό μου πεδίο και να ακούσω περισσότερα γι αυτό!!
Απλά ήλπιζα ότι θα καταλάβω και κάτι περισσότερο γιατί μερικές φορές...να μην το πάρεις άσχημα αυτό που θα σου πω αλλά χρησιμοποιείς ένα λεξιλόγιο που μου είναι τελείως άγνωστο και δεν μπορώ με τίποτα να προσεγγίσω την ιδέα που θες να μου περάσεις!! Απλά δεν καταλαβαίνω!! Εχω ανάγκη να μου τα κάνεις πιο λιανά!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88637
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D φυσικά και δεν το παίρνω άσχημα, Ναταλί! Γιατί άλλωστε?

Πιο λιανά δεν μπορώ να κάνω τον λόγο μου, γιατί από απλός λόγος θα γίνει απλοϊκός και δεν θα εκφράζει την αλήθεια μου! Αλλωστε δεν θέλω να σε "πείσω" για κάτι, οπότε ακολουθείς την ψυχή σου και κάπου θα συναντηθούμε στην αυτο-έκφραση! :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Ναταλάκι, συμφιλιώσου με την κάθε στιγμή!

Αυτά που συνέβησαν δεν διαγράφονται, αυτά που θα συμβούν δεν έχουν έρθει ακόμα...

΄Οσα συμβαίνουν είναι η εμπειρία μας στο εδώ και τώρα.
Αν επιλέγεις να βιώνεις την εμπειρία της ζωής μας σαν αγώνα, πάντα θα παραπονιέσαι, θα επικρίνεις και θα κατηγορείς...

Θα περιμένεις τις καλύτερες ημέρες και ποτέ δεν θα ζεις στο παρόν!

Και σε ότι αντιστέκεσαι, έρχεται δυναμικά στην ζωή σου για να το προσέξεις...

Η ΄ζωή μας δεν είναι ελπίδα! Δεν είναι όνειρο! Είναι αλήθεια, αν μάθεις να ζεις με αυτήν.

Μπορείς να είσαι χαρούμενη με τον Εαυτό σου σήμερα! Το μέλλον είναι αυτό που βιώνεις τώρα, γιατί εσύ δημιουργείς την εσωτερική συμφιλίωση με τον Εαυτό σου.

Μην ζεις με ολογράμματα...Ζήσε με ολοκλήρωση... >:d< >:d<
Βροχή σοφίας!! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε::-D φυσικά και δεν το παίρνω άσχημα, Ναταλί! Γιατί άλλωστε?

Πιο λιανά δεν μπορώ να κάνω τον λόγο μου, γιατί από απλός λόγος θα γίνει απλοϊκός και δεν θα εκφράζει την αλήθεια μου! Αλλωστε δεν θέλω να σε "πείσω" για κάτι, οπότε ακολουθείς την ψυχή σου και κάπου θα συναντηθούμε στην αυτο-έκφραση! :x :x
Δεν είπα ότι θες να με πείσεις για κάτι Βάσω μου, άλλωστε είσαι από εκείνους που το έχουν αποδείξει και έμπρακτα εδώ μέσα ότι δεν κρίνεις και δεν θες να πείσεις κανέναν για τίποτα! ;) :x Απλά επειδή σε κάποια θέματα είμαι όντως....πρωτάρα, προχωρώ απλά εμπιστευόμενη την διαίσθησή μου και ότι το σύμπαν φέρνει γύρω από εμένα!!! Ορισμένα πράγματα και εκφράσεις μου είναι όντως καινούρια για να τα κατανοήσω. Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κλειστή σε αυτά ή ότι χρειάζεται να μ ε πείσουν......αν γίνουνε πι ο ξεκάθαρα με τον καιρό θα μπορώ και να τα επεξεργαστώ καλύτερα! Και μόνο αν μπορέσω να τα επεξεργαστώ καλύτερα θα μπορώ να πω αν είμαι σε θέση να τα αφομοιώσω ή να τα αφήσω στην άκρη!
Α! ναι! να σου πω και κάτι που σκεφτόμουνα το πρωί για να γελάσεις!!! Εδώ μέσα στο φόρουμ έμαθα εγώ ότι το σύμβολο μάστερ δεν το δίνουμε στους άλλους αλλά είναι για την αυτοθεραπεία μας, για σύνδεση με τον ανώτερο εαυτό μας! Οπως επίσης έμαθα εδώ μέσα ότι δεν βάζουμε σύμβολα στα ζωάκια. Ως εκείνη την αποφράς ημέρα που τα μαθα αυτά, έριχνά κάτι ξεγυρισμένα μάστερ στην φρουφρού άλλο πράμα!! Σάλταρε η σκύλα!! Μια μέρα αντις, όπως κάνει συνήθως όταν φεύγω για δουλειά, να πάρει κοντά της την παντόφλα μου, κατέβασε απότο κομοδίνο την ουράνια προφητεία κι έκατσε απάνω. Οταν επέστρεψα και το είδα σκέφτηκα: Μα τι ψαγμένη σκύλα που έχω τέλος πάντων!!! Τώρα λέω: Καημένη φρουφρού με τόσα μάστερ που έχεις φάει πως να μην αρχίσεις να ψάχνεσαι!! :-D :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88637
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλάκι για να γίνουν τα πράγματα πιο ξεκάθαρα για την συνείδησή μας, χρειάζεται αρχικά να να παρατηρούμε τις αντιδράσεις της. Η υπέρβαση της συνείδησης είναι να αποδεχτεί κυρίως την εσωτερική της δυναμη. Μπορεί να μην ξέρει στην αρχή, πως θα την κατακτήσει, να της διαφεύγει ο τρόπος, ο δρόμος και η σύγκλιση μέσα στα πνευματικά της πεδία, όμως η αρχική αποδοχή ότι δεν ειναι το "κέντρο του κόσμου", είναι αρκετή για να ξεκαθαρίζει τις καταστάσεις και να μην τις βιάζει να συμβούν.

Αν θεωρήσεις στην αρχή τον εαυτό σου σημαντικό μόνο για τον Εαυτό σου, τότε αρχίζει το ξεκαθάρισμα με την σημαντικότητα που εγείρεις σαν αξίωμα από τους άλλους.

Είναι θέμα των ενστίκτων, να θέλουμε διακαώς να συνυπάρχουμε με τους άλλους, επιβάλλοντας την παρουσία μας. Ο τρόπος μπορεί να είναι "χειριστικός", "επιβολικός" ή "ευγενικός", ακόμα και "φοβισμένος", δεν παύει όμως να είναι ένας τρόπος που διεκδικεί κάτι από τους άλλους.
Ο εξευγενισμός των ενστίκτων μας δεν γίνεται μέσα από την πεποίθηση της ηθικής, αλλά μέσα από την πραγματική ουσία του αγαθου πνεύματός μας.

Μπορεί λοιπόν η αρχική κατανόηση να είναι ένας δύσβατος δρόμος, η ουσια όμως όλου του εγχειρήματος είναι ότι επιθυμείς να "συνδιαλαγείς" με τα εμπόδια και όχι να τα "κουκουλώσεις"...

Γι' αυτό και θα χρειαστείς υπομονή και επιμονή!

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16608
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Μπορεί λοιπόν η αρχική κατανόηση να είναι ένας δύσβατος δρόμος, η ουσια όμως όλου του εγχειρήματος είναι ότι επιθυμείς να "συνδιαλαγείς" με τα εμπόδια και όχι να τα "κουκουλώσεις"...

Γι' αυτό και θα χρειαστείς υπομονή και επιμονή!

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ >:d< :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Τώρα αυτό για το εσωτερικό παιδί που ισχύει απόλυτα, ευτυχώς το διασαφήνισες ακόμα καλύτερα. Ναι νομιζω πως η οργή είναι φωτιά είναι πληγή που καίει, η απόσταση και η λήθη θα την ανακουφίσουν για να μπορέσει να κλείσει!!! Γι αυτό θέλω σαν τρελή να φ ύγω όσο γίνεται πιοοοοοοο μακρίά!! Οχι να ξενιτευτώ κι΄ολας όπως έκανε ο αδελφός μου αλλά....να φύγω!!! Τώρα βέβαια όσο για την συμπεριφορά προσπαθώ όσο μπορώ να μην γίνω μια από τα ίδια!!! Εχω όμως καταλάβει πως όταν αντιδρώ σε όλα αυτά μαζεύεται κάπως!! Είναι θρασύδειλη!!! Οπου της επιτρέπονται τα κάνει!! Οταν δεί όταν ό άλλος βγάζει δόντια μαζεύεται κάπως ή τα κάνει πιο ύπουλα!! (κατηγόριες σε γείτονες καιι συγγενής) Αμα φύγω θα της φύγει όμως η λύσα γιατί όλα αυτό μου λέει: Οταν ξεκουμπιστείς κι όταν ξεκουμπιστείς.... Τότε θα ηρέμησει και μάλλον θέλει κι εκείνη να κόψει κάθε επαφή απ' ότ δείχνει το πράμα!!! Ευχαριστώ πάντως Βασούλα Clipeste din ochi kiss Indragostit
_________________
Θα γερασεις ,θα ασπρισουν τα μαλλακια σου και ακομα θα ασχολησαι με την μητερα σου... :-(
Αν αυτη δεν σταθηκε τυχερη να ανακαλυψει το δρομο της αγαπης ,μη κανεις το ιδιο λαθος και εσυ..
Δε χρειαζεσαι σχεδιο για το πως θα της φερθεις κουκλα μου,αλλα ουτε και να φυγεις...Μεινε εκει που εσυ θελεις να εισαι και ασχολησου με τον εαυτο σου.
Βρισκει εδαφος και τα κανει αυτα...Υπαρχουν βλεπεις πολλοι τροποι να τραβηξεις την προσοχη των αλλων.
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αν επικεντρώνεσαι στην συμπεριφορά της, αυτό που θα καταφέρεις στο τέλος, είναι να την υιοθετήσεις, χωρίς να το πάρεις είδηση...
Επίσης πρόσεξε κι αυτό Ναταλί. Είναι πολύ σημαντικό! :-(
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

ARTYADIS έγραψε:
Αν επικεντρώνεσαι στην συμπεριφορά της, αυτό που θα καταφέρεις στο τέλος, είναι να την υιοθετήσεις, χωρίς να το πάρεις είδηση...
Επίσης πρόσεξε κι αυτό Ναταλί. Είναι πολύ σημαντικό! :-(
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

πω πω παιδια εγω εχω πολυ μεγαλο θεμα με τα ονειρα,καποια τα εβλεπα συνεχεια,το ιδιο και το ιδιο συνεχεια οτι με κυνηγουσαν να με σκοτωσουν εγω να τρεχω εντρωμη αλλα τα προσωπα τουσ ηταν παντα καλυμενα,και στο τελοσ παντα με καποιον τροπο γλητωνα.μπορει να σασ φανει γελοιο αλλα πολλεσ φορεσ εχω δει ονειρα που εχουν συμβει την επομενη μερα ετσι ακριβωσ οπωσ τα ειδα.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Είδα το βράδυ στο όνειρό μου ένα μωβ μωρό!!ντυμένο με μωβ ρούχα και λαμποκοπιστά αστεράκια πανω στα ρούχα του και τα μαλιά του ήταν βαμένα μωβ!!!έβλεπα επίσης να νταντέυω ένα μωράκι και όταν ήταν η ωρα να το αλλάξω γινόταν χαμός απο ..............σόρρυ παιδιά πρωί πρωί, ακόμα δε ήπιατε καφέ, αλλά δεν μπορούσα να μαζέψω το σκατομάνι με τίποτα!!!!
_________________
αμαν ρε κουκλα μου =)) =)) =)) διαβαζω το ονειρο σου και ταυτοχρωνα τροω δημητριακα. =)) =)) =)) :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33632
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

διαβαζω το ονειρο σου και ταυτοχρωνα τροω δημητριακα.
αααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Καλημέρα!! :D :D :D :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Kikh
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 28 Δεκ 2009 12:56 pm

Δημοσίευση από Kikh »

kalispera!!! eimai neo melos@
brika to forum auto polu prosfata otan eixa xupnisei apo ena polu dunato kai entono oneiro.
Genika vlepo polla oneira kai arketes fores "profitika"-simadiaka. Einai kati pou kai i mama mou to exei, opos kai i mama tis.
Parolo pou exo dei polla oneira kai kapoioa apo auta polu entona kai polu perierga eida kati ena bradu pou me ekane na to psaxno toso...
imoun se ena steno kataspro diadromo kai ekei itan kapoios pou eno den evlepa to prosopo tou eniotha mia APISTEUTI plirotita! san na itan kommati mou kai ego diko tou... apoluti eutixia...opos ego toulaxiston tha skiagrafousa tin apoluti eutixia.Mou einai adunaton na perigrapso auto pou eniotha! LOgo kai tou nearou tis ilikiasmou ( pera apo ta muthistorimata pou exo diavasei )fusika den exo niosei pote kati paromoio oste na uparxei ena tetoio sunisthima kapou mesa mou. Exoun perasei duo meres kai akomi brisketai auti i aisthisi sto mualo m...den mporo omos na to exigiso...

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”