Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Mare
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 18 Μάιος 2024 3:45 pm

Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Mare »

Καλησπέρα στην ομάδα του ρέικι . Είμαι νέο μέλος κ έχω τον δεύτερο βαθμό ρέικι ελπίζω σύντομα να καταφέρω να έχω κ τον τρίτο . Ρέικι κάνω καθημερινα εδώ κ έξι μήνες έγινε πλέον κομμάτι της ζωής μου επίσης . Ευχαριστώ για την αποδοχή κ εύχομαι ότι καλύτερο!
;- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ποτέ μην χάνετε την ευκαιρία να δείτε κάτι όμορφο, γιατί η ομορφιά είναι ο γραφικός χαρακτήρας του Θεού.
~ Ralph Waldo Emerson
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30154
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Καλώς όρισες >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23145
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Danielli »

Καλώς ήλθες Mare. >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18769
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Μάνος »

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Mare.
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Mare
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 18 Μάιος 2024 3:45 pm

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Mare »

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία τελευταία νοιωθω την ενέργεια έντονα ως μουδιάσματα στο αριστερό μου πόδι , αλλά αυτό έχει συμβεί κ σε στιγμές που δεν κάνω αυτό θεραπεία ....γίνεται μετά από μια αυτό θεραπεία η μύηση να νιώθουμε την ενέργεια μέσα στη μέρα ? Ευχαριστώ
;- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ποτέ μην χάνετε την ευκαιρία να δείτε κάτι όμορφο, γιατί η ομορφιά είναι ο γραφικός χαρακτήρας του Θεού.
~ Ralph Waldo Emerson
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλώς ήρθες :romance-inlove: :romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23616
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλωσήλθες κι από μένα! :x >:d< >:d< >:d<
Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία τελευταία νοιωθω την ενέργεια έντονα ως μουδιάσματα στο αριστερό μου πόδι , αλλά αυτό έχει συμβεί κ σε στιγμές που δεν κάνω αυτό θεραπεία ....γίνεται μετά από μια αυτό θεραπεία η μύηση να νιώθουμε την ενέργεια μέσα στη μέρα ? Ευχαριστώ
Γενικά ναι, μπορεί να τύχει να νιώσει κάποιος την ενέργεια σαν μούδιασμα, ή σαν ελαφρύ μυρμήγκιασμα. Μου έχει τύχει και μένα, σε μύηση ή σε θεραπεία. Τώρα βέβαια για μέσα στην ημέρα, σε διάρκεια ημερών, και έντονα μάλιστα, δεν ξέρω... :-? Από την μία δεν το αποκλείω, από την άλλη θα είχα και λίγο το νου μου, αν όντως επιμένει τόσο πολύ (πχ στάση σώματος, πως κάθεσαι, ή κάτι τέτοιο). :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Mare
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 18 Μάιος 2024 3:45 pm

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Mare »

Επίσης άλλη απορία όταν μου κάνουν ρέικι νοιωθω κόμματα ενέργειας αλλεπάλληλα πολύ ανακουφιστικα όταν κάνω αυτό θεραπεία μούδιασμα κ μυρμιγκιασμα δεν μου έρχονται αυτά τα ωραία κύματα φταίει η απειρία κ η εξάσκηση ?
;- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ποτέ μην χάνετε την ευκαιρία να δείτε κάτι όμορφο, γιατί η ομορφιά είναι ο γραφικός χαρακτήρας του Θεού.
~ Ralph Waldo Emerson
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27460
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Ellaki »

Καλώς ήρθες Mare >:d< >:d<

Αυτό που θα μπορούσα να πω είναι ότι κάθε θεραπεία την αισθάνομαι διαφορετικά, αλλά όλες κάτι μου δίνουν.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4634
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Mare έγραψε: 19 Μάιος 2024 8:46 pm Επίσης άλλη απορία όταν μου κάνουν ρέικι νοιωθω κόμματα ενέργειας αλλεπάλληλα πολύ ανακουφιστικα όταν κάνω αυτό θεραπεία μούδιασμα κ μυρμιγκιασμα δεν μου έρχονται αυτά τα ωραία κύματα φταίει η απειρία κ η εξάσκηση ?
Kαλως ήρθες!!!!!!!!
Στην αρχη νομίζω έτσι είναι για όλους, σε εμενα έτσι ήταν τουλάχιστον. Οταν μας κανουν οι άλλοι είναι πιο έντονο. Μεχρι να αγαπησουμε λίγο περισσότερο τον Εαυτό μας :romance-heartbeating: :romance-inlove: :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Mare
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 18 Μάιος 2024 3:45 pm

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από Mare »

:romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove: Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα και τα όμορφα λόγια σας !
;- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ποτέ μην χάνετε την ευκαιρία να δείτε κάτι όμορφο, γιατί η ομορφιά είναι ο γραφικός χαρακτήρας του Θεού.
~ Ralph Waldo Emerson
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24766
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Nεο μέλος καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Καλώς μας ήρθες Mare :x >:d< >:d<

Η θεραπεία , η ενέργεια και πως αισθάνεται μ αυτήν είναι διαφορετικό για τον καθένα μας , αλλά και διαφορετικά κάποιες φορές και σε μας τους ίδιους .
Οπως και να είναι είναι πολύτιμη :x >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”