Γενέθλιος χάρτης

Παναγιώτης
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022 7:23 pm

Γενέθλιος χάρτης

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα σε όλους και όλες. Σύμφωνα με τον γενέθλιο χάρτη μου που τον ξέρω εδώ και τέσσερα χρόνια, έχω ζώδιο Κριός (ο Ήλιος μου δηλαδή) και ωροσκόπο Ζυγό, τώρα αυτό είναι καλό ή κακό ; Ρωτάω επειδή είναι πολικά αντίθετα ζώδια στον ζωδιακό κύκλο για αυτό ταιριάζουν κιόλας, αλλά από την άλλη σφάζονται και λίγο μεταξύ τους =))
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23580
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γενέθλιος χάρτης

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μωρέ δεν υπάρχει "καλό" και "κακό". 8-}

Έχει η αστρολογία γενικά να πει διάφορα πραγματάκια βοηθητικά για τον καθέναν, τι να προσέξει, τι μπορεί να είναι λίγο πιο "δύσκολο", λίγο πιο "εύκολο"... Το να μένεις στο "καλό" και στο "κακό", εκτός του ότι είναι απλοποίηση, δεν σε βοηθάει να τα δεις και λίγο πιο... ψύχραιμα τα πράγματα. :D

Δεν είμαι ειδικός επί του θέματος, μόνο "ερασιτεχνικά" έχω ασχοληθεί κατά καιρούς. Αυτό που μπορώ να πω από τις (περιορισμένες) γνώσεις μου, είναι πως όντας παρορμητικά ζώδια και τα δύο, ε, χρειάζεται λίγο προσοχούλα εκεί. 8-} Ναι, οι αντιθέσεις δημιουργούν... αντιθέσεις, όμως από την άλλη μπορούν να συνδυαστούν και στα θετικά τους: η τάση για δραστηριοποίηση του κριού, που θέλει να γίνουν όλα τώρα, και να βγει μπροστά δυναμικά, μπορεί να συνδυαστεί με την ανάγκη για αρμονία και ισορροπία του ζυγού. Και έτσι, ούτε ο ένας θα πηγαίνει άγαρμπα και "γιούργια", ούτε ο άλλος θα ακινητοποιείται σε περιττές λεπτομέρειες. :-b

Έτσι, μία σκέψη που μου ήρθε τώρα όπως σε διάβαζα.
>:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”