Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88606
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλα, να μην είσαι ποτέ, εκεί που δεν θέλεις...
ούτε από ευγένεια, ούτε από συμπόνια, ούτε από πρέπει...

μόλις ξεφύγεις από το δίχτυ, τότε θα μπορείς να είσαι αληθινά ευγενική και συμπονετική και να συμπαραστέκεσαι στις δυσκολίες των άλλων.

Ποτέ να μην υποκρίνεσαι και αυτό που δεν θέλεις να μην το κάνεις!

Κάποιος Άνθρωπος το είχε πει και οι άνθρωποι τον έκαναν θεό, γιατί ο φαρισαϊσμός έχει γίνει τρόπος ζωής

ε ρε και να ξαναρχόταν...


:cry: >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Έφη »

Μπεττούλα ... >:d< >:d< >:d< >:d<
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Annoula »

Μπεττούλα :cry: @};- >:d<
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31600
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μπεττούλα μου.. @};- :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μπετούλα! :x >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17621
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Mπεττούλα >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12173
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Maraki »

Vaso έγραψε:Μπεττούλα, να μην είσαι ποτέ, εκεί που δεν θέλεις...
ούτε από ευγένεια, ούτε από συμπόνια, ούτε από πρέπει...

μόλις ξεφύγεις από το δίχτυ, τότε θα μπορείς να είσαι αληθινά ευγενική και συμπονετική και να συμπαραστέκεσαι στις δυσκολίες των άλλων.

Ποτέ να μην υποκρίνεσαι και αυτό που δεν θέλεις να μην το κάνεις!

Κάποιος Άνθρωπος το είχε πει και οι άνθρωποι τον έκαναν θεό, γιατί ο φαρισαϊσμός έχει γίνει τρόπος ζωής

ε ρε και να ξαναρχόταν...


:cry: >:d< >:d< >:d< >:d<
:cry:
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30085
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: @};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11324
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Μπεττουλα μου :cry: @};- @};-
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από eirini »

:cry: @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6441
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Μπεττούλα, να μην είσαι ποτέ, εκεί που δεν θέλεις...
ούτε από ευγένεια, ούτε από συμπόνια, ούτε από πρέπει...

μόλις ξεφύγεις από το δίχτυ, τότε θα μπορείς να είσαι αληθινά ευγενική και συμπονετική και να συμπαραστέκεσαι στις δυσκολίες των άλλων.

Ποτέ να μην υποκρίνεσαι και αυτό που δεν θέλεις να μην το κάνεις!
μεγαλη δυσκολια για μενα αυτο το θεμα της υποκρισιας και της ειλικρινης εκφρασης των συναισθηματων.. βρηκα τραγικο για τον εαυτο μου δυο περιπτωσεις τελευταια (η μια με σενα) που μπορει καποιος αλλος εξω απο μενα να ξερει τι νιωθω και εγω να μην εχω παρει μυρουδια.. να μου λες εσυ "και μη θυμωνεις με αυτο που σου λεω" και εγω να σκεφτομαι μα τι λεει αφου δεν νιωθω ιχνος θυμου :-j :-j πολυ παγωμα εχει πεσει βρε αδερφακι μου!!!!! ομως κατι αρχιζει και ξεπαγωνει σιγα σιγα :x αυτες τις μερες μαζι με τη μεση που με καθηλωσε και κανω συνεχως θεραπειες και διαλογισμους και αυρα σωμα ολα μαζι καιγεται διαρκως κυριολεκτικα η μυτη μου απο την τοξικοτητα που νιωθω να βγαινει απο μενα O:-)

Βασουλα μου :x >:d< >:d< >:d<
παιδακια :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88606
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλα, μου έχει συμβεί (και όχι μία φορά) να αγκαλιάζω κάποιον άνθρωπο και να κλαίει και την ίδια στιγμή να μου λέει "τι είναι συναίσθημα? δεν ξέρω τι είναι"

και νομίζω ότι οι περισσότεροι άνθρωποι είναι σ' αυτήν την δυσάρεστη θέση, να μην γνωρίζουν τα συναισθήματά τους.
Έχουν μία μόνιμη απογοήτευση, την οποία διαρκώς προσπαθούν με διάφορους τρόπους να αλλάξουν σαν κατάσταση μέσα τους, επιλέγοντας διαρκώς κάτι άλλο από αυτό που αληθινά θα ήθελαν...Και φυσικά οι περισσότεροι επίσης δεν το παραδέχονται ότι βιώνουν απογοήτευση, ειδικά αν η ζωή τους περιέχει όσα τους έχουν πει πως πρέπει να έχουν. Εκεί είναι που δεν το παίρνουν είδηση με τίποτα...Όταν έχουν αυτά που τους είπαν ότι είναι η εκπλήρωση στην ζωή τους (γάμος, παιδιά, χρήματα, οικογένεια) δεν υπάρχει περίπτωση να διανοηθούν ότι αυτή η κενότητα που νιώθουν μέσα τους, οφείλεται ακριβώς σ' αυτήν την εκπλήρωση...Υποκρίνονται οι περισσότεροι τους ευτυχισμένους, γιατί δεν ξέρουν τι να πουν ότι τους λείπει, για να δικαιολογήσουν το κενό μέσα τους.

Όπως καταλαβαίνεις, όσοι δεν έχουν καταφέρει να εκπληρώσουν αυτό που τους προγραμμάτισαν, αγωνίζονται διαρκώς για να το εκπληρώσουν και έτσι έχουν και έναν λόγο να δικαιολογούν το κενό μέσα τους...
Μου λείπει ένας σύντροφος
Μου λείπει ένα παιδί
Μου λείπει μια εργασία
Μου λείπει η μαμά μου, ο μπαμπάς μου
Μου λείπει αυτό
Μου λείπει εκείνο

Κανένα συναίσθημα δεν παίρνουν είδηση, παρά μόνο μέσω των άλλων...
Αυτός με θύμωσε, αυτός με έκανε χαρούμενο, αυτός με έκανε θλιμμένο, αυτός με έκανε απογοητευμένο...

Ποιός είναι αυτός ο άλλος? Είναι πολύ δύσκολο να νιώσει ένας άνθρωπος την κενότητά του, την αλαζονεία του και την ματαιοδοξία του, αν δεν έχει καταφέρει να ανακαλύψει την μεγαλύτερη του απώλεια. Και παλεύει συνεχώς να γεμίσει τρύπες, που ακόμα και όταν φαίνεται ότι οι τρύπες έχουν γεμίσει, πάλι καλά δεν είναι...
Αυτά τα μάτια των ανθρώπων... :cry:
Είναι μερικές φορές που δεν αντέχω τούτη την κενότητα τους, παράλληλα με το χαμόγελο τους...
Χαμογελάνε, αλλά έχουν τόσο βαθιά θλίψη, που δεν μπορούν να νιώσουν πουθενά αγαπημένοι, γιατί δεν αντέχουν τον Εαυτό τους...

Όταν τους κοιτάω, θέλω μεμιάς να λιώσω αυτούς τους πάγους αδιαφορίας και αυτή η βαθιά θλίψη γίνεται θυμός, ντροπή, φόβος για εμένα, γιατί η Ζωή "ξεγυμνώνει" τον θάνατο...Είναι Νόμος! Και χωρίς επαφή με τον Εαυτό του ένας άνθρωπος, είναι "νεκρός", όπως και να γίνει... και λογικό είναι να φοβάται, να θυμώνει και να ντρέπεται, αν του το θυμίζεις...
Μόνο που δεν ξέρει τι νιώθει από όλα αυτά...Μερικές φορές δεν ξέρει καν γιατί νιώθει δυσάρεστα...και τότε ψάχνει να βρει λόγους να να δικαιολογήσει αυτό που νιώθει μαζί μου. Κανένας λόγος όμως δεν του είναι αρκετός και τότε αρχίζει η μάχη και εγώ αποχωρώ...τον αφήνω μόνο του να κάνει την μάχη του μαζί μου, μήπως καταφέρει να βρει τον αληθινό "ένοχο"...




:cry: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Annoula »

:cry: :cry: @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από elenaki »

Μπετουλα μου.. :cry: @};-

Ποιός είναι αυτός ο άλλος? Είναι πολύ δύσκολο να νιώσει ένας άνθρωπος την κενότητά του, την αλαζονεία του και την ματαιοδοξία του, αν δεν έχει καταφέρει να ανακαλύψει την μεγαλύτερη του απώλεια. Και παλεύει συνεχώς να γεμίσει τρύπες, που ακόμα και όταν φαίνεται ότι οι τρύπες έχουν γεμίσει, πάλι καλά δεν είναι...
Αυτά τα μάτια των ανθρώπων... :cry:
Είναι μερικές φορές που δεν αντέχω τούτη την κενότητα τους, παράλληλα με το χαμόγελο τους...
Χαμογελάνε, αλλά έχουν τόσο βαθιά θλίψη, που δεν μπορούν να νιώσουν πουθενά αγαπημένοι, γιατί δεν αντέχουν τον Εαυτό τους...
Βασουλα μου.. :cry: @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασουλα.. @};-

Μπετουλι.. :x :x >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”