ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από AMALIA »

Αλεξανδρε σε ευχαριστουμε! @};-

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

υπάρχουν βιβλία αξιόλογα σχετικά με την εσωτερική αστρολογία και την μελέτη του ωροσκόπου? φαντάζομαι σίγουρα της Μπέιλι αλλά θα μπορούσατε να μου πείτε και μερικά άλλα? :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αλέξανδρε, ευχαριστούμε >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

κι εγώ ευχαριστώ κορίτσια μου :*
σχετικά με την εσωτερική αστρολογία προτείνω,πλην Αλ.Μπ,τα βιβλία του Αλαν Λήο
http://www.youtube.com/watch?v=iYZ4gRk3E4k" onclick="window.open(this.href);return false;

επίσης το αστρ.βιβλίο που μου άρεσε τελευταία είναι το ''πρόσκληση σε αστρολογικό συμπόσιο'' του Ιωαν.Γιαλαμά
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

χαχα έβαλα λάθος ανάρτηση κορίτσια sorry,αφιερωμένο το ποίημα... @};- :*

http://www.astrolisto.com/%CF%89%CF%81% ... F%85.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ευχαριστούμε Αλέξανδρε >:d< >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

οκ Αλέξανδρε θα τα ψάξω!!! σε ευχαριστώ πολύ!! >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Αν και προσωπικά δε χρησιμοποιώ ιδιαίτερα τις ερμηνείες των μοιρών για την πρόβλεψη, διαπιστώνω καμία φορά ότι είναι καλό διαισθητικό ερέθισμα. Έτσι, ενόψει του μεγάλου τριγώνου της Γης την Τετάρτη, ας δούμε λίγο τις ερμηνείες των μοιρών κι ό,τι βγάλει στη συνέχεια με τη διαίσθηση του ο καθένας μας.

Η 9η μοίρα του Ταύρου θεωρείται κρίσιμη μοίρα και μοίρα νευρικότητας και νευρασθένειας. Έτσι, αν και η Αφροδίτη είναι στο ζώδιο της, υπάρχει σε δεύτερο επίπεδο μία ανησυχία. Στα Sabian Symbols συμβολίζεται από μία νοσοκόμα του ερυθρού σταυρού, που καλείται να φέρει τις πρώτες βοήθειες. Σύμφωνα με το σύγγραμμα της Φαίζας Κυδωνά για τους απλανείς αστέρες στη μοίρα αυτή βρίσκουμε τον απλανή Al Kaff Al Jidhmah, φύσης Κρόνου. Ίσως διαισθητικά έχουμε να κάνουμε με μία γυναίκα που καλείται να κλείσει "τρύπες" σε κενά που αφήνουμε οι υπόλοιποι.

Η 9 μοίρα της Παρθένου αναφέρεται ως μοίρα που επιφέρει εκτέλεση κάποιας θανατηφόρας ενέργειας. Το σχετικό Sabian Symbol αναφέρεται σε δύο κεφαλές που κοιτούν τι έρχεται από τις σκιές. Προσωπικά μια και ο Άρης θα είναι σε αυτή τη μοίρα μου δημιουργεί την αίσθηση του φύλακα (Άρης) που θα του ξεφύγει κάτι που έπρεπε να έχει δει (ανάδρομος σε μοίρα "σκοπιάς").

Τέλος η 9η (προς 10η μια και όλες οι θέσεις του μεγάλου τριγώνου θα είναι μεταξύ 9ης και 10ης μοίρας) μοίρα Αιγόκερω συμβολίζεται ως ο Πελαργός που ταίζεται από το Ναύτη. Βρίσκεται πολύ κοντά στο Νότιο Δεσμό του Δία (ναι, και οι άλλοι πλανήτες έχουν δεσμούς, όχι μόνο η Σελήνη), ενώ σύμφωνα με κάποιον άλλο συμβολισμό δείχνει έναν Άγγελο που παίζει Άρπα. Όλοι είναι συμβολισμοί που σχετίζονται με το θείο ή το αγγελικό ή κάποια γνώση που έρχεται από κάτι ανώτερο από μας.
@};- :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Vasoula »

Tι είναι τα sabian Symbols?
και εννοείς αυτό για τις μοίρες, ότι αφορά στον γενέθλιο χάρτη μας, ή για την διεύλευση απλά, Αλεξ μου? :-?

εγώ έχω τηνΑφροδίτη στον Ταύρο, να ανησυχήσω? :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Vaso έγραψε:εγώ έχω τηνΑφροδίτη στον Ταύρο, να ανησυχήσω? :))
Χωρίς να είμαι ειδική, νομίζω καλό θα ήταν να αποφεύγονται τα κόκκινα..... :-b
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Χωρίς να είμαι ειδική, νομίζω καλό θα ήταν να αποφεύγονται τα κόκκινα.....
Ελενάκι =)) =)) =))
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Αγαπημένη μου Βάσω η Αφροδίτη,η θεά της ομορφιάς του έρωτα της αγάπης της αισθητικής των σχέσεων,εν μέρει των οικονομικών, και της καλής θέλησης νοιώθει σαν στο σπίτι της στο Ταύρο και τον κυβερνά εξ ημισείας με τη Σελήνη.Η σύνοδος Αφροδίτης-Δία είναι απο τις θετικότερες όψεις γενικώς(Δίας=τύχη,εύνοια,επέκταση)και ειδικώς στους έχοντες γενέθλιους πλανήτες στο Ταύρο(κτήσεις,κατακτήσεις,αποκτήματα,αποκαταστάσεις) :lol:

Περί των συμβόλων έχω πολύ λίγα να σου πω,η ιστορία τους χάνεται στους αρχαίους πολιτισμούς της Μέσης Ανατολής Sabιan ήταν φυλή αλχημιστών και τα σύμβολα τους ένα ''σύστημα'' 360 καρτών ,μία για κάθε μοίρα του ζωδιακού κύκλου απο την 1η του Κριού έως την 30η των Ιχθύων :-b
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Vasoula »

O:-) O:-) O:-) ευχαριστώ Αλεξ μου! :romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ?

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Ολοκληρώνεται ένας δωδεκαετής κύκλος και εγκαινιάζεται ο επόμενος(12χρόνια θέλει ο Δίας να διανύσει το ζωδιακό) :sunny:

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”