Με παίρνει ο ύπνος… !?!?!

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Ναι, φυσικα! Ειπα το αντιθετο? @};- @};- @};-

Εννοουσα για το πως μπορει κανεις να κανει τη συνδεση...
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Το παρελθον αποτελει τις επιλογες που γειωσαμε..ενδιαφερουσα προσεγγιση. Συμφωνω γι αυτα που λες για το μελλον, ειναι μια σειρα πιθανοτητων και επειδη εχουμε ελευθερη βουληση μπορουμε να το διαμορφωσουμε συμφωνα παντα με την καθοδηγηση του πνευματος μας.Ομως καπου εκει εμπλεκεται και ο νομος της αιτιας-αποτελεσματος ο οποιος προκαθοριζει μερικα πραγματα αν δεν υπαρχει συνειδηση στο επιπεδο αυτου του προκαθορισμου.. δηλαδη το ασυνειδητο κομματι μας οδηγει την εξελιξη της ζωης μας και οχι ο πυρηνας της υπαρξης μας..
Και για παρει χωρο η συνειδηση πρεπει να ανακαλυψουμε και να φωτισουμε αυτο το πεδιο.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Παιδια, και η μυηση στην ουσια ειναι μια θεραπεια, αφου στην ουσια η διευρυνση της συνειδησης που επιφερει
αλήθεια ε? ποιός στο είπε Γιώργο ότι η μύηση επιφέρει διεύρυνση στην συνείδηση απλά και μόνο επειδή εξετελέστη?

αν ήταν τόσο απλό, ο κόσμος θα είχε σωθεί...

η σημαντικότερη μύηση είναι η πληρότητα και η αποδοχής της Ζωής...και γι' αυτήν μόνο τα πνευματικά πεδία μπορούν να δράσουν...Οι μυήσεις που δίνουν οι άνθρωποι απλά "ανοίγουν" δρόμους στην ενέργεια...Στην κατανόηση της όμως άλλα χρειάζονται...

Ας κάνει, λοιπόν, κανείς, όσες αυτομυήσεις ρέικι θέλει...

Δεν βλάπτουν φυσικά, αλλά και δεν ειναι ντε φάκτο ότι θα ωφελήσουν...ακριβώς όπως γίνεται και με το ρέικι και με κάθε πνευματικό βοήθημα...

αυτά, για να μην υπάρχουν αυταπάτες! :-D :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Vaso έγραψε:
Παιδια, και η μυηση στην ουσια ειναι μια θεραπεια, αφου στην ουσια η διευρυνση της συνειδησης που επιφερει
αλήθεια ε? ποιός στο είπε Γιώργο ότι η μύηση επιφέρει διεύρυνση στην συνείδηση απλά και μόνο επειδή εξετελέστη?

αν ήταν τόσο απλό, ο κόσμος θα είχε σωθεί...

η σημαντικότερη μύηση είναι η πληρότητα και η αποδοχής της Ζωής...και γι' αυτήν μόνο τα πνευματικά πεδία μπορούν να δράσουν...Οι μυήσεις που δίνουν οι άνθρωποι απλά "ανοίγουν" δρόμους στην ενέργεια...Στην κατανόηση της όμως άλλα χρειάζονται...

Ας κάνει, λοιπόν, κανείς, όσες αυτομυήσεις ρέικι θέλει...

Δεν βλάπτουν φυσικά, αλλά και δεν ειναι ντε φάκτο ότι θα ωφελήσουν...ακριβώς όπως γίνεται και με το ρέικι και με κάθε πνευματικό βοήθημα...

αυτά, για να μην υπάρχουν αυταπάτες! :-D :-D :-D :-D
Εννοειται οτι ολα αυτα ισχυουν υπο την προυποθεση οτι το θελει συνειδητα και ο ιδιος ο μυημενος!!!
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”