Σμαραγδιτης

Μια άλλη ζωή...
MATΘΑΙΟΣ2
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2010 9:41 pm

Σμαραγδιτης

Δημοσίευση από MATΘΑΙΟΣ2 »

Εικόνα

O σμαραγδιτης ειναι κρύσταλλος που έγινε γνωστός από τον πολιτισμό των Ίνκας Σύμβολο του πλούτου, αλλά και ένα ζωντανό ενεργειακό πεδίο που αντιπροσωπεύει την ενέργεια του Σύμπαντος. Απομακρύνει κάθε αρνητική ενέργεια, μας ευθυγραμμίζει με την ενέργεια του Σύμπαντος, φέρνει αναγνώρισηκαι επιτυχία στη ζωή. Παρά το γεγονός ότι οι περισσότεροι επικεντρώνονται στην ιδιότητά του να προσελκύει τον πλούτο, το Σμαράγδι (ή Σμαραγδίτης) είναι κρύσταλλος που βοηθά να εκπληρωσουμε το πεπρωμενο μας... Οπως προανεφερα οι πιο πολλυ επικεντρωνονται στην ιδιοτητα του να επικεντρωνει τον πλουτο και καποιοι επιτιδιοι :-? πουλουσαν hopes and dreams... μη εχοντας γνωση για την δυναμη αυτου του κρυσταλου...
Τελος φέρνει οικογενειακή ευτυχία και πίστη.Εξασφαλίζει τη σωματική και νοητική ισορροπία.Εξαφανίζει την αρνητικότητα και βοηθά στην διόραση.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πράγματι πολύ όμορφος κρύσταλλος!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
MATΘΑΙΟΣ2
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2010 9:41 pm

Δημοσίευση από MATΘΑΙΟΣ2 »

Τωρα μπορει η εικονα που εβαλα να αδικη τον κρυσταλλο αλλα δυστυχως δεν εχω βγαλει ακομα φωτο την συλλογη μου....(ψιλοβαριεμαι...) εχω ενα απιστευτο κομματι...γενικα αυτος ο κρυσταλλος εχει τρομερες δονησεις και σε προσεχει οσο τον προσεχεις....

Εικόνα
MATΘΑΙΟΣ2
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2010 9:41 pm

Δημοσίευση από MATΘΑΙΟΣ2 »

Είναι λίθος που φορτίζει όλους τους άλλους κρυστάλλους και τον εαυτό μας, εάν ξέρουμε να τον χρησιμοποιήσουμε με θετική και ευεργετική δύναμη για εμάς.
Ο Σμαραγδίτης (Αργυραδάμας) δουλεύει μαζί με τον συνειδητό νου, είναι χρήσιμος για να δυναμώνει τη σκέψη σας και να μειώνει τη συναισθηματική εμπλοκή σε μια κατάσταση, έτσι ώστε να πετύχετε τις καλύτερες λύσεις. Δυναμώνει τις αναλυτικές ικανότητες του ιδιοκτήτη και είναι χρήσιμος στη διατύπωση θεωριών και στην αφομοίωση πληροφοριών. Επειδή επηρρεάζει τον συνειδητό (διανοητικό) νου, ο Σμαραγδίτης (Αργυραδάμας) καταπνίγει τα δυνατά συναισθήματα και ηρεμεί την σκέψη πάνω από την οργισμένη θάλασσα της απόγνωσης, της κατάθλιψης και της οργής.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Είναι πανέμορφο κομμάτι :x :x :x O:-) O:-) O:-)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εικόνα

@};- :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”