Tουρμαλίνη

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ΚΙΤΡΙΝΗ ΤΟΥΡΜΑΛΙΝΗ
Τονώνει το ηλιακό πλέγμα και την προσωπική δύναμη. Ανοίγει το πνευματικό μονοπάτι και είναι ευεργετική για τις διανοητικές επιδιώξεις και τις επιχειρήσεις.
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Σύμφωνα με το βιβλίο των Τσάκρας, της Shalila Sharamon, υπάρχει ένας τουρμαλίνης που συνήθως είναι σε φέτες, ροζ με πράσινες αποχρώσεις. Μήπως ενοείς αυτόν τον τουρμαλινη καρπούζι; Αραγε ο Αλμπακάκης θα έχει τόσο μεγάλη ποικιλία τουρμαλίνη; Θα ήθελα να έχω εκείνους τους λίθους που το συγκεκριμένο βιβλίο περιγράφει ως ιδανικούς για το τσάκρα της καρδιάς και του λαιμού. Τα δουλεύω πάρα πολύ τον τελευταίο μήνα αυτά τα δύο τσάκρας! Ειδικα θα είμαι ευτυχής να βρώ Κουνζίτη γιατί ευθυγραμίζει και τα τρία αυτά τσάκρας που με ενδιαφέρόυν: Καρδιά, λαιμο και τριτο μάτι!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μήπως ενοείς αυτόν τον τουρμαλινη καρπούζι; Αραγε ο Αλμπακάκης θα έχει τόσο μεγάλη ποικιλία τουρμαλίνη;
Ναι και στα δύο Ναταλή μου!! >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ναταλί, μήπως είναι εύκολο να μου δώσεις το τηλέφωνο του Αλμπακάκη? @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δήμητρα στο έγραψα και στο άλλο πόστ!!δες στη Μυτιλίνη το Δέλεαρ, στο κέντρο!!ρώτα και τη Γαλάζια!! >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Το τηλέφωνο του Αλμπαντάκη είναι: 2103231661 αλλά αν μένεις Μυτιλήνη και υπάρχουνε εκεί παρόμοια μαγαζιά θα σε συμβούλευα να μην παραγγείλεις αλλά να πας να διαλέξεις η ίδια!! Οι κρύσταλοι είναι ζωντανοί οργανισμοί και είναι καλυτερα να τους συναντάς και να τους αφήνεις.....να ΣΕ διαλέξουν!! Κι εγώ που θέλω συγκεκριμένους κρύσταλους όταν πάω θα ζητήσω να τους δω και μετά θα δώ και την...δόνησή τους προς εμένα για να τους πάρω!!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Κοριτσάκια ευχαριστώ πάρα πολύ!!! @};- @};-

Φυσικά και θα προτιμήσω να πάω στη Μυτιλήνη για να τους διαλέξω η ίδια!!
Δεν ήξερα ότι υπάρχει ανάλογο μαγαζί! Ουφ! Ευτυχώς!! :-D :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

για ενα διαστημα φορουσα μαυρη τουρμαλινη και οντωσ ειναι καταπλικτικη στο να μπλοκαρει αρνιτηκεσ ενεργιεσ.οτν το φορουσα ενιωθα οτι τιποτα δεν με αγγιζει. @};- :x @};- :x @};- :x @};- :x @};- :x
MATΘΑΙΟΣ2
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2010 9:41 pm

Δημοσίευση από MATΘΑΙΟΣ2 »

Ειναι οντος πολλυ δυνατη πετρα...Φοραω μαυρο τουρμαλινη (καθως οπως αναφερε και ενας φιλος λεγεται μαυρος τουρμαλινης...αλλα δεν με χαλαει και ΜΑΥΡΗ ΤΟΥΡΜΑΛΙΝΗ) οταν εχω να αντιμετωπισω ατομα αρνητικα προς εμενα και γενικα οταν νιωθω οτι θελω μια δυναμικη στηριξη πανω μου..Είναι ισχυρός θεραπευτής για το νου
Ενισχύει τη δημιουργικότητα, τη γονιμότητα και καταπραΰνει τις ακραίες τάσεις. Είναι επίσης ένας κρύσταλλος ευημερίας. πολλυ τον χρησιμοποιουν και ως φιλτρο κατα της ανεπιθυμιτης ακτινοβολιας...μην ξεχναμε οτι εχουν βγει και μεμβρανες με τριμμενο τουρμαλινη για τα κινητα τηλεφωνα....αντιμετωπιζω ομως ενα μικρο προβλημα οταν το φοραω κατα την διαρκεια της νυχτας ενω ξεκουραζομαι τοτε βλεπω πολλυ αρνητικα ονειρα...εφιαλτες κοινος... δεν ξερω αν εχετε καμια κοινη εμπειρια....Δεν παυει ομως για μενα να ειναι μια πετρα πολλυ δυνατη και μια απο της καλυτερες που εχω σχεδον παντα μαζι μου
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

....αντιμετωπιζω ομως ενα μικρο προβλημα οταν το φοραω κατα την διαρκεια της νυχτας ενω ξεκουραζομαι τοτε βλεπω πολλυ αρνητικα ονειρα...εφιαλτες κοινος...
Σκέψεις θα κάνω Ματθαίε... :x
Είναι ισχυρός θεραπευτής για το νου

όταν κάποιος δρα θεραπευτικά προς εμάς, αυτό σημαίνει ότι προσπαθεί, μέσω συμβόλων, να μας βοηθήσει στο συναισθηματικό μας μπλοκάρισμα, ώστε να μπορέσουμε να γεφυρώσουμε τα πεδία μας...

Αν λοιπόν αυτός ο κρύσταλλος είναι ισχυρός θεραπευτής, κάνει αυτό ακριβώς...Σου εμφανίζει όνειρα που αν τα αποσυμβολίσεις και δεν μείνεις στην εφιαλτική τους θέαση, θα ανακαλύψεις φόβους και μπλοκαρίσματα που σε εμποδίζουν σε έναν τομέα στην ζωή σου.

Ο εφιάλτης του ύπνου δεν είναι παρά θέματα που έχουμε στο υποσυνείδητο...

Αν αυτό που λέγω το φέρεις και στην καθημερινότητα του ανθρώπου, θα διαπιστώσεις ότι λίγοι είναι εκείνοι που αντέχουν μια θεραπευτική αλήθεια...Συνήθως απομακρύνονται από τον θεραπευτή γιατί φοβούνται, όχι αυτόν, αλλά τον εαυτό τους.

΄Ετσι έχω ακουσει, ότι πολλοί άνθρωποι δεν αντέχουν την μαύρη τουρμαλίνη...

Κάνε συνδυασμούς για να βρεις την αλήθεια του κρυστάλου και της θεραπείας του!

:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
MATΘΑΙΟΣ2
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2010 9:41 pm

Δημοσίευση από MATΘΑΙΟΣ2 »

Ευχαριστω πολλυ :*
Θα δοκιμασω συνδιασμους οπως ειπες...τα ονειρα μου εκεινη την περιοδο ηταν οντως φοβοι μου...Εξακολουθη ομωσ να ειναι μια απο της καλυτερες στν συλλογη μου.....

:-? επισης θα ηθελα να ρωτησω μηπως καποιοσ γνωριζει καποιο site για παραγγελιες με ΑΚΑΤΕΡΓΑΣΤΟΥΣ ημιπολυτιμους λιθους ας με pm.... :-?
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φοραω εδω και κατι μερες εναν μαυρο τουρμαλινη και παρολο που δεν μπορω να κατανοησω τις δυναμεις του ακομα οπως παραπανω που αναφερατε αλλα πραγματικα νιωθω οτι λες και δεν με αγγιζουν πολλα αρνητικα που εβλεπα γυρω μου πρωτα. >:d<

Μια απορια επειδη τον φοραω συνεχεια ακομα και στην θαλασσα,υπαρχει προβλημα αραγε με το νερο της θαλασσης στον κρυσταλο? :-?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Τασούλη κάποιοι κρύσταλλοι δεν αντέχουν το θαλασσινό αλάτι, όμως η ποσότητά του στο νερό της θάλασσας για μια στο τόσο δεν νομίζω να είναι τόσο βλαφτική για τον κρύσταλλό σου!!απλά καθάριζέ τον μετά το θαλασσινό νερό με λίγο γλυκό τρεχούμενο νερό για να μην μένει το αλάτι πάνω του!! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Στον χαλαζία μου πάντως αρέσει η θάλασσα.. δονείτε εντονότερα μέσα στο νερό. ;)
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

VasilisM έγραψε:Στον χαλαζία μου πάντως αρέσει η θάλασσα.. δονείτε εντονότερα μέσα στο νερό. ;)
Τον πας για μπάνιο?? :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”