Σαμανικες Πετρες

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33594
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :D :D :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Και εγώ αύτο ξέρω οτι σε διαλέγουν ,στην αρχή δεν το καταλάβαινα με ποιόν τρόπο αλλά μετά οταν άρχισα να δουλέυω μαζί οτυς εντατικά τα κατάλαβα ολα :x :x :x :x :x
Και γιατι να μην με επιλεξουν μεσω του ιντερνετ? :D
Εμενα μου κλειναν το ματι παντως δεν αντισταθηκα και πολυ να τους αγορασω :x :D
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Σωστός.
Πως τις βλέπεις τις πέτρες; Ενεργειακά εννοώ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γιάννης έγραψε:Σωστός.
Πως τις βλέπεις τις πέτρες; Ενεργειακά εννοώ.
Δεν έχω δουλεψει ακόμα μαζί τους βασικά,δεν έχω καταλάβει το πως ακόμα παρά μόνο με τον λαμπραδοριτη που μου αρέσει πολύ να τον έχω δίπλα μου στην αυτοθεραπεια η διαλογισμο..
Έχω παρατηρήσει ότι ζεσταινεται κ κρατάει τηνθερμοκρασια του.
Νιώθω έλξη αλλά δεν μπορώ να δω κάτι παραπάνω για την ώρα,όπως όταν είχα παει και στον αλμπαντακη πάλι επίσης δεν ένιωσα κάποια ενέργεια από τους κρυσταλους έτσι ώστε να αγοράσω από εκεί.. :-?
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

^tasoulis^ έγραψε:
ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Και εγώ αύτο ξέρω οτι σε διαλέγουν ,στην αρχή δεν το καταλάβαινα με ποιόν τρόπο αλλά μετά οταν άρχισα να δουλέυω μαζί οτυς εντατικά τα κατάλαβα ολα :x :x :x :x :x
Και γιατι να μην με επιλεξουν μεσω του ιντερνετ? :D
Εμενα μου κλειναν το ματι παντως δεν αντισταθηκα και πολυ να τους αγορασω :x :D
Τασούλι μου για να το λές εσύ κάτι θα ξέρεις,εγώ δεν έτυχε να αγοράσω ποτέ κάποιον κρύσταλλο μέσω του ίντερνετ.
απο την εμπειρία μου και μόνο θα σου πώ πως χρειάζεται κάποιος χρόνος για να δείς αύτο το κάτι παραπάνω που αναφέρεις.εμένα προσωπικά μου πήρε αρκετούς μήνες.

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ιωαννα μου δεν ειναι πως διαφωνω και με τις δικες σας επιλογες αλλα σκευτικα σημερα για τις αγορες μεσω εξωτερικου στον ιντερνετ.
Αφου το συμπαν γνωριζει γιατι να μην με καθοδηγησει μεσα απο εμενα να αγορασω τους συγκεκριμενους κρυσταλους ασχετα αν τους εχω αγγιξει η οχι? :-?
Αλωστε δεν ειμαι ακομα σε θεση να καταλαβω την ενεργεια τους απο οτι καταλαβα ουτε αν τους αγγιξω. :?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88597
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και γιατι να μην με επιλεξουν μεσω του ιντερνετ?
είσαι όλα τα λεφτά, τασούλη!!!! :)) :)) :)) :))


Δεν πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ εικόνας και πραγματικότητας, γιατί μεσολαβεί πάντα η αίσθηση, που μας δίνει πληροφορίες και από το συναίσθημα.

Αυτό που ίσως λείπει απο την πληροφορία είναι η πνευματική ενέργεια του πετρώματος, γιατί δεν μπορείς να διακρινεις αν είναι φυσικός ή τεχνητός!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

^tasoulis^ έγραψε:Αλωστε δεν ειμαι ακομα σε θεση να καταλαβω την ενεργεια τους απο οτι καταλαβα ουτε αν τους αγγιξω. :?
Κατά διαστήματα αγόραζα πολλούς μικρούς κρυστάλλους μαζί. Επειδή στη Λάρισα δεν υπάρχει και ποικιλία, όταν έβρισκα κάποιον που δεν είχα ξανασυναντήσει τον βουτούσα με μιας. Σαν συλλέκτης.
Ε, με κάποιους από αυτούς δεν δέσαμε. Δεν μου λένε τπτ. Δεν επέμεινα και να δουλέψω μαζί τους, τους κράτησα μια -δυο φορές και τους τοποθέτησα σε μια γυάλινη ραφιέρα. Ίσως βέβαια κάποια στιγμή στη ζωή μου να νιώθω αλλιώς.
Κάποιοι όμως μου είναι πολύτιμοι, κυριολεκτικά κολλάνε στα χέρια μου... Για παράδειγμα, ο ηλιόλιθος, ο σουγκελίτης, ο κουνζίτης, ο κιτρίνης, ο σοδάλιθος, ο φθορίτης, οι αμαζονίτες.
Κάτι μάτια γάτας και τίγρης, αχάτες σε όλα τα χρώματα, mokait... μου είναι παντελώς αδιάφορα και δεν ανταποκρίνονται, ούτε κι εγώ σ΄αυτά.

@};-
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Tασούλι μου κατά την γνώμη μου ακολούθα το ένστικτο σου @};-

συμφωνώμε την Βάσω και με την Αγγέλα,εμένα με ελκύουν τρομερά οι χαλαζίες γι'ύτο και η μισή μου συλλογή είναι χαλαζίες όλων των ειδών,επίσης έχω πολύ αδυνάμια στις τουρμαλίνες,την άκουα μαρίνα και τον περίδοτο .οχι οτι σνομπάρω τους άλλους κρυστάλλους που έχω αγοράσει,όλα τα κομμάτια που έχω τα αγαπάω ,αλλά οι χαλαζίες είναι η μεγάλη μου αδυνάμια.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:
Και γιατι να μην με επιλεξουν μεσω του ιντερνετ?
είσαι όλα τα λεφτά, τασούλη!!!! :)) :)) :)) :))

:oops: :D :D :D


Ιωαννα μου και επειδη ειμαι συνηθως ξεροκεφαλος και αν μου κολησει κατι στο μυαλο αυτο κανω η παιρνω :D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Γνωρίζει κάποιος αν τα μόκι χρειάζονται καθαρισμό κι ενεργοποίηση;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιάννη νομίζω πως χειάζονται αλλά δεν είμαι σίγουρη,εγώ πάντως τα καθάρισα με ρείκι και τα προγραμμάτισα

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Γειά σου Ιωάννα. Ξέρεις γιατί ρωτάω; Τα βλέπω αρκετά "δυνατά" ενεργειακά και λέω μήπως δεν χρειάζεται να τους κανω τίποτα.
edit: Θέλουν και ήλιο ;;;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ολοι οι κρύσταλλοι χρείζεται να καθαρίζονται όταν έρχονται στην κατοχή μας ,για να συντωνιστούν με την δική μας ενέργεια ,πιο πρίν μπορεί να έχουν περάσει απο πολλά χέρια ,οπότε έχουν απορροφίσει την ενέργεια πολλών ανθρώπων και να μας την μεταδώσουν ,το αν είναι δυνατοί ενεργειακά δεν έχει σχέση.


@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”