το όραμα μου

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ο ’νθρωπος είναι ένα αξιοθαυμαστο πλάσμα ακριβώς για την διαδρομή που διανύει!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πόσο επίγνωση έχει αυτό που λες?

Πόσο τρομάζουν οι άνθρωποι να δεχθούν τον άνθρωπο Ιησού, και παραμένουν σ' αυτό που έγινε, που τελικά είναι ο εφικτός στόχος μας...!!! Τι άλλο μήνυμα χρειαζόμαστε από το

είστε, ό,τι είμαι
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

μου αρέσει πάρα πολύ μια διαφήμηση που παίζει τον τελευταίο καιρό
πρόκειται για τον μονόλογο ενός φοβερά τεχνολογκά εξελιγμένου ρομπότ που στον προσωπικό του μονόλογο δηλώνει οτι:

είναι θαυμαστό να είσαι άνθρωπος, να αναρωτιέσαι, να νιώθεις, να αγάπάς

αυτός μπορεί να κατακτησει την αιωνιότητα γιάτί απλώς δεν φθείρεται

ο ανθρωπος όμως μπορεί να κατακτήσει την αιωνιότητα απλώς συνεχίζοντας να προχωρά και να βαδιζει στο μονοπάτι της ζωής!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ναι Φωτεινή μου!
Είναι η διαφήμιση του Johnny Walker..

Οπου το μότο της κάθε διαφήμισης είναι "κάνε το πρώτο βήμα"!!!

Και για μας είναι το σημαντικότερο σε κάθε τι να κάνουμε το πρώτο βήμα!!
Ακόμα κι αν υπάρχει φόβος....ακόμα κι αν επικρατεί πανικός και σύγχυση.....ακόμα κι αν βρισκόμαστε σε αδιέξοδο....

Το να κάνουμε το πρώτο βήμα....είνα η ουσία που περπατάμε το μονοπάτι.....το περιβόητο μονοπάτι της ζωής με τα πολλά σταυροδρόμια της ψυχής!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Φωτεινούλα αυτό είναι ζωή...

να την νιώθεις το ίδιο, σε όποιο επίπεδο εξέλιξης κι αν εργάζεσαι.

Να νιώθεις ότι τίποτα δεν τελειώνει, αλλά όλα εξελίσσονται και μέσα σ' αυτήν την σημαντική ανέλιξη, να βιώνεις τα σημαντικά της ζωής.

Ξέρεις ποιό είναι το σημαντικό της υλικής ζωής μας?
Ο έρωτας...

Χωρίς αυτόν δεν θα υπήρχε εξέλιξη εδώ...
Χωρίς έρωτα στην ζωή, τα πάντα γίνονται μηχανικά.

' Ερωτα βιώνεις όταν κοιτάς το ηλιοβασίλεμμα και συνομιλείς με τον ήλιο...Χωρίς αυτόν, δεν θα μπορούσες παρά μόνο να τον βλέπεις...

΄Ερωτα βιώνεις όταν ακουμπάς το χώμα και στα δάχτυλά σου ακουμπούν οι ανάσες του πλανήτη...Χωρίς αυτόν, θα έπιανες απλά μια χούφτα χώμα...

΄Ερωτα βιώνεις όταν νιώθεις ένα χάδι και μια αγαλιά μέσα στην σιωπή...Χωρίς αυτόν, απλά θα ήταν μοναξιά...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

fotini έγραψε:μου αρέσει πάρα πολύ μια διαφήμηση που παίζει τον τελευταίο καιρό
πρόκειται για τον μονόλογο ενός φοβερά τεχνολογκά εξελιγμένου ρομπότ που στον προσωπικό του μονόλογο δηλώνει οτι:

είναι θαυμαστό να είσαι άνθρωπος, να αναρωτιέσαι, να νιώθεις, να αγάπάς

αυτός μπορεί να κατακτησει την αιωνιότητα γιάτί απλώς δεν φθείρεται

ο ανθρωπος όμως μπορεί να κατακτήσει την αιωνιότητα απλώς συνεχίζοντας να προχωρά και να βαδιζει στο μονοπάτι της ζωής!
Ανθρωπε μπορεις να κατακτησεις την αιωνιοτητα, απλως κανοντας κατι σπουδαιο!

Ετσι τελειωνει ο μονολογος του Φωτεινη.

Ποιο ειναι ομως αυτο το κατι σπουδαιο γαι τον ανθρωπο;

Ποιο ειναι αυτο για το οποιο αξιζει να δειχνει σπουδη και να προσπαθει σε ολη του τη ζωη;

Ολοι προχωραμε στο μονοπατι της ζωης...

Ομως που οδηγει αυτο το μονοπατι;


είστε, ό,τι είμαι: λεγει ο Ιησους, αλλά γνωριζουμε τι ειναι;

Σταθηκαμε ποτε εστω και για ενα λεπτο να αναλογιστουμε τι ακριβως ειναι και γιατι αυτο τον καθιστα παγκοσμιο και μοναδικο και ανεξαρτητο απο Θρησκειες;

Για μενα το πιο συναρπαστικο στη ζωη του Χριστου, περα απο θαυματα, διδασκαλιες, παραβολες, ... ηταν η δυναμη του να καθηλωνει τα πληθη και να τα κανει να κρεμονται απο τα χειλη του.

Λιγοι καταλαβαιναν τα λεγομενα του γραφει η Βασω αλλου, χωρις αυτο να σημαινει οτι ο λογος του ηταν και ειναι για λιγους μονο, αλλά παρ' ολ' αυτα ολοι οσοι τον ακουγαν εμεναν καθηλωμενοι μπροστα του...

Γιατι;

Τι ηταν αυτο που εξεπεμπε και αναγκαζε τα πληθη να υποκλινονται στο μεγαλειο του;

Ακουμε σημερα τι λεει ο Ιησους;

Μπαινουμε στον κοπο να αντιληφτουμε εστω και μια λεξη του τι σημαινει;

Πηραμε μια λεξη του, οπως γραφει και η Βασω καπου, να την κατανοησουμε και να την κανουμε ζωη;

Του ζητησαμε να επικυρωσει την ερμηνεια που δωσαμε στη λεξη του αυτη, πριν την κανουμε πραξη;

Ή θεωρωντας οτι εχουμε το αλαθητο ( του Πάπα ) λεμε: αυτο που λεμε εμεις ειναι το νοημα της λεξης και στη συνεχεια την θετουμε σε εφαρμογη "και οποιον παρει ο χαρος" που λεμε;
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ή θεωρωντας οτι εχουμε το αλαθητο ( του Πάπα ) λεμε: αυτο που λεμε εμεις ειναι το νοημα της λεξης και στη συνεχεια την θετουμε σε εφαρμογη "και οποιον παρει ο χαρος" που λεμε;
Σκαπανέα το νόημα της λέξης αντανακλά την εσωτερικότητα του καθ'ενός ,η οποία αποτελει και την μόνη του πραγματικότητα,παντα την δεδομένη στιγμή.
Αρα ολα έχουν να κάνουν με τον βαθμό συνειδητότητας του καθενός.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

galazia_sfaira έγραψε:
Ή θεωρωντας οτι εχουμε το αλαθητο ( του Πάπα ) λεμε: αυτο που λεμε εμεις ειναι το νοημα της λεξης και στη συνεχεια την θετουμε σε εφαρμογη "και οποιον παρει ο χαρος" που λεμε;
Σκαπανέα το νόημα της λέξης αντανακλά την εσωτερικότητα του καθ'ενός ,η οποία αποτελει και την μόνη του πραγματικότητα,παντα την δεδομένη στιγμή.
Αρα ολα έχουν να κάνουν με τον βαθμό συνειδητότητας του καθενός.
Αναντιρρητα εχεις δικιο!
Αλλά αυτο ειναι το πρωτο μερος μονο...
Παρε για παραδειγμα το λογο του Ιησου που λεει:
Αν προκειται να σκανδαλισεις καποιον, ειναι καλυτερα για σενα να δεσεις μια πετρα στο λαιμο σου και να πεσεις στη θαλασσα!
Τι σου λεει σενα η συνειδητοτητα σου τωρα, για το νοημα αυτης της υποδειξης του Ιησου;
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Η δική μου συνειδητότητα λεει οτι κανέναν δεν "σκανδαλιζεις" αν δεν θελει να "σκανδαλιστει".
Και επίσης νομιζω ότι το μεγαλυτερο "σκανδαλο" ειναι η άρνηση του ιδίου του εαυτο μου,των σκεψεων του των επιθυμιών του,επιτυχιών του ή αποτυχιών ,των οσων ανθρωπινως βιώνει!Γιατί μόνο με την αποδοχή μπορεί να τα μετουσιώσει!

Με την εννοια του σκανδαλιζω(προκαλώ ηθικά (κάθε διδασκαλία θρησκείας,ιδεολογίας η οποία καθορίζει συνηθως με την μορφή δογματος ,τι είναι καλό και τι κακό)καποιον, συμπεριφέρομαι με τρόπο που θίγει το κοινό άισθημα ([γνώμη του κόσμου...)])κατά Μπαμπινιώτη
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

galazia_sfaira έγραψε:Η δική μου συνειδητότητα λεει οτι κανέναν δεν "σκανδαλιζεις" αν δεν θελει να "σκανδαλιστει".
Και επίσης νομιζω ότι το μεγαλυτερο "σκανδαλο" ειναι η άρνηση του ιδίου του εαυτο μου,των σκεψεων του των επιθυμιών του,επιτυχιών του ή αποτυχιών ,των οσων ανθρωπινως βιώνει!Γιατί μόνο με την αποδοχή μπορεί να τα μετουσιώσει!
Και ετσι να το θεωρησεις, παλι ο λογος του Ιησου εχει την αξια του και την εφαρμογη του.
Δηλαδη εστω και να θελει ο αλλος να σκανδαλιστει ( και σκανδαλιζεται ) η δικη σου η ευθυνη παραμενει συμφωνα με το Ιησου, ο οποιος δεν εξεταζει το αν θελει ο αλλος να σκανδαλιστει ή οχι.
Και λεει λοιπον οτι προκειμενου να σκανδαλισεις τον αλλον, καλυτερα να πας να πνιγεις ( ; ).
Αυτο προκυπτει εκ πρωτης οψεως διαβαζοντας το κειμενο...

Βεβαιως συμφωνα με σενα, ειναι μεγαλυτερο σκανδαλο να αγνοησεις κα να αρνηθεις τον εαυτο σου.

Ετσι λοιπον ερχεσαι σε συγκρουση με το λογο του Ιησου, ο οποιος σου λεει: Αγνοησε τον εαυτο σου και τις επιθυμιες του και και κοιταξε να μη σκανδαλισεις τον αλλον.
Και αν δεν μπορεις να το κανεις αυτο και προκειμενου να υποκυψεις στις επιθυμιες του εαυτου σου ( για να μην αυτοσκανδαλιστεις οπως λες ), τοτε σου λεει ο Ιησους, πηγαινε να... αυτοκτονησεις.

Ετσι ειναι λοιπον ;

Αυτο υποδεικνυει ο Ιησους ;

Λεει να βαλεις τελος στη ζωη σου οικειοθελως ;



Αυτο ακριβως λεω Καλλιοπη!

Οτι το να παιρνει καποιος τοις μετρητοις τον λογο του θεου ή το λογο του Ιησου στην προκειμενη περιπτωση και να τον εφαρμοζει τυφλα ειναι λαθος...

Οφειλει πρωτα να τον κατανοησει με το δικο του τροπο και μετα να ζητησει την επικοινωνια με τον Ανωτερο Εαυτο του για να τροποποιησει την ερμηνευτικη προσεγγιση που εκανε.

Γιατι ο λογος του θεου ειναι ενας και μοναδικος και αναλοιωτος, αλλά η εφαρμογη του απο τον καθενα ειναι διαφορετικη, αφου καθενας τον αντιλαμβανεται διαφορετικα.

Για να υπαρχει λοιπον ενιαια και ασφαλης εφαρμογη του θειου λογου, χρειαζεται να επικοινωνουμε με το θεο και να του ζηταμε επιβεβαιωση για τις εμηνειες μας.

Και αυτος ειναι βεβαιο οτι θα μας υποδεικυει παντοτε το ορθο για μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σώπα Σκαπανέα??? Συμφωνήσαμε μια φορά?

Γιατί τι άλλο λες, εκτός από αυτά που λέω εγώ συνέχεια.

Ο λόγος ερμηνεύεται από τον καθένα και βρίσκει σημεία εφαρμογής στην ζωή του...

Και ίσως στην ζωή κάποιων άλλων...

Είναι λάθος όμως, να τον φυλάς μόνο για σένα, από ανασφάλεια και μόνο.

Και η ταπεινότητα να τον δωρίζεις είναι αρετή!

Γιατί φαίνεται ο σκοπός σου, από δέκα χιλιόμετρα μακριά, αν είναι απλά να εξυπηρετήσεις το εγώ σου!!! Να είσαι σίγουρος ότι φαίνεται...από την ίδια σου την ζωή (επιμένω)

Και μην ξεχνάς...Ο ίδιος σκανδάλισε τους ιερείς με αυτά που έλεγε...΄Ηταν ο πρώτος λοιπόν που παράκουσε τον ίδιο του τον λογο...Μήπως χρειάζεται περισσότερη εσωτερική διεργασία αυτό?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Aκόμα δεν επιασα ολες τις συνεπαγωγές.......συνεπαγεται απο δω συνεπαγεται απο κει εχασα την Καλλιοπη.Θελει να δουλεψει ο νους μου για να καταλαβω........


Θα ακουμπήσω την καρδια μου και να απαντησει η καρδια μου. κι όχι ο νους

Καλ
Τι σημαίνει σκανδαλιζω;
Τι σημαίνει σκανδαλίζομαι;


κ Αναστατώνομαι ή αναστατώνω καποιον -α.

Καλ Και Τι σημαίνει αυτό καρδιά μου;

κ
Σημαίνει δινω σημασία,αξία,απαντηση στο σωμα μου.

Καλ
Και είναι κακό καρδιά μου να προσεξω τον ναό οπου κατοικεί η ψυχη μου;

κ Οχι γιατι αν ηταν να φτασεις απο το πρωτο σκαλι στο τελευταιο δεν θα χρειαζοσουν το σωμα σου,δεν θα ζουσες στην τρίτη διασταση.

Καλ Και τί ειναι καλυτερο καρδια μου να αναστατώνομαι και να λεω "οχι ειναι σκανδαλώδες ή να αναστατώνομαι και να χαμογελω και να ερωυευομαι;Γιατι τελικά καρδια μου, τϊ ειναι το σκανδαλο;
Εσυ Χριστε μου χρησιμοποιησες αυτην την λεξη και της εδωσες την σημασία του α νηθικού,του προ κλητικου του α τιμου.....ή οσοι θελησαν να σε μεταφρασουν; την εφηυραν κι αυτή όπως τόσες αλλες για να δημιουργήσουν ενοχές ,φοβους,διαχωρισμο!

Δεν ξερω ποιο ειναι το θεμα είμαι δυσλεκτική που σημάινει οτι "βλεπω "το ολον κι όχι το μερος,κατανοείστε με!
Και ελπιζω να μην σκανδαλισα κανεναν με οσα γράφει η καρδια μου και δεν το αντεξει γιατι εγω το αντεχω ομολογώ
Εικόνα
:roll: :D :roll:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Όμορφα απάντησε η καρδιά σου Καλλιόπη.

Κατάφερε να σε προστατέψει όταν σε σκανδάλισαν.

Η αλήθεια του Ιησού άρχισε να χάνεται όταν οι άλλοι προθυμοποιήθηκαν να ερμηνεύσουν τον Λόγο του.
Έθεσαν τις τιμωρίες για παραβίαση των κανόνων που αυτοί επέλεξαν και αποσύρθηκαν να θαυμάσουν το έργο τους.

<Την διδασκαλία που καπηλεύτηκαν και τον Λόγο που διέσυραν>.

Γλυκιά η γεύση της εξουσίας δεν μπορείς να την αποχωριστείς.
Ο ένας την κληροδοτεί στον άλλον και πάντα μέσα σε ένα στενό κύκλο διαλεχτών ιπποκόμων.
Κι όταν βγάζουνε τα μάτια τους στο όνομα της εξουσίας συσπειρώνονται γύρω από τον Σταυρό.

Ευτυχώς που καμμιά φορά τυχαίνει κανένα ανθρωπάκι να θέλει να μοιάσει στον Ιησού και ανοίγει την καρδιά του να τον βρει.
Ο Ιησούς όμως και η μεγάλη του παρέα είναι πάντα έτοιμοι και μας περιμένουν να τους επιτρέψουμε να φανερωθούν.
Και δεν χρειάζονται μετάνοιες και καζάνια που βράζουν.
Αρκεί η πρόθυμη καρδιά.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Γιατι Βασω βλεπεις μονο το ενα μερος των οσων εγραψα;

Λες:
Ο λόγος ερμηνεύεται από τον καθένα και βρίσκει σημεία εφαρμογής στην ζωή του...
Κι εγω ειπα:
Οφειλει πρωτα να τον κατανοησει με το δικο του τροπο και μετα να ζητησει την επικοινωνια με τον Ανωτερο Εαυτο του για να τροποποιησει την ερμηνευτικη προσεγγιση που εκανε.

Αν παραμεινει ο ανθρωπος μονο στη δικη του ερμηνεια, χωρις να ζητησει την επιβεβαιωση απο το θεο, τοτε παραμενει ( ο ανθρωπος ) στη δικη του εγωϊστικη διαχειριση του λογου του θεου και αγνοει Αυτον που εδωσε το λογο αυτο ( το θεο ).

Η εφαρμοσμενη ταπεινοφροσυνη επιβαλλει να ρωτησουμε τον Ιδιο το θεο, μεσω του Ανωτερου Εαυτου μας για την ερμηνευτικη εργασια που εχουμε κανει.

Διαφορετικα προσθετουμε αρνητικο καρμα στο λογαριασμο μας, εφαρμοζοντας τις κατα το δοκουν και μονο ερμηνειες μας στον θειο λογο.

Καπως ετσι δεν ξεκινουν παντοτε οι αιρεσεις μεσα στον κοσμο;

Και μη λες οτι Ο Ιησους παρεβη πρωτος το λογο του περι σκαλνδαλισμου...

Γιατι αν ειναι ετσι τοτε ειναι ασυνεπης με τον ιδο του τον εαυτο και αυτο αντιβαινει σε μια απο τις θεμελιωδεις ιδιοτητες του θεου: το οτι δηλαδη ειναι παντοτε συνεπης με τον εαυτο του.


Και Καλλιοπη το θεμα δεν ειναι αυτος καθ΄εαυτος ο σκανδαλισμος.
Αυτο το αναφερα ως παραδειγμα, για να τονισω οτι σε πρωτη αναγνωση αυτος ο λογος παραπεμπει στην αυτοκτονια, ενω ειναι γνωστο οτι σε καμια περιπτωση ο θεος δεν μπορει να ωθησει καποιον να κατεστρεψει μονος του αυτο που εχει λαβει απο το Δημιουργο του.

Αρα ο λογος του θεου χρειαζεται αρχικα προσεκτικη και σε βαθος αναγνωση...

Και μετα ευλογια απο το θεο, με την τροποποιηση της ερμηνειας μας που απορρεει απο αυτη την ευλογια, πριν εφαρμοστει στην πραξη...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Mέσα από τα παραπάνω Σκαπανέα διαφαίνεται η μοναδική αντίθεσή μας.

Εσύ λες τον Ιησού, θεό
Εγώ τον λέω, απλά, Ιησού

΄Ενα μήνυμα έρχεται πάντα μέσω του Ανώτερου Εαυτού, αλλιώς εξυπηρετεί το εγώ και μόνό...
Φαντάστηκα ότι και για σένα είναι αναμφισβήτητο και γι' αυτό δεν το ανέφερα.

Πολλοί παίρνουν μηνύματα από τον Ιησού...Και ο οποιος μέσω των μηνυμάτων του αυτών λέει σε κάποιον αν θα παντρευτεί, αν θα κάνει παιδιά και πόσο τύχη θα έχει στην ζωή του....

΄Εχουμε δει στο ιντερνετ τις υπηρεσίες αυτές..."channeling προσωπικό". Αλλίμονο!!! Τίποτα άλλο δεν έχω να πω...

Αν απευθυνόμαστε στον Ιησού για να μας λύσει το οικονομικό πρόβλημα, ή το πρόβλημα με τον σύντροφό μας, αλλίμονο στον Ανώτερο Εαυτό μας...Που "τραβάει" τα μαλλιά του για αυτό που αντιπροσωπεύει η ενσάρκωση της ψυχής του...

Σκαπανέα, δεν υπάρχει (τονίζω για μενα) θεός ξεχωριστά από το Σύμπαν...Και αν εγώ είμαι μέρος του, είμαι μέρος και του θεού...Ποιόν να ρωτήσω λοιπόν, εκτός από τον εαυτό μου?

΄Εχεις ρωτήσει ποτέ ένα βότσαλο να σου πει για τον θεό του?

΄Η καλύτερα έχεις αντιληφθεί τα κύτταρά σου ποιόν έχουν για θεό?

Αν το έχεις αντιληφθεί, δεν θα αρρωστήσεις ποτέ ξανά...
Και δεν είναι το θαύμα του Ιησού, αλλά το θαύμα της γνώσης και του βιώματος του ίδιου σου του κύτταρου...

Κάρμα? Χαίρομαι να το αναγνωρίζω και να εργάζομαι προς την κατευθυνση του "πεντακάθαρου" υποσυνείδητου...

Οι ερμηνείες του "θείου λόγου" είναι αυτές που σε φέρνουν στην πραγματική αιώνιο ζωή. Και γι' αυτό δινονται. Το πως θα το καταφέρεις έχει να κάνει με την συνειδητότητά σου και πόσο την έχεις διευρύνει, ώστε να αντιληφθείς ότι η σάρκα και ο νους είναι εργαλεία και όχι σκήπτρα για το εγώ.

Στο ξαναλέω...Βρήκες ουσία στην ζωή σου? Αν ναι, καλώς έχεις ερμηνεύσει τον λόγο του θεού...Αν όχι, ξανασκέψου το.
Η ερμηνεία, η σωστή και η αναμφισβήτητη είναι να είσαι ο δημιουργός του εαυτού σου.
Τα θαύματα είναι πέρα από κάθε λογική...Το ίδιο και η ζωή!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”