Όμορφο σώμα.

Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

eleni έγραψε:Περασαν κι ολας 2,5 χρονια ε?
Το 2006 γνώρισα τον πρώτο "οδοστρωτήρα" της ζωή μου, και το 2007 τον δεύτερο, τη Βάσω. :P Δεν θ αντέξω άλλους.

Έχεις΄κάποια ώρα να το σκεφτείς μέχρι να μπεί η Βάσω και να πεί τα δικά της. :P
=)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) Βάσωωωωωωωωωω που είσαι; Ακους;;;;;;;;;; Α ρε Βάσω! Μας πήραν μυρωδιά μου φαίνεται!
Στα σοβαρά τώρα, μου έχουνε συστήσει έναν γιατρό για βελονισμό. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για τον νέο χρόνο που έχουμε πάρει και κανα αναδρομικό μισθουλάκο! Οχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά τα κιλάκια εκτός ότι είναι μπολικά και με ασχημαίνουνε (έμενα...το μοντέλο :-D ) πέφτουνε πολλά και για την μεσούλα μου που έχει αναστενάξει τελευταία από το βάρος και τις επιβαρυντικές δουλειές όταν έκανα τη νοσοκόμα! Για την ώρα πάω στο κολυμβητήριο του Δήμου μπας και πέσει κάνα κιλάκι και πνιγεί στην πισίνα! ;)
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Σου έχει εγγυηθεί όμως ότι σε 6 μήνες δεν θα τα ξαναπάρεις?
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Αφού τα χάσω, πρέπει να κάνω λέει για άλλον ένα χρόνο,κατα καιρούς μερικές συνεδρίες μια δυό φορές τον μήνα, για να διατηρήσω τον μεταβολισμό μου στα ιδια και φυσικά να προσέχω μέχρι να κλείσει και το στομάχι μου και να έχω συνηθίσει για τα καλά στις μικρότερες μερίδες. Βέβαια εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα μεταβολισμού και ελπίζω να είναι έτσι όπως τα λέει αλλά δεν χάνω και τίποτα να δοκιμάσω!
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Σιγουρα να δοκιμάσεις αν νιώθεις ότι είσαι έτοιμη να τηρήσεις το πρόγραμμα, μετά.
Γενικά, τα πετυχαίνεις αυτά που στοχεύεις, ή ενθουσιάζεσαι τον πρώτο καιρό και μετά χάνεις το ενδιαφέρον σου?
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »


Εξαφάνισε την κυτταρίτιδα
:-o

Για τρομερή απαλότητα και μεγάλη βελτίωση της κυτταρίτιδας:

Κάνε peeling με κόκκους νες καφέ και ζάχαρης!

Πραγματικά κάνει δουλειά!

Και η πλακα ειναι οτι αυτα τα δυο ειναι καποια που την δημιουργουν

’ρχισε το τρίψιμο από σήμερα!


Πώς θα αποκτήσεις λευκά δόντια με φυσικό τρόπο.


Λεμόνι+μαγειρική σόδα: Φτιάξε ένα μείγμα με αυτά τα δύο υλικά, βούτηξε μέσα σε αυτό την οδοντόβουρτσά σου και βούρτσισε τα δόντια σου. Το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό από την πρώτη κιόλας εφαρμογή.

Φράουλα+λεμόνι: Βάλε μερικές κομμένες φράουλες σε καυτό νερό και στράγγιξε το υγρό σε ένα μπολάκι, μόλις κρυώσει. Ύστερα, ρίξε στο μείγμα το χυμό ενός λεμονιού. Μπορείς να το διατηρήσεις στο ψυγείο για μία εβδομάδα. Βούρτσισε τα δόντια σου καθημερινά με αυτό και θα διαπιστώσεις πως το σαλικυλικό οξύ της φράουλας κάνει θαύματα.

Αλάτι+λεμόνι: Ανακάτεψε το χυμό ενός λεμονιού με αλάτι και βούρτσισε τα δόντια σου. Όπως είπαμε, το λεμόνι αποχρωματίζει τα δόντια από λεκέδες κρασιού, τσιγάρου και καφέ, ενώ το αλάτι σφίγγει τα ούλα και δίνει υγεία στα δοντάκια σου.



Για τέλειο πρόσωπο: ΛΕΜΟΝΙ !!!


Χρησιμοποίησέ το σαν καλλυντικό!
Τα λεμόνια εκτός από γευστικές λεμονάδες, χαρίζουν και τέλειο δέρμα!

Εάν έχεις:

* ακμή
* φακίδες
* δυσχρωμίες
* μαύρα στίγματα
* πανάδες
* σπυράκια
* θαμπό δέρμα,

βάλε το λεμόνι στις εβδομαδιαίες συνήθειές σου!

Το λεμόνι περιέχει βιταμίνη C και κιτρικό οξύ. Συστατικά που θρέφουν και καθαρίζουν το πρόσωπό σου. Επίσης, λειαίνουν τις ρυτίδες και κυριολεκτικά μεταμορφώνουν το δέρμα σου!


Ενυδάτωση, λάμψη, λείανση μόνο με ένα λεμονάκι!


Με λίγη ζάχαρη και τον χυμό ενός λεμονιού, μπορείς να φτιάξεις το πιο αποτελεσματικό scrub για το πρόσωπό σου(αλλά και για το σώμα σου).

Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Eυχαριστουμε Μητσακο μας!!! :* :* :*
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δημήτρη πόσο χαίρομαι που μας σκέφτεσαι!!! :D :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

μητσάκο στο peeling για το πρόσωπο η ζάχαρη να είναι καστανή (δηλ. με χοντρούς κόκκους) ή λευκή(ψίλη) ? :P :P
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

’ννα δεν έχει σημασία, μπορείς να βάλεις όποια ζάχαρη θέλεις!

Και μη ξεχάσετε αν χρησιμοποείσετε το λεμόνι, να βάλετε μετά και ενυδατική κρεμούλα γιατι το πολύ λεμόνι ξεραίνει το δέρμα. Για το λόγο αυτό είναι πολύ καλό για όσους ή όσες έχουν λιπαρό δέρμα. Για όσους έχουν ξηρό δέρμα δεν συνίσταται και πολύ.

Επίσης μπορείτε στο scrub να προσθέσετε και μία σταγόνα λεβάντα ή τριαντάφυλλο! (Φαντασία να έχετε.. :-D )
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ευχαριστούμε :-D

Αννουλα και εγω το σκεφτηκα για την καστανη ζαχαρη ειναι πιο χοντοκομμενη αρα θα ξινει και καλυτερα :D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Ευχαριστούμε Δήμητρα. @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Κοριτσια δεν τα εγραψα για σας τα παραπανω (δεν χρειαζεστε τετοιες συμβουλές γιατι απλα εχετε θεεικα κορμια και η ομορφια σας πηγαζει απο μεσα σας). Για τη βιβλιοθηκη του φορουμ τα εγραψα :* , αστα να βρισκονται.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

βρε σουπιά!!!! =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

=)) =)) =)) =)) =))


Παντως Μητσακο το δοκιμασα και ειναι καταπληκτικο!!! :* :* :*
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

ευχαριστούμε Μητσάκο >:d<

κι ας μην τα έγραψες για μας ;)
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”