ΥΠΝΩΣΗ

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αναμενουμε με αγωνια @};-
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Αχ, ακόμα περιμένουμε τα νεότερα της Πασχαλίνας!! Που είναι?? τι έγινε με την ύπνωση??? Ανυπομονώ να μάθω!! @};-
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

την πηρε ο υπνος;; :D
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Απο τις 9 Ιουνίου???!!!!!! Πω πω!!! καλέ, φράπα θα ξυπνήσει η κοπέλα, αγνώριστη!! :P
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Valia έγραψε:Απο τις 9 Ιουνίου???!!!!!! Πω πω!!! καλέ, φράπα θα ξυπνήσει η κοπέλα, αγνώριστη!! :P
=)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) Μπα σε καλό σας με κάνατε και γέλασα κι ήμουν στις μαύρες μου σήμερα!!!
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Για την ύπνωση καλό είναι να επιλέξετε κάποιον ψυχολόγο-ψυχοθεραπευτή-ψυχίατρο και όχι κάποιο παραψυχολόγο-μέντιουμ-καφετζού-χαρτομάντη-αστρολόγο.
Και κάποιοι ψυχίατροι θα κάνουν φαντάζομαι, αλλά δεν ξέρω κανέναν. Στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένη η μέθοδος της ύπνωσης για θεραπευτικού λόγους. Δεν έχουν βέβαια σκοπό την προηγούμενη ζωή αλλά την παρούσα. Ξεχασμένες μνήμες, ξεχασμένα ψυχολογικά σοκ κλπ.
Υπάρχει ένα βιβλίο "πολλές ζωές, πολλοί δάσκαλοι" το οποίο το έχει γράψει καθηγητής Ψυχίατρος, και αναφέρεται σε μια ασθενή του οπου κατά την ύπνωση "ξέφυγε" και του περιέγραφε εμπειρίες απο προηγούμενη ζωή.
Εδώ στην Ελλάδα δυστυχώς οι ΄περισσότεροι ψυχίατροι νομίζουν ότι ένα φάρμακο μπορεί να εντοπίσει μια μνήμη και να τη διαγράψει. Κρίμα, γιατί σαν επάγγελμα έχει να δώσει πολλά στο μέλλον.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εμείς έχουμε τα συμβολάκια μας για αυτήν την δουλειά! Και όχι μόνο.. :-D
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βασίλη... :x :x :x @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

;) :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Elisavet έγραψε:
Αλλιώς εντείνει την αγωνία της ζωής σου...και μάλιστα χωρίς λόγο!
Θα ήθελα να προσθέσω ότι η ελλειπής γνώση προηγούμενων ζωών σε παρασύρει σε διάφορες υποθέσεις, ανώφελες οι οποίες σε αποπροσανατολίζουν.

Είναι προτιμώτερο να αφήνουμε τον χρόνο να αποφασίζει μέσα από τις επιγνώσεις.
Όταν θα είμαστε έτοιμοι θα έρθουν και τα μηνύματα.
Εξάλλου αρκετό φόβο κουβαλάμε δεν μας χρειάζεται κι άλλος. >:d<
συμφωνω ελισαβετακι μου γιατι στο προσφατο παρελθον με ετρωγε η περιεργια για τησ προηγουμενεσ ζωεσ μου.......ευτυχωσ που το δωρουλινι και το φωτεινουλι μου μου εξηγησαν οτι σημασια εχει τι θα κανω εδω σε αυτη τη ζωη .

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

silver29 έγραψε:αλλα αφου σου αρεσουν οι κατσικουλες παρε αυτο!!

Εικόνα
α ρε γιαννη συνονοματε να εισαι καλα με εκανεσ και γελασα τοσο πολυ,και ειχα πολυ δυσκολη μερα σημερα.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Kikh
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 28 Δεκ 2009 12:56 pm

Δημοσίευση από Kikh »

καλημερα! αρχικα ειμαι καινουρια και ευχομαι να το κανω σωστα!
λοιπον εγω να πω την αληθεια δεν γνωριζω ουτε για τα μισα τα οποια μιλατε...αλλα εχω και εγω αυτο το κολλημα να κανω υπνωση.
Δεν ξερω τι απαντησεις θα βρω... Σημερα ομως το εψαξα στο ιντερνετ γιατι (ενω βλεπω πολλα) ειδα το πιο περιεργο ονειρο ever!
ενα ασπροσ στενος διαδρομος, και ηταν καποιος που ενω δεν εβλεπα καν το προσωπο του ενιωθα μια απιστευτη πληροτητα μαζι του! το περιεργο ειναι οτι και λογο μικρης σχετικα ηλικιας ποτε δεν εχω φυσικα νιωσει κατι τετοιο( περα απο καποιο μυθιστορημα). Ηταν η απολυτη ευτυχια, τον εβλεπα σαν κομματι μου και εγω ενιωθα δικο του επισης!
Ξερω οτι ισωσ για καποιον τα ονειρα δεν σημαινουν τιποτα, και πολλεσ φορεσ δεν ειναι...αλλα αυτο ηταν πολυ διαφορετικο...
πριν ακομη καλα καλα ξυπνησω εντελως σκεφτομουν την υπνωση...σηκωθηκα πρωι πρωι και κοιτουσα στην εγκυκλωπαιδεια για τα ονειρα.... τι πιστευετε εσεις?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88528
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς ήρθες Κική! :x >:d<

Για την ύπνωση δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για να σε βοηθήσω, εκτός του ότι εγώ δεν το είχα επιλέξει ποτέ σαν μέσον πληροφόρησης! :D :D

για τα όνειρα, έχουμε ανοίξει τόπικ εδώ ;)

viewtopic.php?t=560&start=0

μπορείς να διαβάσεις και να ανοιξεις διάλογο αν θέλεις! :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

γεια σου Κικη !!
Εχω κανει Υπνωση πριν μερικα χρονια.

Δε μου προσφερε ουτε μου αφερεσε κατι.Μια απλη εμπειρια ηταν...

Στην αρχη το θεωρησα τεραστιο γεγονος σαν ενα μεγαλο πρασινο καρπουζι ας πουμε..Τωρα πηρε το μεγεθος κερασιου :-D

Προσωπικη μου γνωμη παντα!!
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”