Οράματα

styliani
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 6:56 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Οράματα

Δημοσίευση από styliani »

Θα ήθελα να σας πω την εμπειρία μου και παρακαλώ βοηθήστε με να την αναλύσουμε ή να μου πείτε αν είχατε και εσείς κάτι παρόμοιο.

Δίνοντας ρέικι στα γυναικολογικά όργνανα μιας γυναίκας που θέλει να μείνει έγκυος είδα (όχι όλες τις φορές) οράματα.

Την πρώτη φορά είδα ένα μεγάλο και όμορφο μωρό σε μορφή αγάλματος.
Την δεύτερη φορά είδα έναν μεγάλο κάτασπρο άγγελο σε μορφή αγάλματος επίσης, αμέσως ένοιωσα κρύο πολύ κρύο παγωνιά εσωτερική και εξωτερική. Οι τρίχες των χεριών μου είχαν ανασηκωθεί πολύ. Ύστερα ένοιωσα ότι υπήρχε παρουσία στο χώρο και ένα αεράκι να διαπερνά πάνω την αύρα των χεριών μου σε ρυθμό όπως πηγαίνει η ενέργεια προς τα όργανα της κυρίας. Ενοιωσα ότί πρέπει να ήταν τα φτερά του αγγέλου πάνω στα χέρια μου.
Από την πολύ παγωνιά ένοιωσα άρρωστη και φοβήθηκα επίσης για την παρουσία.
Την τρίτη φορά είδα τον ίδιο άγγελο να ΄κουβαλά ένα μωρό, αμέσως πάγωσα και πάλι πάρα πολύ και άρχισαν μεγάλες δονήσεις των χεριών μου πάνω στο σώμα της. Επίσης ένοιωσα ότι πέρασα σ΄άλλη διάσταση. Κράτησα τα χέρια μου όσο πιο πολύ άντεχα. Δάκρυα κύλησαν στα μάτια μου. Συγκλονίστηκα. Μετά σταμάτησα. Ένοιωσα άρρωστη και παγωμένη και γενικά έκανα να συνέλθω περίπου μια ώρα.

Είχα κανείς σας μια τέτοια εμπειρία? Πες τε μου που το αναλύετε το όλο περιστατικό.

Λευκό φως
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

καλησπερα!!
ειδα τωρα την δημοσιευση σου γιατι ειχα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ για διαφορους λογους που θα συζητησουμε αλλου.. ;)

ηθελα απλα να σου πω επειδη ισως να εχεις μεινει με την απορια οτι -προσωπικη μου αποψη φυσικα- θεωρω οτι καθε οραμα και καθε επαφη και καθε συναισθημα, αισθηση, αγγιγμα , ανθρωπος ειναι εντελως ξεχωριστα..

εννοω οτι για μενα αυτα που ειδες και ενοιωσες μπορεις να τα εξηγησεις εσυ και μονο εσυ σε σχεση με τον ανθρωπο που εκεινη την στιγμη σου ανοιχτηκε και σε εμπιστευτηκε..

δεν υπαρχουν νορμες για το τι σημαινει ενας αγγελος ή το κρυο ή το μωρο ή τα δακρυα σου..

το πιο σημαντικο ειναι τα συναισθηματα σου και τι σου ελεγε εκεινη την στιγμη ο ανωτερος σου εαυτος γι'αυτο που συνεβαινε...

ειναι μια καθαρα υποκειμενικη κατασταση που δεν μπορω να εξηγησω ουτε εγω αλλα ουτε και κανεις αλλος πιστευω... (αν κανω λαθος διορθωστε με..)

ελπιζω παντως απο τοτε μεχρι σημερα ολα να εχουν παει καλα με την φιλη σου!!!!!!

και νομιζω οτι πααααααααρα πολλες γυναικες ειναι στην θεση της, μακαρι ολες να αναζητουσαν τα βαθυτερα αιτια αυτης της 'επιλογης' τους...

φιλια πολλα!!
...soulsearching...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Πίστευω ότι όταν κάνουμε μιά θεραπεια σε κάποιον που γνωρίζουμε συναισθηματα και επιθυμίες του, ταυτιζόμαστε ενεργειακά μαζί του, και λειτουργούμε με υπερβάλοντα ζήλο.
Χρειάζεται ουδετερότητα, (είμαστε μόνο ένα κανάλι ρεικι) και απλά αναμένουμε το ανώτερο καλό για τον αλλον , διότι χρειάζεται η δική του συμμετοχή για τη δική του θεραπεια.

Ο φόβος για το όραμα είναι δέος που συνοδευει την επαφή με την ενεργεια και τα πλάσματα του Συμπαντος, μαζί με το χριστιανικό πρότυπο που λειτουργει υποσυνειδητα, ότι δεν είμαστε άξιοι να εχουμε αυτη τη βοήθεια και την ευλογία .... @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ο φόβος για το όραμα είναι δέος που συνοδευει την επαφή με την ενεργεια και τα πλάσματα του Συμπαντος, μαζί με το χριστιανικό πρότυπο που λειτουργει υποσυνειδητα, ότι δεν είμαστε άξιοι να εχουμε αυτη τη βοήθεια και την ευλογία ....
Ντάννυ μου! @};- >:d< @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

να πω και εγω μια εμπειρια αν και δεν πιστευω οτι ηταν οραμα..

καθωσ εκανα ανταλλαγη ενεργειασ με την ομαδα μου ενα βραδυ τωρα προσφατα οταν εδεινα ενεργεια και στο τελευταιο ατομο τισ ομαδασ ειδα εμενα μεσα σε ενα τουνελ στο οποιο περασα απο μεσα και πολυ γρηγορα βγηκα εξω και αμεσωσ κοιταξα γυρω μου αλλα ηταν νυχτα ....ο δρομοσ φωτιζοταν μονο απο λιγα φωτα.

μου εχει κανει πολυ ετυπωση.....μπορει κανεισ να μου δωσει καποια ερμηνια???

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Προφανώς πέρασες σε μία αιθερική διάσταση Ιωάννα μου @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ARTYADIS έγραψε:Προφανώς πέρασες σε μία αιθερική διάσταση Ιωάννα μου @};-
τωρα με μπερδεψεσ δημητρουλα μου. :-? :-? :-?

τι σημαινει αυτο??? :-? :-? :-? :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Χμμμ! Μάλλον ο μόνος κατάλληλος να σου απαντήσει είναι η Βάσω μας Ιωάννα!! :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27428
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Ιωάννα διαλογίσου πάνω σ' αυτά που είδες και προσπάθησε να καταλάβεις το μήνυμα.
Ίσως να είναι ο προσωπικός σου λαβύρινθος ........... και ίσως αρχίζεις να φωτίζεις σιγά σιγά ........... >:d<

Την ερμηνεία θα στη δώσει ο εαυτός σου.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

παιδιά συγκεντρωθείτε... :)) :))

κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να εξηγήσει τους οραματισμούς του άλλου...Αν υπάρχει κάποιο ερέθισμα το επεξεργάζεσαι μέχρι του σημείου που μπορείς να το αντιληφτείς, αλλιώς το αφήνεις στην αποθήκη της μνήμης και κάποια ωριμότερη στιγμή το επαναφέρεις!

Υπάρχει η φαντασία σαν δημιουργική διεύρυνση του νου, υπάρχει και η φαντασίωση, σαν επανάλειψη μοτίβων που μας έκαναν εντύπωση, ειτε μέσα από διηγήσεις άλλων, είτε μέσα από κάποιο ανάγνωσμα και θέλουμε να το κάνουμε και δικό μας!

Σημασία έχει το συμβάν μόνο στην συνείδησή μας και στην δημιουργική ζωή μας. Αν αυτή εξακολουθητικά είναι περιορισμένη, τότε αφήνουμε το "συμβάν" να επανέρθει με περισσότερη σαφήνεια!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27428
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

:*
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x :x :x :x :x :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ερωτησουλα που δεν ξερω αν χωραει στο συγκεκριμενο τοπικ αλλα πιστευω εχει μια σχεση με οραματισμους.
Σε τι κατηγορια ανηκει καποιος που ειναι ελαφροισκιωτος(δεν ξερω αν ονομαζεται αλλιως)
Γιατι μπορει και βλεπει καποια οραματα η ψυχες κτλ?
Ειναι καποιο χαρισμα που γενιεσαι με αυτο?
:-? >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εχεις όμως κάτι απορίες ώρες ώρες :D :P


>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Τασούλη, μια ανθρώπινη ψυχή ωριμάζει μέσα στο ταξίδι της εξέλιξής της, έτσι ώστε να έρθει στον φυσικό κόσμο με μια μεγαλύτερη αντιληπτική ικανότητα των αόρατων πεδίων...

Δεν είναι χάρισμα, κανένας άνθρωπος δεν έχει κάτι παραπάνω από έναν άλλον, μια και η πνευματική δομή βρίσκεται πάντα εν δυνάμει αφύπνισης μέσα του. Η ωριμότητα του μόνο τον εμποδίζει να ζήσει με ενόραση!

Η πνευματική εξέλιξη της ψυχής είναι αυτή που διαφοροποιεί τις ιδιότητες μιας ανθρώπινης ύπαρξης που γεννιέται στον φυσικό κόσμο.

Οι διαφορές μας σαν άνθρωποι, προκύπτουν από την εξελικτική πορεία της Ψυχής μας και όχι από την διανόηση μόνο!
Γι' αυτό κάποιοι άνθρωποι, σε μια ζωή, μπορούν να φτάσουν μόνο μέχρι ένα σημείο πνευματικής εξέλιξης και να μην αποκτήσουν το 100% των δυνατοτήτων μιας πνευματικής αυτοπραγμάτωσης...

Αν δούμε όλους τους ανθρώπους και την διαφορετικότητά τους με αυτήν την οπτική, αν ερευνήσουμε περισσότερο τον εσωτερικό μας Κόσμο, θα αντιληφθούμε ευκολότερα αυτά που ο φυσικός άνθρωπος αποκαλεί "χαρίσματα"...

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”