Δημοσιος Διαλογος Παρουσια Μετεχοντων Τριτων

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Απλά σας προειδοποιώ να προετοιμαστείτε...

ήδη μας έχουν βάλει στο στόχαστρο με το ρέικι και τα "μηνύματα", αν δουν και τι γράφουμε εδώ... :shock:

Και αντί να ξυπνήσουν και να πουν "τι κάνουμε λάθος?" θα αρχίσουν να πετάνε κεραυνούς και αφορισμούς...

Αχ καημένε Καζαντζάκη!!!

"Με καταραστήκατε, Αγιοι Πατέρες, εγώ σας δίνω την ευχή μου. Εύχομαι η συνείδησή σας να είναι τόσο καθαρή όσο η δική μου και να είστε τόσο ηθικοί και τόσο θρησκευόμενοι όσο είμαι εγώ".
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Τι κρίμα που δεν μπορώ να πω το ίδιο, για όσους "σπρώχνωνται" κάθε χριστουγεννα, πάσχα και 15αύγουστο να κοινωνήσουν
Θυμαμαι την τελευταία φορά που κοινώνησα συνειδητά,ειμουν ίσως 8 χρονών ή 9...πηγα στην γιαγιά μου να κανω μετανοια όπως μας δίδασκαν οι γονείς μας,και ειχε κομμενο λαχανο........
Η μανα μου με κραταγε νηστική με ταχινόσουπες κι εγω άδειασα την κούπα αποτο λαχανο και πηγα και κοινώνησα.
Ισως να κοινώνησα κι αλλη μια αλλά δεν θυμαμαι πότε.
Κι όμως είμαι τόσο κοντά Του και είναι τόσο κοντά μου,σε καθε ανάσα μου.
αλλα το θέμα ας πούμε της εκκλησίας .. έχει ήδη συζητηθεί σε άλλη ενότητα...
Ηλία μου δεν συζητάμε το θεμα της εκκλησίας αλλά το θεμα της συνειδητότητας του καθενός στον ρόλο του Χριστιανόυ ή του μυημένου στο Ρέικι.Ετσι το αντιλαμβάνομαι. :)
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Στο συγκεκριμένο που αναφέρεσαι μιλούσα για παλιότερο post...
Είμαι συντονισμένος στην συζήτηση... χεχε έχω κοινωνήσει αρκετες φορές στη ζωή μου.. αλλα ποτέ επειδη το ζητούσα εγώ.. πάντα γιατί ..."έπρεπε"... στην εκκλησία όπως την ξέρουμε σταμάτησα να πηγαίνω απο μικρός.. ακόμα και το πάσχα απ εξω κάθομαι.. και τους υποτίθεται θεοσεβούμενους-θεοφοβούμενους -θρήσκους..(καταλαβαίνεται με ποια έννοια το λέω..) δεν τους συμπάθησα ποτέ.. λόγω του ότι το παίζαν αναμάρτητοι και πως ξέραν το σωστό και το λάθος καλύτερα απο τον καθένα.. συν το γεγονός ότι πολλές φορές για να μην πώ όλες ήταν θρήσκοι και θρήσκες μόνο εκεί που τους βόλευε... μου φαινόταν ψεύτικο ..
όσο για την εκκλησία... μαζεύουν κάθε τόσο λεφτά για το ταμείο των πτωχων .. αναρωτήθηκα πολλές φορές αν ποτέ οι μεγαλο - παπάδες δώσαν χρήματα... αναρωτιόμουν με όλα αυτά τα χρυσαφικά και τα ασημικα που έχουν οι εκκλησίες γιατί δεν βάζουν τα λεφτά αυτά υπερ των πτωχών..
αναρωτιέμαι γιατί τα κεφάλια των εκκλησιών.. αρχιεπίσκοποι.. Πάπες.. κτλ.. να κυκλοφορούν με τόσο ακριβά αυτοκίνητα αγορασμένα απο την εκκλησία;; λεφτα αυτοι.. δεν έχουν;;; γιατί ο κύριος χριστόδουλος και ο πάπας της ρώμης να κυκλοφορούν με θωρακισμένα οχήματα;;; γενικα.. όλο αυτό το θέμα ήταν ένα μεγάλο ερωτηματικο για μένα...
θα μου πείτε.. είναι όλοι έτσι;;; ΟΧΙ.. σίγουρα όχι.. αλλα για μένα η εκκλησία ήταν ένα πρέπει ή δεν πρέπει.. Παράδεισος .. ή κόλαση...
Ήθελα κάτι άλλο.. ήξερα μέσα μου ότι δέν είναι έτσι τα πράγματα...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν αφηναν την αλήθεια να γίνει γνωστή στον λαό, θα έχαναν την εξουσία...τα ακριβά αυτοκίνητα, τα χιλιάδες στρέμματα οικόπεδα, την περιουσία...

Αν τους έλεγαν, "παιδιά μην σπρώχνεστε να κοινωνήσετε, γιατί δεν χρειάζεται...", αν τους έλεγαν "η ζωή σας είναι εδώ και όχι στον ουρανό", αν τους βοηθούσαν να μείνουν "ζωντανοί" και όχι εξαρτημένοι, τότε σε λίγο δεν θα είχαν "δουλειά"...

Οι καλές πράξεις δεν είχαν εξόφληση σε έναν ανύπαρκτο παράδεισο και οι άνθρωποι δεν θα περίμεναν τον Ιησου να γκρεμίσει τους "τάφους" για να κρίνει ζώντας και νεκρούς...

Αν άφηναν την αλήθεια...Μα μήπως γνωρίζουν άραγε οι ίδιοι την αλήθεια?
Αν την γνωριζαν, τότε δεν θα αρρώσταιναν απο τις "υλικές" ασθένειες...εγωισμός, πλεονεξία, ανταγωνισμός, εξουσία, αλλαζονεία...

Κανεις δεν μπορεί να μου απαντήσει στο ερώτημα:

Γιατί οι γυναίκες απαγορευονται στο ΄Αγιο ΄Ορος?

Κανείς, εδώ και χρόνια που ρωτάω, δεν μπορει να μου απαντήσει, γιατί ο Θεός ο δικος τους διακρίνει τους ανθρώπους σε ικανούς και μη ικανούς να τον συναντήσουν...
Ο δικός μου Θεός δεν κάνει διακρίσεις...Και εγώ αυτόν προτιμώ και αγαπώ και υπηρετώ...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Δεν μπορούν να σου απαντήσουν για έναν και απλό λόγο...

Ο θεός δεν απαγόρεψε τίποτα από αυτά... ούτε για το άγιο όρος.. ούτε για το ιερό στις εκκλησίες.. ΑΥΤΟΙ τα απαγόρεψανν σαν θύματα προτυπων.. κατάλοιπα μιας ανδροκρατούμενης κοινωνίας..
και πράγματι Βάσω ο΄υτε αυτοι γνωρίζουν την αλήθεια του θεού.. μόνο που εδώ διαφέρουν λίγο τα πράγματα.. κάποιοι απο αυτούς ψάχνουν να τον βρούν στον παράδεισο... κάποιοι άλλοι δεν κάνουν καν τον κόπο.. απλά κάνουν μια δουλειά δημόσιου υπάλληλου..... εσύ εγώ και πολλοί άλλοι ψάχνουμε να τον βρούμε μέσα μας.. στον εαυτό μας...
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

  • Παραδιδω στη δημοσιοτητα το ακολουθο ντοκουμεντο, το οποιο εχει ηδη φτασει στα χερια των ενδιαφερομενων.

    Το εγγραφο αυτο απανταει με πολλους και διαφορους τροπους σε πολλα απο τα ζητηματα τα οποια εχουν τεθει και εδω, σε αυτο το δημοσιο διαλογο.

    Παρακαλω ολα τα μελη του forum τα οποια θα το διαβασουν να το αντιγραψουν και να το κρατησουν στον υπολογιστη τους ή και να το τυπωσουν, γιατι εχω την πεποιθηση οτι πολυ συντομα θα τους χρειαστει πραγματικα.

    Το πρωτο απο τα κειμενα λοιπον στην επομενη δημοσιευση, περιεχει κατα προσεγγιση αυτα τα οποια ειπε ο λειτουργος προς το εκκλησιασμα αμεσως μετα τη Θεια Κοινωνια τη Θειας Λειτουργιας στις 14 / 9 ( Υψωσις Του Τιμιου Σταυρου ).

    Το ονομα του λειτουργου καθως και το Ναου, προς το παρον δεν δινονται στη δημοσιοτητα, παρα μονο τα αρχικα τους.

    Το αμεσως επομενο κειμενο αποτελει τη προσωπικη μου ανταποκριση - επεξεργασια στο καλεσμα του Λειτουργου.

    Τελος ο Ανασκευαστικος Λογος αποτελει Την κατ' ευθειαν και Ζωντανη Απαντηση Του Κυριου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skapaneas την 15 Οκτ 2007 6:20 pm, έχει επεξεργασθεί 7 φορές συνολικά.
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

  • Παρασκευη 14 / 9 / 2007


    ΥΨΩΣΙΣ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ

    Αποδοση κατα προσεγγιση
    "Οταν μας καλουνε σε μια γιορτη, ειναι μεγαλη προσβολη προς τον οικοδεσποτη, να μη μετεχουμε σε ο,τι αυτος προσφερει.
    Οταν ερχομαστε λοιπον στο ναο για να λειτουργηθουμε και δεν μεταλαμβανουμε, τοτε αυτη η προσβολη στρεφεται εναντιον Του Ιδιου Του Θεου Ο Οποιος και μας Προσκαλει.
    Και τα λεγω αυτα, διοτι σημερα ειναι μια πολυ μεγαλη γιορτη και ειδα το ποσο λιγοι κοινωνησαν.
    Και ειναι ντροπη μας, ημων των ιερεων...
    Γιατι φαινεται οτι δεν σας εχουμε διδαξει καλα...
    Προσευχηθειτε λοιπον στο Θεο να μας Ελεησει."


    π. Α.
    Ι. Ν. Α. Ζ. Κ.



    Προσευχομαι στο Θεο να ελεησει τους λειτουργους του
    Και λειτουργοι του Κυριου ειναι αυτοι που οδηγουν τον ανθρωπο στο Θεο
    Ειναι αυτοι που μεσολαβουν για την υπερβαση του ανθρωπου προς τον Ουρανο
    Ειναι αυτοι ανευ των οποιων ουδεις ανθρωπος σωζεται
    Αρα ειναι ο Συγχρονος αλλά και Διαχρονικος Εσταυρωμενος
    Αρα απλα ειναι οι ζωντες φορεις του Χριστου
    Οι εχοντες τον Χριστον Ζωντα και Ενεργο στις καρδιες τους


    Η μονη προσευχη λοιπον την οποια μπορω να προσφερω, ειναι να ζητησω απο τον Κυριο να τους αφυπνισει στην εκπληρωση της αποστολης τους
    Αρα να τους βοηθησει να επικεντρωθουν πραγματικα στον ανθρωπινο προορισμο και στην πραγματωση του, για λογαριασμο ολων
    Διοτι αυτη η αφυπνιση θα εμπεριεχει την Ευλογια του Κυριου
    Μπορω να προσφερω το οραμα μου στον Κυριο για τους λειτουργους του
    Και αυτο το οραμα μου ειναι οι Αυτοσυνειδητοι Λειτουργοι
    Αυτοι οι Λειτουργοι δηλαδη που εχουν επιγνωση του προορισμου τους
    Οτι δηλαδη οφειλουν λειτουργουν ως Ο Συνδεσμος μεταξυ Ουρανου και Γης για τους ανθρωπους


    Επομενως το οραμα αυτο ως εικονα, παιρνει τη μορφη μιας πολυπλοκης αλυσιδας λειτουργων που εκτεινεται επιπεδη και αιωρουμενη απο τη Γη μεχρι τον Ουρανο, δημιουργωντας βασικα ενα σφιχτοπλεγμενο και στερεο δρομο
    Αρα μιλαμε για τη Λεωφορο Των Αγιων...
    Το σωμα της Λεωφορου αυτης καθ’ εαυτης, ειναι οι Αυτενεργουμενοι Λειτουργοι, οι οποιοι προσφερουν τα σωματα τους σε τελεια διαπλοκη μεταξυ τους, για να βαδιζουν επ’ αυτης οι ανθρωποι που εργαζονται για τη Σωτηρια τους


    Και επ’ αυτου του δρομου εγω, ως ο κατασκευαστης του εικονικα, καλω εσωτερικα Τον Κυριο να Σφραγισει αυτον με Την Παρουσια Του και να τον Ανασκευασει με Το λογο Του!
    Και ειναι ενας δρομος που εχει τη βαση του στη Γη, στους ναους του Υψιστου.
    Και ο οποιος υψωνεται μεχρι τον Ουρανο, ως η εμπραγματος σκαλα του Ιακωβ, επι της οποιας ανεβοκατεβαινουν οι αγγελοι του Κυριου και δια της οποιας ανερχονται οι πιστοι
    Μια σκαλα εκτεινομενη τροπικα μεταξυ Γης και Ουρανου, μεταξυ Ουρανου και Γης
    Πραγμα που σημαινει οτι η μετακινηση των πιστων απο ναο σε ναο αλλά και η μετακινηση ομοιως των ιερεων, ειναι εξ ισου αναγκαια κατα τη διαρκεια της ζωης τους, εφοσον στην πρωτη περιπτωση οι πιστοι βαδιζουν πανω στη κλιμακα και αρα αλλαζουν θεση και στη δευτερη περιπτωση οι λειτουργοι βαδιζοντας και αυτοι πανω σε αυτη εκτελωντας το δικο τους εργο, μετακινουνται, εφοσον αποτελουν τα σκαλοπατια αυτης της κλιμακας αυτης και εξελισσονται


    Η δυσλειτουργια επομενως της κλιμακας ή Λεωφορου των Αγιων σε καποιες περιοχες της, δυο πραγματα μπορει να σημαινει: ή ελλειψη πιστων ή αδρανεις λειτουργους.
    Με δεδομενη λοιπον την παρουσια των πιστων, η δυσλειτουργια οφειλεται στην αδρανεια των λειτουργων και αρα στην αναποτελεσματικοτητα τους.
    Και αυτο σημαινει οτι οι λειτουργοι δεν κανουν πλεον για αυτη τη θεση, εφοσον τελουν μεν το μυστηριο της Θειας Ευχαριστιας τακτικα και κανονικα πλην ομως οι πιστοι δεν μετεχουν σε αυτην ενεργα.
    Και αρα πρεπει να μετατεθουν σε αλλο σημειο οπου θα ειναι περισσοτερο αποτελεσματικοι στην προσελκυση των πιστων στη Θεια Μεταληψη, η οποια και αποτελει την αποδειξη οτι αυτοι ( οι πιστοι ) βαδιζουν ασφαλως πανω στην κλιμακα της Σωτηριας, στη Λεωφορο Των Αγιων.


    Η συγχρονη πραγματικοτητα λοιπον της Εκκλησιας δειχνει οτι η κλιμακα της Σωτηριας, η Λεωφορος των Αγιων, ειναι ενας χαλαρος και διατρητος δρομος, μια και οι πιστοι δεν μεταλαμβανουν....
    Και ως ο εικονικος κατασκευαστης της κλιμακας αυτης, καλω τον Κυριο εσωτερικα επ’ αυτης οπως προειπα, προτεινοντας του ως λυση στο προβλημα της δυσλειτουργιας της ως Γεφυρας, τις μεταθεσεις των ιερεων.
    Ετσι ωστε η κινητικοτητα που θα δημιουργηθει να δραστηριοποιησει το συστημα και να αυξηθει εμπρακτως η ροη των πιστων προς τον Ουρανο.


    Κληση του Κυριου: ( + ), + + +


    Ανασκευαστικος Λογος
    "Κατ’ αρχας παιδι μου αυτος ο δρομος δεν εκτεινεται στον αερα, μεταξυ Ουρανου και Γης, αλλά εκτεινεται πανω στη Γη, με πυλωνες στηριξης τους ναους μου.
    Αυτοι ειναι που συνιστουν τις βασεις του δρομου ( μου ) και χωρις αυτους δρομος δεν υφισταται.
    Επομενως ο διατρητος δρομος μου, οφειλεται σε λειτουργους που υπολειτουργουν.
    Ο χαλαρος δρομος μου οφειλεται σε λειτουργους που δεν επικοινωνουν διαναϊκα, με αποτελεσμα να υπαρχει χαλαρωση δεσμων στους αρμους του δρομου μου.
    Τωρα το προβλημα που αναφερεις της δυσλειτουργιας του δρομου μου, ειναι φανερο που οφειλεται.
    Οι πιστοι δεν εμπιστευονται τον εαυτο τους σε ενα δρομο αυτου του τυπου. Κανεις λογικος ανθρωπος δεν θα το επιχειρουσε.
    Η λυση που προτεινεις της μεταθεσης των ιερεων για να δεσει ο “δρομος”, μικρη αξια εχει αν ειναι να μεταφερουν μαζι τους και το πνευμα τους, το πνευμα που λειτουργουν.
    Και αυτο το ξερεις απο την προσωπικη σου πειρα.
    Αυτο λοιπον που θα προτεινα, ειναι μια καθολικη αλλαγη του πνευματος λειτουργιας των λειτουργων επαναστατικη, η οποια θα τους επιτρεψει να αντιληφτουν την αποστολη τους με ενα διαφορετικο τροπο.
    Δεν μπορω να υποδειξω κατι συγκεκριμενο, γιατι ο καθε λειτουργος ειναι διαφορετικος απο τους αλλους και ετσι ο,τι πω για τον ενα δεν ισχυει για τον αλλο.
    Αλλωστε η λυση που αρμοζει στον καθενα, εκπηγαζει απο την προσεγγιση του στο προβλημα και την επακολουθη προσωπικη επαφη του μαζι μου.
    Και αν εσυ ως απλος πιστος μπορεις και μιλας μαζι μου, απορω γιατι δεν μπορουν να πραξουν τουτο οι λειτουργοι μου...
    Μηπως πρεπει να τους διδαξεις;
    Το ζητημα της ανακαμψης των πιστων προς την Βασιλεια των Ουρανων ειναι πρωτιστως ζητημα των ιδιων των πιστων.
    Αλλά στη συνεχεια οφειλουν να βρουν και να εμπιστευτουν τους καταλληλους λειτουργους.
    Οποτε αν αυτοι δεν υπαρχουν η δυσλειτουργια ειναι αναμενομενη.
    Μη σκας ομως και ειναι κοντα ο χρονος, που θα βρεθει ο τροπος της επανεκκινησης της Σωτηριας των πιστων και μαλιστα με μαζικοτητα πρωτοφανη.
    Εν αναγκη μπορω να αλλαξω και να αντικαταστησω ολους τους φθαρμενους λειτουργους."

    Ο Κυριος
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

...................................................
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σκαπανέα, αν αυτό το κείμενο το έδωσες σε "λειτουργό" και δεν σε αφόρισε...

Μένω στην τελευταία φράση

Εν αναγκη μπορω να αλλαξω και να αντικαταστησω ολους τους φθαρμενους λειτουργους
Τι περιμένει δηλαδή, και δεν το κάνει...???

Αχ Σκαπανέα, είμαι τελείως διαφορετικής άποψης...Δεν πιστεύω πως κάποιος ελέγχει την μοίρα μας. ΄Οπως δεν πιστεύω πια, στην ατομική πνευματική εξέλιξη...
Η εποχή δεν σηκώνει πια κάτι τέτοιο...

΄Ετσι ο καθένας από την θέση του θα βοηθήσει όσους θέλουν να βοηθηθούν...
Με το ζόρι τίποτα δεν γίνεται προς την κατεύθυνση του πνεύματος.

Και είναι και η μοναδική μου διαφωνία με το παραπάνω "εμπνευσμένο" κείμενο!

Κανείς δεν μπορεί να αλλάξει τους "λειτουργούς" εκτός από εμάς!!!
΄Οπως ακριβώς και τις κυβερνήσεις...
Την ίδια αξία έχουν πια για μένα, όλες οι συτηματοποιήσεις είτε δουλεύουν προς την κατεύθυνση της κοινωνίας, είτε προς του πνεύματος.
Η εξουσία είναι δύναμη και ο έλεγχος δεν αφήνεται εύκολα...

Και είναι όλοι αυτοί που αφορίζουν τον διαλογισμό, το ρέικι, την αυτογνωσία, σαν απομάκρυνση από τον "άδικο" θεό τους.
΄Ομως κοιτα μέσα στις εκκλησίες τους πιστούς...υποτίθεται ότι έρχονται εκεί μέσα σε επαφή με τα στηρίγματα του ναού!!!

Και όταν βγαίνουν έξω, τον γκρεμίζουν!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Κανείς δεν μπορεί να αλλάξει τους "λειτουργούς" εκτός από εμάς!!!

Eγώ Βάσω μου αύτό κατάλαβα!Ακριβώς αυτό.Μέσω ημών!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Καλλιόπη μου, το θέμα είναι ποιών "ημών"???

γιατί υπάρχουν "ημών" και "ημών"
και ο καθένας έχει τις πεποιθήσεις του και την διαμορφωμένη σχέση με τον θεό...

Το ένα "ημών", ακολουθεί τον θεό που φωτίζει την καρδιά του και τον κάνει να κατανοεί το πνεύμα του, σαν μέρος της θεότητας, έτσι ώστε να επιλέγει συνεχώς να είναι μαζί της, στην αιώνια ζωή, και όπου είναι η δράση του.

Το άλλο "ημών" περιμένει μέσα από τους λειτουργούς να πάρει "συγχώρεση αμαρτιών" και προσπαθεί να προσεγγίσει έναν θεό που δεν γνωρίζει, δεν το νοιάζει κιόλας να γνωρίσει, και αφήνει την διαδρομή αυτή να την κάνει ο "λειτουργός", θεωρώντας τον εαυτό του ανίκανο να την πάρει μόνο του...

Για ποιό "ημών" μιλάμε τώρα?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Για το "ημών" του Εν εσμέν.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σ' αυτό το "ημών" μένω με σεβασμό! Και περιμένω το "Εν εσμέν", να λειτουργήσει σ' αυτήν την "ταλαίπωρη" ανθρωπότητα.
Δυνατή, μέσα στην αδυναμία της, ευγνωμων, μέσα στην αγνωμοσύνη της, ενωμένη, μέσα στην χωριστικοτητά της.
Τότε θα έχει ουσία η ανάληψη...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε:
Μένω στην τελευταία φράση

Εν αναγκη μπορω να αλλαξω και να αντικαταστησω ολους τους φθαρμενους λειτουργους
Τι περιμένει δηλαδή, και δεν το κάνει...???

........................................................................................................

Κανείς δεν μπορεί να αλλάξει τους "λειτουργούς" εκτός από εμάς!!!
Ποιο ειναι το σχεδιο σου επ' αυτου;

Μη ξεχνας οτι Περιμενει απο σενα πρωτοβουλιες:
"Οχι! Δεν μπορεις να περιμενεις αλλο αγαπημενη μου!
Τι αλλωστε μπορεις να περιμενεις;
Δεν σου εχω αποκαλυφθει αραγε με τον καλυτερο τροπο εδω και χρονια;
Δεν σου εχω δειξει το ποσο σε αγαπω και σε φροντιζω;
Τι αλλο θες για να βγεις και να με διδαξεις στον κοσμο;
Εμπρακτα ομως και ζωντανα με το παραδειγμα σου.
Αφησε τον εαυτο σου να δρασει απροκαλυπτα και κεραυνοβολα.
Μην εμποδιζεις Τη Χαρη Του Παναγιου Πνευματος να Δρασει μεσα απο το σωμα σου.
Γνωριζω οτι εχεις καποιους ενδοιασμους.
Αλλά ειναι φυσικο.
Οι ενεργειες που ξανοιγονται αυτη τη στιγμη στον κοσμο απαιτουν πρωτοβουλιες αγνωστες στους πολλους.
Αλλά πρεπει να αναληφθουν.
Υπαρχει αναγκη.
Και αυτη η αναγκη ειναι επιτακτικη οσο ποτε αλλοτε.
Αν θελεις την αναληψη της γης, πρεπει να αναληφθεις πρωτα εσυ απο το λαβυρινθο σου.
Το ταξιδι στο λαβυρινθο μπορει να ειναι ενδιαφερον και συναρπαστικο αλλά δεν ειναι για παντα.
Ακουσε τη φωνη τη συνειδηση σου, ακουσε τη φωνη μου και δρασε αναλογα και ακαριαια."
Το σχεδιο σου λοιπον για την αναβαθμιση των λειτουργων, υποβαλλε το Στον Ιδιο προσωπικα και δεξου τις αλλαγες που θα σου προτεινει για να εχεις ασφαλες αποτελεσμα.

Στο σχεδιο σου ομως πρεπει συμφωνα με τα γραφομενα σου να συμπεριλαβεις πολλους.

Η εποχη μας δεν ειναι και δεν μπορει να ειναι απλα η εποχη των "μηνυματων" !

Η εποχη μας οφειλει να ειναι και ειναι η εποχη της συνειδητης επικοινωνιας με τη Θεοτητα.

Δεν μπορουμε να περιμενουμε απλα.

Πρεπει εμεις να ανυψωθουμε σε συναντηση της...

Συνειδητα, υπευθυνα και ελεγχομενα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D Δεν έχω τίποτα να πω!!!

ή μάλλον έχω...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”