Σήριαλ

Κινηματογράφος, θέατρο, παραστάσεις
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Vasoula »

Λοιπόν όπως έγραψα και στην ενότητα με τα παραμύθια, μόλις τελειώσαμε μια σειρά, που μας άρεσε πολύ και την συνιστώ για τους λάτρεις της μαγείας...

Legend of the Seeker (2008-2010) TV Series




ο Legend of the Seeker είναι μια αμερικάνικη σειρά επικής φαντασίας που βασίζεται στη best-seller σειρά βιβλίων The Sword of Truth του Τέρι Γκούντκαϊντ.

H σειρά παρουσιάζει τις περιπέτειες του Ρίτσαρντ Σάιφερ, του ανθρώπου που ενσαρκώνει τον μύθο του Seeker of the Truth . Όντας ο πρώτος αληθινός Seeker για αιώνες, θα προσπαθήσει να εκπληρώσει την προφητεία και να αποτρέψει τον σκοτεινό μάγο Ντάρκεν Ραλ από το να γίνει ο απόλυτος κυρίαρχος και των τριών επαρχιών. Μαζί του στην δύσκολη αυτή αποστολή είναι η πανέμορφη Εξομολογήτρια Κάλαν Άμνελ και o ισχυρός Μάγος του Πρώτου Τάγματος, Zeddicus "Zedd" Zu'l Zolander. Ο καθένας με τις δικές του δυνάμεις θα ενωθούν και θα σχηματίσουν μια δυνατή και δεμένη ομάδα ενάντια στις λεγεώνες στρατιωτών και μάγων του Darken Rahl.


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Vasoula »

κι άλλη μία καταπληκτική σειρά, που όμως θα συνεχιστεί και μέσα στο 2017, είναι το


Once Upon a Time (2011– )


Το Μια Φορά κι έναν Καιρό (Once Upon a Time)είναι μία αμερικάνικη δραματική σειρά παραμυθιών που ξεκίνησε να προβάλλεται στις 23 Οκτωβρίου τού 2011 στο ABC. Η σειρά τοποθετείται σε μία φανταστική παραθαλάσσια πόλη, το Στόρυμπρουκ, στο Μέιν, τού οποίου οι κάτοικοι είναι χαρακτήρες διάφορων παραμυθιών που έχουν μεταφερθεί στον "πραγματικό κόσμο" και τους έχει κλαπεί κάθε μνήμη τής ζωής του από μία ισχυρή κατάρα. Τα επεισόδια παρουσιάζουν μία πρωταρχική πλοκή στο Στόρυμπρουκ, καθώς επίσης και μία δευτερεύουσα που έχει να κάνει με την ζωή κάθε χαρακτήρα, πριν χτυπήσει η κατάρα.


Η Emma Swan είναι μια 28χρονη γυναίκα που εγκατέλειψε τον γιο της πριν από 10 χρόνια. Μια μέρα της χτυπάει την πόρτα ο Henry ένα 10χρονο αγόρι που ισχυρίζεται ότι είναι ο γιος της και ζητάει απελπισμένα την βοήθεια της. Σύμφωνα με τον Henry, η Emma είναι η κόρη της Χιονάτης και του πρίγκιπα του παραμυθιού. Όταν γεννήθηκε με μαγικό τρόπο στάλθηκε μακριά από τον παραμυθένιο κόσμο για να προστατευτεί από την κατάρα της μάγισσας. Αδυνατώντας να βρει το μωρό, η μάγισσα παγίδεψε τους ήρωες του παραμυθιού στον δικό μας κόσμο στην πόλη Storybrooke, χωρίς να έχουν καμιά ανάμνηση του παρελθόντος. Σύμφωνα με την προφητεία το μωρό της Χιονάτης και του μαγευτικού πρίγκιπα όταν γίνει 28 χρονών θα τους ελευθερώσει από τα μάγια της διαβολικής βασίλισσας.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29969
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ευχαριστούμε :romance-heartstiny: >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16530
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από margaritarenia »

:romance-smileyheart: :romance-smileyheart: :romance-smileyheart:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Giotoula »

:romance-heartstiny: >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-kisscheek: :romance-heartsthree:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4574
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:Λοιπόν όπως έγραψα και στην ενότητα με τα παραμύθια, μόλις τελειώσαμε μια σειρά, που μας άρεσε πολύ και την συνιστώ για τους λάτρεις της μαγείας...
Legend of the Seeker (2008-2010) TV Series
:romance-heartstiny:
Εμ :-? :-? :-? :-? Ερωτική ιστορία έχει;
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Annoula »

Παναγιώτης έγραψε:
Vasoula έγραψε:Λοιπόν όπως έγραψα και στην ενότητα με τα παραμύθια, μόλις τελειώσαμε μια σειρά, που μας άρεσε πολύ και την συνιστώ για τους λάτρεις της μαγείας...
Legend of the Seeker (2008-2010) TV Series
:romance-heartstiny:
Εμ :-? :-? :-? :-? Ερωτική ιστορία έχει;
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Να κάτσεις να τη δεις για να μάθεις :P :P :P
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11701
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

=)) =)) =)) =)) =)) =))

Βασούλα >:d< >:d< >:d<

Ευχαριστούμε πολύ!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Vasoula »

Παναγιώτης έγραψε:
Vasoula έγραψε:Λοιπόν όπως έγραψα και στην ενότητα με τα παραμύθια, μόλις τελειώσαμε μια σειρά, που μας άρεσε πολύ και την συνιστώ για τους λάτρεις της μαγείας...
Legend of the Seeker (2008-2010) TV Series
:romance-heartstiny:
Εμ :-? :-? :-? :-? Ερωτική ιστορία έχει;
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Παναγιωτάκο μου, χωρίς 'Ερωτα, όμορφο ΄δεν είναι κανένα έργο! Ούτε αυτό της Ζωής μας :romance-kisscheek:

Αν διάβασες στην ενότητα των παραμυθιών έγραψα

Vasoula έγραψε:εχτές τελειώσαμε με τον Λαζαράκο μία εκπληκτική σειρά, που έχει πολύ εμφανή τον πόλεμο "Φως-Σκοτάδι"
(την συνιστώ ανεπιφύλακτα)
Έχει έναν μεγάλο ψυχικό Έρωτα, που όμως δυναμώνει και τους δύο να είναι ακέραιοι στον σκοπό τους και όταν ο ένας πάει να εγκαταλείψει από πόνο, ο άλλος είναι εκεί και τον εμψυχώνει να συνεχίσουν σαν ένα...

ακόμα και όσα κανείς θα νόμιζε προδοσία, οι δύο ήρωες έχουν έναν μαγικό τρόπο να τα υπερβαίνουν και αυτό εγώ θεωρώ ΦΩΣ...

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31550
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Fotinoula »

ευχαριστούμε πολύυ!! :romance-kisscheek: :romance-heartsthree:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23447
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Legend of the Seeker
Θυμάμαι είχα δει τα πρώτα 3-4 επεισόδια και μου είχε φανεί ολίγον τι "καμμένη". Υποθέτω στα επόμενα "στρώνει", για να λες ότι είναι καλή. Θα της ξαναδώσω μία ευκαιρία. :-?

Ευχαριστούμε Βασούλα :romance-kisscheek: >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18595
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ευχαριστούμε Βασούλα μου!!!!
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:

Πωπω, με το once upon a time, διαβάζοντας και μόνο το story, έπαθα πλάκα!!! Ψοφάω για τέτοια σενάρια!!!
...Για την ώρα όμως προηγούνται άλλα πράγματα ;)

Θα έρθει η στιγμή όμως που θα τα δώ...

O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Θυμάμαι είχα δει τα πρώτα 3-4 επεισόδια και μου είχε φανεί ολίγον τι "καμμένη". Υποθέτω στα επόμενα "στρώνει",
δεν είσαι ο μόνος ,είδα τα πρώτα 7 επεισόδια αλλά δεν ,και μου αρέσουν αυτού του είδους ταινίες ,ίσως στην συνέχεια να γίνεται πιο ενδιαφέρον
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26024
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Σήριαλ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ευχαριστουμε πολυ Βασούλα :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: >:d< >:d< >:d<

στα αμεσα υπ'οψιν οι σειρες που προτεινεις, αφου τελειωσουμε το μερλιν! αν και παλια που το ειχαμε πιασει δεν μας ειχε τρελανει τωρα τα βλεπουμε σερι τα επεισοδια :) :romance-hearteyes:

Vasoula έγραψε:Έχει έναν μεγάλο ψυχικό Έρωτα, που όμως δυναμώνει και τους δύο να είναι ακέραιοι στον σκοπό τους και όταν ο ένας πάει να εγκαταλείψει από πόνο, ο άλλος είναι εκεί και τον εμψυχώνει να συνεχίσουν σαν ένα...

ακόμα και όσα κανείς θα νόμιζε προδοσία, οι δύο ήρωες έχουν έναν μαγικό τρόπο να τα υπερβαίνουν και αυτό εγώ θεωρώ ΦΩΣ...
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΘΕΑΜΑΤΑ”