ΜΟΝΑΞΙΑ...(πριν, ενδιαμεσα και μετα απο αυτην..)

Συντονιστής: Emmaki

Γλαύκη
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 11:41 am

Δημοσίευση από Γλαύκη »

ναι βάσω πονάει πονάει πονάει αλλά καλά κάνεις και μου τα λες...
είσαι μέσα μου βάσω :oops: :-? ;) @};-
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Vaso έγραψε:Την ζωή σου χρειάζεσαι, αλλά δεν την παίρνεις στα χέρια σου. Πάντα αφήνεις σχοινάκια στους άλλους για να μπορείς να κινείσαι με ασφάλεια, αλλά δυστυχώς κινείσαι όπως θέλουν εκείνοι που τα κρατούν...

Kαι έρχεται η στιγμή που το καταλαβαίνεις και λες ε!όχι φτάνει.Αρχίζεις σιγά σιγά να μαθαίνεις και να αγαπάς τον εαυτό σου.Να τον αντιλαμβάνεσαι,να τον μαθαίνεις, να σκάβεις βαθιά, να ανακαλύπτεις και να πετάς την μαυρίλα. @};-
Βρίσκεις το σθένος και απομακρύνεις το εγώ(σιγά-σιγά).Όλα αυτά αργά,σταθερά,υπομονετικά. @};-
Η μοναξιά γιατί τρελαίνει???? :mad:
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι επειδή τελευταία ανακάλυψα ότι την φοβάμαι.(Και να πει κανείς ότι υπήρξα και σουπερ κοινωνική?)

Σκέψεις κάνω μπας και βρω καμμιά ακρη @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Γλαυκη μου και για σενα αγκαλιτσα >:d< :x
Οτι δεν σε σκοτωνει ,σε κανει πιο δυνατο ...που λεει και το τραγουδι .....
...
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι επειδή τελευταία ανακάλυψα ότι την φοβάμαι.(Και να πει κανείς ότι υπήρξα και σουπερ κοινωνική?)
Εσυ φοβασαι την μοναξια και η μοναξια εσενα ......
Αγαπησε την ,θεωρησε την ως μια δυνατοτητα να γνωρισεις να αγαπησεις και να αποδεχτεις την Γλαυκη ....................... >:d< :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γλαύκη έγραψε:ναι βάσω πονάει πονάει πονάει αλλά καλά κάνεις και μου τα λες...
είσαι μέσα μου βάσω :oops: :-? ;) @};-
τον γνωρίζω αυτόν τον πόνο...είναι η πιο μεγάλη μας λύτρωση όμως!

Το πνεύμα μας εμπνέει τον στόχο της ζωής, η νόηση φέρνει την έμπνευση σε σχήμα, μέσω της σκέψης και το συναίσθημα την πραγματοποιεί μέσω του ενθουσιασμού...Ο βασικός νόμος ενός ανθρώπου που αναπτύσσεται ολόκληρος σαν Εαυτός για να δράσει στην φυσική του ζωή...

Η εμπειρία της ζωής τότε μόνο καταγράφεται στην καρδιά! ΄Οταν όλα τα πεδία εναρμονίζονται και συμμετέχουν στην δράση του...
Αλλιώς είναι ένα σώμα που σκέπτεται μόνο!

γι΄αυτό ΄Ελλη μου...
Η μοναξιά γιατί τρελαίνει????
γιατί σκέφτεσαι χωρίς έμπνευση και δρας χωρίς ενθουσιασμό!

κοινώς, η καρδιά παραμένει κλειστή από φόβο να λάβει...Σκέφτεται τι θα αναγκαστεί να δώσει... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε::-? :-?
τι απορεις? αφου δεν βλεπω που δεν βλεπω ονειρα.. κακο ειναι να κανω? :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

δεν βλέπεις όνειρα? χμ...μάλλον δεν τα θυμάσαι!

είπαμε Γιαννάκη, δεν είναι τίποτα κακό!
Αυτή η ζωή είναι δική σου και μπορείς να κάνεις ότι θέλεις σ' αυτήν...
Ακόμα και όνειρα...Συνήθως αυτά τελειοποιούν την άποψή σου για την ζωή, μα βαθύτερα σε μπλοκάρουν με όσα ο νους σου δεν βρίσκει τέλεια...Και είναι πολλά... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Vaso έγραψε:γιατί σκέφτεσαι χωρίς έμπνευση και δρας χωρίς ενθουσιασμό!
κοινώς, η καρδιά παραμένει κλειστή από φόβο να λάβει...Σκέφτεται τι θα αναγκαστεί να δώσει... @};-
Αυτό πρέπει να αλλάξει δεν μ'αρέσει :mad:

Στρώνομαι στη δουλειά λοιπόν >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μηπως διακρινω τη μοναξια σε συνδυασμο με τα ονειρα?????? :-?

Μηπως κανουμε καποια ονειρα....(περα απο τα προσωπικα)με καποιους ανθρωπους και καταληγουμε να τα κανουμε παλι μονοι μας...γιατι απλα δεν εκδηλωσαμε ποτε την προθεση να τα υλοποιησουμε με τον συγκεκριμενο ανθρωπο υποσυνειδητα....?

Μηπως επαναπαυθηκαμε στα ονειρα και ξεχασαμε να φροντισουμε τη σχεση...και τη χασαμε, μενοντας μονοι μας στο ωραιο καλουπι που βαλαμε τη φαντασια μας...??

Λεω μηπως?? :P
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Αχ κοριτσακι μου εσυ... @};- :* :* :x >:d<
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Emmanouela έγραψε:Μηπως διακρινω τη μοναξια σε συνδυασμο με τα ονειρα?????? :-?
Μηπως κανουμε καποια ονειρα....(περα απο τα προσωπικα)με καποιους ανθρωπους και καταληγουμε να τα κανουμε παλι μονοι μας...γιατι απλα δεν εκδηλωσαμε ποτε την προθεση να τα υλοποιησουμε με τον συγκεκριμενο ανθρωπο υποσυνειδητα....?
Μηπως επαναπαυθηκαμε στα ονειρα και ξεχασαμε να φροντισουμε τη σχεση...και τη χασαμε, μενοντας μονοι μας στο ωραιο καλουπι που βαλαμε τη φαντασια μας...??
Λεω μηπως?? :P
Ισως έχεις δίκιο @};-

Μάλλον κάνοντας όνειρα δεν ικανοποιούμαστε με τίποτα λιγότερο. :-(
Αλλά τι να κάνουμε εκπτώσεις και στα όνειρα? :-?
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Το όνειρο δηλαδή πόσο μπορεί να κρατήσει..;
Ζήσε αυτό που ζεις, και χτίσε για το καλύτερο! Ας γειωθούμε λοιπόν! :D :D
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασίλη >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Το λεει και η λέξη : Ο Ν Ε Ι Ρ Ο !

Δημιουργειται από ευσεβεις πόθους , από αυτο το μη ρεαλιστικό που κράταμε όταν φαντασιωνόμαστε να πριγκιπες στα άλογα, πολυεκατομυριούχους με κότερα και -δήθεν- κανένα πρόβλημα στο κεφάλι τους, οικογένειες που ξυπνάνε αγκαλιασμένοι και αλείφουνε βιταμ στο ψωμί κάτω από τραγούδι αηδωνιών.............

Και πάντα είναι αυτό που δεν έχουμε !!!

Ας αρχίσουμε από αυτό που έχουμε.......
Και όταν γίνει αυτο η συνειδητή μας επιλογή, κάθε μέρα όπως το αγκαλιάζουμε και γίνεται η ζωή μας θα μπορέσουμε να ζήσουμε ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ , διότι θα έχουμε εναρμονίσει τη πρόθεση του σύμπαντος για εμάς, προς εμάς.......
:x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Δώρα μου >:d< :x :-D


οικογένειες που ξυπνάνε αγκαλιασμένοι και αλείφουνε βιταμ στο ψωμί κάτω από τραγούδι αηδωνιών.............
Η αποκορύφωση του marketing! γελάω απίστευτα με αυτές τις διαφημίσεις.. =)) =))
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Emmanouela έγραψε:Μηπως διακρινω τη μοναξια σε συνδυασμο με τα ονειρα?????? :-?

Μηπως κανουμε καποια ονειρα....(περα απο τα προσωπικα)με καποιους ανθρωπους και καταληγουμε να τα κανουμε παλι μονοι μας...γιατι απλα δεν εκδηλωσαμε ποτε την προθεση να τα υλοποιησουμε με τον συγκεκριμενο ανθρωπο υποσυνειδητα....?

Μηπως επαναπαυθηκαμε στα ονειρα και ξεχασαμε να φροντισουμε τη σχεση...και τη χασαμε, μενοντας μονοι μας στο ωραιο καλουπι που βαλαμε τη φαντασια μας...??

Λεω μηπως?? :P
Μήπως το όνειρο είναι μόνο δικό μας και θεωρήσαμε ότι θα πρέπει να είναι ίδιο με του άλλου ?

Μήπως θέλουμε να ζούμε μέσα στα όνειρα με τα οποία μας γαλούχισαν γιατί φοβόμαστε να κοιτάξουμε κατάματα τον εαυτό μας ?

Μήπως βλέπαμε την σχέση όπως την ανειρευόμαστε παραβλέποντας την θέση του άλλου ?

Μήπως λέω, μήπως διαλύουμε τις σχέσεις από τον φόβο να μην αντιμετωπίσουμε τον εαυτό μας ?

Μήπως η μοναξιά είναι η άμυνά μας ?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”