Μητέρες και γιοί(1)

Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Μητέρες και γιοί(1)

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

http://www.myhoroscope.gr/35-%DC%F1%E8% ... 9-1-a.html

Αξίζει τον κόπο να το διαβάσουμε !
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

χμ...άρθρο για τους ανυποψίαστους!!!!!!

οι "υποψιασμένοι" όμως ξέρουν να παλεύουν με τα "πρότυπα" έξω από την επιρροή του Πλούτωνα και της Αφροδίτης και του ΄Αρη...

οι επιδράσεις στην ψυχή κατά την περίοδο της κυοφορίας είναι μηδαμινές, λέει η δική μου εμπειρία...έως τον 8ο μήνα...

Η σχέση μάνας-γιου θα μας αποκαλύψει πολλά γύρω από την σεξουαλικότητα του ατόμου, τον τρόπο που θα λειτουργήσει στην κοινωνία
αυτή η σχέση θα μας αποκαλύψει τα πάντα!!!!!!!
Πιο συγκεκριμένα, δεν κοιτάμε απαραίτητα την φυσική μητέρα, μπορεί κάλλιστα να είναι η θετή μητέρα, μπορεί όμως να είναι η μεγάλη αδελφή που ανέλαβε να αναθρέψει τον μικρότερο αδερφό. Αναφερόμαστε δηλαδή στο θήλυ άτομο που συνέβαλλε επί μακρόν στην διαμόρφωση του χαρακτήρα του ατόμου που εξετάζουμε.
αυτό κι αν είναι...!!!!!!!!!!!!
Έτσι, ακόμα και χωρίς να ευθύνεται η ίδια η μητέρα, έχουμε στο σπίτι μία έντονη κατάσταση σύγκρουσης
πάντα ευθύνεται κάποιος για τις συγκρούσεις...Δεν είναι χαρακτηριστικό των ανθρώπων να συγκρούονται, αλλά να οριοθετούνται...Και σ' αυτό΄συντελεί όλο το περιβάλλον!!!

Δεν υπάρχει, για μένα, κάποιος που δεν "ευθύνεται" για τα βιώματα της παιδικής ηλικίας...τα οποία δυστυχώς αποκρυσταλλώνονται σε ασυνείδητες αντιδράσεις....

Σηκώνει πολυ κουβέντα αυτό το άρθρο...

Ιδιαίτερα σ' αυτούς που εξερευνούν την ψυχή και τον τοίχο που χτίζει η συνείδηση σιγά σιγά γύρώ της, για να "περιφρουρήσει" κάτι πολύτιμο...

Και όπως συμβαίνει συνήθως, όταν φυλάμε τα ακριβά μας πράγματα, δεν τα χαιρόμαστε... :wink:

Η γέννηση, τα παιδιά, είναι μια συνειδητή αποδοχή να γκρεμίσει ο τοίχος!!! ΄Η να γίνει στερεότερος... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΑΑΑΑΑ Βάσω μου εγω δεν ειδα κανενα Πλουτωνα ,τις προτυπαρες και μονο αυτες!!!

Οσον αφορα την περίοδο κύησης λες ότι δεν παιζει κανέναν ρόλο στην μετεπειτα εξέλιξη του παιδιου;

Αν τα έμβρυα ακουνε, γιατι και να μην νοιώθουν,εισπραττουν ενεργειακά τις ψυχική κατάστασητης μητέρας;
:roll:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

από τον 8ο και μετά, λέει η δική μου εμπειρία...!

ο φόβος της ψυχής που ενσαρκώνεται υπάρχει έτσι κι αλλιώς και είναι ανάλογος με τον φόβο της ψυχής που "αποχωρεί" μεσω του θανάτου... Ανάλογα με το στάδιο εξέλιξης της...

΄Ετσι έχει μέχρί τον 8ο μήνα την δυνατότητα να αποφασίσει καλύτερα για την ενσάρκωση της...
΄Οπως έχει και την δυνατότητα να αποφασίσει για την "αποχώρησή" της...

΄Ομως, κάτσε, αυτό είναι η δική μου εμπειρία...Δεν είναι κάτι που μπορει να αποδειχτεί... :wink:

Το διευκρινίζω, για να μην αρχίσουν άσκοπες αντιπαραθέσεις, για κάτι που θεωρητικά, ακούγεται "φιλολογικό", αλλά για μένα είναι ουσιαστική διευκρίνηση στην διερεύνησή μου... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”