ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗ!!!

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

χαχαχα!!!

Εμμα, απλά για να το ξέρεις...στο υπόγειο τελειώνεις μια διαδρομή και η επόμενη είναι η προηγούμενη ενσάρκωση...΄Οπου πιθανώς, αν όχι σίγουρα, θα περάσεις κι από αυτήν την κατάσταση...

Κουράγιο θέλει... :wink:

Οπότε εκεί αλλάζεις ότι θέλεις...χαχαχα!!! Λίγο αργότερα ψυχούλα μου, και όχι μανούλα μου βρε...Εσύ αποφασίζεις...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

ΩΧ!
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Έχω Σελήνη στο Κριό και συμφωνώ...
:roll:
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗ!!!

Δημοσίευση από margaritarenia »

galazia_sfaira έγραψε: Η Σελήνη στον Ταύρο

Οταν η Σελήνη είναι στο Ταύρο η επηρροή της σε αυτόν έχει μεγαλύτερη δύναμη και σοβαρότητα, αφού εδώ βρίσκεται σε θέση έξαρσης - στη καλύτερη θέση της δηλαδή. Οι αντιδράσεις στις καταστάσεις χρειάζονται περισσότερο χρόνο από άλλα ζώδια 8) αιωνες, αλλά όταν κάποιος με σελήνη στο Ταύρο διαμορφώσει τη δική του γνώμη, αυτή εκφράζεται με αποφασιστικότητα και την εννοεί απολύτα :twisted: . Με τη σελήνη εδώ η γνωστή ανάγκη του Ταύρου για ασφάλεια είναι παρούσα, σαν άμμεση αντίδραση. Η Ταυρίσια κτητικότητα κάνει και αυτή την εμφάνισή της και αποτελεί τη βασική αντίδραση όταν απειλείται η συναισθηματική του ασφάλεια. Η τάση του σε μια παλιομοδίτικη συμπεριφορά είναι χαρακτηριστική αν και ανάλογα με τη θέση άλλων σημαντικών πλανητών μπορεί να σιχαίνεται αυτή του την αντίδραση και να κάνει τα πάντα για να την καταπολεμήσει μεσα εισαι. Αυτή η θέση δίνει πολύ κοινή λογική και αποφασιστικόττητα, όπως και πολύ πείσμα, αλλά αντίθετα με το ήλιο, ή τον ωροσκόπο στο Ταύρο, το πείσμα της Σελήνης είναι περισσότερο μια πρώτη αντίδραση, ή υπερισχύει όταν το άτομο είναι σε νεαρή ηλικία.

Σπάνια ένας Ταύρος να περνάει από σχέση από σχέση κι αυτό γιατί η σταθερότητα είναι ο ακρογωνιαίος λίθος της ζωής του. Πιθανόν να έχει περιστασιακές σεξουαλικές επαφές, αλλά η λέξη «σχέση» είναι πολύ βαριά για αυτόν. ασηκωτη :lol: Η αίσθηση της υπευθυνότητας συνδυασμένη με την ανάγκη του για ασφάλεια τον κρατάνε σε μια σχέση ακόμα κι αν έχει χάσει τη πρωτη της γοητεία. Σε τέτοια περίπτωση μπορεί να έχει μια «παράνομη» σχέση τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι κακη ιδεα :shock: :oops: 8) :lol: που την διατηρεί γαι όσο διάστημα δεν απειλεί τη σιγουριά του σπιτού του. Δεν πρέπει να διαφεύγει ότι στη σχέση σας με κάποιον/α με τέτοια σελήνη ότι πρόκειται για ένα άνθρωπο που δεν του αρέσουν οι πολύπλοκες συζητήσεις για τις σχέσεις. Σχέση για τη Σελήνη στο Ταύρο σημαίνει την φυσική παρουσία. Δεν μπορείς να συζητήσεις με λεπτές αποχρώσεις με ένα τέτοιo σύντροφο. Πρέπει να κυριολεκτείς μαζί του. Αν του μιλήσεις για
«συναισθηματικό εκβιασμό», για «ασυνείδητη επιθετικότητα» και τέτοιες υπόγειες παρενέργειες που κάνουν κάποιον με σελήνη στο Σκορπιό να αισθάνεται στα νερά του, το μονο που μπορείς να καταφέρεις με κάποιο Ταύρο είναι να χασμουρηθεί ενοχλημενος. Μα τι λές; Καντο χειροπιαστό για να το καταλάβει.

Η σελήνη στο Ταύρο είναι ευγενική, στοργική, αφοσιωμενη. Επειδή είναι πολύ σωματική, οι περισσότεροι με μια τέτοια σελήνη χρειάζονται απτές αποδείξεις αγάπης. Εδώ η σελήνη είναι κτητική, γαι διαφορετικούς λόγους απο το Σκορπιό που είναι επίσης διαβόητος για τη ζήλεια του. Όπως οι πίνακές ζωγραφικής, τα σιντί του, οι τα παλιά βιβλία του είσαι κι εσύ μέρος των αποκτημάτων του.οχι εδω δεν συμφωνω Δεν έιναι μια σελήνη που σου τιαριαζει, αν σου αρέσουν οι ανεξάρτητοι ή αποστασιοποιημενοι σύντροφοι, ή οι ανοιχτές σχέσεις.

Χρειάζεται πολύς αγώνας για να κατορθώσει κάποιος να κάνει μια τέτοια σελήνη να εκραγεί :twisted: :twisted: . Η υπομονή της είναι παροιμιωδης, η ηρεμία είναι προτεραιότητά της. Αν όμως την πιέσεις υπερβολικά γίνεται ο γνωστός ταύρος εν υαλοπωλείο, και μπορει να φτάσει μέχρι την βία. Η συμπεριφορά της είναι φυσική: Δεν αντιδρά με δηλητήριώδη σχόλια όπως ο Σκορπιός, ούτε με τις λεκτικές δαγκωνιές ενός Διδύμου, ή ενός Παρθένου. Ο Ταύρος απλά σπάει το σπίτι, ή δίνει μπουνιά στο πρόσωποΕικόνα. :lol: :lol: Αντίθετα με τα πιο εκλεπτυσμένες σελήνες, η Ταυρίσια θέλει απλά να είναι ευτυχισμένη. ΣΗΜΕΡΑ
Διάσημοι με Σελήνη στον Ταύρο
Ελτον Τζον, Μέριλ Στριπ, Ροναλντ Ρίγκαν, Πρίγκιπας Κάρολος, Τζόαν Κόλινς, Τσε Γκεβάρα, Νταιάνα Ρός, Γκρέτα Γκάρμπο ,Μαργκο 8) 8) 8)

.
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Σελήνη στην παρθένο....

Σελήνη στην Παρθένο
Υπάρχει ένα αστείο για την Παρθενο που λέει : «Οι Παρθένοι είναι ικανοί να κοιμηθούν την ώρα που κάνουν έρωτα κι ότι κάνουν τους καλούς οδηγούς λεωφορείου». Αυτή είναι η γενικη αντίληψη και μερικοι εκπρόσωποι του ζωδίου κάνουν τα πάντα για να την ενισχύσουν.
Η αλήθεια είναι ότι δεν αποτελει και τη πιο παθιασμένη σελήνη του ζωδιακού. Αντίθετα η πρακτικότητα και η λογική αποτελούν τα δυνατά της σημεία. Η βραδυφλεγής φύση της στον έρωτα σημαίνει ότι δεν ξεμυαλίζεται εύκολα από ένα όμορφο πρόσωπο, αρσενικό ή θηλυκό. Σκεφτεται πάρα πολύ. Αυτό σημάινει ότι χρειάζεται να επικοινωνήσει, να βρει τις βάσεις της σχέσης που δεν θα ειναι απλά σεξουαλική. Συχνά το επάγγελμα για τους εκπροσώπους της είναι τρομερά βασικό και αν δεν μπορείς να μοιραστείς μαζί τους το ενδιαφέρον σου, η να μιλήσεις για αυτό, βαριούνται ακόμα και το πιο συναρπαστικό παρτενερ. Το συναίσθημα και το σεξ δεν είναι αρκετά για να τούς κρατήσουν. Σαν τους Διδύμους έχουν αναγκη τη διανοητική συμπόρευση. Εδώ ταιριάζει και ο ρεαλισμος που απαγορεύει τους κεραυνοβόλους έρωτες και το πάθος. Ετσι μερικές φορές ψυχραίνεται και διώχνει κάποιον που έλκεται επειδή δυσπιστεί σε κάθε τι ξαφνικό, που δεν έχει τον πλήρη έλεγχό, ή δεν εξηγείται λογικά.

Όμως όπως συμβαίνει πάντα, τα πράγματα που καταπιέζουμε στον εαυτό μας τα ψάχνουμε στους άλλους. Ο αντρας ή η γυναίκα αυτής της σελήνης που κάνουν λίστες με τις δουλειές της ημερας, που πατάνε με τα δύο πόδια στη γη και ο μεγαλύτερος φοβός τους είναι να μην ερωτευτούν, διαλέγουν ένα φλογερό σύντροφο που έχει όλα τα χαρακτηριστικά που επιθυμούν και απαγορεύουν στον εαυτό τους: κάποιον που δεν τον ενδιαφερουν οι ευθύνες, ειναι ασταθής, εγωιστής και του αρέσει το δράμα. Μια τέτοια σχέση εχει δύο ενδεχόμενα: ή χαλαρώνει και αποκτάει τη θερμοτητα που του λείπει και ισορροπεί ή προσπαθεί να παίξει τον Πυγμαλίωνα ελπίζοντας να φτιάξει ένα έργο τέχνης από μια ακατεργαστη πρώτη ύλη.. Μετα υπάρχει και το σενάριο που μιλάει για το «φλογερό δράκο που φτύνει φωτιά», μπαίνει στη ζωή του, αλλά τον κριτικάρει συνεχώς και ανελέητα. Σε μια τέτοια περίπτωση μπορείτε να φανταστείτε τη συνέχεια. Οι σχέσεις δεν είναι ποτέ ήρεμες για μαι τέτοια σελήνη, εκτός κι αν βρει μια άλλη γήινη σελήνη και ζήσουνε μαζί σε ένα ασφαλες σύμπαν. Αλλά τοτε καραδοκεί κάτι που λέγεται πλήξη. Καλύτερα λοιπόν μια γερή δόση παιδικότητας, που θα κάνει αυτή τη σελήνη να πάψει να συνδυάζει την ευτυχία με την χρησιμότητα.
Ετσι είμαι εγωωωωω?????
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Μην ανησυχείς Ηλία μου! υπάρχουν οίκοι, όψεις και ένας γενικός χάρτης που τα συνδέει όλα αυτά :wink:
Εγώ Σελήνη στο Ζυγό :D
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ναι ναι το καταλαβαίνω.. αφου βλέπω τον χαρτη μου και δεν καταλαβαίνω τίποτα... το καλοκαίρι θα σε βάλω να μου πείς μερικα χαχχαχαχα θα σε αγκαρέψω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Δεν είναι αγγαρεία! το δώρο σου από τα Χριστούγεννα είναι! :wink: :)
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
aeriko
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008 10:58 pm

Δημοσίευση από aeriko »

Tsimbolo tou ari pio inai?
Ότι ζούμε είναι επιλογή μας.Ας επιλέξουμε λοιπόν την ευτυχία
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Το σύμβολο του ’ρη απο όσο είδα είναι το σύμβολο του αρσενικου...
δηλαδη...



Εικόνα

Αλλα επειδή δεν είμαι και ο ποιο σχετικός... αυτό δεν είναι ρε παιδια.. ή είμαι εντελώς άσχετος;;;; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
aeriko
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008 10:58 pm

Δημοσίευση από aeriko »

Οπότε μάλλον έχω τον Αρη στο Λέοντα.Αφροδίτη στον Κριό.Μέσα στη φωτιά.
Ότι ζούμε είναι επιλογή μας.Ας επιλέξουμε λοιπόν την ευτυχία
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Το tsimbolo είναι αυτό Εικόνα :lol:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
aeriko
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008 10:58 pm

Δημοσίευση από aeriko »

Χαριτωμενιές εεεεεεεεεεεεεεεεεε? :evil:
Ότι ζούμε είναι επιλογή μας.Ας επιλέξουμε λοιπόν την ευτυχία
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πάνταααα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”